NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Flagi na balkonach,
Posty: 95
Dołączył: 26 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 14:33  
Cytuj
Mamy święta majowe, pojawiły sie flagi biało-czerwone na balkonach, wszystko byłoby fajnie gdyby obok tych flag, na niektórych balkonach, nie suszyło się pranie, jest kontrast: flaga i gacie na sznurku, taki widok budzi trochę niesmak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 14:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 15:54  
Cytuj
A ja zauważyłem inną rzecz, np. w takim Janowie, przez który przejeżdżałem wczoraj na słupach, obok naszej narodowej, biało-czerwonej flagi, wiszą flagi w barwach innego, obcego państwa. Flaga żółto-biała. Osobiście poczułem się urażony. Może tak powieśmy obok flagi polskiej flagę niemiecką, albo związku radzieckiego? Jakim prawem, w mieście, miejscu publicznym, za publiczne pieniądze, w Polsce wiesza się flagi obcego kraju? I to w taki dzień, jak święto flagi. Debilizm i idiotyzm. Amen.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 18:59  
Cytuj
O kolego Szopen, miód na moje oczy to co napisałeś. Dobrze, że ktoś normalny jeszcze w tym kraju jest i rozumie znaczenie różnych świąt i uroczystości.
Niektórym ludziom (sporej zresztą części) poprzewracało się ostro w łepetynach. Na Ukrainie ludzie walczą z "najeźdźcami" z obcego kraju, a u nas się takich jednych (tych żółto-białych co to szaty w zupełnie innym kolorze noszą zwykle) zaprasza do udziału w życiu politycznym kraju...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 08:37  
Cytuj
CYTAT
O kolego Szopen, miód na moje oczy to co napisałeś. Dobrze, że ktoś normalny jeszcze w tym kraju jest i rozumie znaczenie różnych świąt i uroczystości.
Niektórym ludziom (sporej zresztą części) poprzewracało się ostro w łepetynach. Na Ukrainie ludzie walczą z "najeźdźcami" z obcego kraju, a u nas się takich jednych (tych żółto-białych co to szaty w zupełnie innym kolorze noszą zwykle) zaprasza do udziału w życiu politycznym kraju...

Tych "obcych"się nie zaprasza.
Oni są tu od zawsze,chociaż mam nadziej że nie nie zawsze.good
W ten sposób włazi się pewnej części elektoratu do d...no tam ,gdzie każdy wie.potluczony
Jeszcze jedno,góra dwa pokolenia,a odzyskamy "niepodległość".
I mądrość.good

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 10:16  
Cytuj
A przepraszam, że pytam, czy panowie, którym tu tak przeszkadza nieodpowiednie eksponowanie polskiej flagi, sami wywiesili na swoich balkonach flagę narodową?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 13:41  
Cytuj
Jednemu z panów przeszkadza nieodpowiednie eksponowanie polskiej flagi z tego co widzę. Inna sprawa, że ma rację. Wieszanie flagi na jednym kiju z gaciami czy zostawienie na deszczu, by wyglądała jak brudna szmata to profanacja. Odpowiadając na Twoje pytanie, nie, nie wywiesiłem flagi. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 26 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 13:50  
Cytuj
CYTAT
A przepraszam, że pytam, czy panowie, którym tu tak przeszkadza nieodpowiednie eksponowanie polskiej flagi, sami wywiesili na swoich balkonach flagę narodową?


Nie, nie wywiesiłem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 18:12  
Cytuj
CYTAT
Mamy święta majowe, pojawiły sie flagi biało-czerwone na balkonach, wszystko byłoby fajnie gdyby obok tych flag, na niektórych balkonach, nie suszyło się pranie, jest kontrast: flaga i gacie na sznurku, taki widok budzi trochę niesmak.


A nie budzi niesmaku to, że w bloku liczącym 120 mieszkań wiszą 3 flagi? To jest właśnie standard - ponad 90% Polaków olewa wywieszanie polskiej flagi czy to w Dniu Niepodległości czy właśnie w Dniu Flagi.neutralny
PS
Ja wywiesiłemumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 1 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 18:34  
Cytuj
Coś odnośnie szacunku do flagi.
https://www.youtube.com/watch?v=RSSIz-0pnCM

NON SERVIAM
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 19:35  
Cytuj
Bardzo dobry film i prosty przekaz, wstyd niezly...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 26 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 19:35  
Cytuj
Protokół flagowy - jak postępować z flagą:
http://www.pl.in(...)w&ktg=32

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 20:15  
Cytuj
Akurat Ci "Polacy" z filmu Żubra to Ci, którzy chętnie zamieniliby barwy biało-czerwone na te żółto-białe.

BTW pamiętam i chyba nawet tu na forum o tym pisałem, jak za serce chwycił mnie odruch patriotyzmu w czasie euro kiedy to na każdym niemal samochodzie wisiały polskie flagi. Później tygodniami walały się po ulicach, zniszczone, podeptane, zjeżdżone przez auta. Zajebisty widok. Nie, nie wywiesiłem flagi na autku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 20:59  
Cytuj
CYTAT
Coś odnośnie szacunku do flagi.
https://www.youtube.com/watch?v=RSSIz-0pnCM


a po ceremoni amerykaniec wyjdzie w spodenkach na dupie w barwy flagi i będzie puszczał bąki. to też szacun, a ktorego nie ma na filmie?

o co hallo, że kilku dziadków nie wiedziało jak poradzic sobie z flagą? większośc z was nawet nie wywiesi w święto narodowe, a komentuje zachowania innych. obłuda!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 22:03  
Cytuj
CYTAT

o co hallo, że kilku dziadków nie wiedziało jak poradzic sobie z flagą?

Twoja dedukcja jak zwykle nie zawodzi! Właśnie o to chodzi. Nie widzisz w tym nic złego, bo to "dziadki z Twojej parafii"? Mogli sobie ten pomniczek czy co to przykryć sutanną, wtedy jak dla mnie, mogliby ją nawet spalić.

A co do stanowienia przez Ciebie, kto ma prawo zabierac głos w jakiej sprawie, to rzucam okiem:
1. Zabierałeś głos w sprawie dnia kobiet, mimo, że go nie obchodzisz.
2. Zabierałeś głos w sprawie WOŚP mimo, że w orkiestrze nie uczestniczysz i nie wspierasz.
3. Zabierałeś głos w temacie o gejach, a gejem... no nie wiem, sam wiesz czy jesteś czy nie. nie moja to sprawa.

I tak dalej. Więc pozwól, że niektórzy, którzy nie są patriotami, bo nie wywiesili flagi na balkonie (zwalniasz tych, którzy biedacy nie mają balkonu?), albo nie przebrali się w koszulki z orzełkiem, będą zabierać głos w sprawie. Nie bądź obłudny! Pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 10 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 23:08  
Cytuj
CYTAT
A ja zauważyłem inną rzecz, np. w takim Janowie, przez który przejeżdżałem wczoraj na słupach, obok naszej narodowej, biało-czerwonej flagi, wiszą flagi w barwach innego, obcego państwa. Flaga żółto-biała. Osobiście poczułem się urażony. Może tak powieśmy obok flagi polskiej flagę niemiecką, albo związku radzieckiego? Jakim prawem, w mieście, miejscu publicznym, za publiczne pieniądze, w Polsce wiesza się flagi obcego kraju? I to w taki dzień, jak święto flagi. Debilizm i idiotyzm. Amen.



Zanim sie zacznie pisać głupoty radze sprawdzic co za flaga a nie pisać bredni....http://www.maslow.info.pl/serwis/info/inne/3697-mieszkacy-masowa-wywiesili-flagi-papieskie-odwrotnie.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 23:17  
Cytuj
To może spróbuj dodać coś od siebie zamiast rzucać jakiś link i bezsensowny komentarz. Pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2014r. 06:59  
Cytuj
CYTAT

o co hallo, że kilku dziadków nie wiedziało jak poradzic sobie z flagą?
Twoja dedukcja jak zwykle nie zawodzi! Właśnie o to chodzi. Nie widzisz w tym nic złego, bo to "dziadki z Twojej parafii"? Mogli sobie ten pomniczek czy co to przykryć sutanną, wtedy jak dla mnie, mogliby ją nawet spalić.

A co do stanowienia przez Ciebie, kto ma prawo zabierac głos w jakiej sprawie, to rzucam okiem:
1. Zabierałeś głos w sprawie dnia kobiet, mimo, że go nie obchodzisz.
2. Zabierałeś głos w sprawie WOŚP mimo, że w orkiestrze nie uczestniczysz i nie wspierasz.
3. Zabierałeś głos w temacie o gejach, a gejem... no nie wiem, sam wiesz czy jesteś czy nie. nie moja to sprawa.

I tak dalej. Więc pozwól, że niektórzy, którzy nie są patriotami, bo nie wywiesili flagi na balkonie (zwalniasz tych, którzy biedacy nie mają balkonu?), albo nie przebrali się w koszulki z orzełkiem, będą zabierać głos w sprawie. Nie bądź obłudny! Pzdr.


rozumiem że dopatrzyłeś się własnego dziadka w tym filmiku,
a więc jaki dziadek, taki wnuk
nie wywieszało sie za młodu, to i w starości nie wiedział co to, to jest
zmierzasz dokładnie w kierunku swego dziadka, a palenie, to pewnie podejrzałeś u swoich mentorów, kubusia powiatowego i jerzego urbana

ps nikt nie zabronił wypowiadac się, nie rob więc z siebie ofiary
mowa była o obłudzie,
widac nie nauczono też czytac cię ze zrozumieniem

papa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2014r. 09:02  
Cytuj
Mnie osobiście nie przeszkadza, jeśli ktoś wywiesi flagę i równocześnie suszy pranie, gdzieś to pranie suszyć trzeba, jeśli się chce chodzić w czystych rzeczach.
Natomiast krytykowanie innych podczas gdy samemu ma się wywieszenie tej flagi za przeproszeniem w d..pie to przecież czysta hipokryzja.
To tak jakby dziecko uczyć mycia rąk przed jedzeniem i strofować, że nie domyło rączek, a samemu siadać z brudnymi łapami do stołu.
Fajnie, że są jeszcze ludzie, którzy maja te flagi i je wywieszają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Maja 2014r. 10:00  
Cytuj
Śmieszna dyskusja i bzdurne argumenty.Wywieszać Flagę Narodową to można w wolnej Polsce,która kochają obywatele i pracują na jej rozwój i nie muszą wyjeżdżać(być wyganiani przez rząd) za chlebem na obczyznę.Niestety jesteśmy pod zaborem UE,która zniszczyła nasz przemysł i Kraj narzucając swoje normy i reguły,a pajace w rządzie RP wykonywali wszystkie polecenia.Pewnie mało z Was zabierających tu głos pamięta czasy PRL-u,kiedy to w święta państwowe każda prawie latarnia oraz przy każdej klatce schodowej bloków mieszkalnych jak i innych budynków wisiały Polskie Flagi bez obcych barw,a i na prywatnych posesjach też.Wtedy byliśmy ponoć pod zaborem ZSRR ale ich flag nie wieszano jak teraz unijnych w starostwach,niektórych zakładach pracy czy uroczystościach państwowych.Nie wiem,który rozbiór był/jest gorszy unijny czy ZSRR.Flagi wieszano z polecenia władz,a teraz zastanówmy się dlaczego takiego polecenia nie wydają teraźniejsze władze?Nie tłumaczcie,że to wolny Kraj i dlatego nie ma takiego polecenia,bo tak nie jest.Wtedy mimo"zaboru"Polacy kochali i budowali ten Kraj,a teraz z niego uciekają,a żyło się w nim dużo łatwiej niż dzisiaj.Dzisiaj pracujemy na podatki i opłaty.
P.S.
Dlaczego nie obchodzi się już dnia zwycięstwa nad faszystowskimi Niemcami?Dam sobie rękę uciąć,że jeśli wojska amerykańskie zajęli by Berlin,a nie wojska radzieckie to to święto obchodzone byłoby po dzień dzisiejszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Maja 2014r. 10:29  
Cytuj
Ty Pilecki jesteś z miesiąca na miesiąc głupszy umiech

Marku, jeżeli jest zachowany jakiś rozsądek to wszystko jest ok. I nikt tu nie krytykuje za wywieszanie flagi, autor zwrócił uwagę na formę w jakiej się to odbywa. I dajcie juz sobie spokój z ta niby hipokryzja. Jakim prawem zatem narzekasz na nasz rząd skoro sam nie jesteś w samorządzie? Jakim prawem narzekasz na grę polskich piłkarzy skoro sam nie grasz w reprezentacji? Jakim prawem krytykujesz pracę drogowców skoro sam nie łatasz dziur i nie odśnieżasz ulic? Możemy tak godzinami, tylko po co? Jako, że pojawiły się tu głupkowate posty nie chcę drążyć tematu. Pozdrawiam.

PS. Feniks, flagę Unii jestem w stanie zrozumieć, bo jesteśmy jej członkiem, jak ma to się do flagi Watykanu tudzież jak wola niektórzy flagi papieskiej? W rzeczywistości fakt, jest jeszcze konkordat i służebność Polski wobec Watykanu niemniejsza niż wobec Unii. Reszta Twojego postu bez komentarza. Pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Maja 2014r. 11:08  
Cytuj
SzoPeN to jesteś bardziej wyrozumiały niż ja.Polska ma tylko jedną Flagę.O watykańskiej nie pisałem,bo uważam ją za wręcz wrogą flagą w dzisiejszych czasach dla naszego Kraju,a flagi Unii czy ZSRR mają dla mnie znaczenie polityczne i służebność Polski wobec innych nacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2014r. 11:56  
Cytuj
CYTAT
A ja zauważyłem inną rzecz, np. w takim Janowie, przez który przejeżdżałem wczoraj na słupach, obok naszej narodowej, biało-czerwonej flagi, wiszą flagi w barwach innego, obcego państwa. Flaga żółto-biała. Osobiście poczułem się urażony.
Czy jako Polak również poczułeś się urażony tym, iż w zeszłą niedzielę został kanonizowany papież Jan Paweł II?? Mniemam, że tak, bo chyba nikomu nie przeszkadza flaga, która pozostała jeszcze po tym święcie.

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Maja 2014r. 12:10  
Cytuj
CYTAT
Czy jako Polak również poczułeś się urażony tym, iż w zeszłą niedzielę został kanonizowany papież Jan Paweł II??
Nie, pomimo tego, że jest mi to obojętne.

CYTAT
Mniemam, że tak, bo chyba nikomu nie przeszkadza flaga, która pozostała jeszcze po tym święcie.
Jasne, że nikomu. Może Ewciu choć poczytaj co zostało napisane powyżej. Oczywiście wnioski wyciągniesz własne, jedyne słuszne umiech Nie spinajcie się. Mam swoje zdanie i nie zmienię go pod wpływem głupich zarzutów o domniemanym dziadku czy wielkim JPII. Całusy, wyczerpałem temat umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2014r. 12:37  
Cytuj
oczekiwac od ciebie, to tak jak np od leszka millera
obaj jestescie niezmienni i obaj możecie istniec dzięki "sieci", bo w zyciu realnym nikt już was nie słucha
zauważający przyslowiowe źdźblo w czyimś oku, ale za nic w świecie, belki we własnym
i potwierdziło się że kilku dziadków nie wiedzących co zrobic z flagą, to himalaje, a kubuś i jurek wtykający barwy i symbole narodowe w gówno, czy palone, to nawet szanowny szopen nie pochyli się nad tematem, jak nad tymi flagami z samochodów,
bo prawdziwy patriota nie pochyla się nad czyms takim, tylko idzie dalej i komentuje na forum hehe

normalnie aż przejałem się twoim pisaniem
acha, ksiądz mi podyktował, a nade mną wisiała flaga żólto-biała

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »