NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Wjazd do szpitala,
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 13:35  
Cytuj
Drodzy koledzy, drogie koleżanki krwiodawcy.
Nie wiem czy zwróciliście uwagę (kto chodzi z bucika, zapewne nie) że zarząd naszego kochanego szpitala zniósł po cichu bezpłatny wjazd samochodem na teren szpitala dla krwiodawców w celu oddania krwi.
Na razie jest to w formie testów i będzie płatne dopiero od 1 września, jednak z treści regulaminu zapisy o krwiodawcach już zniknęły.
Moje pytanie brzmi. Kto chce na nas dodatkowo jeszcze zarobić ? Czy mamy obciążać i tak już przeładowany z rana parking przy przychodni ?

Ja rozumiem że jestem honorowym dawcą krwi, ale żeby płacić za to żebym mógł ją oddać to trochę przesada.

Może powinniśmy wystosować jakieś pismo do dyrektora albo bardziej nagłośnić temat? Co o tym sądzicie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 13:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 25 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 13:44  
Cytuj
Kolego i jeszcze jedno - pracownicy szpitala również płacą ((((
Ja rozumię że za podjechanie pod same dzrzwi szpitala to tak , ale gdzie jest alternatywny parking dla gości , pacjentów jak również pracowników - BEZPŁATNY -
takiego niema SKANDAL

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 13:55  
Cytuj
wkleję treść regulaminu ze stronki szpitala żeby było się do czego odnosić

CYTAT
Za wjazd pojazdu samochodowego na teren szpitala pobierane są opłaty na podstawie zarządzenia Dyrektora Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Z obowiązku uiszczania opłat zwolnieni są kierowcy:

pojazdów uprzywilejowanych,
pojazdów służbowych, będących własnością szpitala,
pojazdów pracowników szpitala z czytelnymi i aktualnymi kartami,
pojazdów zaopatrzenia i kurierskich podczas przewozu towarów i przesyłek do szpitala,
pojazdów wiozących osoby zaproszone przez Dyrekcję lub Przewodniczącego Rady Społecznej Szpitala,
pojazdów wiozących osobę chorą, której stan świadczy o potrzebie udzielenia natychmiastowej pomocy, osobę ze skierowaniem na badania lub do leczenia w oddziałach szpitalnych, osobę bez możliwości samodzielnego poruszania lub pojazdów jadących po osobę wypisaną ze szpitala lub po wykonaniu badań w szpitalu,
pojazdów firm budowlanych i ich pracowników wjeżdżających na teren szpitala w związku z wykonywaniem robót budowlanych na terenie szpitala.
Do bezpłatnego wjazdu na teren szpitala uprawnione są też osoby niepełnosprawne o obniżonej sprawności ruchowej, kierujące pojazdem zaopatrzonym w ważną kartę parkingową, zwalniającą z obowiązku stosowania się do niektórych znaków drogowych, umieszczoną za przednią szybą pojazdu, w sposób umożliwiający odczytanie jej pierwszej strony.
Do pobierania opłat za wjazd i parkowanie na terenie szpitala uprawnieni są, przy głównej bramie wjazdowej, pracownicy Ochrony Szpitala.
Opłaty za wjazd i parkowanie samochodów

Opłata za wjazd 2 zł
Karnet za parkowanie przez 1 dobę 7 zł
Karnet za parkowanie przez 10 dni 60 zł
Karnet za parkowanie przez 1 miesiąc 100 zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 14:19  
Cytuj
Jak już zostaną uruchomione automatyczne bramki przy wjeździe na przyszpitalny parking, to zmieni się wysokość opłat za parkowanie, a tym samym powyższy regulamin przestanie być aktualny.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 14:23  
Cytuj
Z tego co mi wiadomo - to ten jest już tym nowym regulaminem.

Poza tym bramka już jest uruchomiona i testowana. Instalowane i uruchamiane są jeszcze specjalne bankomaty do uiszczania opłat - jak na lotniskach - żenada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 14:40  
Cytuj
Z wypowiedzi zastępcy dyrektora szpitala wynika, że wjazd i postój do 30 minut będą bezpłatne, a ustalanie taryfikatora opłat właśnie trwa, więc ten regulamin nie jest nowy (przynajmniej w części dotyczącej wysokości opłat).

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 14:58  
Cytuj
To jeżeli to jest jeszcze w trakcie to proponuję aby pomyślano o jakimś bankomacie przy punkcie krwiodawstwa zsynchronizowanym z systemem rckik (o ile to możliwe) i automatycznym anulowaniem (uznaniem jako opłacony) biletu.
ewentualnie jakby system po oddaniu wysyłał sygnał do bankomatu o możliwości bezpłatnego skasowania. Oczywiście bankomat musiał by się znajdować w punkcie krwiodawstwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 15:02  
Cytuj
Jeżeli propozycja ma odnieść jakikolwiek skutek, to lepiej będzie zgłosić ją do dyrekcji szpitala. Zamieszczona tylko na forum może umknąć uwadze ludzi decydujących o tych sprawach.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 16:04  
Cytuj
CYTAT


Ja rozumiem że jestem honorowym dawcą krwi, ale żeby płacić za to żebym mógł ją oddać to trochę przesada.




O tym samym pomyślałam jadąc ostatnio oddać krew. To jakaś paranoja po prostu. Czasami są kolejki w krwiodawstwie, wypełnianie papierów, rejestracja, można nie wyrobić się w tych darmowych 30 min. Nie dość, że żadnych ulg praktycznie nie ma (choć nie po to jest się honorowym) to jeszcze opłaty z tego tytułu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 27 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 17:28  
Cytuj
Stać was oddać krew honorowo ,to o głupie 2 złote się gorączkujecie.Co za sknerstwo w narodzie.Jest przysłowie- Bądź dziadem lecz honorowym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 18:23  
Cytuj
ewaznt z kazdym swoim postem pokazujesz jaka jestes "madra". Dyrektor jest sknerą, nie dość ze chce zeby krew oddawac to jeszcze oddajacym chce kase wyrwac z portfela. Takim czyms sie zniecheca do pomocy przez co cierpia niewinni ludzie. Podobna dziwna sytuacja jest na hucie, kierowca ciezarowki musi zaplacic 10zl tylko po to zeby wechac i zabrac od nich towar (albo im przywiezc).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 25 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 18:38  
Cytuj
W pewnym mieście (byc moze w innych tez) jest platny podziemny parking. Jednak dla osobm które przyjezdzaja do kina bilecik przy kasie jest anulowany jako zaplacony. Tak samo powinno byc tu wjeżdza interesant a w punkcie krwiodastwa jest skaner ktory mu kasuje bilet, przy wyjezdzaniuu wkladamy i bramka sie zwalnia. Jeżeli bedzie inaczej to niech sobie sam dyrektor krew oddaje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 13 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 18:47  
Cytuj
Jestem zasłużonym honorowym dawcą krwi. Robię to bezinteresownie, poświęcam, paliwo i czas. Ale teraz poświęcę go jeszcze więcej. Może honorowi dawcy krwi nie są już szpitalowi w Stalowej Woli potrzebni?

Może zainteresować tym PCK w Stalowej Woli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285
Posty: 15
Dołączył: 27 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2013r. 11:12  
Cytuj
Może tyrknąć na sekretariat i poprosić o rozmowe z dyrektorem co on myśli w tym temacie?



Sekretariat dyrekcji tel. 15 84 33 205


Lista wszystkich telefonów
MAIL:

Sekretariat:
sekretariat_(at)_szpital-stw.com


Kancelaria - Dyrekcja 15 8420672

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2013r. 11:37  
Cytuj
W dniu dzisiejszym, po przeczytaniu artykułu na sm postanowiłem zadzwonić do rckik w Rzeszowie.
Pani dr do spraw krwiolecznictwa ( mam nadzieje że nic nie przekręciłem) poinformowała mnie że w następnym tyg. będzie rozmawiała o tym z dyrektorem stalowowolskiego szpitala. Powiedziała również że nic o czymś takim nie słyszeli i że jest to pierwszy taki sygnał.

Proponuję sytuację jeszcze bardziej nagłośnić bo widać że chcą to po cichu jakoś przepchnąć może prezydent stw?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sie 2013r. 15:50  
Cytuj
CHYLĘ CZOŁA PRZED HONOROWYMI DAWCAMI ZADZWOŃCIE DO SZTAFETY W CELU NAGŁOŚNIENIA TO JEDNO A DRUGIE TO ZAPROPONUJCIE SZPITALOWI PŁATNE ODDAWANIE KRWI WTEDY ZOBACZYCIE JAKĄ DECYZJĘ PODEJMIE DYREKTOR!!!!ECH DO CZEGO TO DOSZŁO ŁAPKI
OPADAJĄ!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 28 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2013r. 16:20  
Cytuj
Nagłośnienie w Sztafecie smiech2 A to dobry żart. W sztafecie nagłaśniało się sprawy 20 lat temu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 13 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2013r. 16:26  
Cytuj
Dziś dzwoniłem do szpitala aby poznać motywa działań dyrekcji - ale nie było dyrektora co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 13 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 11:56  
Cytuj
CYTAT
Honorowi dawcy krwi skarżą się, że muszą płacić za parking przy ostrołęckim szpitalu.
- Bezpłatny parking był praktycznie jedynym przywilejem dla krwiodawców, z którego mogli korzystać podczas wizyt w placówce lub przychodniach specjalistycznych - napisał do naszej redakcji pan Dominik. - Nie rozumiem, dlaczego zostało im to zabrane.

Nowe zasady wzbudziły kontrowersje
Do końca 2011 roku honorowi dawcy mogli każdego dnia bezpłatnie parkować swoje samochody na przyszpitalnym placu. Sytuacja zmieniła się pierwszego stycznia, gdy dyrekcja placówki wprowadziła nowe zasady korzystania z parkingu.

- Obecnie krwiodawcy z miejsc postojowych mogą korzystać bezpłatnie tylko w dniu oddania krwi, w innych dniach muszą płacić normalnie - oburza się nasz Czytelnik. - Moim zdaniem to żenujące, aby żądać zapłaty za parking od osób, które przez wiele lat oddają krew.

Cała sytuacja wywołała spore zamieszanie wśród honorowych krwiodawców, którzy skierowali do administracji ostrołęckiego szpitala wiele krytycznych uwag w tej sprawie. Jak się okazuje ich działania przyniosły pozytywny skutek.

Szpital przeprasza
- Po dogłębnej analizie dyrekcja szpitala postanowiła wrócić do zasad korzystania z parkingu, które obowiązywały przed nowym rokiem - poinformował nas Czesław Duszak, zastępca dyrektora ostrołęckiego szpitala. - Honorowi Dawcy Krwi będą zwolnieni z opłat każdorazowo, bez względu na cel wjazdu na teren parkingu.

Krwiodawcy bez przeszkód mogą korzystać z przyszpitalnego placu od 1 lutego.

- Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy wszystkich Honorowych Dawców Krwi, którzy bezinteresownie oddają potrzebującym najcenniejszy lek jakim jest krew - dodaje Czesław Duszak. - Pragniemy jednocześnie poinformować że, wszyscy pracownicy szpitala, łącznie z dyrekcją, płacą za korzystanie z parkingu szpitalnego. http://www.archi(...)2,2.html


Nasz szpital poszedł o krok dalej nawet w dniu oddania krwi musimy płacić. Pomijam fakt, że Publiczna Służba Zdrowia w określonych okolicznościach sprzedaje naszą krew zewnętrznym firmom - może z tych pieniędzy zapłacą szpitalowi za parking.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 12:03  
Cytuj
cool girl...........szymon14 zacznij używać opcji "ZMIEŃ" !!!! w swoich postach....cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Sie 2013r. 07:16  
Cytuj
CYTAT
Stać was oddać krew honorowo ,to o głupie 2 złote się gorączkujecie.Co za sknerstwo w narodzie.Jest przysłowie- Bądź dziadem lecz honorowym.


Nie po to oddaję honorowo krew,aby za to płacić.
Krew oddaję za darmo,dla kogoś kto jej potrzebuje.
Dlaczego ktoś ma na tym zarabiać nawet te głupie 2 złote?
Wielkie goofno dyrektorowi do mojej kasy!jezyk
Wystarczy,że poświęcam swój wolny czas(dzień z mojego urlopu)i nic nie chcę w zamian.Nie jestem jednak aż takim altruistą i nie będę dokładał do interesu.
Chce dyrektor mieć więcej kasy?Niech obetnie swoją pensję i premie dla nierobów.
Niby te 6-8 zł jakie zapłaciłbym rocznie to niewiele,ale jak się przyzwyczają,to każą płacić za wszystko.
Nigdy nie korzystałem z uprawnień krwiodawcy czy to w kolejkach do lekarzy czy przy zakupie leków.
Czekolady oddaje dzieciakom znajomych jako rodzaj zachęty aby kiedyś tez oddawały krew.

Do @Ewaznat
Sprawdź co oznacza termin"honorowy dawca krwi".Nic tam nie ma o płaceniu za oddawanie krwi.Wręcz przeciwnie,takiej osobie należy się np.zwrot kosztów dojazdu.
Ja jestem tym"honorowym",a dziadem jest...wiesz ktochytry
------------------------------------------------------------------
Proponuję,aby zwracać się do dyrektora o zwrot "tych głupich 2 zł."
Koszty administracyjne obsługi będą kilkanaście razy wyższe niż "utracony zysk".sciana
Tyle,że to nie dyrektor będzie płacił z własnej kieszeni,za ten poroniony wytwór czyjegoś intelektu.zaklopotany

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2013r. 12:08  
Cytuj
Aby sprostać wymaganiom budowlanym "Nowego Dyrektora",
trzeba znaleźć gdzieś trochę więcej kasy.
Najwygodniej i najszybciej szuka się jej u ludzi mniej zamożnych,
dla których każdy grosz się liczy.
2 zł to bochenek chleba....ale nie dla wszystkich, dla niektórych zamiast zjeść trzeba będzie zawieść chorego członka rodziny do lekarza.
Cieszyliście się wszyscy, że NOWY to znaczy lepszy...
Miał robić porządki ze znanymi nam "nierobami".
A zaczyna się od głaskania ich po rączkach...i wyciągania kasy od biedniejszych od nich...

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 13 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2013r. 11:51  
Cytuj
CYTAT
Dzień Dobry Państwu!

W odpowiedzi na otrzymane maile, spójne co do tematu skargi, informuję, iż Dyrektor RCKK w Rzeszowie P. Jarosław Władysław Kosoń skontaktował się niezwłocznie z Dyrektorem Szpitala w Stalowej Woli
P. Mirosławem Leśniewskim w sprawie rzekomo płatnego parkingu szpitalnego dla Honorowych Dawców Krwi przyjeżdżających do Terenowego Oddziału RCKK, mieszczącego się w budynku szpitala, Dyrektor Leśniewski jednoznacznie zaprzeczył, jakoby taka sytuacja miała miejsce. Prosimy o ewentualny kontakt, gdyby rzeczywistość przedstawiała się inaczej.

Pozdrawiam

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie
35-310 Rzeszów; ul. Wierzbowa 14
tel: 17 867 20 30 wew. 63
kom.:603 604 317

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2013r. 16:56  
Cytuj
Powiem tak. Należy umieć czytać między wierszami z tego co odpowiedział dyrektor.

CYTAT
w sprawie rzekomo płatnego parkingu szpitalnego dla Honorowych Dawców Krwi przyjeżdżających do Terenowego Oddziału RCKK, mieszczącego się w budynku szpitala, Dyrektor Leśniewski jednoznacznie zaprzeczył, jakoby taka sytuacja miała miejsce. Prosimy o ewentualny kontakt, gdyby rzeczywistość przedstawiała się inaczej.


Puki co wjazd jest za darmo, będzie płatny od 1 września.

Puki co jest niezmieniony regulamin wjazdu na teren szpitala (aktualnie krwiodawcy nie są w nim ujęci) a planowanego ani tymczasowego ani widu ani słychu.

Na pewno poinformujemy RCKiK w Rzeszowie gdy z dniem 1 września będzie coś nie tak odnośnie wjazdu.

Poza tym tak tylko informując dyrekcję szpitala, pobieranie opłat jest niezgodne z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o publicznej służbie krwi, Rozdział I art.3.2 mówiący o:

CYTAT
Stwarzaniu sprzyjających warunków do oddawania krwi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2013r. 20:01  
Cytuj
Mamy nowy regulamin wjazdu na teren szpitala.
Dobrze się stało że krwiodawcy zostali w nim ujęci jako osoby zwolnione z opłat za wjazd - w celu oddania krwi.
Wszystko zostaje więc po staremu, tylko teraz pracownicy RCKiK będą nam potwierdzać na bilecie oddanie krwi. Potem bilecik okazujemy pracownikowi ochrony a ten nam otwiera szlaban.

Wchodzi to w życie z dniem 16.09.2013

Szczegóły w linku:

http://www.szpital-stw.com/Doc/Zarzadzenie_regulamin_parkingu.pdf

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »