NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
kolektory słoneczne , kolektory słoneczne
Posty: 13
Dołączył: 3 Paź 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 19:53  
Cytuj
Koszt instalacji to około 9000 zł. Poczytajcie zainteresowani.
http://insta(...)-ciepla/
Ciekawe rozwiazanie. Może ktoś ma lub słyszał. Ciekawią mnie opinie użytkowników.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 19:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 19:58  
Cytuj
Ciekawe rozwiązanie pytanie tylko jak to sie sprawdza w praktyce nie spotkałem sie z ta metoda i skad tak niska cena czynie jest to czasami koszt samej instalacji .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 3 Paź 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 20:04  
Cytuj
Mój instalator zaproponował mi (do przemyślenia) to rozwiązanie zamiast kolektorów. Koszt całości instalacji to ok. 9000 zł (kompletna instalacja z robocizną) czyli podobnie jak kolektory. Chciałbym tylko poznać opinie użytkowników jak się to sprawdza. Interesuje mnie szczególnie okres letni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 20:08  
Cytuj
Zauważ tylko że jest to dodatkowe urządzenie w kotłowni które z założenia są małe możliwe jest ogrzewanie tylko CWU czyli potrzebujesz pieca do ogrzewania CO urządzenie to zapewne pobiera energię elektryczną sporo więcej od pompy kolektora cena podobną bo na kolektory jest doplata w wysokości 2500 zł za metr kolektora na to urządzenie doplat nie ma .
Co do kolektorów wygląd ich wcale nie szpeci moim zdaniem wygląda to całkiem znosnie i co najważniejsze działa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 3 Paź 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 20:20  
Cytuj
Odnośnie dachu to rzecz gustu. Do kolektorów też potrzebujemy pieca, jak wyobrażasz sobie ogrzewanie budynku w zimie. Tak jest to dodatkowe urzadzenie w kotłowni zgadzam się, ale zbiornik ciepłej wody z kolektorów (np 280 l) też jest dodatkowym urzadzeniem (wymiary bardzo zbliżone) które trzeba gdzies postawić, przeważnie tez w kotłowni.Na temat dopłat do kolektorów to nie dyskutuję (trochę mit z tymi dopłatami) koszt instalacji po dopłatach ok 8500, nie korzystając z dopłat również więc żaden interes (dodatkowy kredyt bo za gotówkę nie można skorzystać z dopłat).
Całkowita ilość energii elektrycznej zużytej podczas podgrzewania wody przez pompę ciepła: (od temperatury +15,5oC do +59,6oC) 4,9 kWh x 0,30 = 1,50 zł (270 l wody).
Nie upieram się nad tym rozwiązaniem ale jest warte przemyslenia. Kalkulacja techniczno-ekonomiczna podobna jak w przypadku kolektorów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 20:30  
Cytuj
Czyli ta tzw pompa nie posiada zasobnika woda grzana jest tylko w chwili odkrecenia ciepłej wody ?
Co miałeś na myśli mówiąc że dopłaty to sciema w przypadku gdy koszt instalacji bez dopłaty wynosi ok 15-17 tys złotych po dopłatach wychodzi w granicach 8-10 tys wszystko zależy od kosztów kwalifikowanych.
Kwestia tanich dolarów była podejmowana i już pisałem są instalację bardzo dobrej jakości średnie i fatalne ceny też są rozłożone w zależności od jakości.
Fakt jest taki że formalności narzucone przez NFOSIGW są dość rygorystyczne ale nato ja wpływu już niemam i należało by mieć pretensje do tych co to uchwlili

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 3 Paź 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 20:43  
Cytuj
Pompa oczywiście ma zasobnik wody 270 l (jest to jedna konstrukcja). Kolektory z tego co wiem (nie jestem fachowcem) też muszą mieć zasobnik w którym jest magazynowana ciepła woda (jeśli się mylę to proszę o sprostowanie). Ja nie twierdze że dopłaty to ściema i nie mam do nikogo pretensji ale procedura skorzystania z nich jest moim zdaniem nie potrzebną biurokracją. Koszt kolektorów (korzystając z dopłat) to jak mówisz 8- 10 tys. Koszt pompy ciepła jest również zbliżony.
Tak jak wspomniałem nie upieram sie nad tym rozwiązaniem, chciałem tylko poznać opinie użytkowników jeśli takowi są ponieważ na pewno z któregoś z tych rozwiązań skorzystam (kolektory lub pompa). Atutem pompy jest również to że w okresie letnim działa na zasadzie "klimatyzacji" czyli dodatkowo schładza pomieszczenie.
Uzytkowników proszę o opinię. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 20:44  
Cytuj
Mancirek nie trzeba kredytu bo można to zrobić kaucją w banku tylko trzeba mieć na start całą kwotę plus 2 raty.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 3 Paź 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 20:47  
Cytuj
te dwie raty to odsetki rozumiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 20:51  
Cytuj
Nie twierdzę że się upierają probuje racjonsobie porównać to urządzenie i mimo wszystko obawiam się że może być mało skuteczne i droższe w utrzymanie od kolektora.
Kolektor cechuje jedna podstawową rzecz kolektory są tak prostym rozwiązaniem że niemal się co psuć i tak jak pisałem sprawdzone napewno działają czego mię można powiedzieć o tej pompie więc jeśli ktoś faktycznie używa czegoś takiego zapraszam do wyrażenia opinii.
A i jeśli chodzi o chłodzenie to nie jest to tak że chłodzenie możliwe jest przy wykorzystaniu nadmuchu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 28 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 20:55  
Cytuj
Pompa ciepła? tak ,ale ciepło pobierane z co najmniej trzech odwiertów 30 m w ziemie ,gdzie temp. jest stała około 8 st. lub odpowiedniej ilości metrów rór zakopanych w poziomie na odpowiedniej głęboości, a to jest koszt rzedu 30 000 zl lekko licząc.
To co proponują za 9000 zł to jest wykorzystanie energi cieplnej pomieszczenia, które szczególnie w zimie wymaga raczej podgrzania a nie oziębienia.
W lecie tak, działa jak lodówka,ale to samo spełniają kolektory i to w tej samej cenie.
Tak mi się wydaje na chłopski rozum umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 3 Paź 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 20:59  
Cytuj
A klimatyzacja w samochodzie jak działa? Na bardzo podobnej zasadzie.
Dziękuje kolego wiesiek za dyskusję i uwagi. Myślę że temat jeszcze wróci przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Mam nadzieję że do tego czasu będę miał okazję poznać opinię użytkowników tej pompy ciepła i wtedy porównać wszystkie za i przeciw obydwu konstrukcji. POZDRAWIAM

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 3 Paź 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 21:22  
Cytuj
Kolego wiesiek a jesli chodzi o kolektory to jakie próżniowe czy płaskie??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 21:28  
Cytuj
Zdecydowanie prozniowe cena nie wiele się różni ale działają cały rok oczywiście posiadają mniejszy współczynnik absorbcji ale jest to w granicach 3% kolektory płaskie sprawdzają się świetnie w domach letniskowych i obiektach gdzie. Jest zapotrzebowanie w CWU w okresie letnim.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 165
Dołączył: 2 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 22:06  
Cytuj
Znajomy ma kolektory i z moich obserwacji niewypał.
1. cieplo jest wtedy kiedy go nie potrzebujesz -w lecie. Jedziesz na wakacje. Jedziesz i martwisz sie co robią twoje solary. Znajomy przykrywał je szmatką albo kocem by sie nie ugotowały. Brak prądu sowoduje iż glikol w ukladzie wyparuje i dodatkowy koszt.
2. w zimie solary nie działają - a wtedy przydałyby sie do ogrzania wody.
Jednym słowem "super inwestycja w solary" to biznes dla srzedających - w naszym klimacie. Dla użytkowników tylko udręka.
Ja mam porządny kocioł kondensacyjny, zasobnik wody i gdzieś mam pseudooszczędności na solarach.
Zdecydowanie lepsza już jest pompa ciepła.
A jak coś to jest jeszcze trociak...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 22:20  
Cytuj
Szkoda gadać poczytaj sobie wcześniejsze wypowiedzi zanim odpiszesz to czy owo bo niemal sensu rozkrecac tego co już napisane od nowa znajomi mają problem z solarami bo im szkoda było zainwestować w prawdziwą instalację kupili tani badziew i teraz wyrażają opinię z mojego punktu widzenia bezpodstawna.
Co do wypracowania Glikolu gratuluję fantazji .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 23:35  
Cytuj
CYTAT
Znajomy ma kolektory i z moich obserwacji niewypał.
1. cieplo jest wtedy kiedy go nie potrzebujesz -w lecie. Jedziesz na wakacje. Jedziesz i martwisz sie co robią twoje solary. Znajomy przykrywał je szmatką albo kocem by sie nie ugotowały. Brak prądu sowoduje iż glikol w ukladzie wyparuje i dodatkowy koszt.
2. w zimie solary nie działają - a wtedy przydałyby sie do ogrzania wody.
Jednym słowem "super inwestycja w solary" to biznes dla srzedających - w naszym klimacie. Dla użytkowników tylko udręka.
Ja mam porządny kocioł kondensacyjny, zasobnik wody i gdzieś mam pseudooszczędności na solarach.
Zdecydowanie lepsza już jest pompa ciepła.
A jak coś to jest jeszcze trociak...


To tylko dowód na to, że twój kolega ma kiepskie solary.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »