NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Pacjent korzystajacy z nfz to gorszy pacjent?,
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2013r. 10:33  
Cytuj
ostatnio miałam przyjemnosc miec kilka wizyt u dentysty.poniewaz wizyty prywatne to niemały koszt wiec stwierdziłam,że dwa ubytki z tyłu na górze zrobie sobie na nfz .byłam u dwóch dentystów i zostałam potraktowana jak ktos gorszej kategorii.wizyta na odwal byle szybciej,jakby sie paliło.o jakiejkolwiek delikatnosci nie było mowy.mam porownanie z wizytami prywatnymi i zawsze było miło i uprzejmie,bez strachu.a tu szkoda gadac.nie wiem czy to ja trafiłam na ich gorsze dni czy to tak jest na nfz.w kazdym razie juz zawsze bede chodzic prywatnie.tylko czemu sie dziwią media,ze dzieci sie boją chodzic do dentysty skoro nie kazdego rodzica stac żeby dziecku prywatnie leczyc zęby?jak dziecko trafi na takiego doktorka to jakie potem ma wspomnienia????

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2013r. 10:33  
Cytuj

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2013r. 10:45  
Cytuj
tak wygląda etyka lekarska w Polsce, nie tylko u dentystów

u kogo byłaś?

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2013r. 11:03  
Cytuj
wiesz co nie bede podawac nazwisk bo to nie ma sensu,msciwa nie jestem ale chodzi o okolice zaklikowa.

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2013r. 02:39  
Cytuj
to jest patologia w calym lekarskim swiatku w kraju,szkoda gadacsciana

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2013r. 09:59  
Cytuj

To normalne, ze lekarz, dentysta ma w dalekim powazaniu pacjenta z nfz. Sa w stw lekarze, ze lecza w 3 przychodniach plus maja swoj prywatny gabinet. W jednej przychodni prace konczy np 0 12, a w nast zaczyna powiedzmy tez o 12. No i pacjent musi czekac. No i potem jak ma napisane, ze przyjmuje do 14, to nie ma szans na to zeby przyjal kogos po 14. Ale czy ktos spotkal sie z sytuacja, ze lekarz notorycznie spoznia sie, zeby przyjac pacjentow prywatnie? Znam tez sytuacje, ze lekarz przyjmuje prywatniie do oporu, z czym na nfz sie nie spotkamy.
Wiec ja sie pytam, ktory klient jest powazany przez lekarzy. Na nfz czy prywatny ;>.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: znikąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2013r. 12:51  
Cytuj
tak pacjent na NFZ to gorszy pacjent i zgadzam się w 100% i w ciągu ostatich dni jestem tego prszyładem:/ chciałam usunąć zęba na NFZ to teraz mam za swoje dni bólu, szczękościsk i ropień

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2013r. 09:46  
Cytuj
Tak, pacjent korzystający z NFZ to gorszy pacjent. NFZ według dużej części pracowników służby zdrowia opłaca utrzymanie infrastruktury, budynków, sprzątanie, pensje podstawowe lekarzy i pielęgniarek. Za zabiegi należy dopłacać osobno. Reasumując pacjent który chce się leczyś na NFZ wyłudza według nich świadczenie. Służba zdrowia w przeważającej części nie zmieniła się od PRL, zmnieniły się tylko roszczenia jej pracowników. Można powiedzieć że nawet w wielu przypadkach się pogorszyło. Układ że NFZ budżetuje poszczególne zabiegi, powoduje że leczone są te choroby na które są jeszcze limity (pacjent nie musi być na nie chory) patrz hit ostatnich lat gruźlica. Aplikuje się leczenie 6 miesięcze przy podejrzeniu tej choroby. Kiedyś nie metody diagnosyczne nie pozwalały zdiagnozować pewnie wczesnej gruźlicy. Dzisiaj są sondy genetyczne i metody które umożliwiają szybkie ustalenie czy ma się prątki czy nie. Oczywiście tego nie powiedzą, bo stracą kasę z NFZ za leczenie chroby której nie ma. A że pacjet pomęczy się biorąc drakońskie dawki antybiotyków - wiadomo biznes jest biznes, człowiek nie jest taki ważny.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lip 2013r. 12:21  
Cytuj
Ku pokrzepieniu serc:

Pacjent do dentysty:
- Ile kosztuje wyrwanie zęba?
- Sto pięćdziesiąt złotych.
- Sto pięćdziesiąt za kilka minut pracy?
- Jak pan chce, mogę wyrywać powoli...

Przychodzi anestezjolog do pacjenta, żeby go przygotować do usunięcia zęba.
- Dzień dobry. Będę Pana usypiał. Czy Pan będzie jest z NFZ czy prywatnie?
- Z NFZ.
- To w takim razie: Aaa, aaa, były sobie kotki dwa...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Lip 2013r. 20:20  
Cytuj
Jaka płaca taka praca. Terz bym się nie starał gdybym za to samo prywatnie brał sobie 2x tyle umiech

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »