NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
POpisowa akcja milicji,
Posty: 1
Dołączył: 1 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2013r. 18:43  
Cytuj
Sierpniowe popołudnie zbliża się godzina „W” godzina 17. Plac imienia Józefa Piłsudskiego w Stalowej Woli, zbierają się na nim uczestnicy II Rajdu Honoru oraz kibice Stalówki(większość była by rówieśnikami powstańcu). Ci pierwsi będą uczestniczyć w rajdzie rowerowym po ulicach Stalowej Woli w ten sposób uczczą pamięć poległych. Kibice zaś w charakterystyczny dla nich sposób chcą uczcić pamięć Powstańców czyli; wywiesili transparenty: jeden o treści: „Precz z komuną” wraz z przekreślonym sierpem i młotem a także przekreśloną swastyką(pamiętajcie patriota to nie faszysta), drugi o treści: „Cześć i Chwała Bohaterom” a także wywiesili na budynku piękne godło z orłem piastowskim. Mieli przygotowane świece dymne i race jakże charakterystyczne dla świata kibicowskiego. Planowali także wznieść kilka okrzyków patriotycznych.
Problemy zaczęły się wraz z niezwykle bohaterska akcją stalowowolskiej policji. Dwóch funkcjonariuszy milicji(bo w czasach prl to właśnie MO zabraniało manifestować POLSKOŚĆ) pojawia się na miejscu „przestępstwa” twierdzą że transparenty powiewają tutaj nielegalnie ( a może dla nich treść była nielegalna). Rozpoczynają swoje rutynowe czynności oczywiście gdy się pojawili żaden z nich nie raczył się wylegitymować (co jest niezgodne z Ustawą o policji). Mozolne legitymowanie osób będących w bliskiej odległości transparentów a także skrupulatne rewidowanie włącznie ze sprawdzaniem portfela i numeru IMEI telefonów komórkowych. Wszystkie te czynności uniemożliwiły kibicom uczcić Powstańców w sposób jaki sobie zaplanowali. Policjanci po zakończonych czynnościach przemieścili się na parking z którego obserwowali i nagrywali kibiców, czekali na to aż któryś z nich odpali pirotechnikę (była by podstawa prawna do ukarania któregoś z nich), na nieszczęście milicjantów kibice potrafili wyjść z twarzą z tego zdarzenia i nie dali się sprowokować osobnikom przypominających zachowaniem agentów urzędu bezpieczeństwa albo gestapo.
Warto wspomnieć, że w gronie tych „bandytów” znajdowali się kliku letni chłopcy, mała dziewczyna wraz z rodzicami. Miejmy nadzieję że mimo zakłócenia obchodów przez milicjantów, ta młodzież dalej będzie interesowała się Polska historią, dalej będą chcieli uczestniczyć w obchodach tego typu bo tylko w taki sposób mogą nauczyć się prawdziwej historii i wychowywać się w duchu patriotyzmu, na co nie mogą liczyć w polskich szkołach.
Po tych niemiłych zdarzeniach Kibice przenieśli się na stalowowolski cmentarz i tam pod mauzoleum dokończyli obchody w taki sposób w jaki planowali pod Miejskim Domem Kultury.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2013r. 18:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sie 2013r. 21:54  
Cytuj
Rozumiem że jako kibole w dupie macie prawo i zasady ale Wy nazywacie siebie Patriotami. A to już zobowiązuje. Przede wszystkim do szanowania prawa.

Nie przenoście zachowań stadionowych na ulicę.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2013r. 00:01  
Cytuj
Rozumiem że jako kibole w dupie macie prawo i zasady ale Wy nazywacie siebie Patriotami. A to już zobowiązuje. Przede wszystkim do szanowania prawa.

Nie przenoście zachowań stadionowych na ulicę.



ja nie mogłem tam być szkoda..... musialem byc w pracy ale jesli ktos chce uczcic bohaterow Powstania to czemu to nie moga byc kibice???? Ty andrzejek chyba popierasz jakies ugrupowania lewackie skoro przeszkadza Ci haslo; precz z komuną i Godło Polski to nie jest rzadne lamanie prawa!!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Sie 2013r. 06:34  
Cytuj
józef69, w którym miejscu napisałem że kibice nie mogą uczcić Bohaterów Powstania? Gdzie napisałem że przeszkadzają mi hasła przez nich głoszone? A tym bardziej godło?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 198
Dołączył: 15 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2013r. 07:02  
Cytuj
CYTAT
Ty andrzejek chyba popierasz jakies ugrupowania lewackie


Lepiej być lewakiem niz mieć ksywę Jozef69 i słuchać rege. Jak wiadomo, "kto słucha rege, ten rucha kolegę" HA HA HA

CYTAT
rzadne lamanie prawa!!!!!!!


Naucz się pisać po polsku, ty nędzna łajzo, a potem zabieraj głos publicznie.

Ja mam tego powstania serdecznie kurwa DOŚĆ, zakazał bym pisania o tym i wymazał wydarzenie z historii. Mam dość przypominania o tej rzezi i klęsce, i żeby tacy troglodyci jak Lucek i jego przydupasy, banda nieudaczników, budowali swoje polityczne kariery popierani przez niedorozwiniętych umysłowo i fizycznie "patriotów".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Sie 2013r. 09:24  
Cytuj
CYTAT


Lepiej być lewakiem niz mieć ksywę Jozef69 i słuchać rege. Jak wiadomo, "kto słucha rege, ten rucha kolegę" HA HA HA

Naucz się pisać po polsku, ty nędzna łajzo, a potem zabieraj głos publicznie.

Ja mam tego powstania serdecznie kurwa DOŚĆ, zakazał bym pisania o tym i wymazał wydarzenie z historii. Mam dość przypominania o tej rzezi i klęsce, i żeby tacy troglodyci jak Lucek i jego przydupasy, banda nieudaczników, budowali swoje polityczne kariery popierani przez niedorozwiniętych umysłowo i fizycznie "patriotów".


Pomijając Twoje za....ste poczucie humoru, nie obrażaj nikogo kto ma inne zdanie niż Ty. W Twoich słowach ukazuje się brak szacunku do ludzi. Zakazywać możesz ale w obrębie swojego pokoju, kręcenia śmigłem w miejscu publicznym czy jak pies sąsiada wypróżnia się na chodniku. Jak widać inne sprawy nie są na Twoją głowę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Sie 2013r. 09:48  
Cytuj
CYTAT
Kibice zaś w charakterystyczny dla nich sposób chcą uczcić pamięć Powstańców czyli; wywiesili transparenty: jeden o treści: „Precz z komuną” wraz z przekreślonym sierpem i młotem...

Hm, szukam tu jakiegoś odniesienia do powstania, do powstańców, do wroga... szukam, szukam i nie znajduję. Równie dobrze można by wywiesić hasła propagujące zniesienie składki ZUSowskiej albo remontu kładki nad torowiskiem.

CYTAT
a także przekreśloną swastyką(pamiętajcie patriota to nie faszysta)

A tu już widzę związek, brawo. Oczywiście odróżniam też patriotów od faszystów. Tych pierwszych jest zdecydowanie mniej, choć wielu mylą się z tymi drugimi.

CYTAT
Dwóch funkcjonariuszy milicji(bo w czasach prl to właśnie MO zabraniało manifestować POLSKOŚĆ)...
Rozpoczynają swoje rutynowe czynności oczywiście gdy się pojawili żaden z nich nie raczył się wylegitymować (co jest niezgodne z Ustawą o policji)...

Mozolne legitymowanie osób będących w bliskiej odległości transparentów a także skrupulatne rewidowanie ...

Policjanci po zakończonych czynnościach przemieścili się na parking z którego obserwowali i nagrywali kibiców...

Zakładam kolego, że masz tyle lat, że o komunie słyszałeś od mamy, która żaliła się, że po pieluchy dla Ciebie stała dwa dni w kolejce, a i tak brakło. Gdyby to była milicja kolego, to nie byłoby "rutynowych czynności", "mozolnego legitymowania" i "przemieszczenia się na parking" celem obserwacji, tylko dostalibyście gazem po gałach, a potem pałą po dupach, a gdy 2/3 z Was zesrałaby się już ze strachu, wsadzili by Was do suk i przemieścili się na posterunek, gdzie zrobiliby Wam powtórkę z rozrywki, a o ustawie o policji, to mógłbyś sobie pomarzyć. Widzisz teraz jakąś różnicę między policją, a milicją, czy dalej nic?

CYTAT
na nieszczęście milicjantów kibice potrafili wyjść z twarzą z tego zdarzenia i nie dali się sprowokować osobnikom przypominających zachowaniem agentów urzędu bezpieczeństwa albo gestapo.

Abstrahując od tego, że porównanie dzisiejszego policjanta do gestapowca powoduje, że coraz mniej można brać Cię na poważnie, to urzekła mnie ta historia o nie sprowokowaniu. Kolego, baliście się odpalić racę, bo wiedzieliście, że szarpnie Was to po kieszeni. Pomyśl co by było, gdyby Powstańcy, za Waszym przykładem, nie dali się sprowokować okupantowi. Pewnie gadałbyś teraz po niemiecku. Na szczęście mieli jaja.

CYTAT
Warto wspomnieć, że w gronie tych „bandytów” znajdowali się kliku letni chłopcy, mała dziewczyna wraz z rodzicami.

I właśnie o ich bezpieczeństwo dbali policjanci i dlatego nie pozwolili Wam odpalić rac.

CYTAT
Miejmy nadzieję że mimo zakłócenia obchodów przez milicjantów, ta młodzież dalej będzie interesowała się Polska historią, dalej będą chcieli uczestniczyć w obchodach tego typu bo tylko w taki sposób mogą nauczyć się prawdziwej historii i wychowywać się w duchu patriotyzmu, na co nie mogą liczyć w polskich szkołach.

Oby. Niech tylko uczą się patriotyzmu od ludzi, którzy mają jakieś pojęcie na jego temat, a nie skaczą jak banda naćpanych półgłówków, bo kto nie skacze jest lewakiem / z policji / za Tuskiem itp. można sobie tutaj różne głupoty wstawiać. Wyobrażasz sobie grupę Powstańców skaczących na przeciw niemieckich czołgów i krzyczących "kto nie skacze jest z gestapo"? Myślę, że byłoby im wstyd. I słusznie.

CYTAT
Po tych niemiłych zdarzeniach Kibice przenieśli się na stalowowolski cmentarz i tam pod mauzoleum dokończyli obchody w taki sposób w jaki planowali pod Miejskim Domem Kultury.

Mam nadzieję, że udało się tam uszanować spokój zmarłych i nie zrobiliście przesadnej "oprawy" dla tej uroczystości.


Ja sobie tak myślę, o co jest ta kłótnia? Czy powstanie słuszne, czy nie słuszne, czy warto, czy nie warto? Ludzie psy wieszają na tych wszystkich obchodach, ale według mnie niesłusznie. Czy ktokolwiek 1-go sierpnia mówi o świętowaniu wybuchu powstania? O wychwalaniu decyzji o nim? O tym, że dokopaliśmy Niemcom? Nie. 1-go sierpnia upamiętnia się ofiary. Poległych. Tysiące zabitych. Wszystko to świadczy o dramacie i klęsce tych wydarzeń. Nikt nie mówi, że to wesołe święto, nikt nie chodzi w chorągiewkami i balonikami. To czas pochylenia się nad grobami tych, którzy być może zostali oszukani, ale wtedy, kiedy robili to co robili, gdy bili się za Warszawę, za Ojczyznę, nie szli tam po to, by zostać sławnymi. Szli po to, by oddać życie. Wielu, pewnie większość, może nie pierwszego dnia, nie pierwszego tygodnia, ale zdała sobie sprawę, że jest to walka przegrana. Mimo to umierali, po to, by pokazać, że można, że trzeba, że nawet gdy są małe szanse, zawsze warto zaryzykować, by chociaż ktoś usłyszał, by ktoś pomógł. Dla wszystkich pieniących się i oburzających na decyzję o wybuchu powstania mam propozycję. 1-go sierpnia wspomnijcie poległych, ludzi, którzy zostali oszukani, wciągnięci w pułapkę, wysłani na śmierć. Nie powstanie, ale tych ludzi, te dzieci. Przecież jest masa takich dni, kiedy wspomina się pewne niekoniecznie pozytywne wydarzenia. Katyń, Wołyń itp. Przeciwnicy powstania jak np. Szlęzak jednocześnie wzruszają się na inscenizajach rzezi wołyńskiej. A czymże ona była jeśli nie tragedią i katastrofą? Po co robić takie inscenizacje? By uczcić pamięć pomordowanych. Oczywiście nie możemy tego zjednywać ze sobą, chodzi mi jednak o sam fakt. Skoro tam możemy uczcić pamięć zamordowanych Rodaków, po prostu zróbmy do samo w odniesieniu do Powstańców, a przede wszystkim ogromnej liczby cywilów, którzy zginęli w czasie powstania. Uważam, że dziwne decyzje o nie włączaniu syren w "godzinę W" itp. są nieprzemyślane i błędne. Ci ludzie zasługują na pamięć i szacunek. Zdecydowanie zasługują. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 2 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2013r. 15:12  
Cytuj
Andrzejek: Cała Twoja wypowiedz, choć krótka to stek sloganów i hasełek mająca na celu zadać atak, oczernić w/w kibica/kibiców przed opinią publiczną.
Po pierwsze użyłeś terminu "kibol", jakże często używanego w mediach(termin o zabarwieniu negatywnym)
Podejrzewam, że nawet nie wiesz kto tam był, jakim jest człowiekiem i ile jest wart. Zobaczysz może kilka fotek, rozkminisz, że łysy albo krępy i ze względu na wygląd dyskryminujesz, pomawiasz.
Ponadto chodzę na mecze przy Hutniczej już kawałek czasu (zwykły kibic) i od kilku dobrych lat panuje dobra atmosfera, z roku na rok coraz więcej kobiet z dziećmi a o przemocy fizycznej nie ma mowy. Oczywiście zdarzają się bluzgi pod wpływem emocji, ale gdzie ich nie ma?. Zaczynając od góry: słynne "Jarosław nie pier***!", w telewizji serialiki o poziomie dna typu "Sędzia Maria Wesołowska", czy "Trudne sprawy", cechuje niebywała wulgarność, masa przekleństw, patologicznych postaw. Ile dzieci nieświadomych jeszcze poziomu dna tych programów codziennie ogląda tą patologię?. Mimo wszystko nie potępiacie ich i nie bojkotujecie tylko o 19 00 odpalacie "Fakty" czy "Szkło Kontaktowe".
Dziś każde dziecko ma internet a w nim na youtubie MASA przekleństw..

Oczerniasz ludzi za to, że wykonali kawał dobrej roboty oraz za to, że napisali kilka słów prawdy na temat działań służb władzy w Polsce!. Czy to kraj 100 % wolności słowa?. Jest to kolejny przypadek. Przepraszam, to nie przypadek!, takie zachowania są normą!. Wystarczy wymienić działanie służb przed marszem niepodległości w ubiegłym roku, które skrytykował nawet nasz prezydent Andrzej Szlęzak czy więzienie, katowanie "Starucha" za poglądy polityczne i stanie na czele grupy ludzi przeciwstawiającej się władzy. To tylko dwa przykłady które przypominają mi się.A O wielu i tak się nie dowiemy..

Czy wywieszenie Orzełka to coś nie zgodnego z prawem? Czy wywieszenie przekreślonych symboli zbrodniczych systemów totalitarnych to coś złego?
Chłopaki pokazują, że komunizm i nazizm to nie jest dobra droga a Ty mówisz, że nie przestrzegają prawa czy zasad?.W którym momencie nie przestrzegali prawa?? jeśli chodzi Ci o race to samo posiadanie rac nie jest karalne.
O jakich zachowaniach stadionowych mówisz? Głośne śpiewy? Zabolało by Cię gdybyś usłyszał nasz piękny hymn? lub okrzyki na cześć bohaterów?.
Władza chce żeby ludzie zapomnieli ilu wśród nich i służb specjalnych jest przedstawicieli poprzedniego systemu. Chce potulnych baranków, by nieświadomych było jak najwięcej. Wmawia ludziom, że "takie były czasy", oczyszcza zbrodniarzy i wyprowadza na salony,ociepla wizerunki, nadaje ordery.SBcy torturujący ludzi dziś mają b. wysokie emerytury za to że działali na szkodę narodu, gnębili swoich rodaków. W szkołach dzieci uczą się o wielkich poetach, pomija się, że wielu z nich było służalcami komuny, nie interesował ich naród itd.Przykład pani Wisława Szymborska pisząca wiersze na cześć Stalina, Lenina czy Bieruta. Poparła też mord na księżach podobnie jak inni poeci z książek do j.polskiego np pan Mrożek. Tu więcej: http://pl.wi(...)ucja_Związku_Literatów_Polskich_w_Krakowie_w_sprawie_procesu_krakowskiego

Na uczelnie zapraszani są zatwardziali komuniści, staliniści by swe mądrości przekazywali studentom. W mediach głownymi autorytetami dziennikarskimi są uczniowie Urbana. Dlaczego nie ma lustracji dziennikarzy?. Propaganda polityczna sięga zenitu.
Próbuje się zniszczyć postawy patriotyczne, przemilczeć fakty historyczne, zwalczyć za wszelką cenę kościół i rodzinę. Piętnuje się ludzi prawych, którzy są temu przeciwni i stawiają jakiś opór. Ludzi tych nazywa się faszystami, pluje i obraża. Podczas dużych imprez jak Marsz niepodległości służby prowokują tłum, można odnieść wrażenie, że nawet celowo, za ich plecami dziennikarzyny już gotowe by zmontować nieprawdziwy obraz tych ludzi, opluć ich za to, że kochają Polskę i patrzą wladzy na ręce, wyrażają niezadowolenie z rządów w naszym pięknym kraju. W mediach w czasie wyborów jednego pokazują co sekundę, drugi jest pokazywany 10 min przez całą kampanię. Tworzy się jakieś smieszne sondaże by pokazać ludziom jakie partie są właściwym wyborem. A, że większość na polityce/ekonomii się nie zna występuje efekt owczego pędu, ludzie głosują na liderów sondaży.
Ilość ludzi podsłuchiwanych jest przerażająca,inwigilacja. No tak ale odpowiecie jak za komuny: "Dobry obywatel nie obawia się podsluchow". Włądza chce wszystko kontrolować. Pokazuje co dobre a co złe. Niedługo zdelegalizują papierosy (już świrują) bo przecież bydło nie może decydować o tym czy chce palić czy nie. Przypomnijcie sobie ACTA, popatrzcie ile niepodobających się władzy firm bankrutuje przez kontrole Urzędu Skarbowego, a jednocześnie takie Amber Gold ma się dobrze i nikt ich nie zauważa. Koncze już z tymi przykładami bo jest ich tak dużo, że i tak bym wszystkiego nie wymienił. Już nawet nie wspominam o wszelakich daninach, haraczach, zezwoleniach, koncesjach na rzecz państwa, które dławią przedsiębiorczość Polaków tylko po to by nakarmić tego raka urzędniczo- partyjnego i działać w interesie złych ludzi którzy tylko przesuwają tymi pionkami po szachownicy. To osobny temat.
Ludzie poprostu mają dość, a wszelkie próby zamanifestowania tego nazywane są bandytyzmem, dokładnie tak jak za komuny nazywano walczącą opozycję...

PS: Nie jestem zwolennikiem ŻADNEJ partii będącej w sejmie, choć muszę przyznać, że ilość represji, kontroli obywatela, fotoradarów itd za rządów PO znacznie wzrosła i jest odczuwalna. Podobnie z ilością propagandy, socjotechniki. Nawet postkomunistyczne SLD tak nie bajerowało ludzi jak oni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Sie 2013r. 15:45  
Cytuj
thunder celowo użyłem określenia kibol. Dostosowałem się do autora, który nazywa policję "milicją".
Przesadzasz, mam kolegów, którzy są łysi i krępi. Nie mają nic wspólnego z kibolami ani nawet kibicami. Ale oni nie latają z racami, nie oklejają budynków bez zgody właściciela i nie nazywają policji "milicją".
Po co mi teraz wypisujesz jak jest na meczach? Co ja mam do tego? Bardzo mnie cieszy ta sielankowa atmosfera ale co ma to wspólnego z tematem. A słynne (...) powiedział marszałek Zych "Stary nie pierdol" Tylko co to ma z tematem wspólnego? A seriale, które wymieniłeś są na poziomie ludzi, do których są kierowane. Nie oglądam więc co mnie one obchodzą? Chcesz o nich pogadać to załóż wątek, bo widzę że dysponujesz wiedzą, którą mógłbyś się podzielić z innymi.

Nikogo nie oczerniam, jeśli już to sami to robicie. Skomentowałem temat, wyraziłem swoje zdanie.
Jest prawo, które trzeba szanować i nie można nazywać policji tylko dlatego, że ma obowiązek pilnowania by to prawo nie było łamane.
Denerwuje cię jak słyszysz że ktoś nazywa cię kibolem. Poczuj to co Ty czy twoi koledzy robią innym.

Wywieszanie Orła nie jest niezgodne z prawem. Niezgodne z prawem jest wieszanie na nieswoim budynku czegokolwiek bez pytania właściciela o zgodę.

Stadionowe zachowania to race a nie hymn.

Dobra już wystarczy bo to zwykłe bicie piany. Nara

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 9 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2013r. 17:06  
Cytuj
DO WSZYSTKICH NEGUJĄCYCH SENS POWSTAŃ POLSKICH:
"LEPIEJ UMRZEĆ STOJĄC Z PODNIESIONĄ GŁOWĄ, NIŻ ŻYĆ NA KOLANACH"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2013r. 18:03  
Cytuj
W tamtym roku kibice przygotowali piękną oprawę i nikomu nic się nie stało.

Stalowe Miasto - Kibice zrobili zadymę

To może redakcja Stalowego Miasta zajmie się sprawą? Rzecznik prasowy Policji powinien udzielić wyjaśnień. W tamtym roku orzeł wisiał na budynku MDK i nikomu to nie przeszkadzało. Może nawet za zgodą dyrektora. Wczoraj powiesili na budynku Arkadii należącego do PSS Społem. Niech na ten temat wypowiedzą się prawnicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2013r. 18:13  
Cytuj
CYTAT
Ty andrzejek chyba popierasz jakies ugrupowania lewackie skoro przeszkadza Ci haslo; precz z komuną i Godło Polski to nie jest rzadne lamanie prawa!!!!!!!


Wy macie nieźle w tych łbach nastukane w tych "narodówkach". Komuny oficjalnie nigdy u nas nie było, a jeżeli już sięgasz do socjalizmu to też go od dawien dawna nie ma. Dla Was każdy kto ma od Was inne zdanie to lewak, komuch, zdrajca itp. Dobrze to wszystko określił northern_petrol.
Tacy z Was patrioci tylko nawet ojczystego języka nie potraficie poszanować...


Tak swoją drogą gdyby nie ta jak to określasz "komuna" to byś w ziemiance mieszkał. Było wiele złego, ale tyle co zbudowali i tyle zakładów co działało na wysokim poziomie w tamtych czasach to jak dzień do nocy porównując z dzisiejszymi czasami. Wasze solidaruszki rozpieprzyli polskie zakłady pracy, posprzedawali majątki i teraz pracujecie w większości dla Helmutów, Dzong Junów i innych Pierdo La Sierdo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 2 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2013r. 18:48  
Cytuj
CYTAT
thunder celowo użyłem określenia kibol. Dostosowałem się do autora, który nazywa policję "milicją".


najwidoczniej nie przeczytałeś ze zrozumieniem:
obserwator napisał:

cytuję: "Problemy zaczęły się wraz z niezwykle bohaterska akcją stalowowolskiej policji."

Następne zdanie:"Dwóch funkcjonariuszy milicji(bo w czasach prl to właśnie MO zabraniało manifestować POLSKOŚĆ) pojawia się na miejscu „przestępstwa” twierdzą że transparenty powiewają tutaj nielegalnie ( a może dla nich treść była nielegalna).

Rozpoczynają swoje rutynowe czynności oczywiście gdy się pojawili żaden z nich nie raczył się wylegitymować (co jest niezgodne z Ustawą o policji).

Jednoznacznie widać, że przybyłe służby nazywa policją. Później pisze, że ich zachowanie (nie wylegitymowanie się) i szukanie haka, jakiejs podstawy do wygonienia ich z tamtąd lub ukarania nazywa zachowaniami Milicji z czasów PRL. Słowem "milicjanci" bardzo słusznie komentuje ich zachowanie.

CYTAT
Po co mi teraz wypisujesz jak jest na meczach? Co ja mam do tego? Bardzo mnie cieszy ta sielankowa atmosfera ale co ma to wspólnego z tematem.


Ty w ramach jak to mówisz konry nazwałeś kibiców "kibolami", więc Ci napisałem, że zarówno na stadionie przy Hutniczej jak i na placu Piłsudskiego kibice Ci swoim zachowaniem nie zasłużyli na to byś ich tak nazywał. W opinii publicznej to słowo o zabarwieniu negatywnym.

CYTAT
Jest prawo, które trzeba szanować i nie można nazywać policji tylko dlatego, że ma obowiązek pilnowania by to prawo nie było łamane.


Dokładnie tak jak mówisz. Policja ma się zajmować ściganiem przestępstw, kierowaniem ruchu w czasie wypadku, czy pilotowaniem rajdu Honoru a nie być nadgorliwym w stosunku do chłopaków którzy tylko manifestują swoją Polskość i pokazują: precz z komuną i nazizmem. Zawieszą na pół godzinki transparent, zdejmą, po co robić aferę??? to przestępstwo??? tu nie chodzi o samowole budowlaną na obcym terenie lecz o chwilowy transparent i tyle.

Transparenty "Precz z komuną" są wyjątkowo źle odbierane przez służby w naszym kraju i nie tylko w Stalowej Woli. Wyjdziesz ze swastyką pod komendę, minuta i jesteś zatrzymany. Natomiast "o dziwo" z sierpem i młotem, napisami CCCP można legalnie śmigać. Żałosne, a raczej smutne.

CYTAT
Denerwuje cię jak słyszysz że ktoś nazywa cię kibolem. Poczuj to co Ty czy twoi koledzy robią innym.


Ja przy kibicach, Orzełku i transparentach nie stałem, więc nie mnie nazywasz "kibolem".
Jednakże Polska jest dla mnie ważna i wkurza to, że piętnuje się osoby które próbują coś mądrego przekazać młodszym, zaszczepić w nich poczucie wspólnoty narodowej,zaprosić do poznania historii kraju.


CYTAT
Stadionowe zachowania to race a nie hymn.


Race nie zostały użyte.. Ponadto zakaz używania rac na meczach to moim zdaniem głupota. Nie ma to nic wspólnego z chronieniem obywateli. Nigdy jak jeszcze race były legalne nic się nikomu na naszym stadionie nie stało. Race są bezpieczne, a w ich otoczeniu przebywa kto chce. Nikt nikogo nie zmusza by stał obok kogoś kto ją odpala - proste. Na pewno zdarzają się jakieś incydenty raz na jakiś długi czas, ale to nie powód, żeby delegalizować race.
Równie dobrze możemy zdelegalizować samochody bo przecież nie są 100 % bezpieczne.

I zawsze tak jest, że jak uchwalane są absurdalne przepisy to one były, są i będą łamane.

I o to im chodzi! Po to ten absurdalny przepis by urządzać łapanki na chłopaków którzy je odpalają i karać zakazami.

Pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2013r. 03:23  
Cytuj
CYTAT
Wczorajsze obchody zaczęły się o godzinie 17:00, kiedy to odbyła się Msza Św. w intencji Bohaterów Powstania Warszawskiego w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny. Następnie zaplanowano uroczysty przemarsz z kościoła, pod Pomnik Nieznanego Żołnierza. W momencie, gdy zaczęła się formować kolumna marszowa, nasi działacze dołączyli do niej, po czym rozpoczęli rozkładanie samodzielnie zrobionego transparentu z napisem "Wszechpolacy Pamiętają - Bohaterów Wysławiają". W czasie tej czynności, trzech działaczy, wraz z transparentem zostało zaciągniętych pod kordon policji w celu wylegitymowania. Wylegitymowanie to jednak nie doszło do skutku, gdyż działacze zostali umieszczeni w radiowozie i przewiezieni na Komendę Miejską Policji w Częstochowie. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że nie posiadamy zgody organizatora marszu na rozpostarcie naszego transparentu. Na mocy art. 63a Kodeksu Wykroczeń, wobec dwóch z nas skierowano wniosek do sądu o nałożenie grzywny w wysokości 500 złotych, trzeci działacz - z racji swojej niepełnoletności - odpowie przed Sądem Rodzinnym z tego samego artykułu.

Więcej: Grzywna i sąd za…uczczenie Bohaterów Powstania Warszawskiego

Już nic mnie nie dziwi. Przeanalizujmy art 63a:
CYTAT
§ 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1 500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Czyli organizatorzy zgromadzenia stają się zarządzającymi danym miejscem? Jutro napiszę do prawników. U was mogli przyczepić się, że wieszacie na Arkadii bez zgody właściciela. Napiszcie szczegółowo, jakie zarzuty wam postawili. Nigdy wcześniej nie czepiali się transparentów. Czy w tamtym roku mieliście zgodę dyrektora MDK (niekoniecznie na papierze) na wywieszenie orła?

Wraca cenzura.

Musi być odgórny nakaz walki z kibicami i narodowcami. Niedługo nie będzie można zorganizować manifestacji ani obchodów bez zgody urzędu (obecnie wystarczy zawiadomienie) i papierków na każdy transparent lub przyniesiony przedmiot. Represje nasilają się. Nie możemy im ulegać. Niedługo znowelizują Kodeks Wykroczeń i mocno ograniczą naszą wolność. Poczytajcie, co dzieje się na zachodzie Europy. Polityczna poprawność przeciwko obywatelom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sie 2013r. 09:54  
Cytuj
Narodowcy są wyjęci z pod prawa? Nie potrafią zgłosić takiej imprezy? Musza się zawsze gdzieś podłączać?

Rajd się odbył, wcześniej były wystąpienia i przemowy. Były flagi. Ale na samym początku było poszanowane prawo, czyli ktoś zadbał by całą imprezę zgłosić.

Wystarczyło się wcześniej przygotować, imprezę zgłosić i wywieszać te hasła. Jaki problem?

PS. Teraz wystarczy zgłoszenie a kiedyś była wymagana zgoda. Sami nie potrafią uszanować tego co jest.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 2 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2013r. 13:54  
Cytuj
Andrzejek , prawo przede wszystkim jest dla ludzi, ma służyć ludziom.

Co innego jest wywiesić na nie swoim budynku/powierzchni transparent w celach odniesienia jakiejś korzyści, np: pieniężnych (reklama). Wtedy to co mówisz ma sens.

Czym innym jest natomiast chwilowe zamanifestowanie Polskości, czy odrzucenia ideologii komunistycznej czy nazistowskiej.

Z tego co się orientuję (mogę się mylić) jest to powierzchnia PSS "Społem". Nie sądze by byli oni przeciwni chwilowemu wywieszeniu Orzełka.To nie reklama konkurencyjnych supermarketów, nikogo też nie obraża.

Zdecydowanej większości obywateli, którzy w przeszłości doznali cierpień od obydwóch systemów totalitarnych przekaz się bardzo podobał.

Prawo oczywiście należy przestrzegać, a rolą policji jest dbanie by było przestrzegane, ale z głową, ze zrozumieniem drugiego człowieka,elastycznie, nie nadgorliwie!.

Zachowanie policji w tym przypadku budzi jak widzisz zaniepokojenie,obrzydzenie tym bardziej,że to jest bardzo częsta praktyka w naszym kraju...

Wszystko upartyjniasz. Czy to, że byli to narodowcy czy kto inny ma znaczenie?? W tym co mówisz nie ma żadnej logiki.
To, że ktoś z jakiejś partii zgłosił obchody to znaczy, że mogą na nie przyjść tylko fani tej partii?..nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sie 2013r. 15:21  
Cytuj
Przepraszam, narodowców powinienem wziąć w cudzysłów.

Można było zgłosić swoją manifestację i nie mieć problemów. Trzeba znać prawo i być sprytnym a nie tylko oburzać się na wszystko.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2013r. 19:04  
Cytuj
Dla ludzi nie widzących sensu w transparencie o treści "Precz z komuną":


"A po drugiej stronie Wisły stoi Armia Czerwona, spokojnie patrzy jak nasze miasto kona"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2013r. 02:00  
Cytuj
CYTAT
Można było zgłosić swoją manifestację i nie mieć problemów.
W obu przypadkach policjanci pytali o zgodę organizatora manifestacji. Być może istnieje taki zapis w polskim prawie, ale nie w art. 63a KW, który wymaga zgody zarządcy miejsca. Podstawowe pytanie - kto w tym przypadku jest zarządcą miejsca - organizator manifestacji czy miasto/firma? Kibiców w STW mogli czepić się za brak zgody PSS Społem, natomiast członkowie MW w Częstochowie po prostu rozwinęli transparent i nic nie wieszali. Kolejna kwestia, czy musieli zgłaszać swoje zgromadzenie, czy mogli podpiąć się do istniejącego. Wcześniej nikt nie robił problemów. Po prostu przyszły instrukcje z centrali, aby prześladować narodowców i kibiców. Art. 63a uchwalono po stanie wojennym.

Polecam ustawę o zgromadzeniach publicznych - całkiem dużo rzeczy możecie się dowiedzieć:

[POBIERZ] Ustawa o zgromadzeniach publicznych [PDF]

Najciekawsze punkty:

Art 3.2. W zgromadzeniach nie mogą uczestniczyć osoby posiadające przy sobie broń, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne lub inne niebezpieczne materiały lub narzędzia.

Sylwester wyjęty spod prawa?

Art 4. Przepisy ustawy nie dotyczą zgromadzeń:
1) organizowanych przez organy państwa lub organy samorządu terytorialnego
2) odbywanych w ramach działalności Kościoła Katolickiego lub innych związków wyznaniowych

Teraz już wiem, do kogo iść po pomoc good

Bloger świetnie podsumował art 63a KW: http://blogmedia24.pl/node/64343

Ile zgód muszę uzyskać, aby legalnie przejść do szkoły w koszulce ulubionego zespołu lub klubu sportowego? Według ustawy policja ma prawo zdjąć i zabrać koszulkę! Wyciągając tablet/telefon/laptop też wystawiam na widok publiczny napis (model), rysunek (jabłko, robocik, inne logo), a może na ekranie wyskoczy ogłoszenie. Czy na adresy firm naklejone na pojazdach też wymagana jest zgoda zarządcy terenu?

Nie noście wcale koszulek, bo sam krój można podciągnąć pod rysunek. Policja was rozbierze na golasa, a na końcu wlepi mandat za publiczne obnażanie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2013r. 19:00  
Cytuj
CYTAT
Dla ludzi nie widzących sensu w transparencie o treści "Precz z komuną":


"A po drugiej stronie Wisły stoi Armia Czerwona, spokojnie patrzy jak nasze miasto kona"




A Ty czemu patrzyłeś spokojnie jak solidaruchy wyprzewadali państwowe majątki i rozpierniczali ostatnie nasze fabryki i konała Twoja ojczyzna? Szkoda, że niektórzy zapomnieli, że w PRL-u byliśmy np jednym z największych producentów motocykli w Europie, produkowaliśmy samochody, elektronikę, RTV-AGD, itp. itd. To wszystko pod szyldem polskich marek i właśnie to wszystko znikło po przemianach...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 2 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2013r. 21:54  
Cytuj
do Irkuck:
CYTAT
Szkoda, że niektórzy zapomnieli, że w PRL-u byliśmy np jednym z największych producentów motocykli w Europie, produkowaliśmy samochody, elektronikę, RTV-AGD, itp. itd. To wszystko pod szyldem polskich marek i właśnie to wszystko znikło po przemianach...



Nie ukrywam, że Twoja wypowiedź jest dla mnie dość irytująca i się z nią nie zgadzam. Na temat PRL-u się nie wypowiem z dwóch powodów: 1. PRL nie jest tematem tego wątku.
2. Szkoda mojego czasu gdyż temat ten niedlugo gdzies zniknie wśród innych na forum.

Mam więc dla Ciebie propozycję.Załóż odpowiedni temat. Chętnie ja, czy inni forumowicze zabierzemy głos w dyskusji, rozliczymy czasy PRL. Ostrzegam jednak, że występując w roli adwokata poprzedniego systemu, w mojej ocenie masz przegraną sprawę...

CYTAT
A Ty czemu patrzyłeś spokojnie jak solidaruchy wyprzewadali państwowe majątki i rozpierniczali ostatnie nasze fabryki i konała Twoja ojczyzna?



Nie bronię "solidaruchów" jednak ostro przekłamujesz. Po pierwsze duża część obecnych polityków w sejmie czy senacie związana była z PZPR. Jednak wygląda na to, że są to tylko pionki a faktyczną władzę sprawują służby specjalne.

Cytat:

“Nie ulega dla mnie wątpliwości, że w Polsce punkt ciężkości władzy spoczywa poza konstytucyjnymi organami państwa, że – mówiąc krótko – prawdziwą władzę sprawują tu tajne służby, których najtwardszym jądrem pozostaje od ponad 20 lat wywiad wojskowy z peerelowskim rodowodem. Kontroluje on niezmiennie najważniejsze segmenty gospodarki, z sektorem finansowym na czele oraz inne segmenty życia publicznego, między innymi – media i partie polityczne."
Stanisław Michalkiewicz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2013r. 22:02  
Cytuj
Pomyliłbyś się bardzo - nie jestem adwokatem poprzedniego systemu, mało tego, nie chciałbym jego powrotu. Irytują mnie tylko głupie hasła powtarzane jak mantra przez ludzi, którzy nie mają w tym temacie żadnego pojęcia. Były plusy i minusy tamtego systemu, są plusy i minusy obecnego. Tylko tak krytykując jeden, warto zastanowić się czy nie tak samo, albo gorzej zadziałali następcy i czy ich też nie byłoby warto rozliczać i uświadamiać ludziom transparentami i hasłami co zrobili z Polską po roku 1990.
Rozliczajmy, wytykajmy błędy, ale wszystkim.

Tylko głupi powiedziałby, że wtedy było idealnie i dalej tak być powinno pod każdym względem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »