NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Jakie dokumenty do kupna mieszkania,
Posty: 136
Dołączył: 25 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 21:01  
Cytuj
Planuje kupic mieszkanie,ale iż robie to pierwszy raz,niewiem jakie dokumenty powinnam przygotowac.Jak sprawdzić sprzedającego i mieszkanie czy jest wporządku,czy robie to ja czy notariusz?.jak założyć księgę wieczystą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 21:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 21:21  
Cytuj
Kredyt, gotówka?

Sprzedającego przede wszystkim sprawdź w UM, czy nie jest ktoś zameldowany oprócz niego. Podadzą Ci to info bez problemów w ciągu kilku minut, pierwsze piętro w UM, okienka na wprost.

KW sprawdzisz np tutaj:
http://www.elekt(...)yste.pl/
Sporo można dojrzeć, polukać wpisy w księdze itp.

Mieszkanie sprawdzasz Ty, notariusza to w sumie wali i się nie dziwię.

KW to o ile pamiętam możesz u notariusza załatwić, on to później dostarczy do sądu. Jak napiszesz prośbę o szybszy wpis to zamiast miesiąca-dwóch, będziesz czekać 2 tygodnie, sąd zwraca uwagę, że to od notariusza i jest szybciej, a przydaje się to w przypadku kredytu jeżeli masz w warunkach podwyższenie marży do czasu wpisu.

Dokumenty poza tym...

1. Umowa przedwstępna jeżeli to kredyt (może być bez kwoty jak sprzedawca w porządku)
2. Wiadomo, potwierdzenie zarobków, zatrudnienia - to sobie z pracy trzeba wziąć - jeżeli kredyt...
Zresztą co do kredytu to nie będę więcej pisał bo Ci w banku powiedzą co i jak umiech

Co do spraw notarialnych to Ci notariusz dokładnie powie, albo jego/jej pomoc co będzie potrzeba do finalizacji zakupu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 21:22  
Cytuj
CYTAT
Jak założyć księgę wieczystą?

A mieszaknie napewno nie ma juz zalozonej ksiegi wieczystej?
Jesli nie to ksiege mozesz zalozyc w dwojaki sposob.
Pierwszy: W akcie notarialnym niech notariusz zawnioskuje, aby wlasciwy miejscowo wydzial ksiag wieczystych zalozyl Ci ksiege wieczysta na to mieszkanie, Oplate od zalozenia ksiegi wieczystej wtedy uiszczasz wraz z innymi oplatami u notariusza.
Drugi: Kiedy akt notarialny zostanie juz spisany udajesz sie do wlasciwego miejscowo wydzialu ksiag wieczystych z oryginalem aktu notarialnego (tylko i wylacznie oryginalem). Wypelniasz tam druk KW- ZAL (albo mozesz go sciagnac z neta i wypelnic w domu), w ktorym wnioskujesz o zalozenie ksiegi wieczystej. I oplacasz go.
W obu przypadkach po tym czekasz na zawiadomienie z sadu o zalozeniu ksiegi wieczystej.

CYTAT


KW sprawdzisz np tutaj:
http://www.elekt(...)yste.pl/
Sporo można dojrzeć, polukać wpisy w księdze itp.


Jezeli ksiega wieczysta jest zalozona to sprawdzi, pod warunkiem, ze bedzie znal numer tej ksiegi. Jezeli nie bedzie mial numeru za wiele nie wskura.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 21:26  
Cytuj
Jak pójdzie oglądać mieszkanie to wystarczy poprosić o akt notarialny i tam jest nr KW o ile KW istnieje. Zresztą nie wyobrażam sobie, żeby ktoś tego numeru nie chciał podać. W takim przypadku należy podziękować właścicielowi i szukać innego mieszkania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 25 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 21:34  
Cytuj
Dziękuję .KW napewno nie ma .i ja ją muszę założyć bo to na kredyt bankowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 21:35  
Cytuj
CYTAT
Dziękuję .KW napewno nie ma .i ja ją muszę założyć bo to na kredyt bankowy.

To niech Ci notariusz zawnioskuje w akcie notarialnym o zalozenie ksiegi wieczystej i wpis hipoteki.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 21:39  
Cytuj
No to się naprodukowałem i zlepiłem dwie rzeczy w jednym - o tym wpisie, żeby napisać wniosek o szybsze rozpatrzenie co ma wpływ na marżę to chodziło mi oczywiście o wpis banku do hipoteki umiech

Poza tym może nie obejść się bez wyceny rzeczoznawcy, a to też nie jest tanie, parę dobrych stówek w plery będzie...

Będzie jeszcze potrzebne z administracji zaświadczenie, że nie jest zadłużone mieszkanie.

Niektóre banki żądają wypisu i wyrysu z gruntów ze Starostwa...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 21:44  
Cytuj
CYTAT
No to się naprodukowałem i zlepiłem dwie rzeczy w jednym - o tym wpisie, żeby napisać wniosek o szybsze rozpatrzenie co ma wpływ na marżę to chodziło mi oczywiście o wpis banku do hipoteki umiech

Poza tym może nie obejść się bez wyceny rzeczoznawcy, a to też nie jest tanie, parę dobrych stówek w plery będzie...

Z doswiadczenia wiem, ze w ksiegach wieczystych w stalowej woli wniosek o wpis hipoteki do ksiegi wiecz mial pierwszenstwo przed innymi wnioskami(i tak dalej chyba jest), wlasnie ze wzgledu na odestki. W tym przypadku wiec ksiege zaloza szybko bez pisemka, ale warto zadzwonic jeszcze do wydz ksiag wieczystych i dopytac.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 21:48  
Cytuj
Mi notariusz poleciła napisać i dołączyła do wniosku o wpis. Poniżej 2 tygodni to nastąpiło, chyba po tygodniu czasu, więc było warto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 25 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 21:51  
Cytuj
dzięki .troszke ciemniak ze mnie w tych sprawach ,ale to decyzja na całe zycie prawie i lepiej się niemiło nie rozczarować za kilka lat ze się człowiek nie dowiedział

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 21:54  
Cytuj
CYTAT
dzięki .troszke ciemniak ze mnie w tych sprawach ,ale to decyzja na całe zycie prawie i lepiej się niemiło nie rozczarować za kilka lat ze się człowiek nie dowiedział

A tam od razu ciemniak. Chyba nie ma nikogo takiego, ktory by wzsystko na tip top wiedzial. Ja sam, gdyby nie staz w ksiegach wieczystych, to tez co i jak bym nie widzial za dokladnie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 25 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sie 2013r. 09:19  
Cytuj
Ja proponuję zapytac w agencji nieruchomośći zrobią wszystko za Ciebie za małą opłata i masz spokojną głowę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »