NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Pity rozliczenie,
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2014r. 11:48  
Cytuj
Witajcie,
przez jakie programy rozliczacie Pity.

Chodzi mi o łatwy program, w którym sawa wybiorę organizację aby przekazać 1% a nie, że będzie już narzucona z góry.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2014r. 11:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2014r. 11:56  
Cytuj
Ja rozliczałam się przez PITy EKSPERT 2013.
Jest tam opcja "dodaj własny KRS" .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2014r. 12:42  
Cytuj
CYTAT
Witajcie,
przez jakie programy rozliczacie Pity.

Chodzi mi o łatwy program, w którym sawa wybiorę organizację aby przekazać 1% a nie, że będzie już narzucona z góry.


Pobierasz ze strony Ministerstwa Finansów program e-Deklaracje (http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje/do-pobrania), instalujesz, wypełniasz zeznanie, wybierasz KRS OPP z listy wszystkich OPP, wysyłasz przez internet, pobierasz UPO i jesteś rozliczona umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2014r. 15:22  
Cytuj
www.e-deklaracje.gov.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2014r. 20:37  
Cytuj
E-pity 2013 bardzo prościutki program, można samemu wybrać komu chcesz przekazać 1% i od razu przesłać pit przez internet.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 22 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2014r. 21:40  
Cytuj
Też polecam e-pity.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 21 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2014r. 10:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Witajcie,
przez jakie programy rozliczacie Pity.

Chodzi mi o łatwy program, w którym sawa wybiorę organizację aby przekazać 1% a nie, że będzie już narzucona z góry.


Pobierasz ze strony Ministerstwa Finansów program e-Deklaracje (http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje/do-pobrania), instalujesz, wypełniasz zeznanie, wybierasz KRS OPP z listy wszystkich OPP, wysyłasz przez internet, pobierasz UPO i jesteś rozliczona umiech


Również polecam można obrazu wysłać a po za tym cała baza danych i profil pozostaje na kolejny rok ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 21 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2014r. 10:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Witajcie,
przez jakie programy rozliczacie Pity.

Chodzi mi o łatwy program, w którym sawa wybiorę organizację aby przekazać 1% a nie, że będzie już narzucona z góry.


Pobierasz ze strony Ministerstwa Finansów program e-Deklaracje (http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje/do-pobrania), instalujesz, wypełniasz zeznanie, wybierasz KRS OPP z listy wszystkich OPP, wysyłasz przez internet, pobierasz UPO i jesteś rozliczona umiech


Również polecam można obrazu wysłać a po za tym cała baza danych i profil pozostaje na kolejny rok ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2014r. 12:33  
Cytuj
mam pytanie jeszcze, czy tam trzeba zaznaczyc te kwadraciki jesli chodzi o ulgę internetową. jezeli ktoś 2 lata pod rząd korzystał z tej ulgi.
zaznaczam że małzonek korzystał i ja?

wpisuje jakas kwotę czy nie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 404
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2014r. 13:03  
Cytuj
Jesli nie będziesz odliczać to nic musisz nic zaznaczać. Skoro odliczaliście przez ostatnie dwa lata to ulga wam nie przysługuj. Kwotę odliczenia na OPP program wylicza sam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2014r. 13:59  
Cytuj
aha ok dzięki.


A jeszcze jedno jak wysyłacie pit przez ten program w/w to tam czeka się na decyzje czy klika na status, bo jak kilknęłam na status to automatycznie mi odrzuca a wiem że pit dobrze wypełniony ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2014r. 16:37  
Cytuj
Klika się na "status", PIT powinien znaleźć się w zakładce "wysłane - przyjęte" i pobierasz UPO. Jeżeli wskakuje Ci do zakładki "wysłane - odrzucone" to znaczy, że pit nie jest dobrze wypełniony umiech
Sprawdź czy:
- wpisałaś prawidłową kwotę przychodu z poprzedniego roku,
- poprawnie uzupełniłaś dane podatnika w profilu użytkownika pod kątem ewentualnych literówek, zamiany imienia z nazwiskiem, itp.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 14:01  
Cytuj
Czy można gdzieś sprawdzić status naszego rozliczenia podatkowego.np kiedy będą pieniądze do odebrania.?
czy przychodzi jakaś informacja?

korzystałam z progr. e-deklaracje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 22:43  
Cytuj
Urzędy Skarbowe zamieszczają na swoich stronach informacje, dotyczące realizacji zwrotów nadpłat. Tutaj sprawdzisz dane ze stalowowolskiego US http://www.bip.i(...)tID=2018
Jeżeli zwrot ma być dokonany na rachunek bankowy to jedyną informacją jest wpływ kasy na konto i kolejna pozycja na wyciągu umiech Jeżeli zaznaczyłaś, że nadpłatę mają Ci wypłacić przez kasę to przyjdzie pocztą informacja, gdzie i w jakim terminie masz odebrać kasę.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 22:54  
Cytuj
tyle tylko że przelew za deklaracje z 4ego złozoną w urzędzie już mam a na www cisza

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2014r. 18:26  
Cytuj
Jak składałem przez internet w styczniu to czekałem ok tygodnia na zwrot. Teraz będzie coraz dłużej bo ludzie sobie nagle przpomnieli, że deklaracji nie złożyli.

Wszystkie programiki można sobie w zadek wsadzić. Najlepsze są e-Deklaracje ze strony ministerstwa, bez błędów i nie podstawiają żadnej fundacji, najpewniejsze źródło. Warto sobie zainstalować wersję Desktop, przechowuje dane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »