NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Nawigacja piesza programik android,
Posty: 40
Dołączył: 4 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 09:31  
Cytuj
Czy możecie polecić jakiś programik na smartfona (android) do wyznaczania trasy pieszych wędrówek? Interesuje mnie planowanie trasy a także zapis trasy, tak by np. po "śladzie" moc trafić do punktu początkowego czy też ten punkt w ogóle odnaleźć? Czy takie programy są dostępne (płatne lub bezpłatne) i czy umożliwiają nawigację off-line (wykorzystując tylko gps w smartfonie)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 09:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 14 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 10:38  
Cytuj
Trekbuddy na androida. Tylko mapy musisz sobie zrobić, ja korzystam z Atlas Mobile Krearor i śmigasz offline.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 14 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 10:38  
Cytuj
Trekbuddy na androida. Tylko mapy musisz sobie zrobić, ja korzystam z Atlas Mobile Krearor i śmigasz offline.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 20:57  
Cytuj
Zrobić albo kupić ..ewentualnie poszukać po necie ;)

Na androida nic lepszego nie znajdziesz niż trekbuddy . Nie żre neta , i nie żre jak smok baterii .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Cze 2013r. 12:20  
Cytuj
trekbuddy to raster, niezły raster to RMaps mapki do niego można pobrać i przekonwenterować z geoportalu gogleeartch i innych, ja polecam osmand mapy dostępne z poziomu aplikacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Cze 2013r. 18:09  
Cytuj
Tylko że ta aplikacja mapy pobiera z neta a nie zawsze jest do niego dostęp .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Cze 2013r. 20:40  
Cytuj
Nie prawda.
OSMand jest offline a Rmaps ma 2 funkcje albo jak piszesz bezpośrednio z neta lub offline mapy zapisane w formacie sqlitedb.

Poza tym istnieje jeszcze standardowa apka google będąca fabrycznie na pokładzie androida, ikonka nazywa się mapy, w niej po uruchomieniu wciskamy menu, następnie pokaż listę offline i następnie nowa mapa offline i śmiało możemy pobrać kwadrad 30x30km

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Cze 2013r. 20:49  
Cytuj
O widzisz..nie doczytałem że mapę można pobrać i zapisać . Ja jakoś się przyzwyczaiłem do trekabdddy , używam jej od ładnych kilku lat ( jeszcze zanim się na androida pojawiła ) i dla mnie jest to najlepsza tego typu aplikacja , oczywiście nie każdy musi mieć takie zdanie o niej jak ja .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Cze 2013r. 20:56  
Cytuj
Jak to mówią, przyzwyczajenie drugą naturą człowieka.smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 4 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2013r. 09:20  
Cytuj
Dzięki za podpowiedzi. Trekbuddy już na smartfonie, mam jednak duży problem z mapami. Nie znalazłem stalówki i jej okolic w necie (ani darmowych, ani też płatnych), a po przeglądnięciu forum poświęconemu przygotowywaniu mapek pod ten program, widzę że mnie - jako laikowi, ciężko będzie to zrobić. Zapytam zatem: czy macie może mapy Stalowej Woli i jej bliższych i dalszych okolic, którymi moglibyście i zechcielibyście się podzielić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2013r. 10:23  
Cytuj
Zapoznaj się z programem MapoTero. Ten program mapy robi praktycznie sam, podajesz tylko parametry 4 rogów obszaru, jaki Cię interesuje, wybierasz skalę i sru, kilka minut na ściągnięcie obrazów przez program i gotowe. Na początku możesz mieć pewne problemy dopóki nie będziesz wiedział jakie skale wybierać, ale jak już to obczaisz, to mapy będziesz robił w jedną chwilę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Cze 2013r. 11:32  
Cytuj
CYTAT
Zapoznaj się z programem MapoTero. Ten program mapy robi praktycznie sam, podajesz tylko parametry 4 rogów obszaru,


Powiem więcej wystarczą nawet 2 przeciwległe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Cze 2013r. 11:33  
Cytuj
CYTAT
Zapoznaj się z programem MapoTero. Ten program mapy robi praktycznie sam, podajesz tylko parametry 4 rogów obszaru,


Powiem więcej wystarczą nawet 2 przeciwległe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »