NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Nisko - poród - co zabrać do szpitala ? ,
Posty: 17
Dołączył: 8 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2014r. 17:22  
Cytuj
Witam,
Zwracam się z w/w pytaniem do mam, które w ostatnim czasie rodziły w szpitalu w Nisku. Co Waszym zdaniem warto mieć oraz co trzeba mieć obowiązkowo ze sobą na czas porodu i pobytu w szpitalu zarówno dla siebie, jak i dla dziecka.
Jeżeli był podobny temat o wyprawce do szpitala w Nisku to proszę o podanie linka, być może przegapiłam jak szukałam podobnego tematu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2014r. 17:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Maja 2014r. 17:29  
Cytuj
To 2 linki nowe jeden w Nisku
http://stalo(...)d=743264

A to ogólny
http://stalo(...)d=750217

A to stary w Stalowej
http://stalo(...)d=599518

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 2 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2014r. 22:57  
Cytuj
Dla siebie :
-2 koszule+ szlafrok
- kapcie + klapki pod prysznic
- wkładki laktacyjne+ masc na brodawki
- wkładki poporodowe+ majtki jednorazowe! bądź bawełniane
- biustonosz do karmienia
- kosmetyki wg uznania
- ręcznik
-sztućce i kubek
- dokumenty( dowód grupę krwi kartę ciąży)
- wodę niegazowaną

Dla dziecka :
- pampersy
- chusteczki nawilżane
można smoczka, czapeczkę czy łapki niedrapki i czasami przydaje sie laktator umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 5 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2014r. 13:04  
Cytuj
Bez względu na to w jakim szpitalu i gdzie odbywac się będzie poród obowiązkowo należy zabrac ze sobą dokumenty-dowód osobisty na podstawie którego sprawdzane jest min.ubezpieczenie,karte ciazy oraz karte z wynikiem badania grupy krwi. dla siebie spakuj 2koszule najlepiej wygodnerozpinane pod szyja-zebys mogła karmić w nich piersią,szlafrok,klapki,bieliznę w tym biustonosz rozpinany z przodu,co ułatwia karmienie,wkładki laktacyjne,podpaski poporodowe,skarpetki,ręcznik, przybory toaletowe oraz kosmetyki wg uznania,nie zaszkodzi wziac masc na pękajace brodawki np maltan. dla maleństwa spakuj spioszki,kaftaniki,pajacyki,czapeczke,skarpetki,pampersy oraz chusteczki nawilżajace.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 23 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2014r. 14:02  
Cytuj
kaftaników, śpioszków czapczek i innych ubranek dla dziecka nie potrzeba. Przydadzą się dopiero przy wyjściu ze szpitala (ale to pewnie ktoś Ci będzie mógł dowieźć) Wręcz jak ze mną leżała dziewczyna która miała dużo rzeczy (chyba ze 2 torby dla siebie+torba dla dzidziusia) to pielęgniarki się wkurzały bo się koło jej łóżka stanąć nie dało.
Weź chusteczki nawilżane+ pieluszki "1", mi mąż musiał dowieźć łapki niedrpaki, smoczek i nakładki na pierś(takie kapturki).
Dla siebie to co dziewczyny pisały:
DOKUMENTY (szczególnie grupa krwi, dowód osobisty i karta ciąży)
ze 2 koszule, 2-3 ręczniki, kosmetyki, klapki (najlepiej 2 pary - jedne do chodzenia, 2 pod prysznic), podstawowe kosmetyki itd
pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 5 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2014r. 15:05  
Cytuj
Przy wypisie ubranka z pewnoscia się przydadzą,ale mimo wszystko lepiej jest mieć ze sobą swoje spioszki+kaftanik,pajacyk niż jakby maleństwo mialo być ubrane w 'szpitalne rzeczy'.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2014r. 16:32  
Cytuj
Nie przesadzajcie z tymi szpitalnymi ubrankami, można brać swoje, ale po co ? Są czyste, czego więcej trzeba.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »