NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Kredyt hipoteczny który bank???, Kredyt hipoteczny w którym banku???
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 12:08  
Cytuj
Orientuje się ktoś gdzie w stalowej załatwię najtańszy kredyt hipoteczny pod zakup mieszkania????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 12:08  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 12:34  
Cytuj
Alcia my z żoną jak szukaliśmy miesiąc temu to najtaniej wyszło w nisku w nadsanskim banku. W stw wszędzie było to samo, czyli do spłaty drugie tyle ile się chce wziąć. No i wszędzie w stw wołali od 10 do 20% wkładu własnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 20:23  
Cytuj
CYTAT
czyli do spłaty drugie tyle ile się chce wziąć.

Z tego tylko powodu - w żadnym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 9 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 20:32  
Cytuj
ja właśnie jestem na etapie finalizowania kredytu hipotecznego, korzystałam z pomocy OPEN DIRECT i w ciągiu 2 miesięcy mam wszystko załatwione. a kredyt biorę w banku PeKaO z dawnym żubrem i naprawde maja bardzo dobre warunki jezyk polecam naprawde umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 9 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 20:34  
Cytuj
i w tym banku w który dostałam kredyt miałam tylko 5% wkładu własnego..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 23:04  
Cytuj
CYTAT
ja właśnie jestem na etapie finalizowania kredytu hipotecznego, korzystałam z pomocy OPEN DIRECT i w ciągiu 2 miesięcy mam wszystko załatwione. a kredyt biorę w banku PeKaO z dawnym żubrem i naprawde maja bardzo dobre warunki jezyk polecam naprawde umiech


Współczuję - 2 m-ce i dopiero jesteś na etapie finalizowania umowy? To ten Open Direct to jakaś tragedia a nie pośrednik. Gdy ja brałem kredyt hipoteczny po 2 tygodniach miałem już podpisaną umowę i mogłem umawiać się z notariuszem.
Pekao to też porażka... zresztą sama zobaczysz...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 08:43  
Cytuj
janek82 powiedz w jakim ty banku wiozłeś chodzi mi bez wkłady własnego żeby to załatwić,szybko sprawnie, a ze odsetki drugi tyle to wszędzie tak jest niestety ;(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 16:34  
Cytuj
CYTAT
janek82 powiedz w jakim ty banku wiozłeś chodzi mi bez wkłady własnego żeby to załatwić,szybko sprawnie, a ze odsetki drugi tyle to wszędzie tak jest niestety ;(


Witam.
Nigdzie już nie dostaniesz kredytu bez wkładu własnego.
Od 1 stycznia jest to min. 5% i co roku ma rosnąć o 5 aż do poziomu 20%.
Zdaje się że jest to wynikiem prawa unijnego i rekomendacji KNF-u.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 28 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2014r. 15:25  
Cytuj
Z tego co się orientuje to dają bez wkładu własnego,chyba w PKO to wszytko zależy od dochodu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2014r. 16:16  
Cytuj
CYTAT
janek82 powiedz w jakim ty banku wiozłeś chodzi mi bez wkłady własnego żeby to załatwić,szybko sprawnie, a ze odsetki drugi tyle to wszędzie tak jest niestety ;(


Hehe, fajne pytania zadajecie potluczony

Przecież to ile będzie trzeba oddać dodatkowo to zależy głównie od okresu kredytowania. Jak bierzesz na 30 lat to Ci wyjdzie drugie tyle, im krócej tym mniej - no jasna przecież sprawa.

Współczuje temu co w jakimś Open Direct 2 miesiące załatwia kredyt. smiech2 W Nadsańskim to pamiętam zeszło coś ok tygodnia +/- kilka dni, bo już tak dokładnie nie pamiętam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2014r. 20:56  
Cytuj
czyżby tak mało osób w stalowej brało kredyt hipoteczne czy po prostu boją się o tym mówić!!! Niestety w tych czasach bez kredytów ciężko się coś własnego drobić przy naszych zarobkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Marz 2014r. 21:14  
Cytuj
Moze nie boja sie powiedziec ale zadajesz głupie pytania.

Wszystko zalezy jaki kredyt, jakie dochody, jaki okres, zbaezpieczenia itp itd. Zmiennych jest pewnie kilkadziesiat.

Jednym wyjdzie lepiej w jednym banku innym w drugim Gdyby ktorys byl faktycznie najlepszy to kazdy by bral w jednym banku a mamy ich pewnie z kilkadziesiat. Wyselecjonuj sobie kilka bankow na miejscu ktore specjalizuja sie w kred hipotecznych i porownaj oferty pod swoim kontem. Jesli sie na tym nie znasz zainwestuj w fachowa porade prawna i wszedzie zazadaj dokladnego rozpisania wszystkich mozliwych kosztow, nie tylko rat bo w jednym banku dostaniesz najmniejsze odsetki wynikajace z oprocentowania a zabulisz tak ze kapcie spadna np za "ubezpieczenie" itp lub produkt w pakiecie.... Pozycji z dodatkowymi kosztami zwykle tez jest czasem kilkanascie i często przy ofertach na pozor atrakcyjnych mogą niezle walnac po kieszeni osoby ktore nie zwracaja na to uwagi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2014r. 08:10  
Cytuj
CYTAT
janek82 powiedz w jakim ty banku wiozłeś chodzi mi bez wkłady własnego żeby to załatwić,szybko sprawnie, a ze odsetki drugi tyle to wszędzie tak jest niestety ;(


1. Ja mam w MultiBanku (obecnie w mBanku)
2. bez wkładu własnego już się nie da - od 1.01.2014 min. wkład własny to 5%, a są i banki, które żądają jeszcze wyższego - wszystko zależy od zasad w danym banku
3. czy obecnie będzie sprawnie to nie wiem, ja wziąłem kredyt kilka lat temu
4. z matematyką nie wygrasz, jak bierzesz kredyt na 30 lat, to żeby nie wiem co, to w odsetkach oddasz drugie tyle, im krótszy okres kredytu tym mniej odsetek
5. chodząc po bankach żądaj symulacji, która zawiera informację o wszystkich dodatkowych kosztach, które są wymagane, np. nie sama ratę kredytu, ale jeśli jest ubezpieczenie to ile trzeba płacić miesięcznie
6. uważaj na "promocje", które polegają na wyjątkowo niskim oprocentowaniu... ale tylko przez 1-2 lata, a później marża w górę
7. pytaj o opłaty za wcześniejszą spłatę
8. pytaj o wymagane przy kredycie inne usługi, bo kredyt może być całkiem całkiem, ale się okaże, że wymagane jest konto, wpływ wynagrodzenia, utrzymywanie jakiegoś kredytu dodatkowego, włączenie oszczędzania długoterminowego, itp., a to zazwyczaj nie są bezpłatne usługi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2014r. 11:49  
Cytuj
Dzięki widzę ze będzie ciężko ale popytać można ;(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 18 Paź 2010r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2014r. 20:35  
Cytuj
Obserwuję ten wątek od jakiegoś czas bo sam jestem, a właściwie byłem na etapie szukania banku i dobrej oferty.
Z moich wędrówek to m.in.:

- San bank, beznadziejna oferta, w dodatku niezbyt konkretna, nawet się nie dowiedziałem o wysokości prowizji bo "od 1,5 %", a ile dokładnie? tego już nie byli w stanie powiedzieć. Zresztą sam musiałbym organizować rzeczoznawcę do wyceny mieszkania, marża znowu "od 2%".
- PKO BP, średnio, za dużo ubezpieczeń chcieli mi wcisnąć, zresztą oferta nie najtańsza
- Pekao SA, na tym zostałem, nic lepszego nie znalazłem, w dodatku bardzo fachowa obsługa i błyskawiczne działanie banku, póki co nie mam się do czego przyczepić. Zachęcam do pytania o ofertę "2 lata niższa rata"
- co ciekawe bardzo podobną ofertę dostałem z Eurobanku, różnice niewielkie w porównaniu z pekao sa, więc też zachęcam do odwiedzenia tego banku, warto sobie przeanalizować

o pozostałych bankach z placówkami w stalowej woli nie piszę bo szkoda klawiatury na ich oferty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2014r. 23:34  
Cytuj
Też polecam PEKAO

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2014r. 06:31  
Cytuj
Z tymi kredytami to jest tak, idziesz w lutym to w pko najlepsza oferta, idziesz w marcu to nagle pko do dupy ale za to już np. w multibanku. Kilka razy robiłem podchody i za każdym razem co innego wychodziło jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Maja 2014r. 21:04  
Cytuj
Odswieze temat. Symulacje kredytu bank robi tylko na jeden dzien (ale nikomu tego nie mowi) Iwychodzi ze dzis masz taki kredyt jutro inny.

Dzis siedze i dzialania matematyczne obliczalem. Bo tez biore kredyt w banku ale we francji. A banki na takiej samej zasadzie dzialaja.

Czyli ile bank bierze prowizji od kredytu na 25lat. No i prawie roztrzaskalem to wszystko i wyszlo mi ze 58.5%

Czyli jak wezmiemy kredyt na 25lat na 200tys zl. to prowizji od tego kredytu bank bierze jeszczze 117tys.

Czyli jak bierzmy kredyt na 25lat (te 58.5% to jest na 25lat kredytowania) na 200tys to do splaty mamy 317tys zl przez 25lat (czyli 300rat) to daje nam miesieczna rate 1056zl.


Moze to komus pomoze to co tu napisalem, ale zapamietajcie, biorac kredyt na 25lat (300rat) na pewna sume to musimy jeszcze splacic 58.5% odsetek od tej sumy

A banki kity i ciemnote wciskaja o1.5 o 4 albo 6% w skali roku. A malo kto wie jak to sie liczy. A z moich wyliczen wychodzi ze musimy do wzietego kredytu jeszcze oddac 58.5% odsetek


I obliczajac kredyt samemu mozna latwo obliczyc. Czyli biorac kredyt na 100tys na 25lat doliczamy do tej sumy jeszcze (58.5%odsetek) potem dzielimy przez 300rat do splaty i wychodzi czysta rata miesieczna kredytu.

Pozdrawiam.


Do tego tez dochodza zarobki jakie sie ma i tu wychodzi ile musimy miec wkladu wlasnego do zaciagnietego kredytu.


I kredyt mozesz wziasc bez wkladu wlasnego ale musisz miec odpowiednie zarobki

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2014r. 21:21  
Cytuj
Hahaha, mistrzu, Amerykę odkryłeś. potluczony Hahaha, myślałem, że z krzesła spadnę jak to przeczytałem.

W każdym banku możesz poprosić o wyliczenie całkowitego kosztu kredyt i to wszystko będziesz mieć podane na tacy. To, że na plakacie jest kilka procent to tam kłamstwa nie ma, masz gwiazdki, doczytaj sobie co jest przy gwiazdce. Wszelakie wątpliwości rozwieje Ci właśnie ten całkowity koszt kredytu, który policzy automat w banku...

Na co liczysz, że weźmiesz 250tys zł kredytu na 30 lat i bank Ci to wszystko pożyczy za 5tys zł? Hahaha, przecież banki nie są instytucją charytatywną.
Sprawa jest prosta im krótszy okres kredytowania i im mniejsza kwota kreytu to tym mniej trzeba dołożyć bankowi...

Dlatego to co piszesz to są bzdury przez wielkie B. W zależności od tego co napisałem nie będziesz mieć zawsze 58,5%, możesz mieć np 30%, 27% itp - weź sobie te 200tys zł na 10 lat i już będziesz musiał znacznie mniej zwrócić. Poza tym każdy bank będzie miał ciut inne oprocentowanie (choć globalnie to nie będą spore różnice między poszczególnymi bankami).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Maja 2014r. 15:50  
Cytuj
stać was na kredyty?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2014r. 18:32  
Cytuj
RNI-JEŻOWE, przyznam szczerze, że mnie też bardzo rozbawiłeś uśmiechsciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 22 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2016r. 19:29  
Cytuj
Ja brałam w PKO SA (przy Al.JP II ) maja najlepsze ofertę (za czym się zdecydowaliśmy biliśmy w 8 bankach) i bardzo fajna obsługę Pani Ania odpowiedziała na każde zadane pytania. A z tym wkładem własnym to jest tak że wszystko można ominąć tylko trzeba znaleźć sposób umiech
powodzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2016r. 20:53  
Cytuj
CYTAT
Ja brałam w PKO SA (przy Al.JP II )


Nie ma takiego banku, jest albo PKO BP SA albo Pekao SA.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 11:36  
Cytuj
Prawdę mówiąc RSO (calkowity koszt kredytu) wiekości banków jest prawie identyczny. Parametr taki jak RSO powinien ci podać kazdy konsultant przy wyliczaniu raty.
Ja polecam wyzej wymienione PEKAO SA(JP 13- Biale domy) oraz Pania Anne C. W czasie jak ja brałem kredyt hipoteczny najlepsza oferte mialo wlasnie PEKAO oraz Credit Agricole (różnica 500 zl na okresie 10 lat)
Proces od zlozenia pisma do przelewu srodkow niecale 3 tygodnie nie warto kozystac z "pośredników" bo tylko marże sie im placi za nic

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »