NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Prezentacja,
Posty: 4
Dołączył: 26 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 16:09  
Cytuj
Witam. Poszukuje informacji na temat maszyn produkowanych w hucie stalowa wola od początku jej istnienia. Interesują mnie mnie głównie jakie modele były tam produkowane. Jakieś zdjęcia były by mile widziane. Szukałem już w internecie, ale jest strasznie mało materiałów, na temat początków huty, a także dalszych lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 16:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 16:55  
Cytuj
Ale chodzi ci o maszyny budowlane po zakupie licencji od International Harvester w latach 70 tych, czy wcześniejsze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pcv
pcv
pcv
Posty: 6
Dołączył: 5 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 17:06  
Cytuj
https://wolumin.pl/potega-stalowej-woli,203,2623.html tutaj masz całą wojskową produkcję

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 26 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 18:07  
Cytuj
Robię prezentację od początku istnienia huty czyli lata 40 do czasów obecnych. Każda informacja będzie przydatna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 22:17  
Cytuj
Temat ogromny, oprócz zabawek wojskowych była produkcja cywilna, np.:
Opis: młocarnia MSC-8.
Ta maszyna była dużo nowocześniejsza niż pozostale produkcji polskiej. Cechy szczególne to: samopodawacz dzięki, któremu na pomoście młocarnii nie potrzebna była praca ludzi. Z taśmy samopodawcza zboże spadało do bębna rozcinającego a dopiero potem do zespołu młócącego. Plewy były transportowane przez ssawę (maja ją niektóre 4 i warmianki) i rurociąg na osobne miejsce lub do worków. Dane techniczne MSC-8 : bęben szeroki na 170 cm i średnicy 51 cm. Liczba cepów 10. Wytrząsacz klawiszowy schodkowy. Sortowanie ziarna sitowe. Wymiary młocarnii: długość 627 cm; szerokość 295 cm; wysokość 320 cm; waga 5900 kg. Wydajność w q ziarna na godzinę - ok. 15. Młockarnia ta była produkowana w Stalowej Woli.

1967-1972 HSW nawiązała kooperację z fabrykami zagranicznymi: Jones, Coles (Anglia), Stetter (Niemcy), Clark Equipment, Harvester (USA); nie zaprzestano produkcji zbrojeniowej, od 1976 rozpoczęto produkcję transporterów opancerzonych. W 1972 HSW przekształciła się w Kombinat Przemysłowy HSW, skupiający zakład macierzysty, Filie w Janowie Lub., Leżajsku, Strzyżowie, Zaklikowie, Fabrykę Urządzeń Transportowych w Suchedniowie, Fabrykę Maszyn w Radomsku.

Ponadto Dzwigi teleskopowe T321 i T351.
Jeśli chodzi o spycharki i ładowarki to bez trudu znajdziesz w necie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 26 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 22:55  
Cytuj
A wiesz może jakie transportery opancerzone produkowano w latach 70-80?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2013r. 08:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2013r. 00:05  
Cytuj
Juice nie wiem czy Cię zainteresuje ale były tu również produkowane(prototyp) samochody Stal 300.Masz link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stal_300 Wiadomości bardzo liche,ale teraz myślę,że wystarczy pogrzebać żeby coś więcej znaleźć.Trafiłem na to całkiem przypadkiem i przypomniałem sobie,że ktoś szukał czegoś na ten temat na forum więc odgrzebałem temat,bo pomyślałem,że Ci się przyda.Masz jeszcze limk ze zdjęciami(pierwszy rząd od góry): https://www.googl(...)imgdii=_

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »