NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Ocieplanie pianką poliuretanową,
Posty: 159
Dołączył: 23 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2013r. 20:11  
Cytuj
Witam.

Szukam osób, które ocieplały poddasze pianką poliuretanową. Z jakiej firmy korzystaliście i jaka jest Wasza opinia o takim sposobie ocieplania? Warto?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2013r. 20:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2013r. 20:40  
Cytuj
Dobre parametry takiej pianki bo: U-ok.0,015 W/m2K, i co najważniejsze powierzchnia będzie szczelna nie będzie szczelin (jak w przypadku styropianu) oraz unika się opadania ( wełna). Kolejny plus to czas wykonania takiego docieplenia. Polecam jakie ocieplenie w 100%, nic lepszego chyba nie znajdziesz. Jedynym minusem jest wysoka cena wykonania. Ja korzystałem z usług firmy Optimum, cena ok. 100 zł za m2.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2013r. 21:16  
Cytuj
Przymierzałem się do tego ale ostatecznie zostaje przy wełnie.

Pianka pod wpływem ognia dobrze się pali, druga sprawa to cyjanowodory. Za dużo chemii pod dachem.

Zastanawia mnie też sprawa wentylacji. Przy pełnym deskowaniu - a takie musi być aby użyć tego ocieplenia, zostawia się kilkucentymetrową szczelinę wentylacyjną od wewnętrznej strony, gdy ocieplimy w ten sposób dach to jak to "oddycha" ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 23 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2013r. 21:30  
Cytuj
CYTAT
Dobre parametry takiej pianki bo: U-ok.0,015 W/m2K, i co najważniejsze powierzchnia będzie szczelna nie będzie szczelin (jak w przypadku styropianu) oraz unika się opadania ( wełna). Kolejny plus to czas wykonania takiego docieplenia. Polecam jakie ocieplenie w 100%, nic lepszego chyba nie znajdziesz. Jedynym minusem jest wysoka cena wykonania. Ja korzystałem z usług firmy Optimum, cena ok. 100 zł za m2.


Proszę sprawdzić priv.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 8 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2015r. 13:42  
Cytuj
Myślę, ze przede wszystkim należy porównać właściwości izolacyjne pianki i koszty jej aplikacji do np. wełny i dopiero wtedy dokonać wyboru. A decydując się na wełnę trzeba podjąć decyzję czy skalna czy szklana? Wybór nie jest łatwy, a biorąc pod uwagę fakt, że ceny wełny skalnej czy szklanej o takich samych współczynnikach λ są na zbliżonym poziomie to wyboru nam nie ułatwia. Ale spróbowałem odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule
http://domenergooszczedny.eu/pl/blog/aktualnosci/welna-skalna-czy-welna-szklana-czym-ocieplic-poddasze
Mam nadzieje, ze pomoże to Państwu podjąć właściwą decyzje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »