NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 ładowanie tel - baterii ,
Posty: 43
Dołączył: 13 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2013r. 14:15  
Cytuj
witam, zakupilam nowy tel x peria z i tu pyt jak mam naladowac 1 raz baterie ?
podobno juz sie nie laduje jak kiedys 3x12 h,

....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2013r. 14:15  
Cytuj

....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 19 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2013r. 14:30  
Cytuj
bateria prawdopodobnie od nowosic jest juz naladowana wiec sprobuj uruchomic na niej tel, jezeli odpali i bateria bedzie cala uzywaja tel tak dlugo az padnie bateria do zera tzn az sie tel wylaczy i juz wiecej nie da rady go odpalic, wtedy podlacz ladowarke na cala noc i po sprawie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 13 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2013r. 14:41  
Cytuj
bateri mam jeszcze ok 20 % wiec niedlugo bedzie potrzeba naladowania

....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 19 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2013r. 14:53  
Cytuj
tylko niech padnie na maxa, nawet jak sie wylaczy pierwszy raz to sprobuj wlaczyc tel bo nieraz jest tak ze jeszcze potrzyma z pol godziny od pierwszego wylaczenia, jezeli juz sie nie wlaczy naladuj go nie odlaczajac ladowarki przez ok 12h

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 29 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2013r. 15:01  
Cytuj
CYTAT
tylko niech padnie na maxa, nawet jak sie wylaczy pierwszy raz to sprobuj wlaczyc tel bo nieraz jest tak ze jeszcze potrzyma z pol godziny od pierwszego wylaczenia, jezeli juz sie nie wlaczy naladuj go nie odlaczajac ladowarki przez ok 12h


Ale po co? Ludzie, po co jakies telefoniczne VooDoo odprawiacie, skoro nie ma ku temu żadnych przesłanek?

Do autorki tematu - podłącz do ładowarki kiedy chesz i naładuj albo do pełna, albo ile chcesz. Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, to już nie czasy archaicznych baterii Ni-MH, współczesne baterie można ładować jak tylko chcesz. Ja moje kilka ostatnich telefonów (i nie tylko telefonów) ładuję jak tylko mam ochotę, bez żadnych specjalnych zabiegów. I co? I nic, nic się nie dzieje, wszytkie baterie w dobrym stanie.

A psychopath is better than no path
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2013r. 15:10  
Cytuj
Mihal147 specjalisto, nie podpowiadaj dziewczynie jak nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz.

Agness nie rozładowuj telefonu do zera absolutnie. Nic nie kombinuj, po prostu używaj, a jak masz 20% możesz śmiało podłączyć. Aby zachować optymalną żywotność baterii nie należy jej nigdy rozładowywać do 0 (ogniwa mogą ulec uszkodzeniu)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2013r. 15:14  
Cytuj
Pozatym w mojej experii po rozładowaniu poniżej 5% nie da się uruchomić telefonu. Musiałem kupić drugą baterię niestety i stówka w plecy. To nie te czasy

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 19 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2013r. 15:21  
Cytuj
rob jak chcesz tylko pozniej nie placz ze bateria trzyma ci 2 godzinyumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2013r. 15:32  
Cytuj
W mojej instrukcji obslugi Wave3 jest napisane aby gwarancja byla wazna to trzeba format baterii zrobic. Moze w tych NAJ nowszych juz tak nie trzeba, najlepiej przeczytaj sobie w instrukcji pierwsze uruchomienie. Moze bedziesz miec cos w tym wspomniane. Ciekaw jestem jak bym oddal na gwarancje telefonik to w jaki sposob moga sprawdzic ze np nie zrobilem formata takiej bateryjcejezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 19 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2013r. 16:24  
Cytuj
ja swojego smartphona tez tak ladowalem i jest wszystko ok bateria trzyma do 2 dni przy czym znajomym pada po kilku godzinach wiec nie filozuj jeden z drugim ale wybor nalezyh do ciebie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 29 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2013r. 16:33  
Cytuj
CYTAT
ja swojego smartphona tez tak ladowalem i jest wszystko ok bateria trzyma do 2 dni przy czym znajomym pada po kilku godzinach wiec nie filozuj jeden z drugim ale wybor nalezyh do ciebie


No patrz, a ja moje smartfony ładuję jak mi wygodnie (telefon jest dla mnie czy ja dla telefonu?) i baterie trzymają pięknie - jeśli nie używam telefonu zbyt intensywnie, to do 3 dni. I to nie jeden smartfon tak traktowałem, ale wszystkie jakie miałem (obecny jest 4). Podobnie iPoda i inną elektronikę. No cud panie, cud! :szok:

A znajomi (ci, którym 2 godziny trzyma) to niech sobie lepiej w ustawieniach pogrzebią - transmisja danych, powiadomienia push, aplikacje w tle. To wysysa baterię a nie zła eksploatacja.

A psychopath is better than no path
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2013r. 20:48  
Cytuj
CYTAT
W mojej instrukcji obslugi Wave3 jest napisane aby gwarancja byla wazna to trzeba format baterii zrobic. Moze w tych NAJ nowszych juz tak nie trzeba, najlepiej przeczytaj sobie w instrukcji pierwsze uruchomienie. Moze bedziesz miec cos w tym wspomniane. Ciekaw jestem jak bym oddal na gwarancje telefonik to w jaki sposob moga sprawdzic ze np nie zrobilem formata takiej bateryjcejezyk
mlotek

Większej bzdury nie czytałem nigdy.sciana
To jakaś instrukcja pisana przez idiotę.
FORMATUJE się dyski. Baterię się FORMUJE.
Przy czym nie dotyczy to batri litowo jonowych, kadmowych, wodorkowych itd.
Formowało się batrerie starego typu- niklowo kadmowe.

Dla nowych bateri najgorszy jest efekt przeładowania. Ale przed tym zabezpiecza uklad w telefonie, niezbyt dobre jest też rozładowywanie akumulatorka do "zera". Wydatnie skrca okres eksploatacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Gru 2013r. 21:57  
Cytuj
Formować nie trzeba, a nawet nie wolno. Tu jest to dość przejrzyście opisane: http://andro(...)honeach/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2013r. 09:44  
Cytuj
No wlasnie, ja tez się nie bawie w formatowanie. Przykladowo kupuje tel, czekam az się bat wyladuje, potem mi pada w srodku dnia i ani zadzwonić , ani odebrać tel. i tak 3 razyumiech.
W formatowanie niech się bawia gimnazjaliści a nie poważni ludzie, którzy potzrebuja tel do pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2013r. 22:11  
Cytuj
CYTAT
No wlasnie, ja tez się nie bawie w formatowanie. Przykladowo kupuje tel, czekam az się bat wyladuje, potem mi pada w srodku dnia i ani zadzwonić , ani odebrać tel. i tak 3 razyumiech.
W formatowanie niech się bawia gimnazjaliści a nie poważni ludzie, którzy potzrebuja tel do pracy.


FORMOWANIE!!!!
mlotekscianazaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 13 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Gru 2013r. 10:51  
Cytuj
Czy was pogieło? W starych telefonach były inne rodzaje bateri że tzeba było ładować od zera do pełnej.. Teraz nawet nie jest polecane rozładowywanie bateri do zera bo to może spowodować jej uszkodzenie. Ładować też nie wolno całą noc,powoduje to jej krótsze trzymanie. Zalecane jest ładować telefon gdy jeszcze ma coś na tej bateri do pełnej (w nowszych smartfonach po naładowaniu do 100% bateri pojwia sie komunikat by odłączyć telefon od ładowarki) Mam telefon od roku i batera trzyma jak na początku około dwa dni na samsungu ace 2. A brat ma taki sam telefon i ładuje go całą noc bo mu sie nie chce w dzien i wielki płacz dlaczego mu trzyma 4-6 godzin.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2013r. 11:41  
Cytuj
gowno prawda ze bateria podlaczona do ladowarki cala noc ulega jakimus tam zniszczeniu. smartfony to mini komputery i jest to na tyle inteligentne urzadzenie ze po naladowaniu baterii automatycznie sie wylacza pobieranie energii z zewnatarz. jezeli myslisz inaczej to dlaczego uzuwacie laptopa caly czas podlaczonego do zasilania pomimo tego ze bateria jast naladowana?? jezeli by w ten sposob sie niszczyla to zytownosc takiej baterii wynosilaby 1tydzien a nie kilka lat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 13 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Gru 2013r. 13:34  
Cytuj
No i wlasnie dlatego nie wolno laptopow trzymac ciągle pod ladowarką. Ja popełniłem taki błąd przy moim pierwszym lapku i po roku bateria trzymała 30 min? może nawet mniej. A teraz mam wyjętą baterie i podłączoną ładowarke i bateria leży sobie w szawce nowa a lapek chodzi jak talala

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2013r. 14:05  
Cytuj
Hario - zobaczysz za rok jak Ci będzie bateria trzymać. potluczony
Organ nieużywany zanika i to dobrze odnosi się do baterii w laptopach czy komókach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 7 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Gru 2013r. 15:04  
Cytuj
CYTAT
Hario - zobaczysz za rok jak Ci będzie bateria trzymać.
Organ nieużywany zanika i to dobrze odnosi się do baterii w laptopach czy komókach.


irkuck nie pisz głupot. Jeżeli istnieje możliwość odłączenia baterii od laptopa i podłączenia do niego bezpośrednio zasilacza, to tak się właśnie powinno robić. Baterię natomiast należy przechowywać w odpowiedni sposób i wcale nie naładowaną na 100%. Poczytaj chwilę na dany temat niczym znowu coś wymyślisz...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »