NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
abonament rtv, abonament rtv
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2014r. 12:26  
Cytuj
A przecież nie podpisywałeś umowy na płacenie podatku?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2014r. 12:26  
Cytuj

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2014r. 12:38  
Cytuj
A czy ja coś gdzieś pisałem o jakichś umowach? Otrząśnij się i wróć do meritum jeśli masz coś w sprawie abonamentu do powiedzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2014r. 13:16  
Cytuj
Zgadzam się z HIV, niech TVP zakoduje sobie swoje programy, kto je będzie chciał oglądać to podpiszę z nimi umowę i będzie im za to płacił. A na razie to wygląda tak jakbyś przy zakupie samochodu musiał płacić za korzystanie z płatnych autostrad w Polsce obojętnie czy po nich jeździsz czy nie lub przy zakupie rakiety tenisowej wykupić abonament na pobliskich kortach niezależnie czy grasz na nich czy nie grasz.

PS. A może jeszcze na burdele będziemy płacić podatek, korzysta czy nie ale mając sprzęt potencjalną możliwość ma..
I będą chodzić komisje, jak udowodnia posiadanie sprzętu to gość będzie musiał zapłacićumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2014r. 13:20  
Cytuj
a powiedzcie mi...czy tvp s.a. ma prawo bez wyroku sądu ściągnąć należności przez US? takie czynności mają z tego co wiem organy państwowe ( urzędy i inne ) ??? tak się nad tym zastanawiam czy to nie jest ściema na upomnieniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2014r. 15:09  
Cytuj
To się odbywa na zasadzie egzekucji administracyjnej i ściąganiem zajmuje się urząd skarbowy, a sądy to komornicy sądowi.

Arku i inni serwiliści. Podatku nie trzeba rejestrować. On jest sam odprowadzany, jesteś stawiany przed faktem dokonanym. A zakładając działalność gospodarczą musisz wiedzieć jakie przepisy co do niej obowiązują. Opłata RTV jest niepasującym do dzisiejszych czasów komunistycznym bublem prawnym.
A rejestracja aut? Wybacz, ale niezarejestrowanym telewizorem nie zabijesz nikogo i nie uciekniesz z miejsca zdarzenia. Rejestracja aut ma służyć bezpieczeństwu a nie podatkom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 13:30  
Cytuj
mamie mojego kolegi Skarbówka siadła na konto....( brak reakcji na wezwanie do zapłaty ) u mnie puki co cisza, nic mi nie przyszło z KRRIT. dlatego ludzie jak wam coś przyjdzie nie myślcie że wam się upiecze, róbcie coś ( właściwie wszystko co się da ) by tym pasożytom nie dać ani grosika!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 17:48  
Cytuj
Trzeba było wyrejestrować wcześniej. Jeśli się miało zarejestrowany i nie płaciło to niestety, ale ściągną tak jak mandaty ściągają. Albo trzeba było stosować ten wytrych prawny, co jest opisywany w pierwszym poście założycielskim.
Kto jeszcze ma zarejestrowany telewizor i nie płaci? Sam się prosi o kłopoty. Wyrejestrować na poczcie podając powód np. przeprowadzka, brak odbiornika, wyjazd za granicę itd. Nikt tego nie sprawdzi, bo nie ma prawa wejść do mieszkania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 18:24  
Cytuj
ok, zgoda a opłata za poprzednie miesiące? nikt od tak nie wyrejestruje bez uregulowania należności.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 18:28  
Cytuj
Podobno można wyrejestrować bez regulowania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Cze 2014r. 16:26  
Cytuj
zapytam jutro na poczcie i napiszę.

i minął miesiąc, nie odpisali, nic nie przysłali. Prawnie 30 dni minęło więc mogą mi skoczyć !!! idę legalnie wyrejestrować odbiorniki RTV których nie używam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 825
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2014r. 18:17  
Cytuj
Ja złożyłam wniosek o wyrejestrowanie odbiornika przez stronę https://rtv.p(...)n=Delete
Nie było żadnego problemu, mimo że nie miałam uregulowanych zaległości.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2014r. 20:23  
Cytuj
CYTAT
Ja złożyłam wniosek o wyrejestrowanie odbiornika przez stronę https://rtv.p(...)n=Delete
Nie było żadnego problemu, mimo że nie miałam uregulowanych zaległości.

A można wiedzieć jak tego dokonałaś? jezyk Bo wchodząc na tą stronę żadna z zakładek się nie otwiera lub jest prośba o wpisanie jakiegoś numeru identyfikacyjnego i maila. Ten numer wpisałam-wymyślony i maila też, ale nic nie przyszło zwrotnego na maila. Więc o co tu biega i jak to rozgryźć?? mlotek

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 825
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2014r. 11:26  
Cytuj
Ten numer identyfikacyjny to (o ile pamiętam) numer książeczki RTV (ja jeszcze w takiej opłacałam abonament "100 lat temu").

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »