NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
akcyza od samochodu.Gdzie i jak?,
Posty: 3
Dołączył: 14 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 08:41  
Cytuj
jak opłacić akcyzę od samochodu.Jak to wygląda?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 08:41  
Cytuj

 
 
 
 
~~Monika
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 10:38  
Cytuj
CYTAT
jak opłacić akcyzę od samochodu.Jak to wygląda?

W urzędzie celnym pod który podlega Stalowa Wola składasz dokumenty wypełnione (formularze sa w Urzedzie celnym) wnosisz opłate na rachunek pani Ci poda numer rachunku i na urzad Miasta danego w którym skladasz wniosek ...pani ci wyliczy wartosc wg rocznika i modelu sprowadzonego auta musisz miec umowe kupna auta i badanie techniczne..czeka sie 14 dni i nic wczesniej niestety i z tymi dokumentami dopiero ubezpieczenie samochodu i rejestracja w wydziale komunikacji..w moim przypadku zle miałam naliczoną opłate akcyzową zamiast 740 pln to 920 pln i nie zwrócili bo pospieszyłam sie i zapłaciłam a liczyła mi to znajoma osoby która sprowadzala auto jesli powiesz aby wyliczyli na miejscu wylicza ksiażkowo kazde auto i model ma swoje stawki...musisz upewnic sie pod który Urząd Celny podlega Stalowa wola i tam musisz sie udac jest biurokracja niestety:(:(pozdrawiam

 
 
 
 
~~ole
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 10:50  
Cytuj
a ja płaciłem w Stalowej i od ręki dostałem zaświadczenie.Nie czekałem 14 dni

 
 
 
 
~~***
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 10:51  
Cytuj
jakie są stawki podatku i jak się je liczy?

 
 
 
 
~~deder
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 11:25  
Cytuj
od czasu przekroczenia rganicy mamy 5 dni na oplacenie akcyzy!!!
jesli spoznisz sie dzien to masz 140zl kary
ja spoznilem sie 2 dni
ale napisalem usprawieedliwienie i mi uznaliumiech

 
 
 
 
~~rst
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 11:52  
Cytuj
jak masz blachy rni to płacisz dodatkowo pincet złoty good

 
 
 
 
~~melon
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 11:53  
Cytuj
to ludzcy goście
można tak?
usprawiedliwienie wystarczy?

 
 
 
 
~~kolo
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 11:54  
Cytuj
a za RST ile?

 
 
 
 
~~antek
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 12:43  
Cytuj
gdzie w St jest urząd celny?
trzeba przyjeżdżać autem jak się płaci akcyzę?

 
 
 
 
~~Monika
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 12:56  
Cytuj
CYTAT
gdzie w St jest urząd celny?
trzeba przyjeżdżać autem jak się płaci akcyzę?

Nie prawda moje stało na parkingu strzezonym bo niemiałam blach niemieckich tylko komisowe blachy ale to nie rejestracja jechałam autem meża...a stawki do 2,0 pojemniosci 3,1 % a wieksze wieksza stawka ja sie zmiesciłam mam 1,7.
Trzeba miec formularz czyli wniosek o zapłate akcyzy rozliczony .przeglad techniczny po sprowadzeniu auta robiony w POlsce i umowe kupna auta przetłumaczona przez tłumacza przysiegłego ja miałam po niemiecku wiec jeszcze koszty tłumacza ok 100 pln i to tłumaczenie nalezy xero zrobic bo potrzebne jest do rejestracji w wydziale komunikacji ...zas w urzedzie skarbowym nic sie nie płaci bo Niemcy sa w strefie Uni i nie płaci sie watu ani podatku.

 
 
 
 
~~Monika
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 13:02  
Cytuj
CYTAT
jakie są stawki podatku i jak się je liczy?

tak jak napisałam 3,1 % wartosci samochodu do pojemnosci 2,0 a wieksze pojemnosci niestety nie wiewm mam 1,7 diesel a podatek biora z aktualnego wykazu akcyzowego w Urzedzie Celnym wg tabeli :marka auta ,rocznik auta i wersja czyli model i na miejscu przelicza prawidłowo same te stawki bo za wypełnienie calych formularzy beda chcieli skasowac.Ale to jest łatwe do wypełnienia dane z umowy kupna i dane osoby na której jest zarejestrowane auto.

 
 
 
 
~~jola
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 13:08  
Cytuj
wypełnianiem formularza zajmuje się agencja celna nie urząd.
Tam się płaci za taką usługę
agencja to zwykły podmiot gospodarczy i nie ma nic wspólnego z urzędem
formularz jest dość łatwy do wypełnienia.Trzeba tylko znać kurs waluty z dnia faktury i kod celny

 
 
 
 
~~Monika
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 13:08  
Cytuj
ZApomniałam napisac ze tłumaczenie na jezyk polski umowy (jesli jest w innym jezyku) jest do Urzedu Celnego jednym z dokumentów wymaganym o wydanie zaświadczenia o zapłacie akcyzy

 
 
 
 
~~jola
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 13:10  
Cytuj
bzdura
Urząd nie wymaga tłumaczenia.Dopiero Wydział Komunikacji

 
 
 
 
~~Do Joli
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 13:14  
Cytuj
CYTAT
wypełnianiem formularza zajmuje się agencja celna nie urząd.
Tam się płaci za taką usługę
agencja to zwykły podmiot gospodarczy i nie ma nic wspólnego z urzędem
formularz jest dość łatwy do wypełnienia.Trzeba tylko znać kurs waluty z dnia faktury i kod celny

Agencja to oddzial urzedu płaci sie za cały komplet formularzy ale same stawki oni przeliczaja wg kryteriów auta ksiażkowo według tabeli..mi pani naliczyła nalezny podatek akcyzowy i sama wypelniłam formularz...agencje sa po to aby odciażyc urzedy celne ale im podlegaja ..oni maja kursy walut i podadzą ...

 
 
 
 
~~Monika
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 13:17  
Cytuj
CYTAT
bzdura
Urząd nie wymaga tłumaczenia.Dopiero Wydział Komunikacji

Piszesz bzury Ty bo ja dokładnie przy odbiorze dołączałam tłumaczenie bo załatwiłam w jeden dzien Urzad Celny a za dwa dni mialam dopiero tłumaczenie od tłumacza i przy odbiorze dolaczyłam pani poszla na rekę bo czekałam równe 14 dni.

 
 
 
 
~~Do Joli
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 13:19  
Cytuj
CYTAT
bzdura
Urząd nie wymaga tłumaczenia.Dopiero Wydział Komunikacji

Ksero sie zostawia dokładnie

 
 
 
 
~~jola
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 13:28  
Cytuj
agencja celna nie jest żadnym oddziałem urzędu.Jest po to,żeby wypełnić komuś dokumenty jeśli sam tego nie potrafi,lub reprezentować kogoś przed urzędem jeśli sam nie ma ochoty albo czasu tego zrobić

 
 
 
 
~~jola
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 13:29  
Cytuj
Monika.Ciekawa jestem gdzie Ty płaciłaś akcyzę i czekałaś 14 dni skoro w St załatwia się to od ręki niemal

 
 
 
 
~~jola
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 13:32  
Cytuj
i jeszcze raz powtarzam, że nikt nie wymaga tam tłumaczenia(nawet ksero)
chyba że ktoś odprawiał w niemczech auto z usa a tu przyjeżdża płacić akcyzę.Wtedy trzeba mieć przetłumaczoną odprawę niemiecką

 
 
 
 
~~jola
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 13:36  
Cytuj
agencja oblicza akcyzę mnożąc wartość z faktury przez kurs z dnia faktury.Nie z żadnych tabeli ani książek
dopiero urząd sprawdza to z wartościami na polskim rynku i koryguje

 
 
 
 
~~Monika
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 14:39  
Cytuj
CYTAT
Monika.Ciekawa jestem gdzie Ty płaciłaś akcyzę i czekałaś 14 dni skoro w St załatwia się to od ręki niemal

Jola w Gliwicach

 
 
 
 
~~marek
ff
Wysłany: 14 Lut 2009r. 17:44  
Cytuj
a ja płaciłem akcyzę w Stalowej i jestem zadowolony.Obsługa miła i szybka

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »