NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Zmiany w OFE, Jaka wasza reakcja?
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 23:52  
Cytuj
mariuszstalowa, co to znaczy, że "to waasze pokolenie nas tak zalatwilo ,a my sie odwdzieczymy za pare lat jak niebedzie kto mial oplacac waszych emerytur"

Przecież na to OFE szło z moich zarobków a nie z twoich. Własnie to OFE miało być tym wypracowanym kapitałem, który miał znieść ryzyko że nie będzie musiał nikt pracować na moją emeryturę.

Ty najwyraźniej kompletnie nie rozumiesz tego systemu.

Szczęśliwie ja składam już od jakiegoś czasu na swoją emeryturę po za systemem.

Po twojej wypowiedzi można wnioskować, że rząd powoli osiąga sukces w skłócaniu społeczeństwa. Przyjdzie czas zabierze i twoje a wtedy już nie będzie nikogo komu mógłbyś się "poskarżyć". Wtedy może przypomnisz sobie swoje słowa.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 23:52  
Cytuj

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 04:02  
Cytuj
andrzej no niestety ten system w Polsce przewidywal ,ze tak naprawde wy placicie na tych teraz emerytow ,a my na was. podam ci dowod nawet - skoro przez 30 lat zapierdzielales na emeryture to w takim razie jesli uwazasz ,ze masz juz wystarczajaco na koncie to powinienes isc kiedy Ci sie to podoba i nic do tego panstwu. Po co podwyszaja wiek emerytalny ? skoro dojdziesz do emerytury wybiesz sobie cala kase powiedz ,ze chcesz w banku na procent ulokowac - ale sie nieda -nasze panstwo zyje z dnia nadzien i dlanich jest lepiej jak ktos kite wywali w wieku emerytalny jak najszybciej.

Co do tego ,ze sa jakies pretensje do twojej generacji bo sa
-wy zapierdzielaliscie w pracy na stalych posadach - dzis my niewiemy czy bedziemy jutro pracowac z naszymi umowami
-prawdopodobnie to my bedziemy musieli owiele dluzej odwas pracowac z zapewnien rzadu tak wynika.
-jezeli za PRL istnialo wiele zakladow to niestety wasze pokolenie je rozwalilo (zamiast lokowac zyski tych firm w nowe technologie produkcji to najczesciej kasa szla do podzialu, to byla wasza krotkowzrocznosc ,,bo teraz,,( tak jak HSW ze swoimi koparkami pozostawala w tyle o kilkadziesiat lat od innych firm), a pozniej placze ,ze zaklady padaja ,niema pracy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 08:06  
Cytuj
To co się wczoraj dokonało to zwykłe złodziejstwo. Przyjęta w ekspresowym tempie ustawa zabrała nam połowę prywatnej kasy z OFE i zasiliła trzy wredne litery, czyli Z U S. Czy abstrakcyjnym jest już teraz myślenie, że kolejną ustawą rząd może zadekretować przeniesienie połowy środków z kont bankowych Polaków na rzecz ZUS-u? Co ich powstrzyma?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 19 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 08:18  
Cytuj
Rząd Tuska skonfiskował realne oszczędności Polaków zgromadzone w OFE. W zamian dostaliśmy "ZUS-coina", który już niebawem może się okazać nic nie wartą obietnicą bez pokrycia.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 08:22  
Cytuj
ZUS-coin hahaha. albo Tus-coinumiech my tu się śmiejemy a prawda jest taka, że rząd przekręcił nas na kasę...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 08:29  
Cytuj
A łudzisz się,że będzie coś wart?Fajnie podejmuje się decyzje o tak dużych pieniądzach bez ryzyka swojego majątku,a nawet bez najmniejszej odpowiedzialności karnej za swoje błędne decyzje.To jest kradzież w majestacie prawa,bo jak inaczej można to nazwać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 08:37  
Cytuj
CYTAT
O jakim wyborze mówisz? O podjęciu jakiej decyzji piszesz? Przecież nie ma wyboru.


Jak to nie ma? Przecież jest, ZUS lub OFEumiech

Andrzejek Ty albo agitacje tu na tym forum uprawiasz jak Balcerowicz, albo przekonujesz sam siebie.

Ja wolę, żeby całą moją emeryturę gwarantowało państwo. Nie będę potem szukał tych prezesów towarzystw emerytalnych po Kanarach (w najgorszym przypadku oczywiscie).

Jak sam mowiles pasiesz tych bankierów prowizjami od lat nie tylko w drugim ale i w 3 filarze, więc musisz wierzyć, że dobrze zrobiłeś. Ja jednak nie mam do nich zaufania, wpłąca sie prawdziwe pieniądze, a oni potem mówią, że na koncie masz jakieś jednostki.
Jak by był jakiś dodatkowy grosz to lepiej do banku zanieść, potem jakąś działeczkę sobie kupić, którą można sprzedać na starość, ziemia nie tanieje, a te wszystkie obligacje, waluty, przy załamaniu gield stają się diabła warte. Wystarczy , że FED uruchomi drukarki, a to co masz w kieszeni warte jest połowe tego co przed chwilą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 11:09  
Cytuj
mariuszstalowa, nie mam aż tylu lat bym rozwalał PRL. Umowa o pracę nie gwarantuje stałego zatrudnienia, kto ci takich głupot naopowiadał. Kolejna sprawa to mit że wszyscy młodzi pracują na umowach zlecenie a starsi na stałych umowach o pracę i że to wina starszych.

Co do systemu emerytalnego to pokazujesz tylko że kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz.

OFE miało wprowadzić system kapitałowy, czyli część mojej składki idzie na moją emeryturę i tylko na moją a druga część na system pokoleniowy czyli na obecnych emerytów.

Jeśli założysz sobie fundusz to zawsze ustalasz czas zamknięcia tego funduszu. Mogę oczywiście wcześniej wybrać swoje pieniądze ale stracę cześć kapitału. Umówiłem się, że zacznę korzystać dopiero w wieku 60 lat. To gwarantuje mi zysk wyższy niż na zwykłej lokacie.

Jejku nie wiedziałem że trzeba tłumaczyć tak oczywiste sprawy. Rządzący pewnie się cieszą, że mają takich obywateli jak ty.


Marek370, mi nie przeszkadza jeżeli Ty chcesz by to rząd gwarantował Ci emeryturę. Ja nie chcę. Nie ma wyboru bo nie ma znaczenia czy moja składka będzie szła na OFE czy do ZUS. 10 lat przed moim wiekiem emerytalnym OFE przekaże kapitał do ZUS i to ZUS będzie mi wypłacał emeryturę.

Z OFE masz realny kapitał i on przyrasta realnie. W ZUS nic nie przyrasta za to są rewaloryzacje i rząd sobie ustala jaką emeryturę dostaniesz. Nie będzie kasy to dostaniesz 100 zł. Nie będziesz musiał nikogo szukać na Kanarach, doskonale będziesz wiedział komu to zawdzięczasz tylko nic nie będziesz mógł zrobić.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 11:44  
Cytuj
Bardzo proszę wrócić do merytorycznej dyskusji i opowiadać się za którąś z możliwych opcji, krótko to uzasadniając bo ja naprawdę nie wiem co wybrać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 11:49  
Cytuj
przestroga nie masz wyboru. Nawet jeśli zostaniesz w OFE to i tak 10 lat przed twoją emeryturą OFE przekaże twój kapitał do ZUS. Rząd zdecyduje ile Ci wypłaci.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 9 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 11:58  
Cytuj
,,Wczoraj OFE przelały na konto ZUS 153 miliardy zł, jednak dług publiczny spadł o 134 miliardy. Rzecznika rządu Małgorzata Kidawa-Błońska przyznała na antenie RMF FM, że nie wie, co się stało z brakującymi pieniędzmi.'' , brak słów .....
Za ,, komuny '' ktoś by już miał ciepło , a tu nie ma powodów do niepokoju. Zabronią reklam OFE ale że banki się reklamjują to nikomu nie przeszkadza ( np. w USA JEST TO NIE DOZWOLONE ), zmieniają wiek emerytalny i nikomu to nie przeszkadza . Skok na kasę z lasów państwowych też przeszedł bez echa a ustawę uchwalono w 24 godziny !!! Rekord . ( głosowania oczywiście późno w nocy ) a rano mając wiekszość tylko klepnięto i po sprawie. Grabią nas i tyle .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 5 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 18:53  
Cytuj
czyli co lepszym rozwiązaniem będzie ZUS?co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 19:19  
Cytuj
najlepszym rozwiazaniem bedzie jechac do Anglii porobic 7 lat i jak dojdzie sie do wieku emerytalnego to nalezy sie najnizsza emerytura czyli na dzisiejsze czasy kolo 1000zl chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 20:39  
Cytuj
CYTAT
czyli co lepszym rozwiązaniem będzie ZUS?co


Na 99,9% nie będzie to miało znaczenia czy ZUS czy OFE, oczywiście dla Ciebie.
Bo będzie to miało znaczenie na wielkość deficytu Skarbu Panstwa, który patriotycznie możesz zmniejszyć jak przejdziesz do ZUSumiech oraz na pensyjki prezesów towarzystw emerytalnych.
Oj sporo znajomych żyjących z prowizji od naszych składek straci ciepłe posadki i to oni tak strasznie ujadają w mediach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 3 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2014r. 13:56  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lut 2014r. 14:30  
Cytuj
CYTAT

Oj sporo znajomych żyjących z prowizji od naszych składek straci ciepłe posadki i to oni tak strasznie ujadają w mediach.


OFE nie mają agentów. Firmy ubezpieczeniowe, które są właścicielami OFE nie mają prowizji od składek. Dowiedz się u tych swoich znajomych. Przedstawiciele dostawali tylko jednorazową prowizję za przekonanie kogoś do danego OFE ale i to parę lat temu zostało zlikwidowane.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »