NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Mechanik Alfa Romeo,
Posty: 92
Dołączył: 14 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 14:30  
Cytuj
Szukam ogarniętego mechanika który ma pojęcie o Alfie. Najlepiej w Stalowej i bliskich okolicach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 14:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 21 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 15:03  
Cytuj
generalnie sa to ciężkie auta do naprawy, ale to tylko samochod. możesz cos więcej napisac o tym aucie, co się dzieje? jakie sa usterki?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 15:26  
Cytuj
pelelele napisałam Ci wiadomość na priv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 92
Dołączył: 14 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 16:04  
Cytuj
Dzięki Katryna.
Ciecio u mnie zaczęło ostatnio coś stukać wydaję mi się że w okolicach prawego nadkola. Możliwe że to wachacz choć zawieszenie było wymieniane 5 miesięcy temu. Odgłos przypomina bardziej stukanie o siebie jakichś plastikowych elementów nie jest to odgłos metaliczny. Dlatego szukam jakiegoś kumatego mechanika który trafnie zlokalizuje źródło problemu żebym bez potrzeby nie musiał wymieniać całego wachacza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 19:18  
Cytuj
CYTAT
Dzięki Katryna.
Ciecio u mnie zaczęło ostatnio coś stukać wydaję mi się że w okolicach prawego nadkola. Możliwe że to wachacz choć zawieszenie było wymieniane 5 miesięcy temu. Odgłos przypomina bardziej stukanie o siebie jakichś plastikowych elementów nie jest to odgłos metaliczny. Dlatego szukam jakiegoś kumatego mechanika który trafnie zlokalizuje źródło problemu żebym bez potrzeby nie musiał wymieniać całego wachacza.


A byłeś już na stacji diagnostycznej ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 21 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 19:53  
Cytuj
podjedz na stacje diagnostyczna na "szarpaki" i powinno wszystko wyjść..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 92
Dołączył: 14 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 20:09  
Cytuj
Ponawiam pytanie zawarte w tytule. Zawieszenie zostało wykluczone z grona podejrzanych więc teraz muszę szukać gdzie indziej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 20:36  
Cytuj
CYTAT
Ponawiam pytanie zawarte w tytule. Zawieszenie zostało wykluczone z grona podejrzanych więc teraz muszę szukać gdzie indziej.


Czy to stukanie dobiega tylko przy jeździe ? Jeśli nic Ci się nie obluzowało to szukaj dalej od spodu. Najlepiej samemu zanurkować i sprawdzać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 20:45  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ponawiam pytanie zawarte w tytule. Zawieszenie zostało wykluczone z grona podejrzanych więc teraz muszę szukać gdzie indziej.


Czy to stukanie dobiega tylko przy jeździe ? Jeśli nic Ci się nie obluzowało to szukaj dalej od spodu. Najlepiej samemu zanurkować i sprawdzać.


Tak Daibor, na postoju stuka, może Ty zanurkujesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 29 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 20:47  
Cytuj
http://www.forum.alfaholicy.org/156/ zapraszam na forum tam napewno coś znajdziesz . ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 20:55  
Cytuj
CYTAT

Tak Daibor, na postoju stuka, może Ty zanurkujesz?


Na uruchomionym silniku i biegu jałowym też można diagnozować. Ty co doradzisz koledze ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 92
Dołączył: 14 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 21:04  
Cytuj
Stuka tylko podczas jazdy ale nie cały czas. I jak już pisałem jest to dźwięk jakby poluzowanego plastiku.

Póki co przetrząsam w poszukiwaniu lokalizacji usterki fora alfaholików.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 21:10  
Cytuj
CYTAT
Stuka tylko podczas jazdy ale nie cały czas. I jak już pisałem jest to dźwięk jakby poluzowanego plastiku.


Więc tak jak pisałem wcześniej, jak masz kanał to samemu posprawdzać, może coś się poluzowało ( nadkole, plastykowe osłony) i od nich dochodzi nieprzyjemny odgłos.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 21:11  
Cytuj
Może wykończenie wnętrza jest plastikowe i przy wibracjach hałasuje, może plastik ta osłona na silniku stuka, może osłona pod silnikiem? generalnie wszystko może stukaćjezyk a może Ci coś w schowku lata, albo jak ściągali nadkole to może jakiś zatrzask rzucili pod maskę i lata w jakiejś dziurze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 22:19  
Cytuj
CYTAT
generalnie sa to ciężkie auta do naprawy, ale to tylko samochod. możesz cos więcej napisac o tym aucie, co się dzieje? jakie sa usterki?


Gdzieś takich rewelacji mistrzu wyczytał?
Auto jak auto, kosmicznej technologii tam nie ma, a że młotkiem i przecinakiem jak poldasa nie naprawi się to proszę Cię, nie mitologizuj i nie rób z tego kuli wróżbity...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 92
Dołączył: 14 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 23:26  
Cytuj
Drodzy e-koledzy trochę odbiegliśmy od tematu. Więc zna ktoś kumatego mechanika który ma doświadczenie z Alfą ? smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 21 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 09:10  
Cytuj
Irkuck jeśli jesteś taki madry i zjadles zeby na naprawach samochodow to weź auto od kolegi i napraw, a nie pier..ol głupot. Widze ze nie masz zielonego pojęcia o naprawach tylko wiesz jak się popisywac na forumok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 12:17  
Cytuj
A kto Ci nagadał, że zęby zjadłem? Po prostu jakieś pojęcie w tym temacie mam i nie muszę Ci się spowiadać skąd i jakie. Poza tym trochę kultury bo buractwem od niejednego mistrza zza monitora wieje na odległość, popisywać się łaciną nie jest w modzie. Podsumowując, przestań powielać głupoty swoich kolegów, których tatusiowie jeżdżą starymi passatami...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 12:32  
Cytuj
CYTAT
Dzięki Katryna.
Ciecio u mnie zaczęło ostatnio coś stukać wydaję mi się że w okolicach prawego nadkola. Możliwe że to wachacz choć zawieszenie było wymieniane 5 miesięcy temu. Odgłos przypomina bardziej stukanie o siebie jakichś plastikowych elementów nie jest to odgłos metaliczny. Dlatego szukam jakiegoś kumatego mechanika który trafnie zlokalizuje źródło problemu żebym bez potrzeby nie musiał wymieniać całego wachacza.


Podjedz na kanal i sam zobacz co tam piszczy.

Moze jakas oslona zostala nie dokrecona i stuka

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »