NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
problem z dekoderem , naziemny nadajnik z Kielc - brak obrazu
Posty: 150
Dołączył: 20 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 19:30  
Cytuj
Od kliku dni nie mam obrazu pomimo zakupionego dekodera - odbierał dobrze i przestał - brak sygnału ? Pomocy może ktoś wie o co chodzi ? Czy muszę przestawić antenę na Rzeszów ? nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 19:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 12 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 20:48  
Cytuj
Włącz ponownie automatycznie szukanie kanałów, myślę że pomożeumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 20:50  
Cytuj
Wszystkie kanały zniknęły czy tylko TVP1HD , TVP2 lub TTV ? Jeśli tylko 7 z 15 które powinny być wcześniej, to trzeba ponownie przeskanować pasmo. Dzisiaj w nocy zmienili kanał nadawania Mux1 z kanału 62 na kanał docelowy 30.
Jeśli wszystkie kanały zniknęły to prawdopodobnie za mocny sygnał - należy zamiast wzmacniacza (płytki) założyć symetryzator i odłączyć zasilacz który mamy przy wtyku antenowym. Może się tak dziać bo aktualnie z Kielc zwiększyli moce nadawania . Powinien także być już dostępny nowy Mux3 który jest nadawany na kanale 47.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 23 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 22:33  
Cytuj
Ja mam pytanie co do włączonego dziś mux-3. Odbierają wam wszystkie kanały? Mam siłę sygnału na poziomie 92%-96% a nie działa mi TVP rozrywka, TVP historia, TVP2HD a reszta kanałów z mux-3 odbiera bez problemów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 22:39  
Cytuj
CYTAT
Od kliku dni nie mam obrazu pomimo zakupionego dekodera - odbierał dobrze i przestał - brak sygnału ? Pomocy może ktoś wie o co chodzi ? Czy muszę przestawić antenę na Rzeszów ? nie wiem

Sprawdź czy np.nie zasłaniają anteny gałęzie.Wystarczy,ze np.drzewo zakwitnie czy też pojawią się nowe liście,a sygnał nie będzie docierał.Dzieje się to nagle.Rano odbiera,po południu już nie.
Kilku osobom usuwałem takie "awarie"(satelity)przy pomocy piły mechanicznej.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 22:53  
Cytuj
CYTAT
Ja mam pytanie co do włączonego dziś mux-3. Odbierają wam wszystkie kanały? Mam siłę sygnału na poziomie 92%-96% a nie działa mi TVP rozrywka, TVP historia, TVP2HD a reszta kanałów z mux-3 odbiera bez problemów


Bardzo dziwne - nie spotkałem jeszcze takiego problemu. Teoretycznie nie powinno się wydarzyć ponieważ cała "paczka" jest na jednej częstotliwości. Jeśli działa jakiś kanał z tej częstotliwości to i reszta powinna tak samo działać.
Czyli działa Ci TVP Kultura, TVP Info, TVP1 oraz TVP Polonia ? Pisałeś o sile sygnału - a wyświetla Ci jaka jest jakość na kanale 47? Zauważyłem dzisiaj, że Mux3 który jest najsilniejszy odbiera słabo - być może jest właśnie za duży poziom sygnału.
Nie wiem na czym odbierasz kanały cyfrowe (tv czy dekoder) ale spróbuj wyrzucić wszystkie kanały z listy i jeszcze raz je załadować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 23 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 23:17  
Cytuj
Tak jak piszesz odbiera tylko część kanałów na mux-3, co właśnie dla mnie też było lekkim szokiem. Jutro sprawdzę jaką mam tą siłę sygnału na kanale 47.
Odbieram na dekoderze,MUX-1 i MUX-2 działają bez zarzutu.
Czyszczenia i ponownego załadowania próbowałem, niestety nie pomogło.
Co do niedziałających kanałów wygląda to tak że siła sygnału jest na tym samym poziomie na całym MUXie, ale jest po prostu czarny obraz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 23:33  
Cytuj
CYTAT
Tak jak piszesz odbiera tylko część kanałów na mux-3, co właśnie dla mnie też było lekkim szokiem. Jutro sprawdzę jaką mam tą siłę sygnału na kanale 47.
Odbieram na dekoderze,MUX-1 i MUX-2 działają bez zarzutu.
Czyszczenia i ponownego załadowania próbowałem, niestety nie pomogło.
Co do niedziałających kanałów wygląda to tak że siła sygnału jest na tym samym poziomie na całym MUXie, ale jest po prostu czarny obraz.


Sprawdź JAKOŚĆ sygnału, siła jest mniej ważna. A napisz jak skanowałeś pasmo, automatycznie czy ręcznie. Zrób jeszcze raz "czystki" w liście kanałów i wyszukaj kanały ręcznie. Zacznij od kanału 47 i sprawdź jakie kanały załaduje na listę. Możesz jeszcze wcześniej zrobić reset dekodera do ustawień fabrycznych.
Programy z Kielc "siedzą" na kanałach:
Mux1 - kanał 30
Mux2 - kanał 36
Mux3 - kanał 47.
Powodzenia...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 23 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 13:04  
Cytuj
Przepraszam za pomyłkę cały czas podawałem jakość błędnie nazywając ją siłą.
Przywróciłem dekoder do ustawień fabrycznych.
Za Twoją poradą wyszukałem tym razem kanały ręcznie zaczynając od kanału 47, skorygowałem ustawienie anteny, dzięki czemu jakość sygnału na MUX-3 jest teraz na poziomie 96%-100%.
Powyższe czynności niestety nie okazały się skuteczne TVP2HD, TVP Historia, TVP Rozrywka mimo wysokiej jakości sygnału nadal nie odbierają. Pojawia się czarny obraz, bez dźwięku, co ciekawe lista programowa się ładuje.
Pozostałe kanały na MUX-3 działąją mi bez zarzutu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 13:51  
Cytuj
W takim razie stawiałbym na dekoder - jeśli kupiony w Stalowej zanieść do sklepu niech sprawdzą na miejscu. Jak kupiony przez internet, załatwić sobie na testy inny dekoder od znajomych i upewnić się że to wina dekodera.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 23 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 14:07  
Cytuj
No niestety przez internet. Dzięki za pomoc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 20 Lis 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 22:02  
Cytuj
Witam! Działa wam mux 3 ze Świętego Krzyża? Raz znalazło mi te kanały i przez chwile chodziły, ale teraz mam tam czarny obraz. Również ręczne wyszukiwanie na kanale 47 nic nie daje, może po prostu jeszcze go dobrze nie uruchomili.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 20 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 22:49  
Cytuj
u mnie niestety klapa. Nic nie działa - cały czas brak sygnału. Ręcznie wyszukiwałam i klapa nic. Zero kanałów - bez fachowej pomocy sie jak widać nie obędzie. Dzięki za pomoc ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 22:58  
Cytuj
Poczekajcie do 23 lipca. Z Leżajska i Tarnobrzega też ruszy MUX 3. Ten powinien odebrać bez problemu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »