NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Tajemnicze tunele pod cmentarzem w Rozwadowie.,
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Cze 2013r. 17:04  
Cytuj
Kiedy Florku czytam jakie masz pomysły,chce mi się płakać.placze
Co Ty porównujesz Sandomierz do Rozwadowa?
Jak sobie wyobrażasz remont tych korytarzy?
Inne przeznaczenie miały lochy sandomierskie,niż rozwadowskie.
Wg Ciebie 15 metrów piwnic i 2 żarówki wystarczą na rozkręcenie interesu?sciana
Pies z kulawą nogą prędzej tam wpadnie,niż przyjdzie.
Doprawdy,zadziwiasz mnie...Już widzę jak tłumy pielgrzymów,turystów i tubylców walą drzwiami i oknami(?),aby zobaczyć wspaniale rozpadające się ściany piwnicy.potluczony
W kasie zostawiają sterty dolarów,euro,złotówek,rubli,juanów...mlotek

Skoro już tak bardzo chcesz,to weź widły,drabiniasty wóz i odkopuj a potem wywoź ziemię z zasypanych korytarzy.
Trochę czasu Ci to zajmie...zaklopotany
Kiedy skończysz,wpadnij na Forum z nowym,genialnym pomysłem(np.typu pompowanie liści na drzewach).Pamiętaj-dopiero kiedy skończysz!
My tu sobie poczekamy.chytry

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2013r. 17:04  
Cytuj

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Cze 2013r. 18:43  
Cytuj
CYTAT
Pytanie... dziwne. Jak sobie wyobrażasz siedzenie w takiej wąskiej ceglanej rurze od 1 Września 1939 do 8 Maja 1945 ? Szczególnie że w tych tunelach - przypuszczalnie - zbiera się woda gdy dłużej pada deszcz.
A po co mieli by tam siedzieć ? Skoro to były przejścia do klasztoru i innych miejsc, to można było uciekać nimi. Skoro mają tyle kilometrów i są pod całym ogromnym terenem , to przecież w jakimś celu je ktoś wykopał a nie dla zabawy. Niestety w naszym zasranym kraju woleli wszystko zniszczyć, zakopać i udawać że niema a faktycznie ciekawe to jest. Jeszcze ciekawsze by było , gdyby było kogo zapytać kiedy i po co to powstało, jakiś plan jak przebiegają te tunele i czemu służyły.

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2013r. 19:20  
Cytuj
Ale te tunele nie mają 10 lat tylko mocno ponad 100..

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
zxc
zxc
zxc
Posty: 20
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2013r. 19:34  
Cytuj
Hmm, jeżeli owe tunele obejmują sporą powierzchnię Rozwadowa biegnąc pod terenami zabudowanymi, to raczej chyba zostały wybudowane nim zabudowano Rozwadów (rozrzut od Klasztoru i Cmentarza, przez sam Rozwadów do Charzewic), gdyż ich budowa raczej wymagałaby sporego rozkopania terenów.

Druga kwestia, że ktoś zdaje się pisał powyżej, że zdaje się nie są na tyle wysokie aby móc nimi przemieszczać się w pozycji wyprostowanej, zatem przemieszczanie się nimi nie jest zbyt komfortowe przez kilkanaście metrów albo i więcej. Nie wiadomo też czy jest w nich jakaś wentylacja (otwory wentylacyjne), poza otworami wylotowo-wlotowymi, zapewniająca dopływ powietrza, a bez tego dłuższa wędrówka nimi raczej nie bardzo. Osobiście jednak nie wiem jak te tunele wyglądają więc tak tylko gdybam.

A tak a'propo - nasz rodzimy socjolog, Pan Marek Zięba opisywał w jednej ze swoich prac historię przemieszczeń koryta rzeki San, która niegdyś przepływała przez Rozwadów (tuż przy wlocie do Rozwadowa od strony Stalowej - nie pamiętam w tej chwili dokładnego umiejscowienia, ale chyba niedaleko ronda, ponoć kapliczka tam znajdująca się została postawiona na pamiątkę wylewu rzeki San w tym miejscu, chyba w XVIIw.), więc może te tunele jakiś z tym związek mają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2013r. 19:49  
Cytuj
San biegł mniejwięcej tam gdzie leci ulica koło biedronki do wiaduktu.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2013r. 22:27  
Cytuj
w miejscu,gdzie teraz znajduje się plac zabaw w Rozwadowie to stał ratusz a nie klasztor
http://rozwadoow.republika.pl/ tu sa stare zdjęcia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Cze 2013r. 11:10  
Cytuj
Cóż, po prostu miałem pomysł na stworzenie atrakcji turystycznej w Stalowej Woli, a przy okazji zwiększenie zainteresowania historią naszego miasta.
A że sprawa tuneli budzi duże zainteresowanie, to nie ulega wątpliwości (temat zebrał ponad 3 tys. wyświetleń). Jeżeli jednak nie ma chętnych do udostępnienia zamkniętych wejść do tuneli, to trudno. Dziękuję za dyskusję. Zamykam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 26 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2013r. 17:07  
Cytuj
Witam, Florku szkoda, że zamykasz dyskusję bo była bardzo ciekawa. Poponuję Ci skontaktować się z Panem Markiem Ziembą, jest bardzo rzeczową i konkretną osobą (korespondowałem z nim krótko kiedyś) obecnie pisze on książkę o cmentarzu w Rozwadowie. Więc sobie pomyślałem, że na początek zebrać trzeba trochę więcej informacji o samych kanałach, a później eksploaracja. Krytyką się nie przejmuj. Jedengo chętnego do Twojego pomysłu już masz, jak mi żona pozwoli. Trzymaj się i głowa do góry!!! Ja zabrałem się za szukanie informacji po książkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 26 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2013r. 17:16  
Cytuj
jezcze jedna rzecz, zapmnialem o tym napisac, byłem w podziemiach klasztornych,w tych częściach , ktorę są nie udostępnione do zwiedzania,za zgodą gwardiana, to było dawno temu . Mam tego samego bakcyla co TY , szukałem wejść od krasztoru. WEJSCIA SĄ DWA ,ALE ZAMUROWANE.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »