NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Czy powinnam dostać paragon na targu?,
Posty: 121
Dołączył: 4 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 13:01  
Cytuj
zapraszam do LIDLA, TESCO, KAUFLAND, TESCO, BIEDRONY ... he he he
tam bankowo dostaniesz paragon - potem twoja kasa pojedzie do Berlina, Danii, Portugalii, Anglii itd..itp..
- NIECH ŻYJĄ SUPERMARKETY które wydają paragony i zabijają Polski Handel.
- swoja drogą.. płacisz paragonem podatek i CO MASZ ZA DARMO OD PAŃSTWA za ten podatek??

Obalmy K... ten system.

Na parkingach przy marketach za chwilę będę stać traktory z wypełnionymi zakupami na które SĄ paragony.
Taki to mamy podatek od Niewoli.

CWP!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 13:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 13:40  
Cytuj
CYTAT

To powiedz mi w jaki sposób mam ci wypisać paragon jak nie mam kasy fiskalnej, nie jestem również na vat ponieważ nie przekraczam dochodu 20tys rocznie ? Na czym mam wypisać ten paragon ?


człowieku, kto nie przekracza obrotu 20 tys rocznie ? nie piszcie takich pierdół.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 13:55  
Cytuj
Człowieku feltd jezyk Obrót i dochód to dwie różne sprawy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 14:14  
Cytuj
CYTAT
Człowieku feltd jezyk Obrót i dochód to dwie różne sprawy.

Dokładnie. A warto tu napomnieć, że przepisy mówią o OBROCIE właśnie, a nie dochodzie.
Powiem szczerze, dyskusja to śmieszna, bo mnóstwo bzdur można wyczytać. A rozwiązanie wszelkich wątpliwości jest proste. Za pomocą googla można znaleźć Około 116,000 wyników w czasie 0,27 s na pytanie "Kiedy istnieje obowiązek rejestracji sprzedaży".
Jakieś historie o zwrotach do 10 dni czy obowiązku wydania paragonu spoczywającym na każdym sprzedawcy są mylne. Najzabawniejsze, że często opatrzone dodatkowym komentarzem w stylu "Tak jest jak napisałem. A Wy jak się nie znacie, to nie piszcie głupot" umiech
Pozdrawiam, ps. choinki już ubrane? :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 14:16  
Cytuj
Co do warzyw czy kwiatów jest jeszcze inna kwestia bo jako producent,rolnik masz prawo sprzedawać swój towar i nie musisz wystawiać żadnego paragonu bo sprzedajesz swój produkt, możesz wystawić rachunek, zmienia się to jeśli handlujesz warzywami lub kwiatami lub czymkolwiek innym. Na naszym rynku 50% nie przekracza obrotu 20tys rocznie, bo większość kasy wydaje się w marketach wspierając zagraniczny budżet. Taka jest niestety prawda. Wracając do ciuchów jeśli spodnie w hurcie kosztują 20zł to wprzedawca musiałby kupić 1001 takich spodni aby przekroczyć próg 20tys, co zatym idzie musiałby sprzedawać 3szt dziennie nie zależnie czy to niedziela,poniedziałek czy świeto, tak aby w ciągu roku sprzedać wszystkie spodnie i mieć obrót powyżej 20tys
Polecam branżowe fora:
http://ksieg(...)lna.html
http://ksieg(...)-zl.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »