NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Okropne plamy, Co skutecznego polecane?
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sie 2013r. 12:19  
Cytuj
Mam problem i mysle ze tu znajdę odpowiedz. Chodzi mi o trudne plamy po sokach, owocach zupach warzywnych itp tych najtrudniejszych. Do tej pory był vanish ten różowy w proszku , ( zalać woda i zostawić na pare godzin ale mało to pomaga dlatego zamiast zimnej wody dodaje wrzatek- i efekt nieco lepszy)
Jaki ch skutecznych środków odpkamiajacych Wy uzywacie? I gdzie można je zakupić??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2013r. 12:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sie 2013r. 13:37  
Cytuj
Polecam MEGLIO dostępny w Stalowej Woli,używa go się w następujący sposób: spryskać zaplamione miejsce po chwili przetrzeć szczoteczką czynność powtórzyć parę razy,następnie wrzucić jeszcze z mokrą plamą do pralki.Usuwa wszystkie plamy!NIE ODBARWIA RZECZY KOLOROWYCH!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2013r. 13:51  
Cytuj
odplamiacz w formie mydełka(ok 5 zeta) ,białe opakowanie,czerwone napisy
dr Reiner Pollena Ostrzeszów,
ja zakupiłam je w sklepie Społem
świetnie działagood!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2013r. 15:08  
Cytuj
a ja polecam Sil w aerozolu, ten z benzyną. można kupic w sklepach z chemią z Niemiec (nie wiem czy są jakieś w stw), na allegro (ale zdarzają się podróbki) lub na pralince (pewne i sprawdzone źródło).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 29 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2013r. 16:59  
Cytuj
dawnym,niezawodnym sposobem na plamy z owocow bylo namoczenie ich w kwasnym mleku.potem wyprac. Zawsze dzialalo i do tego bez chemii.Prosze sprobowac.Powodzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sie 2013r. 18:26  
Cytuj
A czy te sposoby wymienione tutaj zadziałaja na plamy które sie do tej pory nie spraly w pralce?? (Są mniej widoczne tylko) czy wiec moge na te plamy tak samo używać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2013r. 21:06  
Cytuj
na tluste plamy (olej smar itp) uzywam Meligo, taki zolty spray, czasem tez wspomagam sie plynem ludwik czy Fairy i goraca woda. Na plamy takie codzienne jak z trawy, krwi, czekolady i kupky(kto ma dzieci ten wie ze pamper czasem nie pomiesci wszystkiego) kupuje mudelko galasowe za 3 zeta Na opakowaniu pisze Mydelko Ga (Zaje....e). na plamy takie po sokach i czekoladzie wystarczaja promienie sloneczne, wybiela plame elegancko o ile ubranko jest biale bo jesli kolorowe to wybiela tez kolor troche. Zauwazylam ostatnio u dziecka plamy po praniu takie jasnobrazowe sama nie wiem z czego bo czekolade dziecko za bardzo nie je ale to za cholere nie zchodzi wyczytalam na googl ze dobry jest sok z cytryny, polac i odstawic a potem wyporac. Nie wiem zobacze co bedzie...

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Sie 2013r. 21:21  
Cytuj
poczyj plame szarym mydłem ( biały jeleń)i potem normalnie wypierz w pralce powino pomóc jak tak robie i plamy znikają .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2013r. 21:49  
Cytuj
vanish dodawany ale tylko do prania w 60 lub 90 stopni idzie wszytskogood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 20 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2013r. 15:01  
Cytuj
Aby wyczyścić plamy z soku na tkaninach kolorowych, np. z lnu lub z bawełny, zanurzamy tkaninę w zsiadłym mleku na 3-4 godziny. Następnie pierzemy ręcznie w wodzie z mydłem i płuczemy.

Jeśli natomiast nie mamy zsiadłego mleka, możemy zwilżyć plamy z soku sokiem z cytryny. Po wyczyszczeniu natychmiast płuczemy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »