NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
poród w stalowej,
Posty: 28
Dołączył: 2 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 17:26  
Cytuj
czy macie doświadczenia z porodu w szpitalu stalowej,chodzi mi o 2 poród z tym że pierwszy był 8 lat temu poprzez cesarskie cięcie. Znacie jakąś dobrą polożną ze st.woli, która by pomogła w tej kwestii, dodam że wolałabym cięcie cesarski mimo braku przeciwskazań lekarza do naturalnego porodu. Czy doktor Adamczyk to dobry lekarz? Pomaga cokolwiek? proszę o opinię lub jakiś kontakt do dobrej położnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 17:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 18:59  
Cytuj
rodziłam w stw, było ok. a teraz dodatkowo są bardzo fajne warunki - sale z prysznicami, 1 lub 2 osobowe. duży minus za brak możliwości znieczulenia, ale to dot. porodu sn, więc ciebie ta informacja raczej nie zainteresuje.
położne w większości są ok, a zainteresowany tobą do końca lekarz prowadzący to podstawa. Adamczyk może i jest dobry, ale na oddziale rzadko obecny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 10 Gru 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 22:26  
Cytuj
witam
powiem tak w Stalowej woli urodzilam silami natury dwóch wspaniałych chłopców i mam bardzo mile wypomnienia było szybko sprawnie i niestety nie bezboleśnie .przy obu porodach asystowała mi Pani Jolanta Woloszyn .super babeczka!bardzo mi pomogla.rodzilam tylko 1.5 godziny. Ona również mnie nacinala i zszywała.mialam tylko dwa a wyszło jak ta lala.Polecam Dr.Zenka Zymroza albo Zajaczkowskiego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 09:19  
Cytuj
akurat ci dwaj lekarze robili mi cc i zgadzam się.
chyba najbardziej zainteresowani pacjentkami lekarze, zwłaszcza swoimi. chociaż jeśli chodzi o kompetencje, to mimo wszystko większe zaufanie mam do Zajączkowskiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 4 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 12:30  
Cytuj
witam jeśli jestes w ciazy i masz zamiar rodzic w stalowej woli to powiem tak uciekaj stąd jak najdalej ja byłam w ciązy ale pewien lekarz postawil diagnoze że wszystko ok a nie było i dziecko zmarło przed samym porodem a zaznaczam że kase władowałam ordynatorowi przy wizytach!!! w prywatnym gabinecie!!!z człowiekiem jak z przedmiotem sie obchodzą wszystkim dziewczyną co mają zamiar rodzić w tym szpitalu odradzam!!! jeśli chcesz żeby wszystko było ok z dzieckiem!!! to nie lekarze!!!! lekarz leczy a niezabija

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 12:42  
Cytuj
opinie pozytywne i negatywne o porodzie w St. Woli i nie tylko poczytaj może coś Ci się przyda z rad forumowiczów. http://stalo(...)d=599518
http://stalo(...)d=597940
http://stalo(...)id=47185

Ja też się zastanawiam gdzie w przyszłości rodzić. Jedni chwalą inni ganią St.Wolę ale chyba samemu trzeba się przekonać jak jest na prawdę. Wiadomo, że dużo zależy od personelu medycznego i lekarzy a także od warunków sanitarnych. Mnie najbardziej oburza fakt, że np. jak kobieta chce cc (chociaż mogłaby rodzić siłami natury bo nie ma przeciwskazań) bo np. boi się bólu (wiadamo jak działa znieczulenie, jeszcze jak go nie podadzą to już całkiem masakra)to nie ma nic do gadania. Lekarze i tak robią jak chcą a to kobieta powinna mmieć prawo wyboru, bo to jej ciało, stres, ból itd. Jak się podpłaci to wtedy łaskawie robią cc.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 4 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 12:45  
Cytuj
ja nie polecam bo się przekonałam jesli dziecko zmarlo przez nich to chyba o czyms swiadczy i przestrzegam wszystkie które mają zamiar rodzić jeśli chcą żeby tak samo sie stalo to prosze bardzo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 4 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 12:49  
Cytuj
jeśli lekarz sie nie zna to po jakiego grzyba jest wystawiany na dyżur!!!!pseudo lekarze i tyle

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 13:06  
Cytuj
Betty, cc to nie jest prosty zabieg, tylko całkiem poważna operacja, więc moim zdaniem cesarka na życzenie to nie jest dobre rozwiązanie. a jak komuś się wydaje, że dzięki temu uniknie bólu, to cóż ... powodzenia.
masakrą jest to, że lekarze zwlekają z cc nawet, gdy te wskazania są, bo liczą na łapówki. ale tak się zdarza w całej Polsce.

stalowolankaaa, bardzo mi przykro, że coś takiego cię spotkało. czy lekarz odpowiedzialny za tę tragedię poniósł odpowiedzialnośc (lub szpital w jego imieniu, tak jak to miało miejsce w Nisku)? podaj jego nazwisko i nie strasz dziewczyn całym oddziałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 4 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 13:10  
Cytuj
mik8 słuchaj to nie było w nisku tylko w stalowej !! a czy poniesie odpowiedzialność to zobaczymy bo to było nie dawno i wszystko jest w toku!!!!! sluchaj odnośnie straszenia ja uprzedzam przed porodem w stw !!! co może ich spotkać i chce przestrzec a nie straszyć !!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 4 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 13:14  
Cytuj
mik8 ty akurat trafiłas ok ale ja bym tego o sobie nie powiedziała ale przestrzegam dziewczyny ponieważ nie każda może trafić jak ty a jak trafi jak ja i co wtedy tez mi powiesz ze strasze!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 13:15  
Cytuj
nie napisałam, że to było w Nisku, tylko, że niżański szpital zapłacił znaczne odszkodowanie rodzicom za bład lekarza, w wyniku którego dziecko zmarło. byłam ciekawa, czy w twoim przypadku lekarz/szpital również poniósł konswkwencje.
rozumiem, że sprawa jest w toku i dlatego nie chcesz jeszcze podawac nazwiska lekarza.

niestety śmiem twierdzic, że 98% naszych szpitali ma na sumieniu takie przykre sytuacje, więc tak naprawdę może się to przytrafic wszędzie (niestety).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 13:18  
Cytuj
mik8 wiem, że cc to nie taki zwykły zabieg, a Ty masz rację ale powiem Ci że gdyby ta opieka w szpitalu (personel, sposób podawania znieczulenia, podejście lakarza, warunki sanitarne itd) była na wyższym poziome jak np. za granicą (co widzimy w telewizji oraz słyszymy z opowiadań i zdjęć naszych rodaków mieszkających za granicą) to kobieta idąc do szpitala nie bałaby się samego porodu oraz tego czy lekarze nie popełnią błędu. Powiedźcie mi dlaczego tak jest że kobieta w naszym kraju nie może rodzić godnie, nie dając łapówek, bez stresu itd.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 4 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 13:22  
Cytuj
mik8 powiem tak trochę się wyleżalam w tym szpitalu przed 9 miesięcy i poznałam troche tam sytacje panującą wiec cokolwiek mogę powiedzieć na ten temat a to dobrze że takie rzeczy wychodzą na światło dzienne niech każdy wie jacy to specjaliści!! od siedmiu boleści a czy wygra się z lekarzem to ja nie wiem i żadne pieniądze odszkodowania nie wrócą mi dziecka taka jest prawda!! chce żeby poniósł odpowiedzialność za swoje błedy i żeby ludzie za niczym tam pójdą to sie zastanowili może być ok a jeśli znowu coś spieprzą trzeba sie z tym liczyć i dmuchać na zimne!! ja wiem że to partacze są i tyle i mam do tego podstawy!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 4 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 13:25  
Cytuj
betty są naprawde dobrzy lekarze w polsce ginekolodzy! ale to już są lekarze z powołania a nie tylko żeby brac kase i łapówki i odbębnić swoje!!lecz ich jest mało!i dziś życie człowieka to jest nic nie warte mi w stw powiedzieli! że jakoś się to mogło stać i że młoda jestem i że bedzię następne to są lekarze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 13:28  
Cytuj
stalowolankaaa popieram Twoje postępowanie jeśli chodzi o ukaranie tego lekarza. Życzę Ci tego aby odpowiedział przed sądem. Nie odpuszczaj niech oni też wiedzą, że szary polaczek ma prawo dochodzić sprawiedliwości a lekarz to nie święta krowa.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 4 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 13:30  
Cytuj
Betty ale to juz naprawdę z powołania a nie tylko od zbijania kasy tak jak ordynator ginekologi nasz też mysłalam ze wporządku i co kasę wzioł wiedząc że dziecko nie żyje juz potrafił wiesz pewnie mu brakowało na paliwo do porszaka swojego ja osobiście widziałam jakie ma auto i wzbogaca sie na ludziach!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 4 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 13:35  
Cytuj
Betty dokładnie lekarz tez czlowiek i powinien tak samo odpowiadac za swoje czyny jak i każdy a nie tylko lapowki brac to jest parodia co sie teraz dzieje!!! ja mam tylko taka cichą nadzieję ze odpowie za to za nerwy stres i do końca życia uraz na psychice!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 13:43  
Cytuj
Bett, moje koleżanki i znajome, które prowadziły ciąże i rodziły w UK czy Irlandii bardzo narzekają na tamtejszą służbę zdrowia. przez całą ciążę zdaje się 2 usg, o lekach na podtrzymanie jak luteina czy duphaston możesz zapomniec, cesarka jeszcze trudniej dostępna niż u nas, ciągle w użyciu kleszcze i próżnociąg (w Polsce już praktycznie nie stosowane - na szczęście). oczywiście warunki sanitarne super, personel uśmiechnięty, ale to nie wszystko.

poza tym w Polsce są państwowe szpitale z super warunkami i bardzo dobrymi specjalistami. niesprawiedliwe jest to, że dwie kobiety, które odprowadzają takie same składki rodzą zupełnie inaczej - jedna niemalże cieli się jak krowa, druga rodzi po ludzku, tak jak powinno byc - tylko dlatego, że mieszkają w różnych częściach Polski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 28 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 14:49  
Cytuj
Powiedzcie, gdzie w Polsce można urodzić "po ludzku"? Naturalnie (jeśli nie ma wskazań do cc) ale ze znieczuleniem? Nieważne, czy za to znieczulenie trzeba zapłacić, czy nie. Ważne, żeby wcześniej było wiadomo, że znieczulenie kosztuje tyle i tyle, bo łapówki wręczać nie będę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 14:58  
Cytuj
najbliżej w profamilii chyba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 15:13  
Cytuj
stalowolankaaa najpierw piszesz że wszystko było w porządku a później że dużo w szpitalu leżałaś w ciąży. Jak były jakieś komplikacje to trzeba było się konsultować z innym lekarzem, ale mądry Polak po szkodzie jak to się mówi. Bardzo Ci współczuje z powodu tego co się stało. Dla kobiety to największa strata, a dla szpitala kolejny przypadek. Ja mimo wszystko zamierzam rodzic w Stalowej, z lekarza jestem mega zadowolona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 16:00  
Cytuj
mik8 jak widać nie tylko u nas służba zdorwia kulej :(

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 18 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 21:39  
Cytuj
rodzilam w tym roku w szpitalu w stw. nie mialam nic ustalane wczesniej, na szczeszcie trafilam na sympatyczna polozna. rodzilam 7 godz ale porod zakonczyl sie cesarka, nie zwlekali gdy tetno bylo nieodpowiednie. ja polecam lekarza Micała - sympatyczny, miły, delikatny. przez ciaze chodzilam do Zymróza i zawsze cos smiesznego mówił, a w szpitalu mnie zwyczajnie olał gdy przyszedł na obchód. pilegniarki/polozne sa rozne, jedne wredne jedne dobre. sympatyczna jest polzna Kusiowska. a porodowka po remocie jest naprawde swietna.
pozdrawiam i zycze szczesliwego rozwiazania
umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2013r. 22:16  
Cytuj
CYTAT
porodowka po remocie jest naprawde swietna.


Naprawdęzapytanie:szok:
Świetne sa prysznice, świetne są sale z łazienkami, świetne są świeżo odmalowane korytarze, ale porodówkazapytanie Remont kosztował 4,5 miliona złotych, a między łóżkami porodowymi wisi zasłonka potluczony Tyle kasy i nie mogli zrobić dwóch osobnych sal porodowych tylko kawałek materiału powiesilizapytanie Jak dwie kobity rodzą jednocześnie to żadna nie ma szans na stałe towarzystwo swojego faceta, a jak juz gość może na chwilę wejść to w pakiecie ma słuchanie jęków drugiej rodzącej znajdującej się metr od niego. To żenada jest po prostu i tyle mlotek

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »