NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
przetykanie kanalikow niemowle,
Posty: 52
Dołączył: 3 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2014r. 23:49  
Cytuj
Praktycznie od urodzenia mojemu dziecku ropieje oczko, nie pomagają krople, masowanie kacika oka itp. pozostaje wizyta u okulisty i z tego co mowil lekarz rodzinny przetykanie kanalikow lzowych. Czy ktoś wie jak to wygląda u kilkumiesięcznego dziecka? Stresuje się ze to może być bolesny zabieg i nie wiem czy udac się do przychodni przy szpitalu czy lepiej prywatnie? Ktos może się podzielić doświadczeniem i doradzić okuliste?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2014r. 23:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 00:21  
Cytuj
Mojej koleżanki dziecko też to miało i nic nie pomagało. Pielęgniarka rodzinna kazała odstawić wszystkie krople i przemywać za każdym razem watką moczoną w ciepłej przegotowanej wodzie i przeszło :-) wcześniej też była u okulisty, który chciał też skierować dziecko na ten zabieg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 28 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 00:43  
Cytuj
Mojemu synkowi tez ropialy oczka i masowalismy i przemywalismy roztworem soli fizjologicznej -tak nam polecili w Visium Clinic w Rzeszowie.jak nic niepomaga to polecam wizyte w tej klinice ,tam badaja dno oka noworodkom

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 13:53  
Cytuj
Mój syn też miał ten problem, przemywaliśmy solą fizjologiczną, jak ropiało bardzo to okulista przepisywał antybiotyk. Nic nie pomagało. Kiedy syn miał około 8 - 9 miesięcy zaczęły wychodzić mu ząbki, bardzo ciężko to znosił i bardzo płakał. Tak się złożyło, że kanalik przez ten straszny płacz sam się przetkał. Ja długo odwlekałam zabieg przetykania kanalika, bo bardzo się tego bałam. Pani Stec na prywatnej wizycie wytłumaczyła jak to jest robione, mianowicie: pielęgniarka wbija strzykawkę z solą fizjologiczną w rogu oczka, wbijając się tym samym w kanalik i roztwór ten ma wypłynąć dziurką noska. Kilkoro moich znajomych miało również problem z przytkanym kanalikiem u swoich dzieci - nie znam nikogo, kto by się na ten zabieg zdecydował (u wszystkich samo przeszło).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 3 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 14:21  
Cytuj
No wlasnie ja tez już probowalam i soli fizjolog. i wody przegotowanej... placz tez był bo troszkę ostatnio dziecko chorowalo i dalej nic, jak ropiało tak ropieje... nie wiem czy dalej czekac bo paskudnie to oko wygląda. Polecacie szczegolnie jakiegoś okuliste jeśli chodzi o niemowle? Dzieki za wszystkie odp

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 31 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 17:18  
Cytuj
Problemy z oczkami u noworodkow sa skutkiem ubocznym zabiegu Credego(zakrapl. azotanem srebra), który jest wykonywany zaraz po urodzeniu u kazdego dziecka!!!, bardzo czesto niepotrzebnie!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 28 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 17:39  
Cytuj
cytrynkaaa powtarzam Visium Clinic w Rzeszowie na NFZ tam zajmuja sie noworodkami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 6 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 22:13  
Cytuj
U nas było to samo. Całe szczęście trafiłam na rozsądną okulistkę, czekaliśmy do pierwszych urodzin, już się bałam, że zabieg będzie nieunikniony, ale kilka dni przed ukonczeniem roczku kanalik się przetkał, oczko przestało ropieć i łzawić z dnia na dzień. Wcześniej były krople, przemywanie solą fizj., masowanie itp., nic nie pomagało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2014r. 12:59  
Cytuj
A ile ma Twoja niunia??? Mojej córci też oczko ropiało, byłam z nią w przychodni przy szpitalu. Już nie pamiętam co to za okulistka była ale podobno tylko ona przetyka kanaliki u niemowlaków. Naszczęście tylko przepisała maść do oka Neomycyna. Bo moja mała miała 2,5 m a przetykać kanaliki może dopiero po 3 miesiącu. Ale po tej maści przeszło jej natychmiastumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »