NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
abonament rtv, abonament rtv
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 12:30  
Cytuj
poczta polska rozsyła po osobach niepłacących abonament wezwanie do zapłaty ze zwrotką w kwocie ok 1500 zł. Do zapłaty w całości w ciągu 7 dni od daty otrzymania takiego pisemna,
w sieci znalazłem coś takiego :
http://www.nowin(...)nia.html
ktoś kojarzy takie rejestrowanie odbiorników?
dla zainteresowanych wzory pism :
http://3obie(...)-okradna

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 12:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 225
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 12:44  
Cytuj
Gdzie to rozsyłaja ? Chyba do kazdego musieliby wyslac bo nie wierze ze ktos nie ma TV w domu nie liczac juz radia. Kiedys cos mi sie obilo o uszy ze w deklaracji podatkowej PIT miala sie znajdowac jakas wzmianka czy sie ma odbiornik czy nie. Jak sie mialo zaznaczyc ze nie to robic mieli wtedy wjazd w celu tego potwierdzenia. Chyba im to nie wyszlo. Najpierw musza Ci udowodnic ze w domu masz jakis odbiornik. Z tego co mi widomo wysylali "po omacku" listy taki do osób co mieli kiedys placone taki haracz. Duuuuzzzoo ludzi juz pewnie nie zyje lub sie poprzepowadzali badz posprzedawali tamte miejsca zamieszkania. Wiec defacto moga Ci naskoczyc !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 12:45  
Cytuj
dziś takie stosowne pisemko zostało napisane, i zaraz zostanie wysłane a o rezultatach powiadomię na forum, puki co nie myślcie o zapłacie !!!
wysyłają do ludzi których mają w bazie ( kiedyś był placony abonament ) czekają do 5 lat, bo tyle wstecz mogą ściągnąć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 225
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 12:49  
Cytuj
dostales cos takiego czy siejesz zamęt ? |Nie slyszalem zeby ktos W Stalowej Woli cos takiego otrzymal

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 13:02  
Cytuj
tak dostałem. puki nie odbierzesz z poczty wezwania jest okej!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 225
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 13:12  
Cytuj
Jak nie masz zarejestrowanego TV to do czego mogą Ci sie przyczepić. Jak Ci udowodnią że masz TV w domu za co masz płacić za "powietrze" ? Napisz im pismo ze nie masz zadnego radioodbiornika chyba ze regularnie placisz za kablówke czy inne media to tu bym kombinowal z tego identyfikacja co domniemywam nie mialo miejsca. Kiedys mi przyszlo wezwanie za oplate na psa z odsetkami a nawet nie widzieli ze go mam. Od weta dostali liste szczepien psow i wysylali do ludzi wezwania do zaplaty. Moze tu to jest podobnie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 13:22  
Cytuj
załatwię to po swojemu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 13:23  
Cytuj
Czy w tym mieście tylko ja płacę abonament rtv?
Są tu jeszcze jakieś osoby, które płacą czy to już gatunek wymarły?
To jest takie dziwne, że jeżeli się z czegoś korzysta to się za to płaci, (śmieszne pieniądze tak na marginesie, kilkanaście złotych miesięcznie)? Czy abonamentu nie płacicie tylko dlatego, że kiepsko jest z egzekwowaniem kar za to czy macie po prostu taką "polską naturę"?
Dlaczego nie wymigujecie się od płacenia za telefon, energię elektryczną, czy zakupy w sklepie?
Płacąc abonament wcale nie czuję się dymany przez państwo, dobrze mi z tym. Tak w ogóle to jeszcze nie przechodzę na czerwonym, nie pluję na chodniku, mam legalnego Windowsa i nie łażę po trawnikach, ale frajer ze mnie, prawda?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 13:29  
Cytuj
nie oglądam jedynki i nie słucham radia. Po co płacić za powietrze ? A odbiornika zgodnie z ustawą nie mam zarejestrowanego ( po 2008 roku ) więc płacenie należności jest niezgodne z prawem, a Ty nie jesteś frajerem lecz Państwo Cię DYMA!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 225
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 13:30  
Cytuj
Abonament jak cos powinien być płacony ale jakos trzeba by to zorganizowac a nie na chybil trafil wysylac pisma i szukac jelenia albo zaplaci albo nie. Powinno byc to jak drogowe wliczone w cene uslug. W tym wypadku kablówek czy innych providerów i by bylo po problemie lub doliczone w koszty oplaty za mieszkanie jak np woda czy wywóz śmieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 13:44  
Cytuj
Osoby, które faktycznie nie korzystają nie boją się, że przyjdzie do nich upomnienie umiech, ale ile ich tak naprawdę jest?
Moi znajomi nie mają telewizora ale już radia w samochodzie jak najbardziej słuchają.
Jak kupujesz pakiet z kablówki, w którym jest tvp1 to śmieszne jest mówienie, że tego akurat programu nie oglądam.
Sam z kablówki oglądam 6, może 8 programów. Powinienem im płacić z 5zł a nie 41,99.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 13:51  
Cytuj
chcesz to nawet i Rydzykowi płać.( gdy pis wygra pewnie wprowadzi nowy abonament by Ojca dyrektora finansowo wesprzeć ) Ja Lisowi i innym do pensji nie będę dokładać!


kolejne znalezisko :
http://nieza(...)entu-rtv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 14:00  
Cytuj
Moje dwa ulubine tematy na forum, - abonament i jak nie zapłacić mandatu z fotoradaru.
Dziecinada...
Korzystam - płacę! Przekroczyłem prędkość i mnie na tym przyłapano - płacę!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 14:06  
Cytuj
sorry ale za te 1500 zł co mam oddać na zasrane tefałpe WYDAM inaczej, z korzyścią dla mnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 14:12  
Cytuj
W spółdzielni mieszkaniowej też zalegasz za 5 lat?
Jak można im płacić w przypadku kiedy mieszkania są własnościowe?
Ludzie kupili i dalej płacą, - paranoja.
Może na to zaproponuj jakiś cwany sposób ("nie korzystam z mieszkania w którym mieszkam", czy coś w tym stylu).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 225
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 14:44  
Cytuj
Polska Państwo Absurdów. Głupota goni głupote !!! Nieroby z urzędów i politycy żeby sie na stolkach utrzymac i miec zawsze pełne koryto wymyslają bzdurne ustawy zeby ludziom tylko zycie zatruć. Można wyliczac wiele przyladów. Kilka co mi sie nasuneły:

1. Piekarz ktory dawał ubogim pieczywo z calego dnia ktore nie zostalo zakupione dostal kare ze nie odprowadzil podatku od darowizny.

2. Zdjecie z fotoradaru nie jest wysylane z mandatem a tlumaczenie jest ze twarz kierowcy nie ma tu nic w sprawie bo np. motocykiste w kasku nie mozna zidentywikowac

3. Podniesiono oplaty za wode a argumentem jest ze malo jest wplywów bo ludzie pokupili zmywarki i zaczeli oszczedzac (to chyba w Stalowej Woli nawet bylo takie tlumaczenie)

4. Policja moze wlascicela psa za jego nieupilnowanie ukarac finansowo zgodnie z artykulem 77 kw w kwocie 250zł ale jezeli sama prowokuje zwierze ów wlasciciela do agresji nie odpowiada z art 78 kw.

jest tego masa...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 15:48  
Cytuj
nie mam tv ani radia - nie place, ale nawet jakbym mial to za chuja bym nie zaplacil z prostej przyczyny. Nie spelniaja funkcji do jakiej zostaly powolane. Jak poszli w komercje to niech sami sobie radza, jak potworzyli stanowisk pracy 2-3 razy tyle niz tvn i polsat to niech sobie z tym radza, jak oferuja kontrakty gwiazdorskie oklepanym mordom, zamiast odkrywac mlodych ludzi - co powinno byc w statucie - niech sobie z tym radza. Nie liczyli sie z pieniedzmi, mnostwo z nich marnowali bo baranki doplacaly, bardzo dobrze ze przestaja. Po aferch 3 czy 4 lata temu, podobno zaczeli zmniejszac zatrudnienie, szkoda ze zwiekszyli je ponownie w spolkach zaleznych :] niech upadaja na ryj

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 20:22  
Cytuj
Nikt nie ma prawa zmusić mnie, abym dołożył choć jedną złotówkę do Barw Szczęścia, M jak Miłość, Klanu, Złotopolskich, Plebanii, Na sygnale, Ojca Mateusza, Londyńczyków, Galerii, Nad rozlewiskiem, Barona24, AIDY, Ja to mam szczęście, Rodzinki.pl, Hotelu pod żyrafą i nosorożcem, Bulionerów, Komisarza Alexa, Na dobre i na złe, Na sygnale, Ludzkich spraw, Tancerzy, Ratowników, Apetytu na życie, Blondynki, Przystani, Ja wam pokażę. Nie trawię tych anomalii, które są za te pieniądze kręcone. Nie rozumiem jaką pełnią misję społeczną. Do tego dochodzi cała masa głupich zagranicznych seriali i filmów, nieudane teleturnieje i Anioł Pański o 12:00. Nie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 21:26  
Cytuj
zobaczymy co wyjdzie, pismo wysłane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2014r. 21:37  
Cytuj
Arku, jest jedna zasadnicza różnica pomiędzy opłatami za mieszkanie, prąd, telefon itd. Wszędzie tam podpisałeś umowę i zgodziłeś się na taką kwotę, takie usługi itd. Czy z TVP podpisywałeś jakąś umowę?
Tak, nigdy nie płaciłem i nie płacę abonamentu mimo, że mam w domu i radio i telewizor. Nawet do głowy mi nie przyszło, żeby gdzieś rejestrować posiadanie telewizora. To jakaś kpina? Co za problem zakodować "wartościowe i misyjne" programy? Zainteresowany kupi sobie dostęp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2014r. 11:25  
Cytuj
Z tego co wiem to obowiązek ustawowy.
Na płacenie podatków też z nikim umowy nie zawierałem.

Dlaczego zarejestrowałeś wobec tego samochód? Dlatego, że za jeżdżenie niezarejestrowanym miałbyś z miejsca wysoką karę? Za używanie dróg płacisz podatek wliczony do ceny paliwa, mimo że umowy na jego płacenie nie podpisywałeś.

http://bizne(...)sa-detal

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2014r. 11:48  
Cytuj
Skoro jest abonament za tv to odbiorniki powinny być za symboliczne pieniądze, tak jak z telefonami umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2014r. 11:58  
Cytuj
Świetny przykład Arku, tylko moim zdaniem nie służy on poparciu Twojego stanowiska.

CYTAT
Za używanie dróg płacisz podatek wliczony do ceny paliwa, mimo że umowy na jego płacenie nie podpisywałeś.

I tu właśnie się rozpędziłeś. Bo wcale podatku na utrzymanie dróg płacić nie musi. Jak? To proste. Nie jeżdżąc i nie tankując.
Porównajmy.

1. Rejestracja
- Odbiornik należy zarejestrować - obowiązkowo
- Samochód należy zarejestrować - obowiązkowo

2. Opłaty o których mowa powyżej
- Abonament TV obowiązkowy, nawet, gdy się telewizji publicznej nie ogląda, nawet, gdy się żadnej TV nie ogląda
- Podatki w paliwie płatne tylko wtedy, kiedy kupuję paliwo, zatem nie jeżdżę (nie korzystam) - nie płacę

Oto cała różnica. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2014r. 11:59  
Cytuj
SzoPeN, a jak z podatkiem od dochodu? Nie zarabiasz nie płacisz? sciana

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2014r. 12:12  
Cytuj
Jasne, że płacę. Razem z podatkiem za psa, którego nie mam i ubezpieczeniem jachtu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »