NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Western Union, przekazy pieniężne w funtach
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2014r. 14:23  
Cytuj
Czy ktoś się orientuje gdzie w Stalowej można wybrać pieniądze przez Western Union w funtach? Ostatnio dowiedziałam się że żeby w WBK wybrać w funtach trzeba założyć u nich konto, to jakaś żenada, skoro reklamują że normalnie można już wybierać w funtach. Może ktoś już wybierał i poszło bezproblemowo bez dodatkowych "haczyków" ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2014r. 14:23  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Maja 2014r. 14:49  
Cytuj
Sprobuj w PKO SA. Bylem wczoraj puscic kase znajomemu (co prawda w pln i na terenie polski) ale mysle ze powinni ogarnac twoj temat bezproblemowo. Dodam ze za przeslanie 500zeta skroili mnie 25zlumiech cielutka prowizja..

Przepraszam zle przeczytalem.. Myslalem ze chodzi o wysylkejezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2014r. 15:07  
Cytuj
CYTAT
Czy ktoś się orientuje gdzie w Stalowej można wybrać pieniądze przez Western Union w funtach? Ostatnio dowiedziałam się że żeby w WBK wybrać w funtach trzeba założyć u nich konto, to jakaś żenada, skoro reklamują że normalnie można już wybierać w funtach. Może ktoś już wybierał i poszło bezproblemowo bez dodatkowych "haczyków" ?


Normalne, wybierasz albo w złotówkach albo w dolarach. Żadna nowość ...od lat tak jest. W WBK odkąd jest w stw ten bank wybieram w złotówkach bo inaczej się nie dało. No chyba że konto założysz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Maja 2014r. 16:46  
Cytuj
zgodnie ze zmiana przepisów w każdym banku maja obowiązek wypłacić w walucie wysłanej a to co robi bank w którym byleś jest szantażem!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2014r. 18:18  
Cytuj
Ok, dostałam odpowiedź meilową z Western Union że w każdej placówce banku WBK można odbierać w funtach bez żadnych dodatkowych wymogów, jak następnym razem będę wybierać to też ich "zaszantażuję" że jak mi nie wypłacą to dzwonię do Western Union i będą mieć problemy... Ehh co za kraj, co za ludzie :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 8 Lip 2010r.
Skąd: Miami
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2014r. 22:08  
Cytuj
Potwierdzam ! Ja od kilkunastu lat przesylam pieniadze do RP przez WU i przy wysylaniu deklaruje ze odbior w walucie wysylanej u mnie jest to $ USA,i w kazdym biurze WU musza Ci wyplacic w walucie w jakiej wyslal do Ciebie Nadawca przekazu WU . No chyba ze Wysylajacy zaznaczy ze odbior w walucie kraju w ktorym przekaz pieniezny bedzie odebrany po aktualnym kursie. A szantazowac ich nie musisz bo oni bardzo dobrze o tym wiedza , tylko latwiej jest im wyplacic w walucie kraju odbioru nie bawiac sie w zadne przeliczniki .
I jeszcze jedna wazna sprawa: Odbiorca przekazu pienieznego nie ponosi ZADNYCH dodatkowych oplat przy odbiorze,wszysko juz jest oplacone przez Nadawce!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Maja 2014r. 23:00  
Cytuj
Jak dobrze pamietam WU ma dosyc wysokie prowizje.

Ja zalozylem typowo darmowe konto walutowe (tyle, ze w Euro) w MultiBanku (obok Bazyliki) i przelew trwal bodajze maxymalnie 24 h i wypłacane pieniążki w banku miałem w walucie, którą przesłałem na konto (czyt. Euro). Nie miałem przeliczanej kwoty na złotówki i kombinacji. Jedynym minusem tego wszystkiego są osobiste odwiedziny w banku, gdyż do tego konta nie dają karty.

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 31 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2014r. 23:54  
Cytuj
Tutaj http://www.sanbank.pl/ Niedawno wybierałam w euro więc w funtach też powinno być.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 07:56  
Cytuj
cool girl....nawet nie wiedziałam ,że komuś robią problem....mnie się zawsze pani/pan wypłacająca pyta czy chcę w złotówkach czy w przesłanej walucie....cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 08:04  
Cytuj
A gdzie anulka wybierasz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 08:21  
Cytuj
CYTAT
Ok, dostałam odpowiedź meilową z Western Union że w każdej placówce banku WBK można odbierać w funtach bez żadnych dodatkowych wymogów, jak następnym razem będę wybierać to też ich "zaszantażuję" że jak mi nie wypłacą to dzwonię do Western Union i będą mieć problemy... Ehh co za kraj, co za ludzie :/

Tylko uważaj, żebyś nie przesadziła z szantażem, bo jak WU wypowie umowę WBK to dopiero będziesz miała problem z wypłatą, nawet w PLN.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »