NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Piecyki gazowe - spółdzielnia,
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 14:36  
Cytuj
CYTAT
A tak przy okazji, ile kosztuje 1 m3 podgrzanej wody z PECu w Stalowej Woli? Cena podstawowa za metr3 zimnej + no właśnie?


Ceny u mnie:
1m3 zimnej wody 9,74 zł
1m3 podgrzenie zimnej wody 13,70 zł
opłata stała za centralną ciepłą wodę 21,61 zł / mieisąc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 14:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 14:40  
Cytuj
No i wszystko jasne. Jeśli miesięcznie zużywam 7 m3 ciepłej wody, to w przypadku PECu musiałbym zapłacić 117,51 zł za samo podgrzanie. W przypadku termy płacę 70-80 zł. Do tego dochodzi kuchenka. Ta opłata (70-80) jest już z kuchenką. Lekką ręką wychodzi 50 zł więcej miesięcznie w przypadku PECu. A jak ktoś ma dużą rodzinę i się często kąpie? Niech szukają naiwnych gdzie indziej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 14:46  
Cytuj
CYTAT

Ciesz się PECową wodą, ale musisz zrozumieć, że ludzie muszą mieć wybór.


Ja nie muszę nic rozumieć bo mnie nie interesuje to czy chcesz podgrzewać wodę piecykiem, świeczką czy przez pocieranie.
Wtrąciłem się tylko odnośnie bzdur nt jakości wody z PEC-u, reszta mnie nie interesuje. Mamy 21 wiek, nie mam termy i z tego się cieszę. W nowych blokach w Wawie czy Krakowie w ogóle nie ma gazu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 14:52  
Cytuj
No i co z tego, że 21? Może być i 25 wiek.
Już gdzieś słyszałem podobne teksty o elektryfikacji i szkolnictwie obowiązkowym. W Konopielce. Postępu nie będzie bez szkoły i elektryczności smiech2
Tylko jest mały problem, tamta epoka już minęła. Czemu w Was tyle pozostałości kolektywistycznych, komunistycznych wciąż tkwi? Zrozumcie, że jest wolność wyboru. A nie jedynie słuszne rozwiązania, bo 21 wiek. Tak jak czytałem temat o wylewaniu wosku i kpin z tym związanych, że "co ja czytam, mamy XXI wiek". Nauczcie się tolerancji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 15:11  
Cytuj
Ja pierdziele, ale coś Ty się mnie czepił. Dla mnie możesz i na świeczce se wodę podgrzewać, nie interesuje mnie to, napisałem Ci to zresztą w poprzednim poście.
Mogę uważać termę za średniowiecze, ale to jest Twoja sprawa czy ją masz, możesz nawet z nią sypiać i leję na to.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 15:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Aby nie było bum i miało to sens to trzeba całkowicie wyeliminować gaz z budynku i wszystkie kuchenki na prąd.

Nie popadajmy w skrajną paranoję.
Myślenie podobne, że ograniczenie prędkości do 0 spowoduje redukcję wypadków z udziałem pojazdów mechanicznych o 100%.
To nie paranoja a fakt. Pomyśl, nie ma gazu nie ma zagrożenia, no chyba że ktos bombe podłoży.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 16:48  
Cytuj
CYTAT
smerfetka03
"Tommi
Lata swoje pewne juz mam."

Urządzenia też mają swoje lata.

Wyciągasz co Ci się podoba z kontekstu wypowiedzi Tommi.
Skoro urządzenia mają swoje lata, to po to są sklepy aby takowe wymienić.
CYTAT
smerfetka03
Nie popadajmy w skrajną paranoję.

Tu się z Tobą zgadzam.

CYTAT
smerfetka03
Sprawa jest prosta.Ogranicza się możliwość popełnienia błędu. Po to są najróżniejsze systemy bepzieczeństwa czynnego .

A więc również czujniki CO.
CYTAT
smerfetka03
Żyjesz we wspólnocie. Tutaj dobro ogółu jest ważniejsze niż dobro jednostki. Zdarzą się przypadki, że ktoś ma nowy podgrzewach, wyremontowaną łazienkę itp. Ale nie można dobra jednostki w tym przypadku pzrekładać ponad dobro ogółu.


"Dla wspólnoty trzeba się dać powiesić?"
Tak jak za PZPR jak się wychylisz to oberwiesz.
Dobro ogółu? A gdzie moje własne dobro?
Czyli dla dobra ogółu dołożysz mi do rachunku za wodę?
Chcę to mieć na piśmie....
Po to wymieniam piecyk na nowy, remontuję łazienkę, wymieniam rury, zakładam czujniki CO aby było bezpiecznie...
Nie będę utrzymywać jeszcze i dopłacać do interesu PEC-owi ani robić wygody dla innych lokatorów.
Dla mnie nikt tam nic nie robi i nie przypuszczam, żeby do rachunków się dołożył....
CYTAT
stah
Wybuduj sobie człowieku jeden z drugim własne mieszkanie i będziesz decydował co dla Ciebie dobre.

Po to wykupiłam na własność na wolnym rynku aby móc decydować o tym co dla mnie najlepsze,
Jedne, słuszne dla wszystkich już przeżyłam i nie życzę sobie tego więcej.

CYTAT
starykomuch
Tyle w tym temacie , tu chodzi o kasę a nie o dobro właściciela mieszkania o kasę dla S.M.

Zgadza się
CYTAT
irkuck
Odkąd sięgam pamięcią to przerwy w wodzie były każdego roku tylko w lipcu i to kilka dni, na czas remontu. Tak poza tym to nigdy jak pamiętam nie było z tym problemów, a temperatura wody też zawsze bliska wrzątku...

Słabiutko u Ciebie z pamięcią....na to wychodzi....

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 16:53  
Cytuj
CYTAT
Nie popadajmy w skrajną paranoję.


CYTAT
Tu się z Tobą zgadzam.

A kto tu popada w skrajną paranoję?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 18:58  
Cytuj
CYTAT
No i wszystko jasne. Jeśli miesięcznie zużywam 7 m3 ciepłej wody, to w przypadku PECu musiałbym zapłacić 117,51 zł za samo podgrzanie. W przypadku termy płacę 70-80 zł. Do tego dochodzi kuchenka. Ta opłata (70-80) jest już z kuchenką. Lekką ręką wychodzi 50 zł więcej miesięcznie w przypadku PECu. A jak ktoś ma dużą rodzinę i się często kąpie? Niech szukają naiwnych gdzie indziej.


HIV, nie rób jaj. Jak Ty zużywasz 70-80 zł gazu do gotowania i mycia się to oznacza że albo nie gotujesz, albo się nie myjesz.

Jak miałem termę (nową bez świeczkową junkersa) i gotowanie na gazie dla 3 osób to zużycie gazu było na poziomie 200 zł. A ty masz 70-80 zł??

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 19:12  
Cytuj
Andrzejek, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Jeśli napisałem, że około 7 m3 podgrzewam miesięcznie to na co ta woda idzie? Pralka pobiera wodę zimną. Nie kłamię, tak jest. Licznik od gazu mam nowy. Może miałeś zepsuty licznik i tak wskazywało? A może terma grzeje za mocno? Ja ustawiam na minimum płomień, bo to znacznie wydłuża żywotność piecyka. Temperatura wody oscyluje od 38 w zimie do nawet ponad 50 stopni C w lecie na tym malutkim płomieniu. Terma ma wyświetlacz temperatury wody.
A kuchenki używam tylko do gotowania wody na herbatę.
Za prąd też malutko płacę. Około 35 zł miesięcznie. Ale tylko lodówka, komputer i lampka 40 W pracuje. Pralka raz na 2 tygodnie, TV praktycznie zero.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 19:35  
Cytuj
CYTAT
Andrzejek, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Jeśli napisałem, że około 7 m3 podgrzewam miesięcznie to na co ta woda idzie? Pralka pobiera wodę zimną. Nie kłamię, tak jest. Licznik od gazu mam nowy. Może miałeś zepsuty licznik i tak wskazywało? A może terma grzeje za mocno? Ja ustawiam na minimum płomień, bo to znacznie wydłuża żywotność piecyka. Temperatura wody oscyluje od 38 w zimie do nawet ponad 50 stopni C w lecie na tym malutkim płomieniu. Terma ma wyświetlacz temperatury wody.
A kuchenki używam tylko do gotowania wody na herbatę.
Za prąd też malutko płacę. Około 35 zł miesięcznie. Ale tylko lodówka, komputer i lampka 40 W pracuje. Pralka raz na 2 tygodnie, TV praktycznie zero.


Czytaj ze zrozumieniem? To napisz człowieku że ty tam po prostu nie mieszkasz. A nawet jeśli to z niczego nie korzystasz. To życie jest w ogóle? Na pewno domatorem nie jesteś umiech Ale nie pisz mi że nie czytam ze zrozumieniem bo narażasz się na śmieszność.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 19:39  
Cytuj
CYTAT
Około 35 zł miesięcznie. Ale tylko lodówka, komputer i lampka 40 W pracuje. Pralka raz na 2 tygodnie, TV praktycznie zero.

Z prądem to cudów nie robisz, u mnie mocne żarówy, pralka trochę częściej, TV mało, komp sporo, ale mimo wszystko na chwilę codziennie włączony i mam 75-80zł co dwa miesiące. Oczywiście przez 8h mnie nie ma ze względu na pracę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 19:48  
Cytuj
Oczywiście, że nie czytasz ze zrozumieniem, gdyż napisałeś, że się nie myję. Dlatego ja się pytam, skąd 7 m3 wody miesięcznego zużycia? To bardzo dużo dla 1 osoby. Znaczy się, że się myję za często smiech2
Mieszkam normalnie i korzystam ze wszystkiego, co potrzebne. Obiady jadam w restauracji, dlatego nie używam gazu do gotowania. Ale rozmawiamy o różnicy w cenie wody podgrzanej gazem i PECem, a nie o posiłkach.
Na 1 osobę nie ma takiego zużycia mediów jak na rodzinę. Trzeba o tym pamiętać.

Irkuck, moje zużycie prądu jest ceną średnią, w lecie należy doliczyć klimatyzator o mocy elektrycznej 1,4 kW.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 20:02  
Cytuj
Ty jak widać też masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem lub zwyczajnie nie potrafisz czytać. Napisałem dokładnie "albo nie gotujesz, albo się nie myjesz" I co? Panie zorientowany?
Wybiórczo traktujesz to co się pisze więc nie ma sensu z takim filozofem dalej prowadzić rozmowy.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 20:06  
Cytuj
Wiem, co napisałeś i dlatego zwracam na to uwagę. Mając informację w tekście o 7 m3, z góry mogłeś wykluczyć to nie mycie, a zostawić tylko niegotowanie.
Jeżeli dobrze ustawisz piecyk gazowy to rachunki są naprawdę śmiesznie niskie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »