NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Praca w innym mieście a zameldowanie , w Stw tak jak w temacie
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 20:15  
Cytuj
Witam.
Przekopałem troszeczkę forum jednak nic nie znalazłem na temat który mnie interesuje.
Chodzi o to że jestem obecnie zameldowany w Stalowej Woli jak i zarejestrowany na bezrobociu (Powiatowy Urząd Pracy)
iii mam zamiar przeprowadzić się do Lublina i pracować właśnie tam jednak nie chciałbym się meldować w Lublinie i właśnie tu jest mój problem i pytanie
czy mogę podjąć pracę (legalną pracę) w mieście w którym nie jestem zameldowany? a co na to bezprobocie w którym jestem zarejestrowany? muszę dostarczyc im umowę o pracę czy jak?
Ale głównie interesuje mnie to czy ogólnie mogę zacząć pracować w mieście w którym nie mam meldunku.
Wie ktoś może? umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 20:15  
Cytuj

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pir
pir
Posty: 238
Dołączył: 15 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 20:20  
Cytuj
Oczywiście że możesz podjąć pracę, po pozyskaniu zatrudnienia zgłoś to do UP i wszystko załatwione. Reszta na głowie pracodawcy.

Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 20:27  
Cytuj
Czyli mogę być zameldowany w Stalowej Woli i pracować w Lublinie "na legalu"
Ok to dobrze.
Dzięki.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 92
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 20:30  
Cytuj
CYTAT
Czyli mogę być zameldowany w Stalowej Woli i pracować w Lublinie "na legalu"
Ok to dobrze.
Dzięki.


Możesz być zameldowany w Stalowej i pracować w amsterdamie, co to ma za znaczenie? Jeśli podejmiesz pracę to wysyłasz do UP w Stalowej umowę o pracę i sprawa załatwionaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 20:30  
Cytuj
Adres zamieszkania a adres zameldowania może być inny i nic nie stoi na drodze,żebyś mógł podjąć pracę w innym mieście ,w którym nie masz zameldowania umiech.....Jak pir i Kajetan napisali wcześniej --> zgłoś fakt podjęcia zatrudnienia w UP...powodzonka

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 20:40  
Cytuj
Okej,
Dziękuję wszystkim za pomoc umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 89
Dołączył: 7 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 20:46  
Cytuj
Nie bójcie się wyjeżdżać za pracą, przecież zameldowanie może tu być, to Cię do Stalowej nie przywiązuje. W PUP podajesz tylko datę rozpoczęcia zatrudnienia i firmę, po czym można spokojnie ruszać w świat. Podatek PIT będziesz raz w roku rozliczać w Stalowej, ale to przez net można. Z lekarzami też nie ma problemu, możesz się tam zapisać, dwa razy w roku możesz zmienić lekarza. Zatem powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 21:16  
Cytuj
No cóż w Stalowej Woli jest okropna kicha z pracą.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 22 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 23:11  
Cytuj
Rok temu podjęłam pracę w Rze, ponad pół roku dojeżdżając tam i z powrotem kilka dni w tyg., po czym się przeprowadziłam, ale zameldowanie mam nadal w StW. Tak jak mówili poprzedni użytkownicy, wystarczy pójść do PUP'u z umową, żeby wyrejestrowali z listy bezrobotnych - that's all.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 23:30  
Cytuj
CYTAT
Nie bójcie się wyjeżdżać za pracą, przecież zameldowanie może tu być, to Cię do Stalowej nie przywiązuje. (...) Podatek PIT będziesz raz w roku rozliczać w Stalowej, ale to przez net można.


Podatek PIT też go do Stalowej nie przywiązuje. Wprawdzie większość podatników rozlicza się w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zameldowania, ale ustawa podatkowa i formularze PIT mówią o rozliczaniu się w urzędzie właściwym dla miejsca zamieszkania.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 7 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 18:16  
Cytuj
W Stalowej mieszkamy z mężem od 7 lat i wynajmujemy mieszkanie. Mąż tu pracuje ale stałe zameldowanie ma w mieście, z którego pochodzi.
Tu mieszkamy, tu pracujemy i tu płacimy podatki. Tu chodzą dzieci do szkół.
W pracy pracodawca ma w danych adres stałego zameldowania oraz adres zamieszkania.
Urząd Skarbowy warto zmienić tam gdzie się mieszka choćby po to by w razie konieczności odwiedzenia urzędu nie trzeba taki kawał jeździć. Jedynie jeśli kupisz auto to bedziesz musiał pojechać do miejsca stałego zameldowania i tam je zarejestrować.
Dziś nawet dowód osobisty możesz wymienić w mieście, w którym mieszkasz gdyż już pomiedzy urzędami prześlą sobie dokumenty a Ty odbierasz nowy tam gdzie masz najbliżej.
Dziś mnóstwo ludzi się przemieszcza dlatego czy ślub czy PITy można załatwić tam gdzie się mieszka bez pokonywania kilometrów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 18:44  
Cytuj
CYTAT
Jedynie jeśli kupisz auto to bedziesz musiał pojechać do miejsca stałego zameldowania i tam je zarejestrować


Wystaczy do rejestracji pojazdu zameldowanie czasowe w innym miejscu niż stałe zameldowanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 22:32  
Cytuj
Ja na przykład pracuje w Katowicach i tylko na weekend wracam do Stalówki. Jestem zameldowany cały czas w Stalowej. Ciekawi mnie ilu z was ma taką sytuację??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 21 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 22:54  
Cytuj
Bezrobotny jest zobowiązany zawiadomić w ciągu 7 dni PUP o podjęciu zatrudnienia, w Stalowej Woli można zrobić to telefonicznie, nie trzeba zgłaszać się osobiście umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 21 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 22:57  
Cytuj
Pracować możesz gdzie chcesz, zameldowanie nie jest ważne. Tracą na tym duże miasta, w których większość pracowników to przyjezdni odprowadzający podatki w swoich miastach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 138
Dołączył: 1 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 02:33  
Cytuj
hej. Ja jestem zameldowana w Rzeszowie ale pracuję w Stalowej Woli na umowę o pracę. Czasem jest trochę zabawy z tymi różnymi adresami, ale biurokracji nic nie poradzisz umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 09:31  
Cytuj
Ja tu z Lublinem mam problem a widzę że są i tacy co i z Katowic przyjezdzają jezyk

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 7 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2013r. 20:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jedynie jeśli kupisz auto to bedziesz musiał pojechać do miejsca stałego zameldowania i tam je zarejestrować


Wystaczy do rejestracji pojazdu zameldowanie czasowe w innym miejscu niż stałe zameldowanie.


Smerfetko dziwne to co piszesz. Bo właśnie kupiliśmy samochód i musieliśmy jechać do miejsca stałego zameldowania by je zarejestrować.

Zabawa z urzędami w tej sprawie jest ciekawsza bo ja pochodzę (meldunek stały) z Warszawy a mąż z Krosna ( meldunek stały). Mieszkamy w Stalowej ale samochody rejestrujemy w Krośnie bo tam jest stałe zameldowanie męża a i bliżej.

Po co mi rejestrować auto w mieście, w którym tylko mieszkamy i pracujemy ale i w Stalowej płacimy podatki z prostej przyczyny bo tu gdzie mamy pracę tam niech mają korzyść z podatków. Poza tym nic z tym miejscem nas nie wiąże bo nawet tu rodziny nie mamy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2013r. 21:34  
Cytuj
CYTAT
Smerfetko dziwne to co piszesz. Bo właśnie kupiliśmy samochód i musieliśmy jechać do miejsca stałego zameldowania by je zarejestrować.


Wystarczyłby czasowy meldunek. Choć trzeba czasem to powiedzieć urzędnikom ... bpo nie wiedzą wszyscy potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Wrz 2013r. 20:32  
Cytuj
CYTAT

Wystarczyłby czasowy meldunek. Choć trzeba czasem to powiedzieć urzędnikom ... bo nie wiedzą wszyscy potluczony

Adres zameldowania,faktycznego pobytu stałego czy czasowego,do korespondencji lub zatrudnienia,mogą być całkiem inne.
Niedługo to się jeszcze zmieni na naszą korzyść,chociaż będą związane z tym pewne problemy.
Póki co,jest jak jest np. - https://ewnio(...)formacje

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »