NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Wypowiedzenie o pracę a UP., tak jak w temacie.
Posty: 118
Dołączył: 7 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2013r. 15:34  
Cytuj
Witam, takowe małe pytanko, jak to jest obecnie u nas jeśli chodzi o wypowiedzenie o pracę? Czy zwalniając się z pracy mam prawo zarejestrować sie w UP? Nie chodzi mi tu o branie "kuroniówki" bo wiem , że w tym przypadku to odpada,chodzi mi głownie o ubezpieczenie. Jeśli nie można sie zarejestr. to po jakim czasie mogę?chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2013r. 15:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2013r. 16:41  
Cytuj
Wypowiedzenie stosunku pracy przez pracownika w żadnym wypadku nie ogranicza jego prawa do uzyskania statusu osoby bezrobotnej.
Wypowiedzenie przez pracownika rodzi skutek w postaci prawa do zasiłku dla bezrobotnych dopiero po upływie bodajże 3 miesięcy od dnia rejestracji, oczywiście o ile spełnia taka osoba warunki przyznania zasiłku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 7 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2013r. 18:07  
Cytuj
O to mi właśnie chodziło!good Dziękuję bardzo za odp!ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2013r. 18:12  
Cytuj
CYTAT
Wypowiedzenie stosunku pracy przez pracownika w żadnym wypadku nie ogranicza jego prawa do uzyskania statusu osoby bezrobotnej.
Wypowiedzenie przez pracownika rodzi skutek w postaci prawa do zasiłku dla bezrobotnych dopiero po upływie bodajże 3 miesięcy od dnia rejestracji, oczywiście o ile spełnia taka osoba warunki przyznania zasiłku.


Tylko jest jedno ale...zasiłek otrzymujesz tylko przez 3 miesiące.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2013r. 20:35  
Cytuj
hehe jeśli jest napisane z jakiej winy i uzasadnione,kolega miał< zlikwidowane stanowisko pracy> a w bezrobociu dowiedział się z musi mieć dopisane z jakiej przyczyny zostało jego miejsce zlikwidowanesciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Gru 2013r. 21:57  
Cytuj
Moderowano przez: kamil
Nie na temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2013r. 22:50  
Cytuj
Moderowano przez: kamil
Nie na temat.


jeżeli jesteś ograniczony :brain: i nie masz nic sensownego do napisania w tym temacie to się nie wypowiadaj i nie obrażaj innych.

wracając do tematu. tak jak już ktoś napisał, to nie ma znaczenia czy cię wywalili, czy sam odszedłes z pracy. możesz się zarejestrować. tylko w 2 przypadku bezrobocie będziesz dostawał 3 miesiące pózniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »