NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Brak ciepłej wody,
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 07:08  
Cytuj
Tak sobie myślę że mamy 21 wiek. Robimy zakupy na całym świecie i sprzęt z drugiego końca świata kurier dostarczy w 3 dni. A nasi "fachowcy" odcinają wodę na kilkanaście dni. Jak zwykle wezmą się za modernizację opierając się o łopatę i pokazując że żółw to szybkie zwierze. Na koniec woda dalej będzie brudna parę dni po modernizacji. Takie luźne przemyślenia.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 07:08  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 08:41  
Cytuj
Mam podobne przemyślenia.
Co roku z powodu tego wyłączania ciepłej wody szlak mnie trafia.
Nie wierzę, że nie da się inaczej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 08:52  
Cytuj
A u mnie ciepła woda jest.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 09:03  
Cytuj
U mnie woda jest i ciepła i czysta ale np. na Malcach w Nisku z tą czystością jest już loteria. Przez 3 dni napełniałem basen o poj. 3m3 bo co chwilę leciała woda jakiej w "Misu" z kranu dolał do spirytusu Stuwałaumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 09:50  
Cytuj
mnie dziś obudziło wiercenie i grzebanie przy rurach na klatce schodowej, a później pod prysznicem niemiła niespodzianka - brak ciepłej wody. mam nadzieję, że to nie potrwa dłużej niż jeden dzień, zwłaszcza, że nadchodzą upały. nie rozumiem, dlaczego muszą to robic akurat w środku lata?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 10:07  
Cytuj
No i w pizdu ciepłej wody brak. Skończyła się. Długo może to potrwać?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 10:30  
Cytuj
na klatce schodowej wyczytalem, ze nie ma byc cieplej wody do 6 sierpnia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 11:05  
Cytuj
a od soboty ponad 30st upały. niech ich ...
ja nie wiem, czy tego nie można zrobic w maju, we wrześniu, tylko trzeba akurat w samym środku lata?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 25 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 11:08  
Cytuj
ciepłej wody ma nie być 2 tygodnie ... umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 11:09  
Cytuj
cool girl ...hmmm.. u mnie jest ale może się skończy jak u Andrzejka?....Może prościej --> na jakiej ulicy tej ciepłej wody nie macie? good

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 12:38  
Cytuj
Jak czytam niektóre wypowiedzi to mam wrażenie, że rozmawiam z ludźmi, którzy mieszkają na Księżycu. Ludzie, to nowość dla Was, że co roku wody nie ma ciepłej w okresie letnim? potluczony

Zacznijcie czytać ogłoszenia na klatce to nie będzie wielkich oczu, że w kranie zimna woda. Po drugie, znowu jakiś strach Was ogarnia, że nie będzie jej 2 tygodnie, tak jakbyście w tej sytuacji byli pierwszy raz. Co roku to się odbywa i nigdy nie trwa 2 tygodni, zwykle to maksymalnie tydzień, a informacja jest podawana na wyrost, żeby ludzie nie wkurzali pracowników administracji jakby się coś przeciągnęło...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 12:53  
Cytuj
może to nie nowośc (choc dla mnie trochę tak), ale co roku jest to tak samo wkurzające.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 12:55  
Cytuj

A ja mam w domu terme i narazie ciepla woda plynie. Ale czytalem bodajrze na sm, ze i u mnie na osiedlu mysla ciepla wode z sieci robic. Mam pytanie. Jakie macie oplaty za ciepla wode? Bywam czesto w lublinie i z tego jak tam jest wydaje mi sie ze rozwiazanie z terma jest lepsze. A moze ktos sie wypowie, kto mial terme a teraz ma wode z sieci czy teraz ma lepiej czy lepiej bylo z terma.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 13:15  
Cytuj
mik8 - to, że jest to wkurzające to tak, ja temu nie przeczę. Mnie też to denerwuje, bo niby 21 wiek, a co roku te przerwy są. Niemniej jednak, mógłbym nawet miesiąc pocierpieć byle tylko nie mieć termy, to jest dopiero relikt przeszłości i realne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Trzeba pamiętać o regularnym konserwowaniu, przeglądach instalacji. W bloku czasem zdarzy się idiota co sobie coś tam ukręci w kanale wentylacyjnym i przez takiego tłuka można się przyczadzić bo cyrkulacja powietrza będzie zakłócona.

Tommi - Ty się nie zastanawiaj co się bardziej opłaca, wybierz zdrowie.

Co do opłat: Zaliczka CCW: stała 14,70zł/metr, zmienna 21,61zł/metr, remontówka ccw 2,30zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 13:25  
Cytuj
Wybudujta sobie własny dom. Wywiercie własną studnię. Załóżcie solary i będziecie mieli ciepłą wodę cały rok smiech2

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 18:05  
Cytuj
CYTAT
a od soboty ponad 30st upały. niech ich ...
ja nie wiem, czy tego nie można zrobic w maju, we wrześniu, tylko trzeba akurat w samym środku lata?


Rozumiem, że nie będziesz się myła? Ja tam wolę się myć w zimnej wodzie jak jest gorąco.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 18:07  
Cytuj
Ja tylko przypomnę.
Woda zimna kosztuje sporo mniej niż ciepła.
Z przyzwyczajenia ludzie nie mają ciepłej wody a i tak kurek ustawiają na nią.
Efekt?? Zasuwa licznik sporo droższej ciepłej wody... Warto o tym pamiętać.
Ja jak co dwa lata założyłem przepływowy ogrzewacz wody i mam spokój.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 21:05  
Cytuj
Andrzejku, a skąd taki wniosek? będę myła siebie, będę myła dziecko i będę niestety grzac wodę - przy upałach co najmniej 3 razy dziennie, bo lodowaty prysznic to nie jest moja ulubiona rozrywka.
ale spoko, przeżyję to jakoś. choc nie bez nerwów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 21:14  
Cytuj
CYTAT
Ja tylko przypomnę.
Woda zimna kosztuje sporo mniej niż ciepła.
Z przyzwyczajenia ludzie nie mają ciepłej wody a i tak kurek ustawiają na nią.
Efekt?? Zasuwa licznik sporo droższej ciepłej wody... Warto o tym pamiętać.


Ależ bzdura.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 21:24  
Cytuj
CYTAT


Ależ bzdura.


?????

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 10 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 21:33  
Cytuj
Andrzejku ja proponuje zakrecic zawory z ciepla woda i po problemie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 21:36  
Cytuj
Niech Jacek wyjaśni, jak to u niego się dzieje, że przy braku ciepłęj wody - otwoerając kran zasuwa mu licznik ciepłej wody smiech2

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 21:45  
Cytuj
CYTAT
Niech Jacek wyjaśni, jak to u niego się dzieje, że przy braku ciepłęj wody - otwoerając kran zasuwa mu licznik ciepłej wody smiech2


To proste. Woda leci ale zimna.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 10 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 21:46  
Cytuj
Bo woda leci tylko ze jest zimna. mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lip 2013r. 21:57  
Cytuj
A no to chyba, że tak potluczony
Czyli woda ciepła jest - tyle, że zimna cool girl
To tak jak z czarną pożeczką, która jak jest czerwona - to jest zielona potluczonypotluczony

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »