NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Yerba Mate, Naczynie + bombila
Posty: 28
Dołączył: 15 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2013r. 21:03  
Cytuj
Witam, czy w Stalowej Woli kupię gdzies tykwę i bombilę do parzenia Yerby? Najlepiej ceramiczną tykwę.. Pozdrawiam ! umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2013r. 21:03  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 92
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Lis 2013r. 21:13  
Cytuj
Nie warto, można dostać raka krtani!!!placze

Moderowano przez: panna_pina

2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:

2.4. wpisów nie zawierających merytorycznej treści, powtarzających się.

2.7. wpisów niezgodnych z tematyką danego działu, dyskusją prowadzoną w temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 26 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2013r. 22:28  
Cytuj
Poszukaj w boksach na hali targowej. Gościu tam handluje yerbą ale czy ma sprzęt to nie wiem. Osobiście nie polecam ceramicznej bo parzy w łapska. Ja używam kufla z uchem i jest zadowolony umiech

Człowiek lekko znudzony, uwolniony od tych wszystkich zajęć i obowiązków, które na co dzień zaprzątają jego umysł, potrafi być kopalnią pomysłów; albo tylko kopalnią.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2013r. 22:32  
Cytuj
Można kupić, ale jest drogo.
Widziałam je od strony wieżowców w Centrum 4

Bardzie opłaca się kupić tykwę + bombillę + herbaty na alledrogo,
a i tak nie przekroczy się ceny sklepowej samej tykwy w St.W.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 92
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Lis 2013r. 22:48  
Cytuj
CYTAT
Nie warto, można dostać raka krtani!!!placze

Moderowano przez: panna_pina

2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:

2.4. wpisów nie zawierających merytorycznej treści, powtarzających się.

2.7. wpisów niezgodnych z tematyką danego działu, dyskusją prowadzoną w temacie.


nie bardzo rozumiem nadgorliwego moderatora tz panna pinię -podobnie się nazwała jak mój piesek( ale to szczegół)...w czym rzecz? Przestrzegam przed rakiem krtani. Wvrto poczytać w internecie!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 26 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2013r. 23:28  
Cytuj
Kajetan, to bardziej chodzi o wrzątek niż o yerbe.

Człowiek lekko znudzony, uwolniony od tych wszystkich zajęć i obowiązków, które na co dzień zaprzątają jego umysł, potrafi być kopalnią pomysłów; albo tylko kopalnią.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2013r. 07:03  
Cytuj
Cały zestaw do Yerby kupowałem w Centrum 4 (kawy i herbaty świata). Plus także tam kupuję Yerbę. Oczywiście można na allegro, ale ja jednak wolę oglądnąć na miejscu niż ew. odsyłac bo opis nie do końca zgadza się z moimi wymaganiami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 29 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2013r. 08:08  
Cytuj
Herbapex na Poniatowskiego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2013r. 08:51  
Cytuj
CYTAT
Wiele z badań z Ameryki Południowej wykazało związek między wzrostem ryzyka zachorowania na nowotwory, a ilością wypijanego napoju, między innymi udowodniono, że spożywanie więcej niż litr yerba mate dziennie może zwiększyć ryzyko nowotworów głowy i szyi od 3 do 5 razy.

Uspokój się...
I powiedz czy jedzenie naszych wyrobów wędliniarskich nie jest powodem zwiększonego ryzyka raka żołądka?
To samo tyczy się nawożonych warzyw, owoców, używania różnego rodzaju oprysków.
A później suszy się te liście różne i dodaje do herbatek.
A niby skąd w herbatkach smak malinowy bez malin, cytrynowy bez cytryny, itp.
A ile jest wody w parówce o chemii już nie wspominam.
Ludzie kupują ciemny chleb, który jest ciemny dlatego, że ma użyty zaciemniacz albo słód tudzież jakieś sterty różnych E-coś tam.I on nie zsycha się tylko pleśnieje.
Normalny chleb to ma wodę, sól, mąkę(mąki),drożdże.
Oczywiście wszystko to jest potwierdzone badaniami naszych naukowców....
Więc zacznij pilnować swojego nosa i własnego żołądka, krtani i czego tam jeszcze chcesz....
CYTAT
Gorgi
Cały zestaw do Yerby kupowałem w Centrum 4 (kawy i herbaty świata). Plus także tam kupuję Yerbę. Oczywiście można na allegro, ale ja jednak wolę oglądnąć na miejscu niż ew. odsyłac bo opis nie do końca zgadza się z moimi wymaganiami.

Może masz i rację, ale ja kupiłam i wszystko mi grało (może to fuks;-) )

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 16 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2013r. 09:06  
Cytuj
Ja zamawiałam przez stronę, cały zestw wyszedł bardzo tanio, dla siostry też zamaawiałam. Na allegro też jest tanio umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 14 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2013r. 22:05  
Cytuj
ja również kupiłem na allegro, dużo bardziej się opłaca!umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2013r. 22:40  
Cytuj
CYTAT
Wiele z badań z Ameryki Południowej wykazało związek między wzrostem ryzyka zachorowania na nowotwory, a ilością wypijanego napoju, między innymi udowodniono, że spożywanie więcej niż litr yerba mate dziennie może zwiększyć ryzyko nowotworów głowy i szyi od 3 do 5 razy.


Po pierwsze, post nie na temat. Po drugie - jak udowodniono potem, jest to ryzyko związane ze spożywaniem wszystkich napojów gorących (jak herbata czy kawa) i okazało się, że yebra mate nie różni się pod tym względem ani od herbaty ani od kawy. Większa ilość spożywanych napojów gorących = większe ryzyko zachorowania na raka krtani. A samą yerbę możemy pić po ostygnięciu, co zmniejsza ryzyko. Możemy ją również serwować zupełnie na zimno (tzw. terere). Jak już cytujesz to się doucz.

Co do samego zioła, to również polecam allegro. Na pewno znajdziesz tańsze i lepsze zestawy niż w sklepach lokalnych.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2013r. 08:19  
Cytuj
ja też piję yerbę, a wszystko kupuję w hali targowej. przelicznik jest ten sam, dodając koszt wysyłki. wcześniej kupowałam w sklepach internetowych, które specjalizują się w sprzedaży yerby, nigdy na allegro! tak więc, nie widzę sensu kupowania w necie. jeśli nie ma w danej chwili danego gatunku yerby, to sprzedawca zamawia. nie nakręcajcie się, tylko idźcie na halę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2013r. 10:08  
Cytuj
CYTAT
ja też piję yerbę, a wszystko kupuję w hali targowej. przelicznik jest ten sam, dodając koszt wysyłki.


Bzdura. Jak zamówisz jedno opakowanie, to może i tak. Ale są zestawy - np. 10 sztuk opakowań - i wtedy można sporo oszczędzić i mieć różnorodne gatunki. Poza tym ja mówiłem o kupowaniu przez allegro od normalnych sklepów internetowych i nie jest to w niczym gorsze od kupowania bezpośrednio ze sklepu, towar jest ten sam - za to większy wybór. Chcesz dalej reklamować punkt w hali - proszę bardzo, ale nie wciskaj ludziom, że czarne jest białe, a białe czarne. Siedzę w yerba mate parę ładnych lat i wiem gdzie warto kupować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 16 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2013r. 10:25  
Cytuj
zgadzam się z no1, często zamawiałam na allegro ( obecnie piję zieloną kawę ) i bardziej się opłacało nawet doliczając przesyłkę. Na hali też nie zawsze była yerba mate którą chciałam akurat kupić umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »