NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
czyszczenie skóry,
Posty: 40
Dołączył: 30 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2013r. 07:48  
Cytuj
Czy orientuje się ktoś, gdzie w Stalowej Woli można kupić produkty do czyszczenia wyrobów skórzanych? Chodzi mi o dobre, sprawdzone i "profesjonalne" preparaty, które nie wyrządzą szkody. Mam jasną skórzaną kanapę, która wymaga odświeżenia i usunięcia kilku plam, a nie mam pojęcia w jakim sklepie tego szukać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2013r. 07:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2013r. 09:16  
Cytuj
też mam taką jasną kanapę ze skóry i z tego co mi doradzono to powinno się czyścić delikatną gąbką nasączoną mydłem w płynie i tak też robię.
póżniej stosuję nabłyszczacz do skóry i efekt jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2013r. 11:32  
Cytuj
Woda i mydło u mnie sprawdziło się najlepiej. Później skórę wystarczy przetrzeć zwykłą wazeliną. Został mi jedynie ślad po długopisie, z którym nie wiem jak sobie poradzić.
Mogę jeszcze doradzić by czyścić skórę raczej delikatnie, bo długie szorowanie może ją uszkodzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2013r. 13:16  
Cytuj
CYTAT
Woda i mydło u mnie sprawdziło się najlepiej. Później skórę wystarczy przetrzeć zwykłą wazeliną. Został mi jedynie ślad po długopisie, z którym nie wiem jak sobie poradzić.
Mogę jeszcze doradzić by czyścić skórę raczej delikatnie, bo długie szorowanie może ją uszkodzić.

ja ślady długopisu usunełam wacikiem nasączonym delikatnym zmywaczem do paznokci[bez acetonu].

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 30 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2013r. 17:16  
Cytuj
Czytałam, że mydło może wysuszyć skórę, ponieważ podczas produkcji jest ona impregnowana różnymi środkami chemicznymi. Wolę spróbować coś co jest wyprodukowane to tego typu produktów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2013r. 17:29  
Cytuj
ja od 2lat używam Dove w płynie i wcale nie wysusza,nawet jeśli nie nabłyszczę.Tak też polecał mi sprzedawca,kiedyś próbowałam gotowych produktów i wcale nie dały efektu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 30 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2013r. 10:50  
Cytuj
A czym później impregnujesz/nabłyszczasz skórę, żeby ją zabezpieczyć ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2013r. 00:11  
Cytuj
emulsją z mleczkiem aloesu,przeznaczoną do wszystkich skórzanych produktów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 27 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2013r. 09:07  
Cytuj
Gotową chemię można kupić w Halmarze. W ubiegłym roku dwie butelki po 200 ml (środek czyszczący i środek impregnujący) i gąbki do czyszczenia kosztowały mnie około 120zł. Zestaw starczył mi na 2 czyszczenia wypoczynku ( kanapa 2 osobowa i 2 fotele). Nie polecam bo środki są nie skuteczne. Jak dla mnie wywalenie pieniędzy w błoto i chętnie skorzystał z sugestii czyszczenia mydłem i zabezpieczania wazeliną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 4 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2013r. 05:00  
Cytuj
Jeśli chcą mieć Państwo z głowy zastanawianie się jakiej chemii użyć i osiągnąć zamierzony efekt to chętnie pomogę. Zajmuję się profesjonalnym czyszczeniem tapicerek samochodowych jak i domowych.Proszę o kontakt pod numerem 606-356-030

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »