NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Zmiany w OFE, Jaka wasza reakcja?
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Gru 2013r. 09:11  
Cytuj
Jestem ciekawy waszej reakcji na zmiany jakie zachodzą z OFE? Jestem zszokowany, że nikt nie reaguje. Wszyscy zadowoleni czy każdy klnie w zaciszu domowym.


A może faktycznie rozwalenie OFE to dobry pomysł, a tylko ja źle myślę?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2013r. 09:11  
Cytuj

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2013r. 10:11  
Cytuj
Ci powiem że zmusi nierobów z wiejskiej do emerytur wyższych bo skoro zabiorą kase z ofe to wezmą na siebie ciężar emerytur bo będzie jakieś minimum. Źle że wprowadzono ofe w ten sposób w jaki wprowadzono. Kasa była nie zabezpieczona przed rządem i było pewne że ktoś po nią wyciągnie łapkę

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2013r. 10:15  
Cytuj
Moje zdanie jest takie ze pienadze z OFE powinny zostac gdzie sa a jesli rząd jest nie gospodarny i nie umie "żyć" z tego co ma to powinien byc rozwiazany i ktoś inny moze da rade.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 9 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2013r. 13:09  
Cytuj
bo takie mamy społeczeństwo , i takie podejście do spraw które nas dotyczą. Niestety media tak to przedstawiają że nie wiadomo co jest lepsze...

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2013r. 22:56  
Cytuj
Towarzystwa emerytalne oraz banki depozytariusze przez cale lata przezeraly nasze pieniądze potracajac sobie wysokie prowizje dla siebie - 7%
Prawda czy fałsz?
A kto im na to pozwala????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Gru 2013r. 23:07  
Cytuj
Marek370, a ile przejada ZUS? Kto mu na to pozwala?
Ja nie wiem ile mam odłożonych pieniędzy w ZUS, nie wiem na jakiej podstawie "rosną" lub "maleją" moje oszczędności.
Od widzimisię polityków zależy czy mi coś wypłacą czy nie.

W OFE wiem jakie mam oszczędności. Wiem o ile przyrastają te moje oszczędności. Nawet przy tej 7% prowizji i tak marnej składce odprowadzanej do OFE mój fundusz od początku działalności nie stracił a zarobił.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2013r. 23:24  
Cytuj
Wiesz ile masz w OFE? Ile? Ile emerytury od nich dostaniesz wiesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Gru 2013r. 23:54  
Cytuj
Wiem ile mam kasy odłożonej, Twój fundusz nie podaje Ci takiej informacji?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2013r. 00:23  
Cytuj
CYTAT
Towarzystwa emerytalne oraz banki depozytariusze przez cale lata przezeraly nasze pieniądze potracajac sobie wysokie prowizje dla siebie - 7%
Prawda czy fałsz?
A kto im na to pozwala????


ZUS przez całe lata przeżera znacznie więcej niż 7% i jakoś nie krzyczysz, że skandal. Marmurowe pałace ZUSu w niemal każdym mieście, zastępy pracowników. Masz to samo w OFE? Nie.
Częściowa reforma jest potrzebna, bo nie widzę sensu płacić za zarządzanie + prowizję od części obligacyjnej, ale od części akcyjnej to sprawa normalna. Obecnie nie masz 7%, tylko max 3,5% a i to ma się obniżyć.
Za skandal uważam zmniejszenie składki, która idzie do OFE. Nie oszukujmy się, emerytury z ZUS będą głodowe i OFE przy odpowiednio wysokiej składce jest szansą na jej podniesienie.
Nie zmienia to faktu, że oprócz ww. koniecznie należy odkładać samodzielnie w III filarze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2013r. 09:08  
Cytuj
Ten temat naprawdę wart jest rzeczowej uczciwej dyskusji. Naroslo wiele mitow, funkcjonuje wiele sloganow, zwolennicy i przeciwnicy używają populistycznych argumentow.
Ale dziś Wigilia, czas na odpoczynek i swietowanie.
Ale wróćmy do dyskusji po Świetach, bo warto.
Tymczasem życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 28 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Gru 2013r. 09:24  
Cytuj
Jeszcze nie wszystko stracone,gdyż nasz prezydent a właściwie pełnomocnik PO nie podpisał jeszcze ustawy-wacha się nad oczywistą oczywistością !
Wczoraj oglądałem Komorowskiego w rozmowie z Lisem i tak mnie wk. ,że przełączyłem na Discovery.I to jest człowiek, który ma podobno największe zaufanie Polaków umiech)) wił się jak piskorz i nadymał się bufon jak by naprawdę był ojcem narodu.
Dziwi mnie ,że ZUS nie postępuje jak OFE i nie inwestuje np. w obligacje skarbu państwa (chyba nie ma kasy).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2013r. 09:56  
Cytuj
Przeciez wiadomo ze podpisze ale trzeba poudawac ze sie zastanawia. Dla mnie to smieszne niech zrobia referendum czy sie ludzie zgadzaja czy nie i juz by bylo pozamiatane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Gru 2013r. 13:56  
Cytuj
Taka ciekawostka moja sąsiadka w październiku wzieła pierwszą emeryture z ofe uwaga !
80 kilka złotych.
Źle niezarabiała bo była księgową na pełnym etacie.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Gru 2013r. 14:26  
Cytuj
A jak długo składała? Ile lat i ile ma teraz lat?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2013r. 14:39  
Cytuj
CYTAT
Dziwi mnie ,że ZUS nie postępuje jak OFE i nie inwestuje np. w obligacje skarbu państwa (chyba nie ma kasy).


Ty masz w ogóle pojęcie o czym piszesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2013r. 21:42  
Cytuj
Ja to ogolnie rzecz biorac nie mam zaufania do II filaru. Brali 7% prowizji przez tyle lat, teraz biora 3,5% i tez im starcza. Oni oskubaliby nas bez skrupolow.
Tyle było obietnic i mamili nas wizjami jakiś wakacji pod palmami,a teraz mowia jacy to Polacy nierozważni bo nie oszczedzaja w III filarze, bo emerytury będą bardzo male. Po śmierci malzonka ten co został przy zyciu miał korzystać ze składek zmarłego a tu podobno wcale nie. jedna obietnica pada za druga. Jak tu mieć do nich zaufanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2013r. 10:34  
Cytuj
Może likwidacja przywilejów zamiast zamach na nasze pieniądze, jeśli do przywilejów mundurowych i innych pasożytów jak konkordat dopłacamy kilkadziesiąt mld PLN rocznie i kwota wzrasta to wiadomo,że nawet pieniądze z OFE nie pomogą, co będzie za rok ? Skąd ukraść ? Przywileje mundurowe i konkordat to patologia, która rozwali ten kraj, nie ma już prawie co prywatyzować - skąd Panie Andrzejku kasa w przyszłych latach ?

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Gru 2013r. 21:23  
Cytuj
Nie wiem, mnie też to wkurwia, że wyciągają łapy po moje.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2013r. 21:28  
Cytuj
CYTAT
Może likwidacja przywilejów zamiast zamach na nasze pieniądze, jeśli do przywilejów mundurowych i innych pasożytów jak konkordat dopłacamy kilkadziesiąt mld PLN rocznie i kwota wzrasta to wiadomo,że nawet pieniądze z OFE nie pomogą, co będzie za rok ? Skąd ukraść ? Przywileje mundurowe i konkordat to patologia, która rozwali ten kraj, nie ma już prawie co prywatyzować - skąd Panie Andrzejku kasa w przyszłych latach ?


Zapomniałeś o górnikach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2013r. 22:22  
Cytuj
pazerność PO i rządu nie zna granic. wiele lat sądziłem, że kasa w OFE jest rzeczywiście moja. teraz już wiem, że nie. rząd zdecydował, że połowa mojej kasy z OFE pójdzie do ZUS (inaczej SBD, czyli studnia bez dna). czyli będzie tak - prawdziwy pieniądz w OFE zostanie zastąpiony zapisem księgowym w ZUS-ie. co będzie następne? rząd zadekretuje zabór połowy środków z naszych prywatnych kont bankowych? wierzę, że to da się odkręcić. bo jeśli nie, to wymiękam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Gru 2013r. 22:30  
Cytuj
Prezydent skierował ustawę do trybunału. Poczekamy zobaczymy.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2013r. 22:44  
Cytuj
Jaki trybunal, podpisal i finito. TRybunal jako kontrola nastepcza to cos jak pomroczność jasna. To tylko mydlenie oczu dla mneij inteligentnych Polaczkow. Jeśli ktokolwiek cokolwiek jarzy z otaczajacej rzeczywistości to wie ze Donald Bronek i cala sedziowska mafia plus koła biznesu plus media stoja po jednej stronie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2013r. 23:19  
Cytuj
a jak Korwin chciał do wiezienia wsadzać twórców ofe x lat temu to wszyscy mówili że jebnięty chłopina :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Gru 2013r. 11:12  
Cytuj
ifeelgood, a ja bym ich nie wsadzał do więzienia. Ja jestem zadowolony z ich działalności. Wiem ile wpłaciłem, wiem ile mam odłożone.

Wszystkie partie, wszyscy politycy są przeciw OFE. Powód jest prosty "troska" o nasze emerytury. A tak naprawdę kontrola nad emerytami. To rząd będzie decydował jaką emeryturę dostaniemy. Rząd nie potrzebuje niezależnych emerytów. Każdy rząd. Okazuje się, że w Polsce nie mamy opozycji.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2013r. 12:01  
Cytuj
Jest pewna nadzieja, ze liczba emerytow będzie tak duza, ze koalicja rzadzaca będzie się musiala kiedyś z nimi liczyc. Ale jak nie będzie kasy w budzecie to z pustego i tak nie naleja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »