NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Rozliczenia ciepła - spółdzielnia okulickiego,
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 10:08  
Cytuj
Dzisiaj przyszły rozliczenia ciepłej wody i ogrzewania.
Dołączyli regulamin użytkowania lokalu warto poczytać co nawymyślali w dziedzinie remontów itp.

Natomiast co mnie zadziwiło to nadpłaty za ciepło - no właśnie wychodzi że gdy mieliśmy bardzo mroźne zimy nadpłata u mnie w lokalu wynosiła 400-500, a w tym roku wyniosła nieco ponad 100.
Zima dała popalić jak widać, a jak u was?

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 10:08  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 12:56  
Cytuj
Mała nadpłata bo zima jednak była długa w 2013 roku. W kwietniu mieliśmy ciepłe kaloryfery.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 13:28  
Cytuj
Mojej mamie przyszło coś koło 350 zł nadpłaty za ogrzewanie także nie wiem od czego to zależy... A u mnie jeszcze nie ma..;/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 14:47  
Cytuj
a u mnie gitumiech

nadpłata za wodę taka sobie, ale za ogrzeaanie już dosyć sporaumiech
1.5 miesia za darmosmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 15:33  
Cytuj
Dobra, niech mi ktoś wytłumaczy, ja mam nadpłaty 100zł, kolega 400zł, metrażowo ma z 10m więcej tylko, a zaliczki za metr pobierane podobnie. Blok stoi niewiele dalej, brak podzielników.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 16:08  
Cytuj
irkuck może skoro nie ma indywidualnych podzielników dla każdego mieszkania to wysokość nadpłat zleży od tego czy cały blok oszczędza (wtedy kwoty do zwrotu są większe) a jeśli oszczędzasz tylko Ty a inni mają to gdzieś to wtedy nadpłata jest mniejsza nie zależnie od tego ile metrów ma Twoje czy sąsiada mieszkanie, bo cała zaoszczędzona suma jest rozbijana na wszystkich lokatorów.

Ale najlepiej zapytaj w Spółdzielni - wytłumaczą Ci fachowo.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 16:12  
Cytuj
Pewnie sąsiedzi u kolegi przykręcali kaloryfery. I zużycie na cały blok jest mniejsze. No bo co innego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 16:15  
Cytuj
mistletoe pewnie tak. W sumie większość ludzi stara się przykręcać i oszczędzać, bo wiedzą, że potem im się to zwróci. Ale z drugiej strony jak jest zimno to przecież nie będziemy siedzieli w mieszkaniu w futrze tylko sobie podkręcimy grzejnik i tak koło się zamyka zaklopotany

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 16:25  
Cytuj
Nie no ok, tak też pomyślałem, ale powiedzmy sobie szczerze - w każdym bloku są ludzie, którzy oszczędzają i tacy, którzy tego nie robią. Statystycznie pewnie nie ma przepaści, więc ta różnica jest dla mnie zastanawiająca. Jakby to było 100-150zł różnicy to by mi mniej chodziło po głowie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 05:17  
Cytuj
Pytam po raz kolejny - niebawem wybieram sie do tej odchłani miażdżacej nasze kieszenie - jak kuźwa mozna rozliczyc wode nie czytając licznika od trzech lat - no jak??
Zyje juz wiele lat ale z takim dziadostwem nigdy sie nie spotkałem.
Blok obok AM-u...

ktos kiedys napisał ze łone to wiedzom...mlotek

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 06:46  
Cytuj
~irkuck : Na rozliczeniu kosztów dostarczonego ciepła jest u mnie 2 rozliczenia:
1. CO Centralne ogrzewanie
2. CCW Centralna ciepła woda
Może zużyłeś więcej ciepłej wody niż wniosłeś zaliczek ?
~seanor : odpowiedź prawdopodobnie dość prosta - masz wodomierze radiowe, przychodzi człowiek pod blok zbiera odczyty z wszystkich wodomierze i pozamiatane. Na rozliczeniu wody masz kolumnę typ w której jest literka - poniżej jest legenda co ta literka oznacza.

Czytajmy co do nas ludzie piszą a nie tylko kwota nadpłaty/niedopłaty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 07:47  
Cytuj
CYTAT
Pytam po raz kolejny - niebawem wybieram sie do tej odchłani miażdżacej nasze kieszenie - jak kuźwa mozna rozliczyc wode nie czytając licznika od trzech lat - no jak??
Zyje juz wiele lat ale z takim dziadostwem nigdy sie nie spotkałem.
Blok obok AM-u...

ktos kiedys napisał ze łone to wiedzom...mlotek


A w zeszłym roku nie miałeś wymienionych liczników? Bo nowe liczniki montowane przez SM z firmy ista odczytywane są radiowo http://www.ista.(...)dex.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 09:32  
Cytuj
Tak zgadzam się z Wami teraz są te nowe liczniki i nie musi już do nas zapukać pan żeby spisać licznik.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 10:08  
Cytuj
CYTAT
irkuck może skoro nie ma indywidualnych podzielników dla każdego mieszkania to wysokość nadpłat zleży od tego czy cały blok oszczędza (wtedy kwoty do zwrotu są większe) a jeśli oszczędzasz tylko Ty a inni mają to gdzieś to wtedy nadpłata jest mniejsza nie zależnie od tego ile metrów ma Twoje czy sąsiada mieszkanie, bo cała zaoszczędzona suma jest rozbijana na wszystkich lokatorów.


Za bardzo też nie ma co oszczędzać bo jak PEC nie zarobi swojego to podniesie ceny, że i tak wyjdzie na swoje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 10:27  
Cytuj
gregstar28 też prawda jak zobaczą,że ludzie oszczędzają to robią podwyżkę w PEC-u żeby i tak wyszło na ich korzyść.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 10:31  
Cytuj
ogrzewanie - 170 - woda 220 na 3 osoby na plus oczywiście

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2014r. 06:38  
Cytuj
Dobra, pooglądałem parę rozliczeń i wszystko jasne. Jak sobie sam człowieku nie zobaczysz to Ci inni głupot nagadają. Kolega owszem, 400zł zwrotu ma, tylko, że za podgrzanie wody, a nie za ogrzewanie jak gadał, a to inna bajka - te składniki są na jednym druku (podgrzanie i ciepło) i nie mylić ich z rozliczeniem wody, która jest na osobnym druku.

Sprawa zatem prosta, jak ktoś umie sprecyzować ile zużywa ciepłej wody to ma znacznie mniejszy zwrot bo płaci mniejszy czynsz co miesiąc. Nie umiesz liczyć, albo jesteś leniwy to nadpłacasz w czynszu, a potem zwracają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »