NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
dzwony - kościół IGLO, dzwony w iglo
Posty: 17
Dołączył: 19 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 10:06  
Cytuj
czy ktoś z Was mieszka w pobliżu kosciola Iglo? czy nie irytuja was i nie wnerwiaja bijace dzwony dzien w dzien o 6.30 rano?;/mlotek nie mowiac juz o weekendach.... nie jestem przeciwniczka kosciola nie mam nic do niego ale to juz troche drazniace budza wszystko i wszystkich dookola (zwlaszcza dzieciaki a przeciez sa wakacje)!! ze w niedziele przed msza to jeszcze ok ale ten poranek wg mnie zupelnie niepotrzebny ... ktos cos powie na ten temat?chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 10:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 10:21  
Cytuj
Dzwonów z igloo wprawdzie nie słyszę, ale te z konkatedry robią pobudkę już o 6:00 rano, a dodatkowo okoliczni mieszkańcy muszą obowiązkowo wysłuchać każdej niedzielnej mszy i wszystkich śpiewów bo głośniki ryczą na całe osiedle mlotek

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 10:44  
Cytuj
cool girlkotek82 czy ty od niedawna mieszkasz koło igloo??? Ja mieszkam nieopodal i te z igloo nie robią na mnie wrażeniacool girl no być może przez to ,że jak w dużym dzwonią o 6-tej i się obudzę to potem lepiej mi się śpi i już tych o 6.30 nie słyszę cool girluśmiechuśmiechuśmiech No a fakt faktem z dużego dużo głośniej biją...a do igloo mam dwa kroki i może to już kwestia przyzwyczajenia ,że są prawie niesłyszalne dla mnie cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 19 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 10:53  
Cytuj
mieszkam od dawna ale byl jakis czas temu okres ze nie bily i byl spokoj , od dluzszego czasu znow bija i znow draznia!! i nie o mnie sie rozchodzi bo nie mam tyle szczescia co ty ze spie o 6.30 (praca) uśmiech ale dziecko mi budza!!! sciana
da sie cos w tym temacie zrobic hmm ciekawe? hehe moze jakies podanie zbiorowe o zaprzestanie;)???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 10:56  
Cytuj
Mieszkam obok "iglo" i kilkakrotnie pisałem na Stalowym Mieście o dzwonach. Zasze przez osoby, których problem nie dotyczy, byłym potem wyśmiewany i obrażany.
Zwyczaj dzwonienia pół godziny przed maszą pochodzi z czasów, kiedy ludzie nie mieli zegarków. Wtedy sygnalizowano w ten sposób kiedy należy iść do kościoła.
W naszej parafii wszystko było fajnie za czasów ks. Warchoła. W czasie budowania dzwonnicy obiecywał, że ponieważ jest ona w środku osiedla, nie będzie wykorzystywana zbyt często tak aby nie zakłócać ludziom spokoju. Teraz nastał nowy pan, to i nowe są porządki.
Dzwoniłem do proboszcza w tej sprawie. Powiedział, że jestem pierwszą osobą, która zgłasza taki problem, więc nie widzi potrzeby żeby coś zmieniać, no bo dla jednej osoby...? Mało tego, twierdzi, że kiedy wyłączyli głośniki na kościele to miał kilka telefonów, żeby je spowrotem włączyć.
Dlatego, jeżeli wszyscy siedzą cicho i boją się księdzu sprzeciwić, to dzwony będą waliły i zakłócały spokój ludziom.
Jeżeli komuś jeszcze to przeszkadza, - niech dzwoni do proboszcza: 15 844 50 89 lub 15 842 66 78.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 11:06  
Cytuj
CYTAT
czy ktoś z Was mieszka w pobliżu kosciola Iglo? czy nie irytuja was i nie wnerwiaja bijace dzwony dzien w dzien o 6.30 rano?;/mlotek nie mowiac juz o weekendach.... nie jestem przeciwniczka kosciola nie mam nic do niego ale to juz troche drazniace budza wszystko i wszystkich dookola (zwlaszcza dzieciaki a przeciez sa wakacje)!! ze w niedziele przed msza to jeszcze ok ale ten poranek wg mnie zupelnie niepotrzebny ... ktos cos powie na ten temat?chytry

Mimo wszystko lepsze to niż wycie muezina z wieży minaretu,co nie oznacza iż jak jest wolny dzień,nie można byłoby dłużej pospać.spi

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 11:11  
Cytuj
CYTAT
Mało tego, twierdzi, że kiedy wyłączyli głośniki na kościele to miał kilka telefonów, żeby je spowrotem włączyć.


To zapewne dzwonili Ci, którym się nie chce doopska ruszyć i iść do kościoła, a głośniki zapewniają im odbiór nabożeństwa we własnym mieszkanku. Szkoda, że nie pomyślą o tych mieszkańcach osiedla, którzy nie mają ochoty na całoniedzielne wysłuchiwanie zawodzenia i codzienną przymusową pobudkę.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 19 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 11:21  
Cytuj
to, ze glosniki w niedziele to jeszcze ujdzie - mnóstwo rodzin z małymi dziećmi stoi w lecie pod kościołem wiec moze chca rowniez slyszec, ale pomysl z dzwonami jest nieporozumieniem . Kto chce pójść do kościoła pójdzie - nie ma potrzeby przywoływania go tak głośnym biciem:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 11:23  
Cytuj
CYTAT
cool girlkotek82 czy ty od niedawna mieszkasz koło igloo??? Ja mieszkam nieopodal i te z igloo nie robią na mnie wrażeniacool girl no być może przez to ,że jak w dużym dzwonią o 6-tej i się obudzę to potem lepiej mi się śpi i już tych o 6.30 nie słyszę cool girluśmiechuśmiechuśmiech No a fakt faktem z dużego dużo głośniej biją...a do igloo mam dwa kroki i może to już kwestia przyzwyczajenia ,że są prawie niesłyszalne dla mnie cool girl


Dużo zależy od tego pod jakim kątem blok stoi do dzwonnicy (dźwięk odbija się też od budynków i wędruje do innych). Jeżeli na drodze dźwięku są jakieś przeszkody to też potrafią ten dźwięk skutecznie zatrzymać. W naszym bloku dzwony stawiają wszystkich na równe nogi, a dzwonów z dużego kościoła praktycznie nie słyszymy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 11:34  
Cytuj
cool girl ... moich dzieci już nie budzą żadne takowe zjawiska...ale był czas ,że tak jak Tobie kotek82 dzwony dzieciom spać nie dały a przez to i ja chodziłam niewyspana...doskonale Cię rozumiem... w razie co dołączę się do tego " podania zbiorowego " o zaprzestanie dryńdania ...uśmiech ... cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 11:35  
Cytuj
CYTAT
to, ze glosniki w niedziele to jeszcze ujdzie - mnóstwo rodzin z małymi dziećmi stoi w lecie pod kościołem wiec moze chca rowniez slyszec, ale pomysl z dzwonami jest nieporozumieniem . Kto chce pójść do kościoła pójdzie - nie ma potrzeby przywoływania go tak głośnym biciem:szok:


Głośnik przed wejściem, ok, niech będzie dla tych co stoją przed wejściem, ale po co głośniki na wszyskich czterech ścianach?
Kto ma pójść do kościoła, - pójdzie, a jeżeli ktoś nie chce, to probosz go na siłę nie ściągnie. Jeszcze tylko pogarsza sprawę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 10 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 14:58  
Cytuj
Ha dzisiaj dzwony z iglo obudzily mnie o godzinie 12.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2013r. 09:51  
Cytuj
Wiecie co dzwony to ja jeszcze zniosę ale najgorzej jest w okresie letnim jeśli ktoś mieszka w pobliżu szpitala lub straży pożarnej. Nawet w nocy gdzie ruch jest zerowy jadą na syrenach. Jednak nic nie pobije sytuacji, kiedy strażacy o godzinie 15.00 jechali na sygnale drogą osiedlową. Wszyscy myśleli, że do pożaru, wypadku więc samochody się usuwały na bok. Natomiast strażacy jechali tylko do bankomatu - masakra.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 10 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2013r. 11:39  
Cytuj
Betty jezeli mieszkasz w poblizu kosciola iglo to musisz mieszkac obok strazy pozarnej. Ja mam takie szczescie ze mieszkam dokladne miedzy jednym a drugim mlotek. Dzisiaj wstalem o 11 30 a to oznacza ze poludniowe dzwony napewno mnie nie obudza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 1 Paź 2009r.
Skąd: Nisko RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2013r. 12:50  
Cytuj
CYTAT
najgorzej jest w okresie letnim jeśli ktoś mieszka w pobliżu szpitala lub straży pożarnej. Nawet w nocy gdzie ruch jest zerowy jadą na syrenach.


Mieszkałem kiedyś w wieżowcu vis a vis Straży Pożarnej. Praktycznie co noc o dowolnej godzinie wyjeżdżali do zdarzeń. I bez znaczenia czy to była 24:00, czy 01:30, 03:30 czy też 4:15 - w tej porze praktycznie ruchu w Stalowej nie ma, ale Strażacy w najlepsze na pełnych sygnałach dźwiękowych. Sygnał włączali już wyjeżdżając z garażu. Zanim wytoczyli się na Aleje, podejrzewam że cała okolica była wyrwana ze snu. Najlepiej jak jeszcze zrobili rundkę na rondzie aby udać się Alejami w stronę Rozwadowa. Szanuję i doceniam pracę Strażaków, ale z tym wyciem w środku nocy to powinni nieco zbastować, wystarczyłby sygnał świetlny. Myślę że oni po prostu lubią sobie powyć - ot taki lans. zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2013r. 13:10  
Cytuj
metan tak masz rację mieszkam między jednym a drugim smiech2 dzwony mnie nie budzą ale straż owszem

RNI-Golf_Club też tak jak Ty nie rozumiem po co syreny przy zerowym ruchu. Fakt może to jakiś rodzaj lansu tak jak piszesz.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2013r. 15:11  
Cytuj
Ciekawe jak ma niewidomy, który akurat wybrał się na spacer, usłyszeć straż pożarną jak nie będzie sygnału...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 404
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2013r. 15:20  
Cytuj
irkuck! A jak przywołany przez Ciebie niewidomy który akurat wybrał się na spacer "widzi" inne samochody bez względu na porę dnia?! Pomyśl trochę zanim coś napiszesz i nie "ubliżaj" niewidomym!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2013r. 15:30  
Cytuj
Nie nazekajcie na straz bo robia dobra robote, zreszta zobaczcie sobie jak jada na sygnalach to i tak malo kto puszcza bo albo zamyslony albo nie slyszy, ewentualnie na zlosc. Teraz auta sa dobrze wyciszane i malo co slychac z otoczenia. W nocy jak to w nocy raczej nie moga sciszyc tego dzwieku. Co do tego bankomatu to nie bardzo chce mi sie wiezyc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2013r. 15:48  
Cytuj
Stecyk osobiście widziałam tą "akcję" z bankomatem. Byłam w szoku, bankomat na Wojska Polskiego 4a.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2013r. 17:40  
Cytuj
CYTAT
irkuck! A jak przywołany przez Ciebie niewidomy który akurat wybrał się na spacer "widzi" inne samochody bez względu na porę dnia?! Pomyśl trochę zanim coś napiszesz i nie "ubliżaj" niewidomym!!!!

Zastanowiłeś się nad tym co napisałeś w ogóle? potluczony

Niewidomi zwykle kierują się na przejścia z sygnalizacją wydającą dźwięk na świetle zielonym. Poza tym tym po kilku obejściach miasta z jakąś osobą poruszają się już sami z laską. Chodząc w dzień nawet nie trafiając na miejsce z sygnalizacją są widoczni. Po ciemku jest znacznie gorzej, szczególnie gdy jedzie jakiś wóz do interwencji. Jeżeli taki wóz zdecyduje się przejechać na czerwonym to tak czy siak syrena zatrzyma niewidomego.
W ogóle po co ja to piszę, widzę, że Ty najprostrzej rzeczy nie potrafisz pojąć. Człowiek kompletnie niewidomy nie widzi, rozumiesz to?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2013r. 17:41  
Cytuj
kotek82 ja mieszkam koło Kościoła Trójcy Św. i u mnie codziennie rano dzwonią dzwony o 5:30 pozniej o 12:00 a pozniej o 17:30. oprócz tych 3 godzin standardowych dzwonią mi jeszcze dodatkowo 3-4 razy w ciągu dnia na pogrzeb i jakoś żyje tu i mieszkam i nie sprawia mi to problemu. teraz kiedy są takie upały śpie przy otwartych oknach i tak się przyzwyczaiłam że nie slysze tych dzwonów o 5:30.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2013r. 10:34  
Cytuj
CYTAT
kotek82 ja mieszkam koło Kościoła Trójcy Św. i u mnie codziennie rano dzwonią dzwony o 5:30 pozniej o 12:00 a pozniej o 17:30. oprócz tych 3 godzin standardowych dzwonią mi jeszcze dodatkowo 3-4 razy w ciągu dnia na pogrzeb i jakoś żyje tu i mieszkam i nie sprawia mi to problemu. teraz kiedy są takie upały śpie przy otwartych oknach i tak się przyzwyczaiłam że nie slysze tych dzwonów o 5:30.


Z dzwonami o 5.30 zrobić porządek byłoby łatwiej.
Wtedy obowiązuje jeszcze cisza nocna, więc sąd zakazałby ich używania (tego typu sprawy były już w wielu miastach). Niestety o 6.30 już tak prosto nie jest.
Napiszę chyba do prezydenta z prośbą o eksmisję uciążliwych sąsiadów ;) .
Dlaczego nie wystarczy im ciągła zabawa swoimi dzwonkami???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2013r. 20:06  
Cytuj
arek1s u mnie na osiedlu nie usłyszałam nigdy zeby ktoś się skarżył na te dzwony o 5:30 widocznie nikomu nie przeszkadzają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2013r. 00:28  
Cytuj
CYTAT
arek1s u mnie na osiedlu nie usłyszałam nigdy zeby ktoś się skarżył na te dzwony o 5:30 widocznie nikomu nie przeszkadzają.


Może śpią jeszcze wtedy twardo uśmiech , albo tak jak u nas, boją się, że ich kiedyś "ksiundz" nie pochowa jak będą mieli swoje zdanie smiech2 .
Religia to najlepszy totalitaryzm...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »