NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Nagonka na nauczycieli- korepetytorów, kontrole ze skarbówki
Posty: 38
Dołączył: 23 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2013r. 10:12  
Cytuj
CYTAT
tak jak we wcześniejszych moich wypowiedziach zgadzam sie z tym że osoby które pracują, mają stały dochód, odprowadzane są dla nich składki na Zus , nie powinni dorabiać na 'lewo'
ale sytuacja wygląda zupełnie inaczej jeśli mowa o bezrobotnych czy o studentach. założenie działalności gospodarczej ok może nie jest aż tak kosztowne ale opłata za ubezpieczenie co się z tym wiąże plus te opłaty do skarbówki stanowią często równowagę zarobków !!! no chyba że ktoś całymi dniami siedzi w domu i od 7 do 18 udziela korepetycji ! nie realne !!!




- Kochanie, odkryłas Amerykę? Tak się właśnie prowadzi działalność w Polsce. Koszty, koszty, koszty, tylko niektórym ciężko to zrozumieć ...

Nie wiem też dlaczego jesteś tak oburzona, chcesz być ponad prawem czy jak? Niby dlaczego ty masz byc uprzywilejowana I nie płacic podatku, hę ?

Dlaczego ludzie działajacy na własny rachunek maja ponosić koszty a ty nie ???????????????????

Obudź się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2013r. 10:12  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lis 2013r. 11:40  
Cytuj
tak wracając do zawodu nauczyciela....sam mam wykształcenie pedagogiczne z przygotowaniem informatycznym....ale moja rola jako przyszłego pedagoga zakończyła się na praktykach ( nie dla mnie taka praca a nic na siłę ), owszem zrobiłem studia do końca, egzamin zdany na 5 z 4 na dyplomie i powiem że łatwiejszych studiów chyba nie ma ( od początku do końca zero nauki - jakoś samo wszystko szło do przodu ), pracuję w zawodzie dla osoby po zawodówce i jest mi dobrze, a ci co tam protestują to po co ??? dla mnie powinni wyjść ludzie na ulice którzy pracują naprawdę ciężko, za gówniane pieniądze, a nie Polscy humaniści nieuki którzy klepią ten sam materiał dzieciakom do głowy co roku. Zamiast nauczycieli powinni wstawić magnetofony kasetowe z nagranym materiałem, + dla budżetu !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
roe
roe
roe
Posty: 85
Dołączył: 30 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2013r. 13:14  
Cytuj
dziwne...skoro jestes taki inteligentny,ze zdales egzaminy na 4 czy tam 5 to czemu pracujesz na stanowisku ktore nie wymaga zadnych kompetencji ? jestes tak leniwy i nie masz ambicji, te Twoje studia to zaoczne pedagogiczne na kulu w stalowej, czy tak naprawde nigdy nie widziales wlasnego indeksu ? tylko nie wciskaj kitu ze Ci wygodnie i jeszcze Ci za to placa 3razy wiecej niz gdzie indziej...znajomy pracuje w alutecu, zwykly robol...twierdzi ze 4tys to dla niego najnizsza wyplata, za mniej nie wstaje z lozka...ja jednak nie chcialbym wygladac tak jak on za te 4 tys.

nie masz koles pojecia o studiowaniu, zrobiles jakis badziew gdzies w jakiejs pipidowie i teraz tu lejesz zale...
jak sie idzie na studia uczyc sie to kazde, niezaleznie od kierunku sa trudne. Zaleznie oczywiscie od typu studiow i uczelni. Nie mowimy tu o WSIZie czy innych wymyslach ale porzadnych uczelniach. Jesli natomiast idziesz na studia tylko po to zeby dostac swistek, to nie chwal sie pozniej swoja srednia na forum, bo nikt normalny Ci nie uwierzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 3 Marz 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2013r. 19:02  
Cytuj
dokładnie zgadzam się z wypowiedzią Roe umiech good

aneta87
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lis 2013r. 23:02  
Cytuj
studia pedagogiczne o dupe rozbić !!! Studiowałem w Tarnobrzegu i Kielcach dziennie, do tego owszem trzeba mieć powołanie ja niestety nie miałem .... poszedłem w złym kierunku lecz nie żałuję !!! aaa i jeeszcze jedno moi znajomi z roku w większości wyemigrowali z tego kraaaaaju olewając pracę nauczyciela !!!


wracając do inteligencji - studia dziś nie są dowodem IQ 150 czy potocznie tak zwanej INTELIGENCJI !!! dziś studia są traktowane jak 20 lat temu matura

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2013r. 08:53  
Cytuj
nagonka na korepetytorów jest bo poborcy podatkowi szukają dla naszego rządu kasy gdzie się da . A zadanie jest ułatwione - bo ogłoszeń o korepetycjach jest sporo. Podejrzewam że jeśli godzina korepetycji kosztowałaby 5 zł nitk by nie chciał od tego podatku ,ale 20 zł to już konkretniejsza kwota . Niestety ale pazernośc zawsze się tak kończy - trzeba znać umiar umiech .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 28 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2013r. 15:35  
Cytuj
CYTAT
nagonka na korepetytorów jest bo poborcy podatkowi szukają dla naszego rządu kasy gdzie się da . A zadanie jest ułatwione - bo ogłoszeń o korepetycjach jest sporo. Podejrzewam że jeśli godzina korepetycji kosztowałaby 5 zł nitk by nie chciał od tego podatku ,ale 20 zł to już konkretniejsza kwota . Niestety ale pazernośc zawsze się tak kończy - trzeba znać umiar umiech .


Dokładnie, pieniędzy brakuje to się ich szuka gdzie można, szkoda tylko że wciąż poza grupami zawodowymi uprzywilejowanymi gdzie trzeba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 14 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2013r. 21:13  
Cytuj
[cytat]zgadzam się z tym o ile masz zródło dochodu. a jeśli biedny student chce sobie dorobić bo nie można tutaj mówić o kolosalnych kwotach to co jest w tym złego ?
Zgadzam się ale tu nie chodzi chyba o studentów, tylko o tych nauczycieli, którzy biorą 40zł-50 zł za godzinę korepetycji po południu u siebie w domu i mają stałą, bardzo dobrze płatną pracę. Nie oszukujmy się, jeśli pracuję 20 godzin tygodniowo to mają mnustwo czasu by sobie dorobić, z chętnych jest wielu. Zaraz podniosą się głosy, że praca nauczyciela to nie tylko lekcje w szkole, ale darujcie sobie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »