NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Wjazd do szpitala,
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2013r. 06:48  
Cytuj
O osobach niepełnosprawnych zapomnieli czy specjalnie ich dyskryminują?

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2013r. 06:48  
Cytuj

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2013r. 10:13  
Cytuj
W punkcie 8 nowego regulaminu jest wzmianka o niepełnosprawnych. Jak się nie czytało to proszę niepotrzebnie nie "bić piany".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 7 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2013r. 14:26  
Cytuj
Co z osobami z niepełnosprawnością w stopniu lekkim udającymi się na zabiegi rehabilitacyjne, które naogół trwają dłużej niż 30 minut a także jest i seria 10 zabiegów, które wykonywane są oprócz sobót i niedziel a tym samym przez 12 dni.
Chodzi mi o niepełnosprawność w stopniu lekkim 05R, która oznacza, że przyczyną niepełnosprawności jest upośledzenie narządu
ruchu.
Stopień lekki uniemożliwia korzystanie z karty parkingowej dla niepełnosprawnych a tym samym nie podlega pod par 4 pkt 2.8 Zarządzenia 53/2013 szpitala.
Czy w tej sytuacji niepełnosprawny ma szukać zabiegów w innym miejscu Stalowej Woli czy wogóle z tych zabiegów zrezygnować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2013r. 20:10  
Cytuj
Fox-GreyFox Przepraszam za błąd faktycznie nie doczytałem.Zobaczyłem pieczątke i podpis pomyślałem,że tylko jedna strona a to był wstęp.Stare mądre powiedzenie mi się kłania "co nagle to po diable"Dzięki Ci za zwrócenie uwagi.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2013r. 03:09  
Cytuj
Faktycznie Rena, może być z tym problem.
Tylko ja np. nie wiem gdzie te zabiegi są wykonywane ? Czy czasem nie w budynku starego szpitala tam przy przychodni ? Nigdy w szpitalu na takich zabiegach nie byłem więc nie wiem. Jednak jeżeli są tam to chyba można by parkować obok przychodni (tyle że tam wiecznie miejsca nie ma).


Adam - np :-) każdemu się zdarza :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 7 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2013r. 14:06  
Cytuj
Oddział rehabilitacyjny jest w szpitalu obok labolatorium, punktu pobrań krwi do badań. Wejście albo od Staszica wtedy od wejścia schodkami na dół i dalej "labiryntami" lub wchodząc właśnie do strony parkingu płatnego jak do oddziałów ginekologicznego, pediatrycznego i innych, przy kiosku w prawo.
Wejście od strony psychiatryka zamykają po 15.00 a zabiegi są wykonywane do 18.00. Tym samym nawet od tamtej strony gdy zamkną wejście trzeba iść na około.
Najwyraźniej w Stalowej Woli nie dostrzega się problemów osób niepełnosprawnych naprawdę.
Najpierw zamknięto połowę oddziału rehabilitacyjnego co wydłuża czas oczekiwania na zabiegi bo NFZ uważa, że to zbędne.
Teraz ta opłata parkingowa do 30 minut.
jednym słowem w Stalowej Woli niepełnosprawni powinni zamknąć się w domu, nie leczyć a tylko opłacać składki zdrowotne.
Potem gdy stan zdrowia się pogorszy choćby z braku rehabilitacji to zafundować sobie eutanazję lub wystąpić do Strasbourga o odzkodowanie.
Dodam, że zabiegi te pomagają łagodząc ból po wypadku z przed 10 lat.
Wiem też, że niepełnosprawni nie dostaną karty parkingowej jeśli nie mają znajomości lub dobrze nie symulują przy orzecznikach. Jest to dyskryminacja bo nikogo wśród decydentów nie znasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »