NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Jazda z karetką na sygnale do szpitala a fotoradar,
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2013r. 19:02  
Cytuj
Witam

chciałem się dowiedzieć, czy ktoś się orientuje jak to jest z mandatem z fotoradaru w przypadku kiedy jedziesz za karetką na sygnale do szpitala w innym mieście?
czy jest jakaś możliwość odwołania się/warunkowego umorzenia takiego mandatu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2013r. 19:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Maja 2013r. 19:14  
Cytuj
Jak ci strzeli fotke to jak mozesz sie odwolywac.

Karetka jest uprzywilejowana na sygnale a Ty???

Na moj rozum nie. Trzasnelo Ci to zaplacisz.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: UK
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2013r. 19:33  
Cytuj
Z tego co pamiętam, to nie można jechać za pojazdem uprzywilejowanym, jeżeli on jedzie na sygnale, i przekracza prędkość. Nawet kiedyś jakiegoś polityka złapali, jak się "podłaczył" za karetką i mknoł ponad 100km/h.
Podejrzewam, że cięzko będzie się odwołać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Maja 2013r. 20:34  
Cytuj
Podejrzewam tu sytuację, w której jedzie ojciec ciężko chorego dziecka, które goni na operację w specjalistycznym szpitalu. Do karetki czasem nie wszyscy się zmieszczą, a opiekun prawny na miejscu jest wskazany. To tylko taki przykład pokazujący, że nie koniecznie o tego typu "podłączanie" jakie kolega wyżej miał na myśli może chodzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2013r. 21:58  
Cytuj
Jeżeli w tej karetce była Ci bliska osoba i z tego powodu przekroczyłeś prędkość to ja myślę, że jak najbardziej można napisać, złożyć ustną prośbę o umorzenie mandatu.
Znam przypadek, gdzie żona jechała do męża do szpitala tak po prostu, nie za ambulansem i też dostała fotkę do domu. Poszła na komisariat, wyjaśniła dlaczego jechała za szybko i poprosiła o umorzenie. Udało jej się uniknąć kary. Ale to są naprawdę wyjątkowe sytuacje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: UK
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2013r. 01:02  
Cytuj
No ja się domyśliłem, że autor tematu jechał za bliską osobą, ale mógł napisać w temacie. Wiadomo, że jak się podłaczysz bez przyczyny, to marne szanse na odwołanie. Ale warto na pewno spróbować się odwołać, myślę że policja wykarze się wyrozumiałością, i skasują mandat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Maja 2013r. 10:47  
Cytuj
"Podłączanie się" bez przyczyny powinno być nagradzane dodatkowo punktami i mandatem. To jest nie dość, że stwarzanie zagrożenia to jeszcze zwykłe cwaniactwo i sk..stwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: UK
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2013r. 14:05  
Cytuj
Oczywiście, że tak. Jedna jak się jedzie za bliskim, powinna być możliwość odwołania.

Chociaż w teorii, mogą się wykręcać, że to nie zobowiązuje nas do łamania przepisów, i przekraczając prędkość, stawrzamy zagrożenie. Jednak trzeba próbować się odwołać, i mieć nadzieje, że trafi się na "człowieka".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »