NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Remont łazienki,
Posty: 5
Dołączył: 25 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 14:56  
Cytuj
Witam.Orientuje sie może kotoś ile wezmie fachowiec z remont małej łazienki 160x160. Położenie plytek,wymiana sedesu, wstawienie kabiny,umywalki, bez żadnych bajerów typu podwieszany sufit i takie tam. Szukając po internecie natknąłem sie na wiele opini z czego wiekszość była krótko mówiąc jak z kosmosuplaczeMożecie kogos polecić na priv kto zajmie sie zarówno połozeniem płytek jak i hydrauliką. Z góry dzieki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 14:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 20:31  
Cytuj
poszlo na priv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 23:05  
Cytuj
Czyli... po taniości, byle jak, byle taniej ??
Ceny zaczynają się od około 40 zł za poleżenie płytek... Około bo usługa usługą.. ale jak przyjdzie ci zrobić małą, ciasną klitkę na 4 piętrze bez windy a dużą łazienkę na parterze to wiadomo, że cena za dużą łazienkę będzie inna... więc cena za m2 niczego ci nie powie. zależy czy dużo kątów, wnęk itp... To tak jak z malowaniem.. Masz do pomalowania 5 m2 ściany równej płaskiej a masz do pomalowania ciasny wiatrołap z 2 oknami i dwoma drzwiami... W jednym i w drugim przypadku nie można policzyć tak samo (niestety większość ludzi tego nie rozumie bo jest za tępa). Po za tym jak zależy ci na niskiej cenie i tylko na niskiej cenie to poszukaj na słupach ogłoszeń. Pełno fachowców, tylko od razu zaopatrz się w jakieś narzędzia, zrób zakupy w sklepie budowlanym, bo fachowiec ze słupa na rowerze przyjedzie....

Jeżeli widzicie że fachowiec za cenę położenia płytek bierze mniej niż 40 zł to jest na bank ciapaczem, krętaczem (zapewne odbije na materiale) lub oszustem.

podałem 40 zł co jest kwotą śmieszną.. ale niestety prawdziwą w Stalowej Woli.. Moim zdaniem zdecydowanie za niska cena.

koszt malowania... 6,7 zł podwójne pomalowanie to minimum (śmieszna kwota). Poniżej - ciapacz. lub krętacz, który i tak sobie odbije na materiale, w sklepie z odpału lub w inny sposób (cement na remont swojego mieszkania) Ceny cenami.. ale sugerujcie się opinią innych. Ważny przecież jest efekt końcowy a nie niska cena. Jak mówię mogę polecić kogoś.. ale najlepiej popytać znajomych.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Paź 2013r. 10:33  
Cytuj
CYTAT


Jeżeli widzicie że fachowiec za cenę położenia płytek bierze mniej niż 40 zł to jest na bank ciapaczem, krętaczem (zapewne odbije na materiale) lub oszustem.

podałem 40 zł co jest kwotą śmieszną.. ale niestety prawdziwą w Stalowej Woli.. Moim zdaniem zdecydowanie za niska cena.

koszt malowania... 6,7 zł podwójne pomalowanie to minimum (śmieszna kwota). Poniżej - ciapacz. lub krętacz, który i tak sobie odbije na materiale, w sklepie z odpału lub w inny sposób (cement na remont swojego mieszkania) Ceny cenami.. ale sugerujcie się opinią innych. Ważny przecież jest efekt końcowy a nie niska cena. Jak mówię mogę polecić kogoś.. ale najlepiej popytać znajomych.



Cena za usługę nie jest gwarancją wysokiej jakości. Nie oceniaj pochopnie. Najlepiej zobaczyć poprzednie prace fachowców.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2013r. 17:47  
Cytuj
CYTAT


Cena za usługę nie jest gwarancją wysokiej jakości. Nie oceniaj pochopnie. Najlepiej zobaczyć poprzednie prace fachowców.


czytaj ze zrozumieniem proszę:
CYTAT
Ceny cenami.. ale sugerujcie się opinią innych. Ważny przecież jest efekt końcowy a nie niska cena. Jak mówię mogę polecić kogoś.. ale najlepiej popytać znajomych.


zgadza się najlepiej zobaczyć pracę aby nie mieć później pretensji do nikogo. Znam ludzi, którzy po prostu nie potrafią lepiej a znam ludzi, którzy chcą i potrafią. W ciemno oczywiście nie polecam nikogo brać. Opinia to podstawa. Ewentualnie zapytać i zobaczyć prace fachowców.

Za niższe stawki, które podałem nie da się przeżyć. dlatego ceny niższe uważam za żart. nawet fachowcy pracujący na czarno. trochę kalkulacji. po za tym zależy jeszcze jak ktoś potrafi przygotować pracę bo to jest podstawa. Walnąć płytki lub pomalować to każda ciota potrafi. ale przygotować ściany to inna para kaloszy (podstawowa)

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Paź 2013r. 22:06  
Cytuj
CYTAT


Za niższe stawki, które podałem nie da się przeżyć. dlatego ceny niższe uważam za żart. nawet fachowcy pracujący na czarno. trochę kalkulacji. po za tym zależy jeszcze jak ktoś potrafi przygotować pracę bo to jest podstawa. Walnąć płytki lub pomalować to każda ciota potrafi. ale przygotować ściany to inna para kaloszy (podstawowa)


Jeżeli ktoś na miesiąc zarabia 1500 zł to średnia dniówka wychodzi 60 - 80 zł a ludzie żyją. Różnie można kalkulować ( rodzaj materiału,stan podłoża,wielkość prac itp.) załóżmy - prosta podłoga, 30 zł x 10 m2 wychodzi 300 zł na dzień, dla mnie nie brzmi to jak żart.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 07:06  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Za niższe stawki, które podałem nie da się przeżyć. dlatego ceny niższe uważam za żart. nawet fachowcy pracujący na czarno. trochę kalkulacji. po za tym zależy jeszcze jak ktoś potrafi przygotować pracę bo to jest podstawa. Walnąć płytki lub pomalować to każda ciota potrafi. ale przygotować ściany to inna para kaloszy (podstawowa)


Jeżeli ktoś na miesiąc zarabia 1500 zł to średnia dniówka wychodzi 60 - 80 zł a ludzie żyją. Różnie można kalkulować ( rodzaj materiału,stan podłoża,wielkość prac itp.) załóżmy - prosta podłoga, 30 zł x 10 m2 wychodzi 300 zł na dzień, dla mnie nie brzmi to jak żart.


Pewnie masz na myśli prace " u kogoś " . Wtedy wszelkie narzędzia potrzebne do pracy zapewnia i pracodawca, jedyną żeczą o jakiej myślisz idąc do pracy to drugie śniadanie.
Praca na własny rachunek to inna rzeczywistość, jeśli taki rzemieślnik za swoje usługi miesiencznie wyciaga 1500zł to długo nie pobryluje na rynku usług. Braknie mu na narzędzia i tp. Chyba ze będzie jeździł rowerem, a cały sprzęt zapewni inwestor, już kiedyś spotkałem się z takim fachowcem od remontów, pogoniłem leszcza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 09:17  
Cytuj
CYTAT


Pewnie masz na myśli prace " u kogoś " . Wtedy wszelkie narzędzia potrzebne do pracy zapewnia i pracodawca, jedyną żeczą o jakiej myślisz idąc do pracy to drugie śniadanie.
Praca na własny rachunek to inna rzeczywistość, jeśli taki rzemieślnik za swoje usługi miesiencznie wyciaga 1500zł to długo nie pobryluje na rynku usług. Braknie mu na narzędzia i tp. Chyba ze będzie jeździł rowerem, a cały sprzęt zapewni inwestor, już kiedyś spotkałem się z takim fachowcem od remontów, pogoniłem leszcza.


Nie mam na myśli pracy "u kogoś", podałem przykład jeden z wielu. Zakładanie firmy wiąże się z wydatkami, inwestycjami m.in. w narzędzia a przykładu z kwotą 1500 zł widocznie nie zrozumiałeś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »