NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Uwaga na akwizytorów z Energetycznego Centrum,
Posty: 62
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 20:22  
Cytuj
Ostrzegam szczególnie ludzi starszych, choć nie tylko- nie jeden człowiek w sile wieku dał się im oszukać. Ostatnio po domach chodzą przedstawiciele Energetycznego Centrum z Radomia i proponują niższe rachunki za prąd. Są bardzo przekonywujące- np. moja znajoma zrozumiała, że są z PGE i każdy musi zmienić umowy. Podpisała umowę (razem z jakimś dodatkowym obligatoryjnym ubezpieczeniem) i zorientowała się dopiero jak wyszedł. Teraz pozostaje jej wysłanie w ciągu 10 dni oświadczenia o odstąpieniu od umowy zawieranej poza lokalem przedsiębiorstwa. Ostrzeżcie swoich bliskich przed nimi- oczywiście faktycznie ceny za prąd wcale nie są niskie, poza tym dodatkowo płąci się to neszczęsne ubezpieczenie. UOKiK nałożył na nich karę 90 tys. zł. za niezgodne z prawem praktyki, ale działają dalej- wpiszcie sobie w wyszukiwarce np."energetyczne centrum umowa".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 20:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 20:50  
Cytuj
Moja babcie 93 letnią tez naciągnęli. Powiedział jej przedstawiciel że jest z PGE i że to tylko zmiana umowy, a dzięki temu będzie płacić mniejsze rachunki. wmówił jej że ulgi dostają wszyscy po 75 roku zycie. Dobrze ze się babcia przyznała i pokazała umowe to zdążyliśmy ją w porę wypowiedzieć...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 20:51  
Cytuj
Właśnie u mnie był w czwartek młody gówniarz z końską twarzą i wciskał kit że jest z PGE i że ma umowę do podpisania dzięki której nie będę musiała mieć prognozowanych rachunków tylko odczyty. Jak go zrugałam żejest naciągaczem i kłamcą i wcale nie pracuje w PGE to tak się nastroszył że szok. Zrobił się purpurowy i tak się strasznie biedny zdenerwował że ktoś go przejrzał. Tylko głupio zrobił bo kłocił się na klatce shodowej i potem nikt mu nawet drzwi nie otworzył. Głupi gnojek myślał że jak na wierzch teczki (tak żeby był widoczny dla potencjalnego klienta) wsadzi rachunek z PGE to nabierze człowieka. Również pzestrzegam!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 23:59  
Cytuj
Irkuck kwestia czy się opłaca bo doliczają 5 złotych za odczyt rzeczywisty.
Jak płącisz 200 zł za 2 mce i masz zapłącić 5 złotych za to że zapłącisz 195 to średni biznes

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 26 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2014r. 07:40  
Cytuj
Moja mama niestety też podpisała ferelną umowę.
Dziewczyna przedstawiła się jako wysłannik z PGE. Byłam akurat u rodziców w domu, ale za późno zaczęłam przysłuchiwać się rozmowie z rzekomą Panią z PGE i doszło do podpisania umowy. Pod sam koniec spotkania powiedziałam przedstawiciele, że to jakiś przekręt i zaczęła się tłumaczyć, przedstawiać numer identyfikatora, bla bla bla..., nie chciało mi się jej słuchać i powiedziałam, żeby mi tylko udzieliła odpowiedzi na pytanie, czy można rozwiązać umowę.
Wtedy dopiero poinformowała, że w dokumentach jest wzór odstąpienia od umowy i wyszła.

Po pół godzinie byłyśmy z mamą na poczcie wysłać wypowiedzenie do Energetycznego Centrum, poleconym za potwierdzeniem odbioru. I tu zaczął się kolejny problem, bo wysłałyśmy na adres warszawski, na który kazali takie pismo wysyłać - niestety inny niż na podpisanej umowie (był radomski). Po wpisaniu go w google, pod tym adresem widniała całkowicie inna firma...:/
Wysłałyśmy więc kolejne odstąpienie na adres z umowy. Mamie kazałam dodatkowo pójść do rzecznika praw konsumenta po poradę i do PGE, powiedzieć, że absolutnie nie rozwiązuje z nimi umowy i że dała się naciągnąć domokrążcom.

Mam nadzieję, że sprawa się pomyślnie rozwiąże, bo z odstąpieniem od umowy z centrum bywają różne cyrki.
Kończąc, również wszystkich ostrzegam przed Energetycznym Centrum, poinformujcie swoich rodziców i dziadków, czy starszych sąsiadów.
Pozdrawiam.

Człowiek lekko znudzony, uwolniony od tych wszystkich zajęć i obowiązków, które na co dzień zaprzątają jego umysł, potrafi być kopalnią pomysłów; albo tylko kopalnią.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 20 Wrz 2011r.
Skąd: jbvcfgjbv
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2014r. 09:20  
Cytuj

vggbjcn
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2014r. 09:21  
Cytuj
Jeśli się zorientujecie w trakcie, nie musicie czekać. Moja znajoma się też zorientowała, ale nie przyszło jej do głowy, że może po prostu żądać anulowania. Kolega przyszedł do rodziców w trakcie "wizyty", ale już po podpisaniu umowy i po prostu umowa została zanulowana, egzemplarze podarte. Oczywiście nie obeszło się bez protestów ze strony akwizytora, ale na pewno oszczędziło to nieprzespanej nocy i stresu. Moja znajoma wysyła dziś to odstąpienie- w dwa miejsca- do Warszawy i Radomia, bo każą wysyłać do Warszawy, ale siedziba Spółki jest w Radomiu, więc lepiej dmuchać na zimne. Ci ludzie mnożą się jak grzyby po deszczu :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 19 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Cze 2014r. 16:20  
Cytuj
:szok:Skąd to sie bierze te złe komentarze??
Był ostatnio u mnie akwizytor z energetycznego centrum poprosił mnie o fakturę rozliczeniową
ja się zapytałam czy jest z pge a on odpowiedział że jest od gólnopolskiego pośrednika energi i gazu.
zaczął tłumaczyć kim jest operator pge że mam sprzedawce pge obrot i że jak zgodze sie na umowe prądu i gazu otrzymam 15 % rabatu na energie oraz 6 % na gaz dodatkowo zadzwoniłam do pge i babka potwierdziła że są 2 firmy i jedną można zmienić ale że operatora nie! wiec tak sie zastanawiam skąd ludzie bierzecie takie nie uczciwe żeczy ten pan co chodził to cały blok podpisał bo chodziłam po sąsiadach w bloku i sie wszystko zgadza :szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok:
Więc nie wiem dlaczego tak ludzie wypisujecie że sie podszywają pod pge, mam męża burmistrza radomyśla nad sanem i nasz prawnik to sprawdził i dokumenty są wporządku i organizujemy spotkanie całej wsi na temat aby ludzie wiedzieli kto mówi prawde czy PGE czy EC z Radomia !!!!! jak bedzie coś nie tak to wystosuje sie pozew zbiorowy i po sprawie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Cze 2014r. 22:50  
Cytuj
A więc żono burmistrza, takie komentarze biorą się stąd, że ludzie maja takie, a nie inne doświadczenia. Jeżeli ci akwizytorzy mają płacone od ilości umów, a jestem pewien, że tak jest, to pewnie nie jeden wpadł na pomysł, że łatwiej mu będzie urabiać ludzi podając się za pracownika PGE. Jakże proste się to wydaje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 6 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2014r. 23:29  
Cytuj
Ja też niestety się dałam nabrać ://// odesłałam w ten sam dzień odstąpienie od umowy, mam nadzieję że przejdzie. Ale jestem bałwan;/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 08:45  
Cytuj
co za firma jest Ogólnopolskim Pośrednikiem Energii i Gazu?
i od kiedy gmina Radomyśl ma burmistrza?żono burmistrza?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 09:12  
Cytuj
Aż się wójta spytam gdzie oni mają tam bloki???

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 09:46  
Cytuj
CYTAT
:szok:dodatkowo zadzwoniłam do pge i babka potwierdziła że są 2 firmy i jedną można zmienić ale że operatora nie!

Jakbyś naprawdę dzwoniła to dowiedziałabyś się,że jest dużo więcej firm sprzedających energie,a nie tylko energetyczne centrum więc nie pisz bzdur.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 10:09  
Cytuj
CYTAT
:szok:Skąd to sie bierze te złe komentarze??
Był ostatnio u mnie akwizytor z energetycznego centrum poprosił mnie o fakturę rozliczeniową
ja się zapytałam czy jest z pge a on odpowiedział że jest od gólnopolskiego pośrednika energi i gazu.
................................................
Więc nie wiem dlaczego tak ludzie wypisujecie że sie podszywają pod pge, mam męża burmistrza radomyśla nad sanem i nasz prawnik to sprawdził i dokumenty są wporządku i organizujemy spotkanie całej wsi na temat aby ludzie wiedzieli kto mówi prawde czy PGE czy EC z Radomia !!!!! jak bedzie coś nie tak to wystosuje sie pozew zbiorowy i po sprawie


"Żono burmistrza" dziwne rzeczy wypisujesz. Ja mieszkam w stalowej i raz już wyżej pisałam że łaził chłopak z "końską twarzą"i przedstawiał się jako pracownik PGE. A jak zwróciłam mu uwagę że to niemożliwe oburzył się że nie jest oszustem i przez całą swoją nawijkę bzdurną wciskał kit iż pracuje w PGE. W czwartek była podobna sytuacja. Do moich drzwi zadzwoniła dziewczyna, która zaczęła rozmowę od słów " Jestem z Rejonu Energetycznegoi na pewn otrzymała pani od nas informację zmianie stawek.....(ble ble ble). Nie dałam jeje dokończyć i zapytałam czy jest z centrum z Radomia(oj długo się zastanawiała co powiedzieć), i naprawdę po długimmmmmmm namyśle z twarzą całą koloru czerwonego powiedziała TAK. Więc rzekomo "żono burmistrza" dlateo właśnie ludzie tu wypisują posty o podszywaniu się podpracowników PGE radomskich akwizytorów. Kłamią, naciągają i oszukują ludzi - stąd te wszystkie posty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 10:22  
Cytuj
Lena32 szkoda klawiatury przecież karolina.de to jedna z naganiaczy energetycznego centrum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 11:30  
Cytuj
Słuchajcie, ja mam taką metodę jeżeli coś jest dobre, to nikt nie przychodzi do ciebie do domu i nie proponuje ci lepszych warunków czy ofert, metod itp. A takich przestępców lepiej nie wpuszczać do domu. potluczonypotluczonyboksboksmlotekmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 11:50  
Cytuj
CYTAT
Lena32 szkoda klawiatury przecież karolina.de to jedna z naganiaczy energetycznego centrum.


Tak właśnie przypuszczam, bo niby czemu kogoś z Radomśla miałoby interesować ko za kogo się podaje w stalówce. Żenada

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 12:36  
Cytuj
Dokładnie u mnie była przedwczoraj ta sama laska, blondynka w kręconych włosach. Powiedziała, że jest z rejonu energetycznego i pytała czy dostałam informacje o zmianie stawek. Jako, że wyrwala mnie ze snu, a dodatkowo obudziła mi dziecko, nie odp jej na jedno z pytań czym bardzo się zirytowala. Po chwili zorientowałam się kto to jest, ale niestety nie miałam czasu, żeby sobie z panią trochę "pogawędzić" :-P

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 12:43  
Cytuj
mik8 może to była żona burmistrza z Radomyśla,a Ty nie chciałaś z nią rozmawiać.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 13:28  
Cytuj
Myślę, że to wielce prawdopodobne. O ja głupia, taką okazję zmarnować ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 21:13  
Cytuj
Od kiedy w Radomyślu jest burmistrz i od kiedy ma On żonę ? smiech2
Naciągacze się udzielają umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 21:31  
Cytuj
Jako,że mam miękkie serduszko,to próbuję zrozumieć pracę tych ludzi.
Wiemy jaki jest rynek pracy,jak w ogóle trudno jakąkolwiek pracę zdobyć,więc ci nieszczęśnicy robią co mogą aby tą normę wyciągnąć.
...ale...nie tędy droga! Kłamstwo ma krótkie nogi i nie zdziw się jeden czy druga,jak zapukacie któregoś dnia do drzwi,a tam otworzy Wam człowiek znający już temat i z bardzo "krótkimi" nerwami.
...bo jak Was strzeli w pysk to tylko zdążycie się oblizać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 21:54  
Cytuj
CYTAT
Od kiedy w Radomyślu jest burmistrz i od kiedy ma On żonę ? smiech2
Naciągacze się udzielają umiech

Dokładnie umiech Poza tym burmistrz pewnie ożeniłby się z kimś bardziej elokwentnym, kto potrafi się składnie wypowiadać umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 22:03  
Cytuj
...i nie robi takich rażących "byków" jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
etc
etc
etc
Posty: 2
Dołączył: 15 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Cze 2014r. 19:35  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Zabronione jest pisanie tych samych postów, z tego samego IP, z różnych kont(np. karolina.de).
2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:
2.4. wpisów nie zawierających merytorycznej treści, powtarzających się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »