NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 5 »
Strefa Wellness,
Posty: 50
Dołączył: 28 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2013r. 20:24  
Cytuj
Witam czy ktos z was uczeszcza do ww klubu STREFA WELLNESS na zajecia WALKEXERCISE lub SPINING do instruktor Goski??? Słyszałam ze jest super tyko tlenu brakuje bo nie włacza klimy??czy to prawda bo wydaje mi sie ze w tak znany klubie to nie mozliwe jest wybieram sie juz tam dłuzszy czas ale własnie ostanio przypadkowo sie to dowiedziałem i mi sie odechciało!!! Napiszcie czy to prawda z Gory Dzieki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2013r. 20:24  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2013r. 20:30  
Cytuj
Nie słyszałem, żeby takie sytuacje tam występowały, a mam wiarygodne źródło. jezyk

Co do wspomnianej instruktorki - owszem, może Ci zabraknąć tlenu, ale tylko z powodu braku kondycji. Daje wycisk umiech

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 28 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 09:06  
Cytuj
CYTAT
Nie słyszałem, żeby takie sytuacje tam występowały, a mam wiarygodne źródło. jezyk

Co do wspomnianej instruktorki - owszem, może Ci zabraknąć tlenu, ale tylko z powodu braku kondycji. Daje wycisk umiech

znajoma była ostatnio na spiningu i mówi ze wiatraki były włączone a instruktorka Gosia zeszła z roweru i je wyłączyła a potem tlenu brakuje jedna z pan aż otwierała drzwi bo tak było duszno i dlatego pytam czy tak jest na każdych zajęciach bo jeżeli tak to mi tu nie mów ze daje wycisk bo jeżeli jest duszno to każdemu się wydaje ze trening jest mocny i dała wycisk bo z człowieka się leje pot jak by się woda oblał a jeżeli chodzi klima to już człowiek inaczej się czuje i tak się nie spoci taka prawda.Ale mimo wszystko wybieram się na najbliższe wolne zajęcia wiec po napisze jak było na prawdę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 10:02  
Cytuj
No to najwyraźniej taka sytuacja musiała mieć miejsce, ja natomiast wiem, że wcześniej raczej tak się nie zdarzało - być może to pojedynczy incydent. A wycisk daje na pewno - to akurat potwierdzona informacja. Tak na przyszłość - skoro lubisz sobie sam odpowiadać - nie zadawaj pytań na forum, tylko stań przed lustrem. Zapytasz się, odpowiesz, a potem pójdziesz i sprawdzisz na własnej skórze. umiech

Wypadałoby również używać interpunkcji, bo bardzo ciężko się czyta takie posty jak Twój.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 4 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 10:07  
Cytuj
Lepiej nie chodz nigdzie bo sie spocisz. Te teamty tu juz robią się chore. Koleżanka koleżanki mówiła że drzwi były zamnknięte i wiatrak wyłączony........toż to do tvn u sie nadaje, a na forum to niech wisi z miesiąć niech się ludzie dowiedzą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 10:25  
Cytuj
to faktycznie jesli ci sie odechcialo bo slyszalas ze klime wylaczaja to lepiej siedz w domu i nigdzie nie wychodz, jesli szukasz wymowki zeby sie zabrac za siebie to zawsze sobie ja znajdziesz ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 11 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 10:28  
Cytuj
Osobiście bardzo polecam, zajęcia sa super, Pani Gosia daje wycis, nieźle się człowiek spoci. Odnośnie duszności, to rzeczywiście raz tak było, ale zawsze można poprosic o właczenie klimy. Polecam zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 28 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 11:07  
Cytuj
CYTAT
to faktycznie jesli ci sie odechcialo bo slyszalas ze klime wylaczaja to lepiej siedz w domu i nigdzie nie wychodz, jesli szukasz wymowki zeby sie zabrac za siebie to zawsze sobie ja znajdziesz ...

feltd dowcipny jesteś po prostu szukam dobrego klubu,a o taki Ciężko w Stalowej którym można fajnie szybko zgubić kilka kilogramów no ale sory jeżeli płace duże pieniądze bo takie zajęcia kosztują 15zł to wymagam żeby sala była klimatyzowana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 28 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 11:13  
Cytuj
CYTAT
No to najwyraźniej taka sytuacja musiała mieć miejsce, ja natomiast wiem, że wcześniej raczej tak się nie zdarzało - być może to pojedynczy incydent. A wycisk daje na pewno - to akurat potwierdzona informacja. Tak na przyszłość - skoro lubisz sobie sam odpowiadać - nie zadawaj pytań na forum, tylko stań przed lustrem. Zapytasz się, odpowiesz, a potem pójdziesz i sprawdzisz na własnej skórze. umiech

Wypadałoby również używać interpunkcji, bo bardzo ciężko się czyta takie posty jak Twój.

Pozdrawiam
no1 ja prosiłem o konkretne odpowiedzi ,a skoro nie byleś osobiście to nie rozumiem po ch..j się wypowiadasz ze ty masz potwierdzone informacje,a zaraz piszesz ze to być może pojedynczy incydentmlotek skoro nie jesteś pewny to nie wypowiadaj się i tyle sam stan przed lustrem i zapytaj czy ty to na pewno ty!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 11:26  
Cytuj
CYTAT
Witam czy ktos z was uczeszcza do ww klubu STREFA WELLNESS na zajecia WALKEXERCISE lub SPINING do instruktor Goski??? Słyszałam ze jest super tyko tlenu brakuje bo nie włacza klimy??czy to prawda bo wydaje mi sie ze w tak znany klubie to nie mozliwe jest wybieram sie juz tam dłuzszy czas ale własnie ostanio przypadkowo sie to dowiedziałem i mi sie odechciało!!! Napiszcie czy to prawda z Gory Dzieki


Witam
Wiatraki są wyłączone, jak ktoś ma z tym problem to przecież może poprosić o ich włączenie albo otworzyć drzwi.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 27 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 11:49  
Cytuj
To w stali napewno bedzie klimatyzacja a otwarcie już tuż tuż....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 11 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 12:11  
Cytuj
Najlepiej to idź na jedne zajęcia i wszystkiego się dowiesz, ja tak zrobilam i jestem bardzo zadowolona, kupując karnet zajęcia wychodzą znacznie taniej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 15:15  
Cytuj
chyba jakis zart - place 15 zł (duzo) to wymagam ... Ty chyba duzych cen nie widzialas ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 18:30  
Cytuj
CYTAT
Witam czy ktos z was uczeszcza do ww klubu STREFA WELLNESS na zajecia WALKEXERCISE lub SPINING do instruktor Goski??? Słyszałam ze jest super tyko tlenu brakuje bo nie włacza klimy??czy to prawda bo wydaje mi sie ze w tak znany klubie to nie mozliwe jest wybieram sie juz tam dłuzszy czas ale własnie ostanio przypadkowo sie to dowiedziałem i mi sie odechciało!!! Napiszcie czy to prawda z Gory Dzieki


Hej, ja chodzę na rózne zajęcia do Strefy Wellness. Postaram się odpowiedzieć na temat, czyli odnośnie Gosi: wiem, że klientki ją bardzo cenią, rzeczywiście jest pasjonatką ruchu i intensywnego wysiłku, ja do niej nie chodze, bo po prostu nie daję rady kondycyjnie (niezaleznie od tego, czy jest klima lub wiatraki czy nie) i uważam, że nie ma innego sposobu jak przekonanie sie na własnej skórze, czy dane zajęcia lun instruktor odpowiadaja osobiście Tobie.
Odnośnie wiatraków lub klimy... w upały był koszmar, uważam, że warunki w niektórych salach były nieodpowiednie do prowadzenia zajęć, a nawet niebezpieczne. Wiem, że zdarzały sie przypadki zasłabnięć.Teraz nie jest źle. A poprosić o włączenie zawsze można rzeczywiście.

I słowo komentarza, skoro jestem "przy głosie".
Nie mogę powiedzieć złego słowa na żadnego z instruktorów, ale uważam, że najsłabszym ogniwem jest tu właściciel, który nie potrafi zrozumieć, że nie da sie być "all in one", bo jak sie chce być od wszystkiego to w końcu jest się do niczego. Byćmoże jest jakimśtam trenerem walk, ale do pracy z klientami się niestety nie nadaje.
Chodzę na razie do tego klubu, ale mam nadzieje, że w nowym, który powstaje, właściciele będą słuchać klientów i dostosowywać w miare możliwości warunki lub ofertę do ich uwag, a nie będą się upierać przy swoim usiłując przekonać na siłę, że tak jak jest-jest dobrze.
Dobrze, że rośnie konkurencja, bo ona jest dźwignią rozwoju.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 21:14  
Cytuj
Zgadzam się z Barbie w 100%. Trudno też nazwać te wiatraki klimatyzacją. W lecie przy tych upałach które były na prawdę ciężko było wytrzymać. Po mimo tego chodzę tam bo lokal oraz sprzęt jest nowy i przede wszystkim jest czysto, a w takich miejscach gdzie różni ludzie korzystają z tych samych sprzętów jest sprawą istotną

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2013r. 22:57  
Cytuj
CYTAT
no1 ja prosiłem o konkretne odpowiedzi ,a skoro nie byleś osobiście to nie rozumiem po ch..j się wypowiadasz ze ty masz potwierdzone informacje,a zaraz piszesz ze to być może pojedynczy incydentmlotek skoro nie jesteś pewny to nie wypowiadaj się i tyle sam stan przed lustrem i zapytaj czy ty to na pewno ty!!!!


Jest to informacja z pierwszej ręki, bo moja dziewczyna do niedawna regularnie tam chodziła właśnie do Pani Gosi. Powiem więcej - była zadowolona z tych zajęć. Napisałem "być może" to pojedynczy incydent, bo mam prawo tak wnioskować, skoro jej się to nigdy nie przytrafiło. Zaznaczę, że bywała tam 2-3 razy w tygodniu. Naucz się czytać ze zrozumieniem i na przyszłość - trochę kultury. Tym bardziej jak sam zakładasz temat i prosisz o informację. Moja wiadomość mogła okazać Ci się bardziej przydatna niż większość wypowiedzi tutaj, które miały na celu wyśmianie Twojego zapytania. Chyba mam zbyt dużą tolerancję dla takich napinaczy forumowych jak Ty.

Niniejszym kończę niekonstruktywną dysputę i życzę dużo klimy i mało potu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 26 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2013r. 07:25  
Cytuj
W czasie upałów było zabójczo gorąco, chociaz sądzę, że lepiej cwiczyć bez kliatyzacji poniewaz po 5 min cwiczeń człowiek jest spocony a jak zawieje to przerąbane, komu sie nie podoba może nie ćwiczyć. Po remoncie nie podoba mi sie jedynie kolor siłowni, bardzo damski ale to kwestia gustu...

Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 7 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2013r. 09:46  
Cytuj
Wiatraki są wyłączone prawie zawsze...moze jak ktos kiedys zemdleje na zajeciach to Pani G. wkoncu moze cos z tym zrobi..Bo narazie nadrabia braki wylaczajac wiatrakiumiechTo chyba instruktor powinien zadbac o odpowiednie warunki na sali a nie ja musze mówic "czy mozna wlaczyc wiatraki, bo nie ma czym oddychac" troche to malo profesjonalne.. A tak wogole zeby w takim klubie klimy nie bylomlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 28 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2013r. 12:25  
Cytuj
Jest to informacja z pierwszej ręki, bo moja dziewczyna do niedawna regularnie tam chodziła właśnie do Pani Gosi. Powiem więcej - była zadowolona z tych zajęć. Napisałem "być może" to pojedynczy incydent, bo mam prawo tak wnioskować, skoro jej się to nigdy nie przytrafiło. Zaznaczę, że bywała tam 2-3 razy w tygodniu. Naucz się czytać ze zrozumieniem i na przyszłość - trochę kultury. Tym bardziej jak sam zakładasz temat i prosisz o informację. Moja wiadomość mogła okazać Ci się bardziej przydatna niż większość wypowiedzi tutaj, które miały na celu wyśmianie Twojego zapytania. Chyba mam zbyt dużą tolerancję dla takich napinaczy forumowych jak Ty.

Niniejszym kończę niekonstruktywną dysputę i życzę dużo klimy i mało potu.[/cytat]

Sprawdzone zajęcia zliczone i po prostu brak tlenu czyli klima wyłączona wycisk muszę przyznać taki sobie nie wcale aż tak ciężko jak co nie którzy piszą.Nie wiem tylko dlaczego właściciel nie zmusi swojej pracownicy do dbania o klientów po przez włączenie tej klimy!!!!!![/b]może w końcu się coś zmieni na lepsze jak poczytają te posty co klienci o nich sadzagood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 4 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2013r. 13:44  
Cytuj
CYTAT
Jest to informacja z pierwszej ręki, bo moja dziewczyna do niedawna regularnie tam chodziła właśnie do Pani Gosi. Powiem więcej - była zadowolona z tych zajęć. Napisałem "być może" to pojedynczy incydent, bo mam prawo tak wnioskować, skoro jej się to nigdy nie przytrafiło. Zaznaczę, że bywała tam 2-3 razy w tygodniu. Naucz się czytać ze zrozumieniem i na przyszłość - trochę kultury. Tym bardziej jak sam zakładasz temat i prosisz o informację. Moja wiadomość mogła okazać Ci się bardziej przydatna niż większość wypowiedzi tutaj, które miały na celu wyśmianie Twojego zapytania. Chyba mam zbyt dużą tolerancję dla takich napinaczy forumowych jak Ty.

Niniejszym kończę niekonstruktywną dysputę i życzę dużo klimy i mało potu.


Sprawdzone zajęcia zliczone i po prostu brak tlenu czyli klima wyłączona wycisk muszę przyznać taki sobie nie wcale aż tak ciężko jak co nie którzy piszą.Nie wiem tylko dlaczego właściciel nie zmusi swojej pracownicy do dbania o klientów po przez włączenie tej klimy!!!!!![/b]może w końcu się coś zmieni na lepsze jak poczytają te posty co klienci o nich sadzagood [/cytat]


Napewno właściciel wprowadzi demokracje I to na forum bedzie mozna decydowac o kolorze ścian, czy klima włączona, kto o ktorej prowadzi.A tak na serio nikt z właścicieli nie bierze tego forum nawet pod uwagę bo wszyscy wiedzą że siedzi tu grupa niezadowolonych ze wszystkiego frustratów o wymaganiach z metropolii. Kto normalny debatuje na 20 postów o klimatyzacji I wiatraku, albo o oranistce. SZOK, że tak to nisko upadło. Na tym forum jest 90% żali I 10% zapytań o informacje które można zdobyć wpisując hasło w google.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2013r. 17:41  
Cytuj
Rogal kiedy i u kogo byłeś (lub byłaś) na zajęciach?
też się wybieram

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 11 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2013r. 21:11  
Cytuj
To wszystko jest żenujące ca prawda jest taka ze złej baletnicy przeszkadza rąbek spodnicy .Nikt nikomu nie każe chodzic nue podoba sie sa inne kluby a tak na koniec ja do Goski chodzę od 2 miesięcy i nie ma problemu z klimatyzacja ani z wiatrakami i prawda jest taka ze jedni chcąc włączyć innie nie bo ich zawieje. I na koniec Goska prowadzi super zajecia i daje niezły wycisk . Jest i niej swietny klimat i az sie chce ćwiczyć co widac na grafiku ciezko sie do niej dostac wiec uwazam ze to mówi samo za siebie i czas już skończyć te glupie przepychanki. Chcesz zobaczyc jak prowadzi zajęcia to przyjdz i zobacz a nue pytaj ns forum bo jeszcze sie taki nie urodzil coby wszystkim dogodzil i koniec w tym temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 27 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2013r. 22:58  
Cytuj
I tak sie małpeczka zdenerwowało że aż profil nowy zakładac musiało hahaha3m sie ale napiecie w branzy widac rosnie bo konkurencja sie pojawia Strefie, bądź co bądź do tej pory najlepszego fitnessu w miescie.
A ja sie ciesze bo beda o nas musieli walczyc i zachecac zniżkami, i juz nigdy nie beda poruszane tematy w stylu czy Pani Gosia włączy klime czy też niegood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 4 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2013r. 09:26  
Cytuj
CYTAT
I tak sie małpeczka zdenerwowało że aż profil nowy zakładac musiało hahaha3m sie ale napiecie w branzy widac rosnie bo konkurencja sie pojawia Strefie, bądź co bądź do tej pory najlepszego fitnessu w miescie.
A ja sie ciesze bo beda o nas musieli walczyc i zachecac zniżkami, i juz nigdy nie beda poruszane tematy w stylu czy Pani Gosia włączy klime czy też niegood



He he chyba nie mówisz o tym klubie co powstaje juz rok i znowu przesuneli date otwarcia. Równie dobrze mogliby go otworzyc w Jamnicy bo miejscówka masakra,(tylko dla zmotoryzowanych). Cena ok 200zł za miesiąc. Myśle że Strefa nie ma sie czego bać, doskonałe miejsce i duzo niższa cena, no i walk czego w nowym klubie próżno szukać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2013r. 09:48  
Cytuj
CYTAT
He he chyba nie mówisz o tym klubie co powstaje juz rok i znowu przesuneli date otwarcia. Równie dobrze mogliby go otworzyc w Jamnicy bo miejscówka masakra,(tylko dla zmotoryzowanych). Cena ok 200zł za miesiąc. Myśle że Strefa nie ma sie czego bać, doskonałe miejsce i duzo niższa cena, no i walk czego w nowym klubie próżno szukać.


Ubawiłeś mnie smiech2
Takie kluby jak Fabryka Zdrowia nie powstają jak grzyby po deszczu. Wystarczy wejśc na ich FB i gołym okiem widać, że pier**lisz bzdury. Jaki inny klub będzie lepszy od tego pod względem sprzętu, skoro mają każdy sprzęt marki life fitness i reeboka. Jaki inny klub oferuje aż 10-11 różnorodnych zajęć grupowych z wykwalifikowanymi trenerami ?
Jaki inny klub ma klimatyzajce a nie wiatraki ? Jaki inny klub ma 950m2 powierzchni i 2 sauny do dyspozycji ? W jakim innym klubie nie będę się brzydził wejść pod prysznic po treningu ?
Odpowiedz mi Babyboy-u zaklopotany

Taki klub nie zabierze klientów żadnemu istniejącemu - top gym, kaito, czy strefa wellness.
On zapewne mierzy w nową klientele, która ceni sobie takie rzeczy jak wymieniłem, a nie takie byle co którym Ty się zadowalasz umiech
Dlatego Ty płać swoje 15zł za śmieszne zajęcia a ja zapłace nawet 200zł miesięcznie (o ile to prawda) za nieograniczoną możwiwośc wejśc do klubu i za korzystanie z każdych zajęć i z każdego sprzętu.

Jeśli ktoś mnie podejrzewa, że promuje ten klub, to się myli - wszystko jest jak na dłoni na ich funpagu na FB - zdjęcia i artykuły. Za to cen nie ma podanych, więc nie wiem skąd taki Babyboy rzuca już kwotami chytry

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »