NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Romowie,
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 13:30  
Cytuj
CYTAT
to są normalni ludzie. szacunek dla nich za podejście do rodziny. Mnie osobiście guzik obchodzi skąd biorą swoje pieniądze, byle nie kradli ich ode mnie ani od moich rodaków. Jakieś wałki za granicą prowadzą... mniejsza o to. Ważne aby skarbówka w Polsce nie czepiała się nikogo a nie, że nie czepia się romów. To takie rozumowanie... mi dopie... to i niech sąsiad oberwie.. nie nie. Niech nikt nie oberwie. Państwo nie powinno się interesować moimi dochodami i zarobkami to moja sprawa. Niestety w Polsce jest inaczej i nasz faszystowski rząd musi wiedzieć wszystko o obywatelach i niech mi ktoś powie, że mamy wolność a nie komunę.


Bredzisz.

CYTAT
byle nie kradli ich ode mnie ani od moich rodaków


Czyli od obcokrajowców mogą kraść wg Ciebie, np pojadą do Niemiec i mogą ich okradać. Spoko... Polakom też się to zdarza za granicą.

CYTAT
Ważne aby skarbówka w Polsce nie czepiała się nikogo a nie, że nie czepia się romów (...) Państwo nie powinno się interesować moimi dochodami i zarobkami to moja sprawa.


Waże to jest, żeby czepiała się tych, których powinna. Jak normalny obywatel buli za coś podatki i ściąga od niego skarbówka kasę to powinna ściągać od wszystkich, którzy temu obowiązkowi podlegają, a nie tworzy się państwo w państwie i na tych przymknijmy oko.
W kraju przede wszystkim powinno się żyć dobrze jego obywatelom, a tak nie jest.
Problem ze skarbówką jest taki, że często szuka dziury w całym i przez ich błędy upadają polskie firmy, a romowie luz, nikt nie kontroluje, nikt nie sprawdza, robią co chcą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 13:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 13:32  
Cytuj
irkuck zgadzam się z Twoim tekstem o tej Skarbówce, popieram umiech

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 14:13  
Cytuj
CYTAT
Czyli od obcokrajowców mogą kraść wg Ciebie, np pojadą do Niemiec i mogą ich okradać. Spoko... Polakom też się to zdarza za granicą.


Mnie nie obchodzą cudze problemy i to czym się zajmuje obywatel czy nie obywatel po za moim krajem. jak dla mnie może kraść gdzie chce byle nie w tym kraju. Od sprawiedliwości w innych krajach jest tamtejsza policja. A jak nie panie robin hoodzie płać podatki w innych krajach aby go ścigali... Zarobki to prywatna sprawa każdego z nas. Państwo nie powinno mieć do tego nic. Chyba, że ktoś dopuszcza się kradzieży. Ale sprawdzanie każdego obywatela skąd ma to czy tamto jest gwałtem na wolność.

CYTAT
Waże to jest, żeby czepiała się tych, których powinna. Jak normalny obywatel buli za coś podatki i ściąga od niego skarbówka kasę to powinna ściągać od wszystkich, którzy temu obowiązkowi podlegają, a nie tworzy się państwo w państwie i na tych przymknijmy oko.
W kraju przede wszystkim powinno się żyć dobrze jego obywatelom, a tak nie jest.
Problem ze skarbówką jest taki, że często szuka dziury w całym i przez ich błędy upadają polskie firmy, a romowie luz, nikt nie kontroluje, nikt nie sprawdza, robią co chcą.


Podatki owszem każdy powinien płacić ale nie tak wysokie jak w tym kraju. Skarbówka błędy ?? Większość firm nie upada ze względu na błędy skarbówki tylko przez wysokie podatki. Gdyby każdy przedsiębiorca miał płacić wszystkie podatki to połowy firm by już nie było. To rząd tworzy chore przepisy i chore (wysokie) podatki. Państwo w Państwie jest wtedy gdy państwo uciska swoich obywateli. W tym momencie problemem są wysokie koszty pracy. To powód dla którego zarobki mamy niskie a państwo jest nieudolne..

Typowy polak z ciebie.. mi dowalili więc niech inni bulą. TYPOWE dowalić sąsiadowi.. ale żeby chcieć niższych podatków to już nie.


burak.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mrk
mrk
mrk
Posty: 6
Dołączył: 25 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 15:46  
Cytuj
A mieszkacie koło nich blisko? Bo spotkałem się z opinią, że Ci co mieszkają w blokach między "Naszymi" są całkiem inni. normalnie żyją jak rodziny. To Ci co żyją w skupiskach i tworzą własny światek są najgorszy, bo w kupie siła. A co powiedzie o romskich dzieciach? Macie jakieś doświadczenia>? Wasze dzieci, znajomy, może Wy, ktoś się z nimi uczył. Ponoć są jakieś programy w szkołach w Stalowej i nauczyciele się w superlatywach wypowiadaja..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 16:04  
Cytuj
Echodna Ty masz do nich szacunek za to jacy sa dla rodziny?? Kobiety sa tam u nich jak na lancuchach, maja zapier**** a fagasy sobie dogadzaj, cyganicha nie moze siepostawic, w sklepie cygan placi a cyganka ma tarmosic wory z zakupami. Jak Ty masz dla nich za to szacun to współczucie dla Twojej dziewczyny, zony ogolnie rodzinki. I dla czego skarbowka ma sie ich nie czepiac?? Polakow skarbowka tepi jak moze, ludzie wiaza ledwo koniec z koncem, prawo powinno dzialac na wszystkich, na cyganow tez!! Romskie dzieci sa wykozystywane do kradziezy jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 16:16  
Cytuj
CYTAT
Mnie nie obchodzą cudze problemy i to czym się zajmuje obywatel czy nie obywatel po za moim krajem. jak dla mnie może kraść gdzie chce byle nie w tym kraju.


Typowy polak z ciebie.. mi dowalili więc niech inni bulą. TYPOWE dowalić sąsiadowi.. ale żeby chcieć niższych podatków to już nie.


Hahaha, komu Ty to mówisz, typowy Polak. Twoja wypowiedź właśnie jest dowodem typowego "polactwa". Czyli nic mnie nie obchodzi oprócz czubka mojego nosa, innych mogą pobić, sklepać, ja się nie wychylę, zamknę drzwi i zasłonię zasłony i udam, że nie widzę.
Wstyd, z takimi ludźmi nie mam zamiaru dyskutować.

Każdy chce niskich podatków ale nie o tym rozmawiamy, a o pobłażliwości dla romów, ale Ty masz za ciasną głowę, żeby to zrozumieć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 16:23  
Cytuj
irkuck, moze echo ma jakies romskie korzenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 16:43  
Cytuj
Dokładnie to samo pomyślałem. Pewnie tak jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 17:01  
Cytuj
mrk moja chrześnica mieszkała w wieżowcu, gdzie mieszkali również Romowie z dziećmi. Niestety ich dzieci nie chciały, nie potrafiły bawić się zgodnie z pozostałymi. Często kopali, szczypali pozostałe dzieci, kiedy rodzice zwracali kulturalnie uwagę rodzicom Romów oni i tak na to nie reagowali. Nie mam pojęcia dlaczego?

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 16 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 17:10  
Cytuj
Bredzisz co to za teksty kopałay szczypały? a polskie dzieci się nie szczypią nie kopią ???? dalej wywalajcie tą żółc z siebie bo jak widać pytanie brzmiało jacy są itd. itp. a Was interesuje co maja i skąd to mają jak Was tak to boli to napiszcie do odpowiednich urzedów niech sie zajmą tym i weźcie sie do roboty, bo każdy z Was tylko stęka że jest mu źle że marnie zarabia że inni mają lepiej i na tym się kończy ,może trzeba zmienic pracę albo nauczyc sie kombinować jak co niektorzy a nie zajmować się tym co kto ma i skąd to wziął, smieszni jesteście siedzicie przed tymi kompami i nic innego nie robicie tylko dumacie komu dowalic, kogo obrazić i dlaczego inni maja więcej niż Wy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 16 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 17:13  
Cytuj
do mrk :
Tak na marginesie, co Cię to obchodzi jacy są jakie są ich dzieci zajmij się swoim życiem swoją rodziną i tym jak inni Ciebie postrzegają bo może się okazać że tak samo jak większość która się tutaj wypowiada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mrk
mrk
mrk
Posty: 6
Dołączył: 25 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 18:44  
Cytuj
CYTAT
HarryP święte słowa ale Włosi też są głośni. Jednak bardzej ich wolę/wolimy niż Romów. A swoją drogą fajnie by było gdyby jakiś Rom się wypowiedział odnośnie tego tematu. Może Oni też nas uważają za dziwnych, nieuczciwych, mało dostępnych ludzi? Ciekawe jak to wygląda z ich strony?



Idealnie byłoby poznać ich stanowisko. Ale czy Romowie zaglądają na takie fora? Bo rozmawiać, nie ma szans, nie chca...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mrk
mrk
mrk
Posty: 6
Dołączył: 25 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 18:47  
Cytuj
CYTAT
do mrk :
Tak na marginesie, co Cię to obchodzi jacy są jakie są ich dzieci zajmij się swoim życiem swoją rodziną i tym jak inni Ciebie postrzegają bo może się okazać że tak samo jak większość która się tutaj wypowiada.




Sprawdzić chciałem jak to u Was? Ponoć taki tolerancyjny naród. Widze właśnie. A może ja jestem Romem ha!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 16 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 21:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
do mrk :
Tak na marginesie, co Cię to obchodzi jacy są jakie są ich dzieci zajmij się swoim życiem swoją rodziną i tym jak inni Ciebie postrzegają bo może się okazać że tak samo jak większość która się tutaj wypowiada.




Sprawdzić chciałem jak to u Was? Ponoć taki tolerancyjny naród. Widze właśnie. A może ja jestem Romem ha!


Nie wiem kim jesteś i nie interesuje mnie to, dla mojej przyjemności możesz byc ufoludkiem, żydem czy arabem mało mnie to obchodzi a sparwdzać to ty możesz sie w łóżku albo i nie i totolotka w każdy czwartek, mnie jak cos interesuje to dowiaduję się u źródła a nie anonimowo na forum. Uważam że nie należy generalizować i wszystkich pchac do jednego wora.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 10:20  
Cytuj
Dla wszystkich zainteresowanych lub nie oglądnijcie sobie na youtube Lumik koszyce

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 17:52  
Cytuj
Cyganie wyjeżdzają do Anglii, Szwecji zeby sie
ubiegac o azyl polityczny a potem mieszkania ktore dostaja od rzadu wynajmuja za ciezkie pieniadze Polakom czy Arabom ktorzy tam ciężko pracują. Dostaja tam tez nie male dodatki do urodzonych dzieci. W Polsce tez prowadzą różne "interesy".
Oglądałem reportaż o nich w TV, sam król cyganów wypowiadał się że zrobili się zachłanni i kombinują więcej niż im jest potrzebne do życia i opływają w luksusach. A to taka tradycja że cyganie keidys "kombinowali" na tyle żeby przeżyc. A to pożyczył kóre z podwórka a to sobie ziemniaka ukopał a to ze sznurka ubranie "pożyczył", ale teraz gromadzą majątki.
Osobiście nic do nich nie mam. Mam kolegę co mieszka obok nich i mówił że jako sąsiedzi są ok, nawet klucze można im dać od mieszkania żeby kwiatki podlewali. Natomiast wielu znajomych przedsiębiorców odradza z nimi robić interesy bo jak Cię nie znają osobiscie to w wiekszosci przypdakow wytna walka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »