NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Laptop, Poszukuje..
Posty: 88
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 09:14  
Cytuj
Czy jest w Stalowej Woli firma lub ktoś inny zajmująca(y)się naprawą płyt głównych laptopa?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 09:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 09:43  
Cytuj
Płyt głównych w laptopach z reguły się nie naparawia, ogólnie awaria na płycie głównej w laptopie = praktycznie zawsze wymiana na nowego lub nową płyte.

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 11:05  
Cytuj
a właśnie się naprawia, choć ma to umiarkowany sens.
Jeśli jest to hp pavilon z udanej serii to licz się z kosztami do 600 zł, jeśli ma to przynieść długotrwałą poprawę.
Jeśli potrzebujesz to zrobić, żeby go tylko pchnąć to 200-250 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 14:01  
Cytuj
CYTAT
a właśnie się naprawia, choć ma to umiarkowany sens.
Jeśli jest to hp pavilon z udanej serii to licz się z kosztami do 600 zł, jeśli ma to przynieść długotrwałą poprawę.
Jeśli potrzebujesz to zrobić, żeby go tylko pchnąć to 200-250 zł.


Kolego mylis zpojęcia , to o czym piszesz to jest poprawa lutów tkz. reballing a nie naprawa płyty. Chciałbym widziec ja naprawiasz płyte do lapka , np wymieniasz kondensator albo układ scalony, szczegolnie w lapku takim 10-11 " , powodzenia życze.

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 14:07  
Cytuj
a reballing to według ciebie nie jest naprawa?
Wymiana chipsetu to nie jest naprawa?

Jaki widzisz problem z wymianą kondensatora w płycie głównej?

W laptopie 11 letnim nie ma to sensu, tylko autor wątku nie napisał o jak wiekowy laptop chodzi.
Niektórzy mają nowsze niż ty.
Nie mierz innych swoją miarą.
Jeśli chodzi o ciebie to z mojej strony EOT.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 14:54  
Cytuj
Uściślam.
Laptop to FS Amlo PA 3515. W bardzo ładnej nic niezniszczonej białej obudowie. Miał być na prezent, ale jest niesprawny i chciałem się dowieedzieć czy warto go naprawiać czy kupić nową płytę główną. Rozmawiałem z firmą w warszawie i oni takie rzeczy robią. Koszt to ok 300 zł. Tyle samo kosztuje nowa płyta. I dlatego pytam czy w Stalowej Woli jest ktoś co takie coś robi. Kiedys słyszałem że jest, ale nie pamiętam kto.
Uszkodzony jest albo mostek północny albo układ grafiki.
A płyty główne się naprawia. Mamy XXI wiek. 10 lat temu to może był i problem choć znam ludzi którzy do tej pory wymiwniaja kondesatory.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 14:58  
Cytuj
[cytat]a reballing to według ciebie nie jest naprawa?
Wymiana chipsetu to nie jest naprawa?

Jaki widzisz problem z wymianą kondensatora w płycie głównej?

Po1 to reballing to nie naprawa płyty głównej a przelutowanie 2 elementów, po 2 nie wiem czy wiesz ale płyty główne w lapkach są 3 warstwowe , jesli wiesz o czym mówie, i nie bardzo sobie wyobrażam żebyś mógł wlutowac kondensator na takiej płycie bez specjalistycznego sprzetu, po 3 10-11" to nie wiek laptopa człowieku tylko wielkość matrycy i juz to widze jak tam cokolwiek lutujesz. A tak na koniec to robie w tej branży juz prawie 20 lat i nieraz mam doczynienia ze sprzętem po naprawach przez takich specjalistów jak ty, z regóły ląduja w koszu bo juz nic sie nie da z tym zrobic, ale oczywiscie naprawiajacy kasy nie odaje biednemu klientowi ktorego naciagnął

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 20:12  
Cytuj
CYTAT
Uściślam.
Laptop to FS Amlo PA 3515. W bardzo ładnej nic niezniszczonej białej obudowie. Miał być na prezent, ale jest niesprawny i chciałem się dowieedzieć czy warto go naprawiać czy kupić nową płytę główną. Rozmawiałem z firmą w warszawie i oni takie rzeczy robią. Koszt to ok 300 zł. Tyle samo kosztuje nowa płyta. I dlatego pytam czy w Stalowej Woli jest ktoś co takie coś robi. Kiedys słyszałem że jest, ale nie pamiętam kto.
Uszkodzony jest albo mostek północny albo układ grafiki.
A płyty główne się naprawia. Mamy XXI wiek. 10 lat temu to może był i problem choć znam ludzi którzy do tej pory wymiwniaja kondesatory.


A to sobie naprawiaj tylko potem nie płacz że zapłaciłeś a nie działa powodzenia.

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 17 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 20:15  
Cytuj
CYTAT
Po1 to reballing to nie naprawa płyty głównej a przelutowanie 2 elementów

Bredzisz, bo to wylutowanie układu BGA, usunięcie starych kulek, nałożenie nowych kulek i ponowne wlutowanie tego układu do płyty.


CYTAT
po 2 nie wiem czy wiesz ale płyty główne w lapkach są 3 warstwowe jesli wiesz o czym mówie

Znowu bredzisz, bo płyty w laptopach mają od 4 do 8 warstw. Chyba sam nie wiesz o czym mówisz.


CYTAT
i nie bardzo sobie wyobrażam żebyś mógł wlutowac kondensator na takiej płycie bez specjalistycznego sprzetu

Skoro ty nie masz takiego sprzętu, to nie znaczy że inni też nie mają. Spokojnie da się lutować każdy nawet najmniejszy element na płycie laptopa, wystarczy stacja lutownicza BGA i hot-air jeśli wiesz o czym mówię.


CYTAT
po 3 10-11\" to nie wiek laptopa człowieku tylko wielkość matrycy i juz to widze jak tam cokolwiek lutujesz.

Można bez problemu wymieniać elementy w telefonach komórkowych, które są 10x mniejsze to jaki problem wymieniać elementy w laptopie 10 a nawet 8 cali?


CYTAT
A tak na koniec to robie w tej branży juz prawie 20 lat

Wodociągowej czy rolnej? Bo napewno nie w elektronice. A jak w elektronice to współczuję (twoim klientom).


Sumując to mądrzysz się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy a naprawdę to g...wno wiesz i w d...pie byłeś, takie są fakty. Poczytaj sobie takie forum i przestań robić z ludzi debili http://www.elvikom.pl/forum/index.php albo takie forum http://www.elektroda.pl/rtvforum

A twoja sygnaturka pasuje do ciebie jak ulał umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 23:35  
Cytuj
Wynurzenia Lopa kojarzą mi sie z postępowaniem sklepo-servisów. Nie da się panie, trza nowe, a potem na aledrogo sprzedam...... Ponawiam pytanie: zrobi to ktoś w Stalowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 06:00  
Cytuj
CYTAT
Wynurzenia Lopa kojarzą mi sie z postępowaniem sklepo-servisów. Nie da się panie, trza nowe, a potem na aledrogo sprzedam...... Ponawiam pytanie: zrobi to ktoś w Stalowej?


To może niech Ci asteriks&obelix zrobi skoro posiada taką wiedze , to dla niego bułka z masłem umiech

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 17 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2013r. 01:33  
Cytuj
CYTAT
Ponawiam pytanie: zrobi to ktoś w Stalowej?
A pytałeś na tym forum co dałem link? Tu masz przykładowo serwis ze Stalowej http://www.andco(...)9-serwis

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2013r. 10:58  
Cytuj
NieJasio piszesz że koszt wymiany układu to 300 zł i tyle samo kosztuje nowa płyta. To nad czym się zastanawiasz, myślisz że ktoś zrobi Ci za 100 zł bo to Stalowa Wola? Ja kupuję płytę i wymieniam. Chyba że nie ma możliwości kupienia płyty, albo płyta jest dużo droższa od naprawy, wtedy wymiana układu ma sens.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2013r. 19:11  
Cytuj
No własnie. Chodzi o dostępność. Trudno znaleźść taką płyte. A jeśli chodzi o cene naprawy to bardziej mi chodzi o to by zrobic to na miejscu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »