NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
PUP Stalowa Wola,
~~stanis
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 13:00  
Cytuj
Kto ostatnio był w Tej intytucji i co myślicie na temat pracy i kwalifikacji osób tam zatrudnionych? Polecam również odwiedzić stronkę PUP w Stalowej Woli. Zobaczycie jak "wiele" jest potrzebnych informacji dla ludzi poszukujących pracy...

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 13:00  
Cytuj

 
 
 
 
~~Ania
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 13:33  
Cytuj
Od 17.02 nie było aktualizacji ofert pracy!!!! Tak tam pracują że hej!!!!

 
 
 
 
~~Prezes
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 13:58  
Cytuj
Z tego co wiem w PuP stw jest chyba z 5 ofert na staż, ale dla znajomych dziewuchy ktora sie zajmuje tymi sprawami

 
 
 
 
~~xyz
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 13:59  
Cytuj
noo umiech Informatyka to maja bardzo wykwalifikowanego. Od kilku miesiecy niedziala ich strona tylko korzystaja z BIPu urzedu z rzeszowa. ale coz zyjemy w polsce w kraju gdzie znajomosci sie licza a nie wiedzaumiechumiech ... a co do innych pracownic to polecam panie od stazy.. podejscie do pracy tragiczne trzeba samemu sie prosic o wszystko bo same d... nie rusza! .... umiech takze sama elita tam pracuje.

 
 
 
 
~~jarek
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 14:20  
Cytuj
Przestańcie ja mam tam koleżanke i bardzo ją lubię.Poza tym weźcie sie do roboty a nie chodzicie po urzędach, za to nie płacą.

 
 
 
 
~~MiMi
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 16:16  
Cytuj
CYTAT
noo umiech Informatyka to maja bardzo wykwalifikowanego. Od kilku miesiecy niedziala ich strona tylko korzystaja z BIPu urzedu z rzeszowa. ale coz zyjemy w polsce w kraju gdzie znajomosci sie licza a nie wiedzaumiechumiech ... a co do innych pracownic to polecam panie od stazy.. podejscie do pracy tragiczne trzeba samemu sie prosic o wszystko bo same d... nie rusza! .... umiech takze sama elita tam pracuje.





Jakbyś był sam tak "wszechstronnie" wykształcony , ukierunkowany na obsługę klienta, miły w obyciu ...itp to nie szlajałbyś się po Urzędzie Pracy w poszukiwaniu czegokolwiek "idealny" pseudopracowniku.mlotek

 
 
 
 
~~Ania
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 16:29  
Cytuj
Jarek Ty dupku po to właśnie siedzi tam Twoja koleżanka żeby innym ludziom pomagać!!!! Bo jak sami mamy wszystko załatwiać to po co taki urząd wogóle istnieje!!!! Lepiej rozwiązać go i nikt już nie będzie liczył na pomoc innych tylko na siebie!!!!!

 
 
 
 
~~xyz
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 16:31  
Cytuj
No wiesz jestem czlowiekiem mlodym mam 20 lat i chcialem isc gdzie kolwiek na staz. Gdyby Ciebie ktos tak potraktowal i zbywal w sposob taki jak jenda z tych pan to tez bys sie wnerwil. Nie dosc ze sam znalazlem pracodawce to jeszcze robily mi ze wszystkim problemy az przestalem walczyc bo przepraszam ale mowiac ze jutro zadzwonimy itp oczekuje telefonu a nie ... uslyszenia tych samych pustych nic nie wartych slow w nastepnym tygodniu. Poza tym co do informatyka no to przepraszam ale zeby doprowadzic strone do takiego stanu ze google zablokowalo to trzeba naprawde nie miec pojecia albo calkowicie olac sprawe. Przeciez to jest smieszne zeby urzad panstwowy ktory oplaca informatyka nie mial sprawnej strony internetowej a tym bardziej posiadal zawirusowana.



Do MiMi: Widze ze Cie moje słowa zabolały ja w swoim poscie nikogo nie zwyzywalem tylko napisalem swoja opinie do czego mam prawo bo w koncu to jest forum. Bezpodstawnie zostalem przez Ciebie zwyzywany i prosze powiedz mi kto jaki poziom reprezentuje? Wiesz niektore rzeczy takie jak kultura osobista wynosi sie z domu ale widocznie Ciebie tego nie nauczyli umiech
Pozdrawiam

 
 
 
 
~~ktoś
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 16:32  
Cytuj
Jak sobie < MI MI> ten informatyk nie radzi to zwolnić Go. Po co GO trzymają?!!!! Są inni na jego miejsce!!!!!!!

 
 
 
 
~~****
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 16:37  
Cytuj
Aniu, z takim uspoobieniem i podejciem do ludzi nieprędko znajdziesz pracę, nie nauczono Cię, że nie powinno obrażac sie ludzi??? być moze to tylko frustracja spowodowana byciem dlugotrwale bezrobotną....uwierz urzędy nie są tylko dla ludzi ale też dla innych urzędów wyższego szczebla, które kontroluja bezlitosnie i wymagają mnostwa papierologii, no ale gdybys postarala sie bardziej i znalazla praca, to wiedzialabys, ze za darmo nigdzie wyplaty nie dają....

 
 
 
 
~~MiMi
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 17:01  
Cytuj
CYTAT
Jarek Ty dupku po to właśnie siedzi tam Twoja koleżanka żeby innym ludziom pomagać!!!! Bo jak sami mamy wszystko załatwiać to po co taki urząd wogóle istnieje!!!! Lepiej rozwiązać go i nikt już nie będzie liczył na pomoc innych tylko na siebie!!!!!




Tobie juz nikt i nic nie pomoze , najłatwiej prezentować postawę roszczeniową , a PUP robi co do nie go należy i za Ciebie do roboty nie pójdzie.mlotekmlotek

 
 
 
 
~~Bezrobotna
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 17:14  
Cytuj
Codziennie zaglądam na stronkę PUPu i zawsze działa;) więc nie rozumiem skąd problemy...Dokładnie PUP za nikogo pracował nie będzie, a wielu z bezrobotnych nawet jak dostanie ofertę to i tak z niej nie korzysta....Obecnie jestem bezrobotna, ale na PUP nie narzekam, to nie wina tych Pań, że ofert jest mało...

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 19:39  
Cytuj
[cytat]No wiesz jestem czlowiekiem mlodym mam 20 lat i chcialem isc gdzie kolwiek na staz. Gdyby Ciebie ktos tak potraktowal i zbywal w sposob taki jak jenda z tych pan to tez bys sie wnerwil. Nie dosc ze sam znalazlem pracodawce to jeszcze robily mi ze wszystkim problemy az przestalem walczyc bo przepraszam ale mowiac ze jutro zadzwonimy itp oczekuje telefonu a nie ... uslyszenia tych samych pustych nic nie wartych slow w nastepnym tygodniu. Poza tym co do informatyka no to przepraszam ale zeby doprowadzic strone do takiego stanu ze google zablokowalo to trzeba naprawde nie miec pojecia albo calkowicie olac sprawe. Przeciez to jest smieszne zeby urzad panstwowy ktory oplaca informatyka nie mial sprawnej strony internetowej a tym bardziej posiadal zawirusowana.

Eeee no nie straszcie tak z tymi stazami :(, bo w przyszylm tygodniu mam zamiar isc cos zaczac zalatwiacumiech

 
 
 
 
~~xyz
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 20:20  
Cytuj
umiech nie boj sie jak maja jakas oferte ii jestes cierpliwy/a to dasz radeumiechsmiech2smiech2 mi to chyba nie bylo dane poprostu umiech aa do wpisu kogos wyzej to pup w tym momencie nie ma swojej stronki tylko krzysta ze strony BIPu z rzeszowaumiechumiechumiechumiech patrz:
wchodzac na strone: http://www.pupst(...)etdsl.pl przekierowywuje Cie na strone http://bip.z(...)owawola/
Uwazam ze jezeli maja tam osobe ktora jest informatykiem i pod jego opieka jest ta strona to powinien zrobic nowa w koncu nalezy to do jego obowiazkow a jak ich nie wypelnia to niech go zwolnia napewno znajdzie sie niejedna osoba ktora bedzie lepiej wypelniala swoje obowiazki umiech w koncu chyba tutaj wyczytalem ze: jak sie nie chce to sie nie pracuje.. a widzisz jemu/jej sie nie chce pracowac wiec dlaczego pracuje ?jezyk

 
 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 20:24  
Cytuj
Czy znajdzie sie osoba która przestanie doradzac aby zwalniac.
W grajdole zwanym St Wolą mamy takich ekspertów od groma.
ZAWSZE ZNAJDZIE SIE JAKIS PUSTAK KTORY TYLKO OBRAZAC POTRAFI...

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~xyz
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 20:31  
Cytuj
Reiker mam nadzieje ze to nie do mnie bylo. Ja staram sie nikogo nie obrazac tylko zauwazam fakty. Przeciez to narod utrzymuje urzedy wiec i ich pracownikow. Powiedz czy zatrudnilbys w swojej firmie osobe ktora nie wykonuje swoich obowiazkow? no chyba nikt by tego nie zrobil...

 
 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 20:47  
Cytuj
Xyz
Jestes na pewno fachowcem...
Szukam odpowiedzi na pewne pytania...
Tropie firme co w tym miasteczku nie takie przewałki robiła i nikt sie tym nie interesował...
Jesli szukasz pracy to nie ma problema...ok

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~mona
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 21:33  
Cytuj
Miałam do czynienia z PUP 2 razy.Prace sama sobie znalazłam ale panie są bardzo miłe i rzeczowe.A proponują prace jaka mają w ofercie, a jak nie mają to z księżyca nie wezmą.
Spotkałam się z ludźmi,którzy wcale praca nie byli zainteresowani i to nie były pojedyncze przypadki.
Mój mąż pracuje w pewnej firmie,praca ciężka.Opowiada jak to przychodzą młodzi mężczyźni i od razu narzekają.Pierwsza wypłata, wiele pretensji i juz ich nie ma.Pewnie mamusie za bardzo chuchały i dmuchały.Teraz jeden z drugim "zaopatrzony" jedynie w postawę roszczeniową polezie do PUP i zażąda pracy za 2000zeta na stażu i 100% więcej po nim.Litości!

 
 
 
 
~~w2erty
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 22:09  
Cytuj
to tutaj ta strona http://www.pup.stalowa-wola.pl/

 
 
 
 
~~margo
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 22:12  
Cytuj
Tez miałam do czynienia z PUP w St.Woli i co do ofer to tak jak ofert nie ma to rzeczywiscie z księzyca nie wezmą ale jak są to najpierw dla znajomych a potem tak sobie wisi na tablicy a człowiek tylko robi sobie nadzieje że cos z tego będzie.
Mało to razy dostawałam skierowanie ( z dziesięć innych osób też)a okazywało sie że nieaktualne.
Widocznie nie każdy miał złe doświadczenia...wykrzyknik

 
 
 
 
~~stwa
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 23:30  
Cytuj
nasz PUP..szkoda gadać.przerwa na kawę czy herbatkę trwa zawsze dłużej niż powinna,na tel czeka się i czeeeka aż w końcu trzeba pójść tam osobiście i wystać się w km kolejce.do tego mają tam bałagan w papierach i nie wiedzą co gdzie zapisują.żenada:szok:

 
 
 
 
~~JACEK
ff
Wysłany: 21 Lut 2009r. 10:15  
Cytuj
PUP STALOWA WOLA TO KOLEJNY URZĄD GDZIE NICZEGO NIEZAŁATWISZ JAK KOGOŚ NIEZNASZ. ALE TO NASZA: POLSKA NORMA, A MOŻE BY ZLIKWIDOWAĆ TEN URZĄD A KASE DAĆ NA NOWE MIEJSCA PRACY??co

//moderowano
i po co ten CAPS LOCK ?

 
 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2009r. 12:06  
Cytuj
Art. 50. 1. Bezrobotnym, o których mowa w art. 49 pkt 1 i 3, powiatowy urząd pracy w okresie do 6 miesięcy od dnia rejestracji powinien przedstawić propozycję zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, stażu, odbycia przygotowania zawodowego w miejscu pracy lub zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych lub robót publicznych.
2. Bezrobotnym, o których mowa w art. 49 pkt 2, którzy pobierają świadczenia z pomocy społecznej lub realizują indywidualny program usamodzielnienia na podstawie przepisów o pomocy społecznej, powiatowy urząd pracy w okresie 6 miesięcy od dnia utraty prawa do zasiłku z powodu upływu okresu jego pobierania powinien przedstawić propozycję zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, stażu, odbycia przygotowania zawodowego w miejscu pracy lub zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych lub robót publicznych.

A tak żeby było jaśniej: good

Art. 49. W stosunku do:
1) bezrobotnych do 25 roku życia,
2) bezrobotnych długotrwale,
3) bezrobotnych powyżej 50 roku życia,
4) bezrobotnych bez kwalifikacji zawodowych,
5) bezrobotnych samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia,
6) bezrobotnych niepełnosprawnych
- zwanych dalej "osobami będącymi w szczególnej sytuacji na rynku pracy", mogą być dodatkowo stosowane działania określone w art. 50-61.

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2009r. 12:22  
Cytuj
To jest Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Osoba długotrwale bezrobotna - jest to osoba, która pozostaje w rejestrze powiatowego urzędu pracy łącznie przez okres ponad 12 miesięcy z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego w miejscu pracy.

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2009r. 12:24  
Cytuj
O tym pewnie też nikt nie wie:

Art. 55. 1. Bezrobotnemu, o którym mowa w art. 49 pkt 1 i 4, który w okresie 6 miesięcy od dnia zarejestrowania w powiatowym urzędzie pracy podjął dalszą naukę w szkole ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej dla dorosłych albo w szkole wyższej w systemie studiów wieczorowych lub zaocznych, starosta, na wniosek bezrobotnego, przyznaje stypendium w wysokości 40 % kwoty zasiłku, o którym mowa w art. 72 ust. 1, wypłacane przez okres 12 miesięcy.
2. Starosta może podjąć decyzję o kontynuacji wypłacania stypendium do ukończenia nauki zgodnie z programem nauczania.
3. Stypendium przysługuje pod warunkiem nieprzekroczenia wysokości dochodu na osobę w rodzinie w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej.
4. Podstawą wypłaty stypendium jest zaświadczenie wystawione przez szkołę, potwierdzające kontynuowanie nauki.
5. Stypendium nie przysługuje w przypadku przerwania nauki lub utraty statusu bezrobotnego.

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »