NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
jaki dekoder, jaka antena,
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2013r. 14:36  
Cytuj
Witam

Mam pytanie czy na zwykłej antenie siatkowej jak podepne dekoder to bede odbierał programy? Pytam bo kupiłem dekoder podłączyłem wszystko jak należy no i nie znalazło żadnego programu...wskazuje czasami siłe okioło 45% albo mniej albo zero... Zmieniałem kierunek położenia aneny i nic...czy musze kupić inną antenę czy co zrobić?umiech Helpumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2013r. 14:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2013r. 14:58  
Cytuj
Ok, chyba jednak antena jest za słaba - siatkowa do 10km do nadajnika...Kupował ktoś antenę polecacie jakieś?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2013r. 16:56  
Cytuj
Na piaskach mam zwykla siatkowa antene i tam mi dziala, w Jarocinie u tescia niedawno zakladalem dekoder ze zwykla antena siatkowa i tez dziala ladnieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Cze 2013r. 19:54  
Cytuj
Napisz które piętro i na jaki kierunek masz możliwość skierowania anteny.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2013r. 20:11  
Cytuj
Ja o dziwo nie musiałam kupować nowej anteny, odbiera na 15-letniej siatkowej, tylko po burzy trzeba od nowa kanały wyszukać. Ustawiona jest na Kielce.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2013r. 21:14  
Cytuj
Bez problemu anteny siatkowe dają radę. Ważne aby taka antena była dobrze ustawiona no i sprawdzony zasilacz i wzmacniacz. Czasem zasilacz niby "świeci" a napięcia nie daje - zawsze wtedy można włączyć zasilenie anteny z dekodera (większość ma taką opcję - zasila wzmacniać 5V).
Także nie ma co szukać nowej anteny tylko dobrej lokalizacji i dobrego kierunku.

Strona http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html;jsessionid=A85C4665C878857C6B96CED84C8DC5EF pomoże w ustaleniu dobrego kierunku do nadajnika.
Wybieramy Podkarpacie i zaznaczamy dwa nadajniki Rzeszów/Krosno Sucha Góra oraz Leżajsk Giedlarowa, a Kielce/Święty Krzyż wyszukujemy z województwie Świętokrzyskim. Wybieramy naszą lokalizację i stronka pokaże nam w jakim kierunku mamy najlepszy widok na nadajnik.
Powodzenia...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 21 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2013r. 00:49  
Cytuj
Kupiłam anteny kierunkowe (79zł) oraz dekodery (69zł) na allegro jakieś 2 miesiące temu. Wszystko działa, nie ma problemów. Jeżeli mam kogoś polecić więcej wiadomości na priv.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2013r. 12:03  
Cytuj
Dzięki wielkie, teraz takie pytanie czy antena musi byc na zewnątrz czy może być na "strychu"? Siatkową antenę ustawiałem na strychu i niestety nic. MIeszkam poza stalówka w domku jednorodzinnym.

Wszystko chodzi tylko brak TVP 1 bo jest w HD...

Kupiłem taki oto dekoder http://www.pcwor(...)1SD.html no i nie można przez niego oglądać HD.
Mam pytanie czy są dekodery przez które można odbierać HD?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2013r. 14:44  
Cytuj
cos mi sie widzi ze do tej tv antene musisz wyciagnac, moze do komina przykrecicumiech Ja mam w tv wbudowany ten caly mpg-4 czy jak sie to zwie no i kanaly hd dzialaja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2013r. 14:59  
Cytuj
CYTAT


Kupiłem taki oto dekoder http://www.pcwor(...)1SD.html no i nie można przez niego oglądać HD.
Mam pytanie czy są dekodery przez które można odbierać HD?


Heh, wszystkie dekodery sprzedawane w sklepach muszą spełniać wymogi ministerstwa ... jeśli nie spełniają, sprzedawca musi o tym poinformować kupującego.
Ty kupiłeś dekoder nie spełniający wymogów między innymi dlatego, że nie pozwala na odbiór kanałów HD.
Oczywiście że są dekodery które odbierają kanały HD i jest ich większość, jak widać dałeś się trochę nabić w balona.

CYTAT

Dzięki wielkie, teraz takie pytanie czy antena musi byc na zewnątrz czy może być na \"strychu\"? Siatkową antenę ustawiałem na strychu i niestety nic. MIeszkam poza stalówka w domku jednorodzinnym.

Wszystko chodzi tylko brak TVP 1 bo jest w HD...


To odebrałeś te kanały czy nie odebrałeś ? Jeśli brakuje tylko TVP1HD a reszta działa to czego jeszcze więcej poszukujesz ?
Powinieneś złapać co najmniej 15 kanałów - zalecane aby antena była ustawiona na zewnątrz. Może się jednak okazać, że akurat w twojej lokalizacji sygnał jest na tyle dobry, że antena na strychu też da radę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2013r. 15:19  
Cytuj
tak wszystkie działają tylko brak TVP1 ale przez to że ten dekoder nie spełnia wymagań ministerstwa o czym sprzedawca mnie nie poinformował mam nadzieję że nie b edzie problemu ze zwrotem tego "dekodera" dzięki wszystkim za info

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »