NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Romowie,
mrk
mrk
mrk
Posty: 6
Dołączył: 25 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 09:05  
Cytuj
Co sądzicie o Romach? Są Waszymi sąsiadami? Macie z nimi kontakt? Czy uważacie, że są dyskryminowani (przez urzędy, szkoły?) Mieliście jakieś zajście z nimi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 09:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 09:19  
Cytuj

Spora grupa mieszka na piaskach. Co mogę o nich powiedzieć. Nie pracują. Kasy mają od groma. Jak jest u nich impreza, to całe piaski o niej wiedzą. Ulice na piaskach traktują jak prywatny tor wyścigowy. Nie zawierają w USC ślubów, więc matki dostają kasę od państwa, jako matki wychowujące samotnie dzieci.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 09:22  
Cytuj
Nie są dyskryminowani, mają czasem lepiej jak przeciętny Polak. Napisałbym jeszcze więcej i mniej przyjemnie, ale zaraz ktoś mi tu zacznie od rasistów wyjeżdżać...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 09:38  
Cytuj
Oni sami sa sobie winni.Tak jak Żydzi. Wydaje się im że są kimś wyższym, mogą każdego skubnąć,inni mają na nich pracować. Najlepiej zajmowali by sie tylko finansami.Tak się nie da żyć w społeczeństwie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mrk
mrk
mrk
Posty: 6
Dołączył: 25 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 12:26  
Cytuj
Dzięki za opinie! Pytam na forum, bo tu faktycznie anonimowo ludzie się wypowiadają. Jak pytam osobiście, to mam wrażenie (może mylne), że nagle wszyscy tacy poprawni politycznie i tolerancyjni...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 13:23  
Cytuj
mrk zgadzam się z moimi przedmówcami. Romom powodzi się lepiej niż przeciętnym Polakom. Jak zwykły Kowalski dorobi się samochodu lub mieszkania to Skarbówka zaraz się o niego upomnie (skąd miał na to pieniądzę może coś na lewo kombinował) a jak Romowie wystawiają piękne domy i jeżdżą luksusowymi autami, nigdzie nie pracują, nie odprowadzają podatku to jakoś tego urzędy nie widzą. Ten naród sam sobie wyrabia opinię wśród społeczeństwa właśnie takim postępowaniem.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 13:46  
Cytuj
Romowie mieszkają głównie w Rozwadowie i na Piaskach. Osobiście ich nie znam.
Ale wille, samochody i ubrania rzeczywiście mają full wypas.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mrk
mrk
mrk
Posty: 6
Dołączył: 25 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 15:53  
Cytuj
Ale czy w ogóle nie mają żadnych pozytywnych cech? Myślicie, że to dlatego, że są dyksryminowani przez Nas Polaków? Czy są dykryminowani właśnie dlatego, że wszyscy mamy z nimi takie doświadczenia? I jak to zmienić? Myślicie, że coś w ogóle da się zrobić, czy jak mawia mój kolega "wywieźć w pizdu" ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 16:01  
Cytuj
mrk Romowie to zamknięta grupa społeczna, niechętnie bratają się z innymi, pomagają jedynie sobie. Bardzo ciężko dostać się w ich łaski. Czy da się coś zmienić? Pewnie tak ale do tego potrzeba obu stron do działania a problem w tym, że Romowie jakoś nie kwapią się do tego. To jest ich świat, ich kultura, sposób bycia.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 14 Paź 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 16:01  
Cytuj
Dodatkową ich negatywną cechą, która osobiście mnie drażni jest ich głośne zachowanie. Czy to sklep czy jakiś inny lokal zachowują się jakby byli w lesie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 16:10  
Cytuj
HarryP święte słowa ale Włosi też są głośni. Jednak bardzej ich wolę/wolimy niż Romów. A swoją drogą fajnie by było gdyby jakiś Rom się wypowiedział odnośnie tego tematu. Może Oni też nas uważają za dziwnych, nieuczciwych, mało dostępnych ludzi? Ciekawe jak to wygląda z ich strony?

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 16:37  
Cytuj
Betty - nie interesuje mnie jak to wygląda z ich strony. Skoro to zamknięta grupa to tym bardziej mam ich daleko w 4 literach, a na pewno nie mam zamiaru "dostawać się w ich łaski".
Jak ktoś jest obcy i przychodzi do danego kraju to niech się dostosuje do warunków tu panujących.

Tu sobie niektórzy dobrze poradzili:
http://www.rp.pl/artykul/515476.html




Jeszcze pani premier Australii o obcokrajowcach, szczególnie muzułmanach.


Akceptujemy wasze przekonania, nie zadając pytań. Wszystko o co prosimy, to szanowanie naszych przekonań, aby żyć w pokoju i harmonii z nami.
To jest nasz kraj, nasza ziemia i nasz styl życia, i daje możliwość, aby się cieszyć. Ale od momentu, kiedy zaczynają narzekać, jęczeć co do naszej flagi, naszego zaangażowania, naszych przekonań chrześcijańskich, czy naszego stylu życia, gorąco zachęcamy do skorzystania z jeszcze jednej wielkiej australijskiej wolności " prawa do wyjazdu ". Jeśli nie jesteś tutaj szczęśliwy, dobrze, idź! Nikt cie nie zmuszał, aby tu przyjść! Przyszedłeś z własnej woli, to zaakceptuj nasz kraj, który zaakceptował Ciebie! Może powinniśmy wysłać tę mowę do wszystkich krajów, do imigrantów w tej samej sytuacji, znaleźć odwagę podnieść głos, aby wyrazić te same prawdy!"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 16 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 17:01  
Cytuj
Betty widocznie mało wiesz o Romach, a skoro mało to nie powinnas pisać bzdur, ja znam kilka rodzin ze Stalowej i twierdze że wcale nie są grupą zamkniętą tylko my ich tak postrzegamy bo oceniamy po tym co widzimy a że wiekszość Nas widzi tylko samochody i wille to nie myslimy jakimi są ludzmi tylko skąd na to mają, nie interesuje Nas ich kultura tylko skąd mają kasę. Możecie tu pisać swoje wywody że są tacy sracy i owacy że kombinują ( a to też trzeba potrafić), że nie pracuja a Ja znam takich którzy pracują, prawda jest taka że jak w każdym mieście na świecie i w Polsce też jeden Polak jest fajny a drugi nie to to samo dotyczy ludzi innej narodowości, z jednymi można "iść konie kraść" a z drugimi lepiej nie wychodzić posiedzieć na ławce.


CYTAT
mrk Romowie to zamknięta grupa społeczna, niechętnie bratają się z innymi, pomagają jedynie sobie. Bardzo ciężko dostać się w ich łaski. Czy da się coś zmienić? Pewnie tak ale do tego potrzeba obu stron do działania a problem w tym, że Romowie jakoś nie kwapią się do tego. To jest ich świat, ich kultura, sposób bycia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 18:40  
Cytuj
CYTAT
Ale czy w ogóle nie mają żadnych pozytywnych cech?

Oglądałem kiedyś reportaż o słowackich romach i tam po wioskach psy jedzą (sami się przyznali). Myślę że u nas się to nie zdarza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 19:08  
Cytuj
mają więcej prawa niż polacy
pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkola
projekt unijny pisany dla roma to 100% że przejdzie

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 19:13  
Cytuj
a i nie zapomnę jak kiedyś romka na mnie czary w przedszkolu rzucała jak jej powiedziałam, że nie życzę sobie żeby jej syn bił moje dziecko. info o tym miałam od pani ale ta się bała jej zwrócić uwagę - już chyba wiem dlaczego jezyk

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 20:59  
Cytuj
Sa cwani, aroganccy, zachowuja sie jak dzika zwierzyna, halasliwi i uwazaja sie za panow swiata. Woza sie mercami i bmw, stawiaj wille, przegrywaja niezla kase w kasynie pomimo ze nie maja pracy wiec ja sie pytam jak to mozliwe?? skad maja te pieniadze. Jakim cudem maja polskie prawka jak co po niektorzy niepotrafia czytac po polsku? Zyje sie im lepiej od wiekszosci szarych Polakow. Jak dla mnie powinno sie ich wysiedlic w ogole z tego kraju.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 09:17  
Cytuj
irkuck - w sumie masz rację jak tak na to wszytsko spojrzeć od naszej strony
ferdziunia - jak widać (z wypowiedzi) większość z nas ma złe doświadczenia z Romami i przysługują im wieksze prawa niż Polakom (co osobiscie jest dla mnie chore) ale masz rację nie należy wrzucać wszystkich Romów do jednego worka.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 09:56  
Cytuj
Merce sa wille sa i MOPS non stop odwiedzaja.

Najlepsze jest to ze jak pracownicy z MOPSu maja ich odwiedzic to samochdoy sa przestawiane ulice dalej.

Bidni Polacy musza sie uzerac z MOPSem zeby dostac pare zl i pracownicy z MOPSu ostro ich sprawdzaja - a ROMOW nie - wiec pytam w jakim kraju my zyjemy ?!?!?

Gdzie jest Urzad Skarbowy, ktory potrafi gnebic Polakow a im nic nie robi.

Kazdy dobrze wie z jakich procederow maja kase - a jak ktos nei wie to neich popoyta znajomych jezdzacych busami to UK i nie tylko !!!

PS. Zaden tu nic na forum nie napisze, bo wieszkosc z nich tego nie potrafi !!

do irkuck - bardzo dobrze to powiedziala premier Australii - tak powinno byc w kazdym kraju !
Kto przyjezdza ma sie dostosowac czy ROM, czy Arab itp - a jak sie nie podoba to wypad.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 10:39  
Cytuj
HeavyMetal jak widać Polska to chyba chory kraj, każdy musi kombinować czy to Rom czy Polak. Niestety jedym wychodzi to lepiej (bo mają jakieś specjalne przywileje) innym gorzej.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 11:28  
Cytuj

Niestety, takie sa realia. W Pl osoba otrzymujaca pieniadze z MOPS-u wiaze ledwo koniec z koncem. A romowie otrzymujacy taka sama pomoc sa w stanie budowac palace i kupowac samochody, ktorych wartosc w momencie zakupu oscyluje w granicach 100 tys. zl a nie raz wartosc tych samochodow przekracza ta kwote. Oczywiscie urzad skarbowy oraz urzad kontroli skarbowej zamiast zajac sie nimi, wola gnebic szarych polaczkow a takze zabijac polskie przedsiebiorstwa. Czy to tylko moje spostrzezenie czy moze romowie maja „chody” w tych urzedach. A moze pracujacy tam urzednicy otrzymuja od nich „napiwki” za nie ruszanie romow.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 20:42  
Cytuj
CYTAT
Sa cwani, aroganccy, zachowuja sie jak dzika zwierzyna, halasliwi i uwazaja sie za panow swiata. Woza sie mercami i bmw, stawiaj wille, przegrywaja niezla kase w kasynie pomimo ze nie maja pracy wiec ja sie pytam jak to mozliwe?? skad maja te pieniadze. Jakim cudem maja polskie prawka jak co po niektorzy niepotrafia czytac po polsku? Zyje sie im lepiej od wiekszosci szarych Polakow. Jak dla mnie powinno sie ich wysiedlic w ogole z tego kraju.



Czowieku swieta prawda w 100%

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 03:28  
Cytuj
widzialem jak na ozecie wydaja zywnosc z opieki spolecznej...polaczki niosa torby na wozek,rower jak wlezie...A romowie pakuja mleko,kasze,makarony do bryczek za dziesiatki tysiecy.Jak bieda to bieda....

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 06:23  
Cytuj
co to za dziwna nacja Ci romowie?? to Cyganów już nie ma? ich miejsce zastąpili Romowie? ;)
nazywajcie rzeczy po imieniu ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 08:41  
Cytuj
to są normalni ludzie. szacunek dla nich za podejście do rodziny. Mnie osobiście guzik obchodzi skąd biorą swoje pieniądze, byle nie kradli ich ode mnie ani od moich rodaków. Jakieś wałki za granicą prowadzą... mniejsza o to. Ważne aby skarbówka w Polsce nie czepiała się nikogo a nie, że nie czepia się romów. To takie rozumowanie... mi dopie... to i niech sąsiad oberwie.. nie nie. Niech nikt nie oberwie. Państwo nie powinno się interesować moimi dochodami i zarobkami to moja sprawa. Niestety w Polsce jest inaczej i nasz faszystowski rząd musi wiedzieć wszystko o obywatelach i niech mi ktoś powie, że mamy wolność a nie komunę.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »