NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Brak ciepłej wody,
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 22:38  
Cytuj
CYTAT

To tak jak z czarną pożeczką,


Tak jest z tą porzeczką
CYTAT
Jacek
Ja tylko przypomnę.
Woda zimna kosztuje sporo mniej niż ciepła.
Z przyzwyczajenia ludzie nie mają ciepłej wody a i tak kurek ustawiają na nią.
Efekt?? Zasuwa licznik sporo droższej ciepłej wody... Warto o tym pamiętać.

CYTAT
syrena
Ależ bzdura.

CYTAT
Andrzejek
?????


Nie odpowiedziałaś na pytanie Andrzejka
Dlaczego uważasz, że to co pisze to bzdura?
Sama mam termę i wiem, że wychodzi taniej niż opłata za ciepłą i zimną wodę.
Mam porównanie mając dwa rachunki w ręku.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 22:38  
Cytuj

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 07:56  
Cytuj
CYTAT
Niech Jacek wyjaśni, jak to u niego się dzieje, że przy braku ciepłęj wody - otwoerając kran zasuwa mu licznik ciepłej wody smiech2


Wiesz co... tak obserwuję Twoje wypowiedzi, na razie się nie czepiałem bo sobie myślę, że każdy czasem potrzebuje naskrobać coś co niby ma być zabawne...

Tym razem już biernym być nie można. W każdym temacie starasz się cwaniakować i pokazywać swoje mądrości, a tu po prostu zbłaźniłeś się na całego. NIe wiesz jak działa wodomierz? Masz w nim wirnik, który napędza woda, puścisz więcej - obraca się szybciej, naliczając większe zużycie. Wbrew Twoim domysłom, wirnik nie rozróżnia czy woda jest zimna czy ciepła, nalicza po prostu ilość cieczy przepływającej. Stąd, odkręcając kurek z ciepłą wodą, wywołujesz przepływ cieczy i dla wodomierza nie jest istotne jakiej temperatury to ciecz. Nie stanie nagle i się nie zaprze, bo mu będzie "zimno".

Idź lepiej po bułki do sklepu, może o tym będziesz mieć większe pojęcie. Tylko jak rozkroisz ją na pół, to nie dokręcaj ich ponownie kluczem dynamometrycznym...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 08:09  
Cytuj
Ja nie miałam cieplej wody 1 dzień i to nawet nie cały, bo wczoraj już na wieczór puścili, ale wiem że koleżanka obok Goli nie miała ponad tydzień, ale tam są ogólnie jakieś roboty wiec może dlatego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 08:44  
Cytuj
CYTAT
Tym razem już biernym być nie można. W każdym temacie starasz się cwaniakować i pokazywać swoje mądrości, a tu po prostu zbłaźniłeś się na całego. NIe wiesz jak działa wodomierz? Masz w nim wirnik, który napędza woda, puścisz więcej - obraca się szybciej, naliczając większe zużycie. Wbrew Twoim domysłom, wirnik nie rozróżnia czy woda jest zimna czy ciepła, nalicza po prostu ilość cieczy przepływającej. Stąd, odkręcając kurek z ciepłą wodą, wywołujesz przepływ cieczy i dla wodomierza nie jest istotne jakiej temperatury to ciecz. Nie stanie nagle i się nie zaprze, bo mu będzie "zimno".


Chiałeś sam przycwaniakować. A wyszło nieciekawie.

Brak ciepłej wody - znaczy wody NIE MA. Nie ma co przepływać, bo w rurze pustka. Może na wodzie ciężko zrozumieć, więc inny przykład.

1. Mam pralkę w domu.
2. Nie mam pralki w domu.

Zdanie pierwsze oznacze, że mamy pralkę i nie wskazuje czy jest ona sprawna, pełnowartościowa, dobra czy też nie.
Zdanie drugie wskazuje, że nie posiadamy pralki. Dla mnie brak wody - oznacza BRAK, a nie zmianę jej parametrów, przez co nie odpowiada ona wymaganiom jakie jej stawiamy.

Może taki przykłąd będzie jaśniejszy:

1. Mam samochód.
2. Nie mam samochodu.

Oczywiśćie można się posłużyć pewnym skrótem myślowym ... i tym samym wywołać u odbiorcy niesłuszne wnioski. Podobnie jak z doktorami ... Można komuś niesłusznie przypisać tytuł, któego nie posiada.
Dlatego ważna jest precyzja języka, którym się posługujemy.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 09:45  
Cytuj
Syren a jak odkręcisz kurek z ciepłą wodą to nie leci żadna, czy leci zimna. Czy to takie trudne do zrozumieniasciana
Ręce opadają!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 3 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 10:23  
Cytuj
~syrena co Ty to piszesz??? jak to nie ma wody ?? Jest tylko, że zimna! bez znaczenia czy odkręcam kurek z ciepłą czy zimną wodą ( ten z kolorem niebieskim lub z czerwonym) to i tak leci zimna woda. Nawet na informacji z tablicy ogłoszeń jest wyraźnie napisane: ..nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody.."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 11:42  
Cytuj
apetka syrenie 10 osób może tłumaczyć o co chodzi a on/ona swoje. To już norma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 12:10  
Cytuj
Ręce opadają syrena. Gdzie Ty się uchowałeś z tym swoim rozumowaniem... Każde dziecko wie, że jak w wakacje nie ma ciepłej wody w Stalowej Woli przez tydzień do dwóch, to znaczy, że w kranie zamiast ciepłej płynie zimna.
Zresztą, moi przedmówcy idealnie Cię określili...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 10 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 12:16  
Cytuj
A sie czepiacie dziewczyny, stwierdzenie brak cieplej wody w obu przypadkach, moze byc poprawne, nie zmienia to jednak faktu ze po odkreceniu kurka z ciepla woda leci woda zimna, a placimy za nia tak jak za ta pierwsza. W ramach oszczednosci proponuje w calym domu pozakrecac zawory z ciepla woda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 12:20  
Cytuj
metan - z tego co widać tu z wypowiedzi na forum to nie jest dziewczyna, a po drugie dobrze wie o co chodzi w temacie. Jego celem jest tylko napisanie durnoty, żeby coś się głupiego w wątku działo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 12:57  
Cytuj
najważniejsze, że ciepła woda już jest - przynajmniej u mnie. wczoraj akurat miałam "spotkanie na szczycie" z ludźmi z różnych miast i tak z czystej ciekawości poruszyłam ten temat. u wszystkich mieszkających w blokach odbywa się coroczne czyszczenie rur, ale trwa to maksymalnie kilkanaście godz., w ekstremalnych przypadkach dwa dni, ale nie dwa tygodnie.
mam nadzieję, że dzisiejsza ciepła woda w kranie to znak, że i u nas będzie odbywac się to po ludzku, jak w cywilizowanym kraju.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 10 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 13:55  
Cytuj
Irkuck az tak nie zaglebiam sie w forum, chociaz niedawno widzialem artykul zameznej, szkoda ze zostal zamkniety.

mik8 dawno dawno temu cieplej wody nie bylo caly miesiac, pozniej ten czas byl skracany, wydaje mi sie ze ostatnie wakacyjne przerwy w dostawie cieplej wody byly krotsze niz 2 tygodnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 14:16  
Cytuj
U mnie też się przed chwilą pojawiła ciepła woda w kranie. Ale jestem ostrożny, bo nie wiadomo czy to już na stałe do przyszłego roku, czy jeszcze na dniach coś im się w głowach urodzi i jeszcze przykręcą "kurek" grzewczy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 14:54  
Cytuj
Niby jest ale mogą znowu robić modernizację do końca terminu, oby jaknajkrócej.

Syren - weź klucz dynamometryczny i tak w dyńkę parę razy aż zmądrzejesz. Poziom twoich wypowiedzi jest zerowy i szkoda czasami czytać te twoje wypociny

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 15:15  
Cytuj
A spółdzielnia chce wymuszać na mieszkańcach przerabianie instalacji i zakładanie ciepłej wody z PECu. Ciekawy jestem na czym stanęło w sprawie tych wieżowców obok dworca PKS? Ponoć mieli ich zmusić do zainstalowania ciepłej wody?
Pod żadnym pozorem nie zgadzajcie się na to. Jest sporo drożej. A bajki z tlenkiem węgla mogą opowiadać dzieciom na dobranoc. Jeśli ktoś pozatyka wszystkie otwory w mieszkaniu bo mu zimno, to się zatruje, jednak przy otwartych szparach jest to mało prawdopodobne. Ponadto, nowe termy mają wyłączniki w przypadku cofania się spalin. Jest to celowe straszenie, żeby ktoś na ludziach zrobił dużą kasę dla siebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 17:12  
Cytuj
CYTAT
Jest to celowe straszenie, żeby ktoś na ludziach zrobił dużą kasę dla siebie.

Całkowicie się z Tobą zgadzam.

Syrena nie odpowiedziałaś na pytanie Andrzejka ...
Czytając to co tutaj piszą,może w przybliżeniu napiszę jak mogłoby brzmieć:

Dlaczego uważasz, że mając ciepłą wodę zamiast zimnej zapłaci się mniej?
Wysnuwam wniosek z Twojej wypowiedzi ...

CYTAT
Jacek
Ja tylko przypomnę.
Woda zimna kosztuje sporo mniej niż ciepła.

syrena
Ależ bzdura.


Widzę, że wiele osób nie wie jak się zwracać do Ciebie .
ON czy ONA...
W związku z tym gwoli wyjaśnienia
używam w odpowiedziach do Ciebie formy żeńskiej
dlatego,że syrena to rodzaj kobiety umiech
Gdybyś nazwała siebie trytonem byłoby tak jak ma być,
a też miałabyś ogon zamiast nóg
.
Pozdrawiam uśmiech

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 23:59  
Cytuj
Morya3

napisałem:

CYTAT
Niech Jacek wyjaśni, jak to u niego się dzieje, że przy braku ciepłej wody - otwoerając kran zasuwa mu licznik ciepłej wody smiech2


Okazuje się, że jednak woda ciepła jest - tyle, że zimna potluczony
A skoro tak. To licznik może zasuwać.

Czarna pożeczka może być jednocześnie czarna i zielona.
Woda może być jednocześcnie ciepła i zimna jezyk

Prawie jak kot schrodingera w jego słynnym eksperymencie umiech Jednocześnie żywy i martwy :cwaniak:

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2013r. 17:54  
Cytuj
No widzisz Syrena...czepiasz się ludzi, że nie umieją czytać z sensem.
A sama tego nie robisz.
Więc napiszę jeszcze prościej:

-> Ja nie pytam w jakim kolorze jest owoc, tylko
Porzeczka pisze się przez "RZ"
-> Andrzejek nie mógł zrozumieć Twoich pytajników, które dla mnie znaczyły :
Czy ciepła woda z PEC-u jest tańsza od wody ogrzewanej przez termę?

Nie będę się bardziej rozdrabniać.
Poza tym napiszę, że z moich kalkulacji i przeliczeń wynika iż ciepła woda z PEC-u nie jest tańsza.

I ponieważ jestem właścicielem mojego mieszkania, nikt nie może mnie zmusić do zainstalowania rur z ciepłą wodą jeżeli sobie tego nie życzę.
Chyba, że spółdzielnia ponownie wykona remont łazienki lub pokryje straty przy montażu, itp.
Czy ktoś zapłacił za taki pomysł racjonalizatorski?
Czy jest to sposób na zapchanie czyichś kieszeni naszymi pieniędzmi?
Bo jak zrozumiałam z wypowiedzi różnych osób tu na forum i nie tylko, spółdzielnia chce to zrobić bez pełnego (100%) poparcia mieszkańców tych bloków.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »