NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
praca na wyspach a rodzina w kraju...,
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 14:28  
Cytuj
Witam!minal rok,mija drugi jak siedze na wyspie i tyram aby sie czegos dorobic.Zona i dzieci w kraju niestety niemam mozliwosci ich tutaj sciagnac.Zreszta nawet gdybym mogl przemyslalbym to tysiac razyzapytanieBo edukacja dzieci czy opieka zdrowotna nie wspominajac o kulturze w porownaniu ze stalowa wola to tragediascianaWielu z was bylo zapewne lub jest w mej sytuacji,jak sobie radziliscie z samotnoscia z tym zeby czlowiek nie myslal o kraju?tesknil za dziecmi?owszem jest ten skype lecz czasami czlowiek ma juz tak z...nastroj ze nawet niema ochoty kompa wlaczac.Ciagly stres i zycie ze swymi rodakami ktorzy dla euro zywcem by sie pozjadali....Poza pieniedzmi jest jeszcze rodzina i ja bede szczesliwy wiedzac ze przyjdzie kiedys dzien gdy kupie bilet powrotny w jedna stronegoodW kraju wiadomo jak jest ale trzeba umiec sobie radzic i co najwazniejsze prawdziwa rodzina to tylko ta w komplecie....

pozdrawiam forumowiczowuśmiech

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 14:28  
Cytuj

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 20:04  
Cytuj
a ja myślę własnie odwrotnie jak ty, chce uciekać z tego kraju może nie na wyspy akurat ale myślę jechać z cała rodzinka,nawet w ciemno bo wegetacjia od 1 do 1 zaczyna mnie dołować:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 20:14  
Cytuj
jak jestes fachowcem , masz troche doswiadczenia ,podlapales angileski dawaj do Kanady. Nielubialem UK ,zaduzo jest tam marginesu i ludzi z problemami z prawem(tutaj (Knada)mozesz byc tylko niekarany a jak cos przewinisz to wylot). Tesknilem za krajem tak jak wiekszosc ale tu mi to przeszlo. Wielu znajomych bylo w podobnej sytuacji(byli wczesniej w Anglii) jak ty i tu wlasnie chca zostac ok
jak chcesz tu jest strona na ktorej mozesz znalesc pracodawce z wizami pracowniczymi

http://www.jobba(...)pPage=50

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2014r. 00:16  
Cytuj
CYTAT
a ja myślę własnie odwrotnie jak ty, chce uciekać z tego kraju może nie na wyspy akurat ale myślę jechać z cała rodzinka,nawet w ciemno bo wegetacjia od 1 do 1 zaczyna mnie dołować:szok:

jesli masz pewna prace to jedz tylko z rodzinka razem!bynajmniej nie slyszalem zeby na dluzsza mete jakas rodzina na odleglosc sie utrzymala...

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lut 2014r. 00:28  
Cytuj
poszukaj dobrze czesto sa polscy pracodawcy. pogrzeb dokladnie to napewno trafisz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2014r. 08:21  
Cytuj
Moze to i smieszne lecz najgorsze to za granica trafic na pracodawce polaka.Potrafi rodaka oskubac do resztymlotek

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2014r. 09:19  
Cytuj
Podstawa to jacys rozsadni przyjaciele do rzeczy, bo tak jak mówisz dla większości Polakow w UK najwazniejsza jest kasa i nie ma nawet o czym pogadać.
Drugi rok mija hm, przemysl to, bo być może Twoja rodzinka już ulozyla sobie zycie codzienne bez ciebie i potem trudno będzie po powrocie na stałe.
No i może po latach gdzies tam dopiero przeczytasz jaki wpływ na rozwój twoich dzieci miała nieobecność ojca, gdy miały po te kilka lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2014r. 10:16  
Cytuj
własnie nie mam pewniej pracy ale tak samo tutaj szukam już 3 miesiąc i nic do tego te umowy śmieciowe,a z bidnej wypłaty żony długo nie pociągnie potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2014r. 17:23  
Cytuj
CYTAT
Podstawa to jacys rozsadni przyjaciele do rzeczy, bo tak jak mówisz dla większości Polakow w UK najwazniejsza jest kasa i nie ma nawet o czym pogadać.
Drugi rok mija hm, przemysl to, bo być może Twoja rodzinka już ulozyla sobie zycie codzienne bez ciebie i potem trudno będzie po powrocie na stałe.
No i może po latach gdzies tam dopiero przeczytasz jaki wpływ na rozwój twoich dzieci miała nieobecność ojca, gdy miały po te kilka lat.


Mi sie wydaje ze taka juz mentalnosc polakow jest ze gdy przychodzi do pieniedzy to nawet przyjaciele zaczynaja sobie skakac do gardelpotluczony zeby miec prawdziwego przyjaciela trzeba z nim jak mowi stare powiedzenie beczke soli zjesc...Nie jest lekko,musze utrzymac siebie rodzine w kraju i cos odlozyc.A jaki wplyw na dzieci ma nieobecnosc ojca nie musisz mi mowic,przykry tematplaczewzialbym teraz dzieciaki i poszedl z nimi na sanki.......

CYTAT
własnie nie mam pewniej pracy ale tak samo tutaj szukam już 3 miesiąc i nic do tego te umowy śmieciowe,a z bidnej wypłaty żony długo nie pociągnie potluczony


Doswiadczylem na wlasnej skorze jak to jest byc bez pracy a w domu male dzieci.A umowy smieciowe to najgorsze sk... jakie moze byc.Ja dostalem szanse i musze to wykorzystac bo drugi raz mi sie nie uda.Zycze ci abys jak najszybciej dostal robote!pytales w stlszmicie moze?bo cos mi sie obilo o uszy ze byly przyjecia i chlopaki wcale nie najgorzej zarabiaja...trzeba chodzic i wszedzie sie dobijac za praca.sciana

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lut 2014r. 17:41  
Cytuj
CYTAT

Mi sie wydaje ze taka juz mentalnosc polakow jest ze gdy przychodzi do pieniedzy to nawet przyjaciele zaczynaja sobie skakac do gardelpotluczony zeby miec prawdziwego przyjaciela trzeba z nim jak mowi stare powiedzenie beczke soli zjesc...Nie jest lekko,musze utrzymac siebie rodzine w kraju i cos odlozyc.A jaki wplyw na dzieci ma nieobecnosc ojca nie musisz mi mowic,przykry tematplaczewzialbym teraz dzieciaki i poszedl z nimi na sanki.......


Każdy naród ma swoje czarne owce, nam tez ich nie brakuje ale nie jest to żadna mentalność. Kilka lat mieszkałem za granicą i różne rzeczy się widziało ale nie dla wszystkich pieniądz jest najważniejszym celem.

Musisz tak kombinować aby rodzina była w komplecie, inaczej bardzo dużo stracicie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lut 2014r. 18:04  
Cytuj
kolego jak juz dostales sie na wyspy to powoli sciagaj zone dzieci i tam sie osiedlaj.

Jak bedziesz mial juz tam emeryture to se zjedziesz do pl.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2014r. 20:43  
Cytuj
Można i tak załatwić pracę.

http://youtu.be/lNf4aksbRos

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 14:07  
Cytuj
CYTAT
Można i tak załatwić pracę.

http://youtu.be/lNf4aksbRos


No,gosc ma rzeczywiscie mocne argumentygood

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 17:04  
Cytuj
CYTAT
kolego jak juz dostales sie na wyspy to powoli sciagaj zone dzieci i tam sie osiedlaj.

Jak bedziesz mial juz tam emeryture to se zjedziesz do pl.


Niestety niemam juz te dwadziescia pare lat tylko ciut wiecej...niepotrafilbym sie odnalezc na dobre w tej rzeczywistosci z rodzina.Bez jezyka,znajomosci itd.Trzeba zacisnac zeby i jakos dawac rade bo zdaje sobie sprawe ze na moje miejsce byloby wielu chetnych..Zjade do stalowej woli i co zrobie?miloscia rodziny nie wykarmie jak bede mial szczescie dostane jakas prace na smieciowej umowie a jak nie bedde wlazil w d.. opiece spolecznej zebym mial co do gara wlozyc?tak kolego,chore jest to wszystko.Czasami wydaje mi sie ze w polsce dorobi sie tylko ku.. i zlodziejnie wiem

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 13 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 10:51  
Cytuj
macie racje w PL ciężko się dorobić. mam siostrę w UK orze jak może.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 11:15  
Cytuj
CYTAT
Doswiadczylem na wlasnej skorze jak to jest byc bez pracy a w domu male dzieci. A umowy smieciowe to najgorsze sk... jakie moze byc.


Nie bluźnij ! Najgorsze sk... to użalać się, że nie ma pracy, a jak już się znajdzie nie potrafić zagospodarować zarobionych pieniędzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 12:37  
Cytuj
CYTAT


Nie bluźnij ! Najgorsze sk... to użalać się, że nie ma pracy, a jak już się znajdzie nie potrafić zagospodarować zarobionych pieniędzy.


A gorszym sk....nie jest złodziejstwo, oszukiwanie innych itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 13:07  
Cytuj
hehe dokładnie,dobre jest tez pieprzenie ze kryzys i trza ciąć pensje a za chwile szefostwo,prezesi,kierownicy wymieniają samochody na nowe potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
eos
eos
eos
Posty: 55
Dołączył: 4 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 20:43  
Cytuj
Mariusz wracaj do Polski.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 20:58  
Cytuj
czortunio toś dowalił... Rodzina 4 osobowa, pracuje tylko mężczyzna za 1500zł, i powiedz mi jak zagospodarować taką kasę na 4 osoby?? same dzieci to już spory wydatek. Nie okłamujmy się, w dużej ilości rodzin pracuje tylko jedna osoba, kasa marna a wszystko rok w rok idzie w górę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 22:10  
Cytuj
moze tym sie zainteresujesz jak masz rodzine w USA

http://www.ustra(...)work.asp

z tego co czytalem pozniej mozna sie strac po paru latach na zielona karte
ewentualnie do Australii tam chyba sie idzie na system punktowy ,
http://www.caree(...)c-prace/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 02:27  
Cytuj
CYTAT
czortunio toś dowalił... Rodzina 4 osobowa, pracuje tylko mężczyzna za 1500zł, i powiedz mi jak zagospodarować taką kasę na 4 osoby?? same dzieci to już spory wydatek. Nie okłamujmy się, w dużej ilości rodzin pracuje tylko jedna osoba, kasa marna a wszystko rok w rok idzie w górę.


Masz racje..w wiekszosci rodzin pracuje tylko facet a jak sie wezmie te wyplate to czlowiek siedzi i mysli co z kazda zlotowka :szok:zrobiczapytaniepamietam ze jeszcze te pare lat temu jak szlo sie do biedronki to za te 50 zeta cos w koszyku bylo a teraz?ech

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 19:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2014r. 14:11  
Cytuj
Obrazek

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2014r. 14:28  
Cytuj
A wyjeżdżają ludzie młodzi i nie ma się co dziwić bo każdy chce żyć na jakimś poziomie a na pewno nie na takim jak w Polsce (tak niskim)
Przyjdzie czas że w tym kraju będą sami starzy ludzie bo wszystko ku temu właśnie zmierza.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »