NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
przebicie uszu u dziecka,
Posty: 35
Dołączył: 14 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2014r. 19:40  
Cytuj
gdzie najlepiej udać się z małą dziewczynka by przebić uszy?
kogo polecicie?
by było fachowo,, bezbolesnie i by niczego przez przypadek nie złapać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2014r. 19:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2014r. 21:50  
Cytuj
Cóż, przy zabiegu przeprowadzanym pistoletem nigdy nie będzie sterylnie. Weź to pod uwagę ;)

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 21:59  
Cytuj
Witam zajmuje się przekluwaniem uszu u dzieci w domu klienta posiadamy dwa pistolety jeden glosniejszy drugi wykorzystuje metodę bez strzalowa umiech dlaczego ma być nie sterylnie przeciez kolczyki zapakowane SA w pudeleczka które maja wybity termin sterylizacji w tym SA także jednorazowe nakładki na uszka wiec nie wiem skąd taka opinia umiech Rodzic dostaje również zgodę na przebicie uszu w której wpisany jest także numer sterylizacji.Dodatkowo daje tez płyn do pielęgnacji po przekluciu umiech pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 22:20  
Cytuj
chmurka a ty robisz w domu u klienta sterylnie? Napisz na pw

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 23:05  
Cytuj
Kolczyk może być sterylny, ale ma kontakt z niesterylnym pistoletem. Czyż nie?

Nakładki mają wskaźniki paskowe w środku? Jaka jest gwarancja, że rzeczywiście ten sprzęt został wysterylizowany, a nie tylko zdezynfekowany albo po prostu schludnie zapakowany? Do zabiegu ręce są myte i dezynfekowane (specjalnym płynem do dezynfekcji skóry, jakim?), po czym nakładane jednorazowe jałowe rękawiczki?

Jaki płyn do pielęgnacji po przekłuciu? ;)

Jacku, nie robię. ;) Jestem klientką ;)

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 06:54  
Cytuj
My córeczce przepijaliśmy w salonie Pantera prz Poniatowskiego naprzeciw Pubu DVD . Szybko i bez zadnych problemów. Pani bardzo konkretna doradziła co robić gdyby uszko puchło czy dziecko gorączkowało. Nic się nie działo. Ma spory wybór kolczyków. Polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 07:08  
Cytuj
Proszę poczytać o pistoletach studex plus i studex 75 wtedy zrozumienie państwo cały mechanizm ich działania umiech Tak ręce SA myte dezynfekowane tak samo jak i uszka przed przekluciem płyn do pielęgnacji jest z tej samej firmy co pistolety

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 07:43  
Cytuj
Chmurka dzięki myslałem że jesteś kim innym. Byłą kiedyś kobieta tutaj która zajmowała się kolczykowaniem metodą przekłuwania. Ucho się dużo szybciej goi niż pistoletem tylko straciłem namiary

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 14:32  
Cytuj
A te płyny mają jakieś nazwy, jakieś składy podane? Czy tylko napis "płyn do dezynfekcji"?

Zawsze po igle będzie się szybciej goić niż po strzale z pistoletu, to inny typ rany przecież.
Jacku, jeśli chcesz - napisz mi na pw więcej szczegółów o niej, całkiem możliwe, że znam ;)

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 16 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 18:37  
Cytuj
... ja też jestem zainteresowana bezpiecznym dla dziecka przebiciem uszu, podajcie namiar na kogoś sprawdzonego, może to być również wizyta domowa umiech jaki to koszt jest?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 20:06  
Cytuj
Chmurka a żebym pamiętał. Była kobita która opisywała przekłuwanie uszu u dziecka igłą jak do piercingu, że niby tkanka się rozpycha, a nie zgniata i goi się sporo szybciej. Tylko nie pamiętam kto to był

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 20:38  
Cytuj
Na rynku jest dużo płynów do dezynfekcji typu skinsept czy Kodak itd każdy z nich ma raczej taki sam skład ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 20:40  
Cytuj
Kodan*

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 20:41  
Cytuj
Mogłam to być nawet ja umiech Bo owszem, przekłuwając igłą tworzy się ranę ciętą, która ma równe brzegi co wpływa na proces gojenia, przyspiesza go, a przypadku pistoletu płatek ucha jest rozrywany tępym narzędziem - kolczykiem, powstaje rana szarpana, która jest trudniejsza do wygojenia, łatwo łapie infekcje i czas gojenia jest dłuższy. umiech
Dodajmy do tego nieodpowiednią pielęgnację, na przykład wodą utlenioną, spirytusem, tribiotykiem czy solą fizjologiczną i już mamy zaognienie rany ;)

Już nie wspominając o tym, że kłucie pistoletem nie może być sterylne.
Tak, czytałam o studexie na stronie producenta i dawno się tak nie uśmiałam. To wszystko to "zachowanie pozorów" umiech (wciąż nie dotarłam do tego, czym jest ichniejszy specyfik do pielęgnacji po przekłuciu. Na dobrą sprawę może to być cokolwiek, łącznie z kranówką, tylko w ładnym opakowaniu ;) )

Kwiatku, Ty tego skinseptu/kodanu do czego uzywasz?

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 21:22  
Cytuj
To juz wola rodzica co wybierze czy tez samej zainteresowanej sama miałam przebijanie uszy igła będąc mała dziewczynka i wiem ze niektóre dzieci mając styczność wczesniej z igłami po prostu na ich widok panicznie się boja. Po cos wkoncu wymyślono te pistolety i chyba ludziom się wielka krzywda nie działa skoro nadal sa dopuszczone do użytku , wiele moich koleżanek po fachu używa właśnie studexa i nigdy nie miały problemów. Skinsept i kodan uzywam do dezynfekcji skory przed przebiciem , producent dodaje tez malutkie gaziki nasączone plynem jednak jest to samo... A ty Chmurko czego uzywasz do prawidłowej zatem pielęgnacji po przebiciu ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 21:40  
Cytuj
CYTAT
Po cos wkoncu wymyślono te pistolety i chyba ludziom się wielka krzywda nie działa skoro nadal sa dopuszczone do użytku

Zastanawiam się, po co. Używa się ich z niewiedzy? Lenistwa? Bo szybciej? (zapewniam cię, że wprawny piercer przekłuje szybciej ;) )
A może przyzwyczajenie?
Nie wiem, nie mi to oceniać, nie używam, nie używałam, na mnie użyto czego żałuję.

Mam dziwne przeczucie, że pytasz o moje aftercare, bo z wyzej wymienionymi substancjami trafiłam... ups. -> Octenisept.

Zapytałabym jeszcze, czy używasz sterylnych rękawiczek, ale to pytanie jest bez sensu...

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 21:54  
Cytuj
Octenisept tez polecam sama uzywalam do kikuta pepkowego u mojego synka ,świetny jest tez na wszelkie ranki zadrapania rany pooperacyjne ...pytalam bo myslalam ze odwolasz się do naturalnych starych metod umiech Rękawiczek używał nie ODP bo dla mnie to oczywiste....Ale jak zawsze na tym forum ktoś zapytał ktoś odpowie,poleci i tak zawsze skończy się w którymś poście ironia umiech pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 22:48  
Cytuj
Okej, no to jednak zapytam.

JAKICH rękawiczek używasz? Nitrylowe, winylowe, lateksowe, sterylne czy diagnostyczne?

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 23:23  
Cytuj
Uzywam jałowych rękawiczek chirurgicznych pakowanych w papierowych pakietach po jednej parze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 23:34  
Cytuj
Ok. W jakim celu?
Przecież pistolet nie jest sterylny. ;)

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 23:43  
Cytuj
Strzeżonego Pan Bog strzeze amen po informacje zapraszam na priv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 07:51  
Cytuj
No to super! Się okazało, jaki ten zabieg jest sterylny! O kant tyłka można potłuc umiech

To tak, jakby chirurg mył ręce, założył sterylne rękawiczki, a później wziął do ręki uchwyt skalpela, którego mogli dotykać wszyscy/gdzieś sobie leżał(na podłodze? może chirurg miał go w torebce?), tylko ze sterylnym ostrzem. umiech


Zatem jeśli chcecie darmowe zarażenie (a stawka jest poważna - hiv, hbv, hcv, mrsa oraz inne) i podatność na infekcje - zapraszam do koleżanki ;)

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 16 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 08:23  
Cytuj
Pół roku temu przekuwałam córce w salonie kosmetycznym GRACJA. Przekucie pistoletem. Szybko, precyzyjnie, bez "krwii" i płaczu. Pierwszego dnia uszy były trochę wrażliwe, zaczerwienione przez 1 godzinę. Goiły się super, nic nie "wyciekało z rany", Goiły się około 3-4 tygodni do całkowitego zagojenie, tzn. nie były już wrażliwe na dotyk. Po miesiącu zmieniłam jej na złote, po 2 miesiącach na srebrne, a teraz zmieniamy kiedy tylko chce.
Polecam przekucie pistoletem dla dziecka, szybko i bez stresu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 11:17  
Cytuj
Sra ta ta ta

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 12:23  
Cytuj
chmurka czemu usilnie chcesz zgnoić chryzantemke?? Każdy ma wolny wybór, uważasz że po igle całkowicie nic się nie może stać??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »