NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Borelioza - leczenie dziecka,
Posty: 11
Dołączył: 23 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 16:17  
Cytuj
Witam.
Zrobiłam badania krwi dziecku i wyniki wskazują że najprawdopodobniej ma borelioze. Kleszcz ugryzł go 2 lata temu, nie było rumienia itd, ale po tym czasie doszły inne objawy jak ból kolan i nóg oraz przemęczenie.
Badania trzeba powtórzyć za 2 tygodnie , w najbliższym czasie ide do lekarza pierwszego kontaktu.
Pytanie do osób które przechodziły przez to samo. Jak wygląda procedura leczenia oraz czy w Stalowej Woli lub okolicy jest dobry specjalista który poprowadzi leczenie dziecka?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 16:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 17:07  
Cytuj
Mileno ogarnij się..

Kobieta napisała ,że zrobiła badania i wybiera się do lekarza! Martwi się o dziecko to dowiaduje się jak może. Hipsterzysz^ w każdym temacie jak i gdzie się da.. Wyluzuj trochę!

Myroad29 mam nadzieje ,że dzieciaczek będzie zdrowy.

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 17:11  
Cytuj
Wyniki badań odebrałam dzisiaj około godziny 15, jutro idę do lekarza z dzieckiem. Tak naprawdę tyle mogę zrobić dnia dzisiejszego. Panika nic mi nie pomoże a pogotwie ratunkowe nie przyjmie dziecka z wynikiem wskazującym na borelioze...więc nie oceceniaj zbyt szybko.
Pytam czy ktoś przez to przechodził, u kogo się leczył itd. Wiem również że w gre wchodzą wizyty prywatne oraz badania na własną rękę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 18:13  
Cytuj
Stan leczenia bada sie z pomoca nieprzyjemnej punkcji a w naszym okregu najlepiej nadajacym sie do tego szpitalem,jest ten specjalistyczny w Mielcu.
Nie mozna w wypadku tej choroby zbyt dlugo czekac z leczeniem bo grozi ona powaznymi powiklaniami,rozwinieciem innych chorob,paralizem a nawet smiercia.
Jest wiele odmian boreliozy jak i kleszczy ktore je przenosza a sama borelioza jest jak wirus,coraz bardziej sie rozwija i moze ujawnic sie nawet po latach o ogolnie nie da sie z niego do konca wyleczyc,biorac pod uwage jej rozwoj i przyjmowaniu lekow do konca zycia.
Ciagle konsultacje z neurologiem niezbedne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 18:38  
Cytuj
Standardzik to kuracja doksycyklina i powinno to załatwić sprawe, ale po recepty musisz i tak udać się do lekarza także..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 19:26  
Cytuj
Nie martw się borelioza jest wyleczalna ale ma to do siebie,ze lubi powracać,a lekarz pierwszego kontaktu będzie wiedział,gdzie Cie skierować!!!Nie orientuje się ale zadzwoń do Nowej Dęby na oddział zakaźny i udzielą wszelkich informacji.



Patriota na boreliozę nie robi się żadnych punkcji,miano boreliozy określa się z krwi.Znam ludzi,którzy mają i mieli boreliozę i nigdy nie słyszałam takich głupot!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
NEC
NEC
Posty: 76
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 19:26  
Cytuj
CYTAT
...Pytam czy ktoś przez to przechodził, u kogo się leczył itd. Wiem również że w gre wchodzą wizyty prywatne...

Polecam sprawdzoną specjalistkę od m.in. boreliozy - KONTAKT

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 2 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 20:30  
Cytuj
potwierdzam - szpital w Mielcu i to jak najszybciej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 12 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 20:32  
Cytuj
Chorowałam na boreliozę, wiem jak wygląda leczenia. Nie słuchaj co piszą ludzie, ta choroba się nie nawraca. Idź do dermatologa najlepiej Pani Solarz (na edukacji) i z nią porozmawiaj, mnie ona skierowała do Łańcuta. Tam byłam leczona i wszystko jest w porządku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 12 Kwie 2013r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2014r. 09:13  
Cytuj
Borelioza w zależności od rodzaju to bardzo groźna choroba, nie lekceważ tego i jak najszybciej udaj sie do lekarza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2014r. 11:47  
Cytuj
Na pewno nie daj sie zbyc krotka kuracja antybiotykowa, do wyleczenia trzeba czegos wiecej.
Poszukaj pomocy na http://www.forum-borelioza.pl/ http://www.borelioza.org/
Widze, ze jakichs lekarzy juz Ci polecili, ale na tych stronkach tez powinna byc informacja do kogo najlepiej sie udac.


A na przyszlosc, zawsze warto sprawdzic czy nie jest sie zakazony, nawet jak rumien nie wystapil (bo nie zawsze sie pokazuje) i zrobic to testem Western Blot (nie Elisa, bo jest nierzetelny).

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2014r. 23:29  
Cytuj
kierkarta to ty piszesz bzdury.Znasz ludzi ale sama nie chorowalas.A ja lecze sie na te choobe juz od kilku lat i wiem co przeszedlem i i z czym bede sie zmagal kolejne lata.
To wlasnie punkcje na kregoslupie wykonuje sie pobierajac plyn rdzeniowo kregowy by ustalic stopien zawansowania boreliozy i postep leczenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 25 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2016r. 17:42  
Cytuj
Jeśli badania krwi wykazały obecność boreliozy, to koniecznie udaj się z dzieckiem do lekarza. Borelioza jest bardzo groźna chorobą i nieleczona może grozić nawet śmiercią. Także idź do lekarza jak najszybciej. Więcej o boreliozie możesz przeczytać nabadanie borelioza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »