NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Kierowca Rajdowy,
Posty: 114
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2013r. 11:33  
Cytuj
Witam, czy moze ktos z Was wie gdzie najblizej Stalowej mozna zrobic taki "kurs" oraz czy jest gdzies niedaleko jakis tor? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2013r. 11:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 13 Maja 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2013r. 13:42  
Cytuj
Zależy ile masz lat, jaki budżet, doświadczenie, sprzęt (czy masz) oraz czy Ci chodzi o rajdy czy wyścigi torowe?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2013r. 17:30  
Cytuj
nie ma kursu na kierowce rajdowegoumiech możesz zrobić licencję rajdową ( ukończyc kilka rajdów amatorskich KJS) lub od ręki licencję wyścigową (kursy kilka razy w roku na torach w kielcach i poznaniu) na stronie PZM znajdziesz wszystkie informacje, najbliższy tor kartingowy w biłgoraju

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2013r. 20:44  
Cytuj
To tak po krótce.
Po pierwsze potrzebujesz seryjny samochód w wersji najtańszej fiata cc i robimy Nke. Podstawowe wyposażenie, klatka, kubły, pasy z homologacją, w wersji po taniości 10 tysięcy złotych.

Teraz masz dwie drogi:
Chcę być kierowcą rajdowym:
5 kjsów, gdzie na każdy pójdzie około 500 złotych.
Wtedy robisz licencje R2 ( 700 zł ) i kupujesz strój z homologacją - ( 3000 zł ), twój pilot taki sam strój potrzebuje i licencje P.
Jedziesz parę rajdów okręgowych ( 1000-15000 złotych każdy ) i robisz licencje R1.
Tu niestety twój fiat cc nie nadaje się bo stracił homologację i zmieniasz auto na nowsze ( kwota dowolna od 20 tys w górę )
Robisz kilka rajdów w Rajdowym Pucharze Polski ( 2-3 tys/ rajd) i robisz licencje R ( znowu parę stówek ), przebudowujesz auto itp. itd.....

Druga droga to mam owe cc i chcę być kierowcą wyścigowym.
Jedziesz do Kielc i robisz licencje BC ( 1250 złotych mnie kosztowała na gotowo z badaniami itp. )
Kupujesz strój homologowany taki sam jak do rajdów i jedziesz Górskie Samochodowe mistrzostwa Polski ( w przypadku CC - 2 tys/ weekend wyścigowy )

Możesz też jeździć na torze ale najbliżej Poznań i też spore koszty. Aha jak myślisz że znajdziesz sponsorów i będzie to wszystko za free to jest nadzieja o ile twoja rodzina ma dobrą firmę. To tak najprościej opisałem pomijając wiele aspektów.

A do zwykłego poszalenia polecam superoesy w Kielcach
( bez licencji ) lub sprinty na torze w Biłgoraju
( też bez licencji )

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »